Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Obrazy w 1024 kolorach na VBXE Nowy konwerter i przeglądarka obrazów dla rozszerzenia VBXE pozwalają wyświetlić aż 1024 kolory.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
Opcje wyszukiwania (Strona 127 z 282)
Sikor napisał/a:Czekam, aż "krzykacze i nieortodyksyjni" zrobią lepsze. Czekam, wciąż czekam. Mi się podoba.
Uważam, że nie można w ten sposób się wypowiadać. To, że mi się nie podoba to nie znaczy, że mogę (a już napewno nie muszę!) zrobić lepsze. Czy każdy krytyk muzyczny czy filmowy potrafi zrobić lepszy film czy nagrać lepszą muzykę od tej recenzowanej? Obawiam się, że żaden. Mi nie podobają się "Słoneczniki" Van Gogha, czy w takim razie muszę zrobić lepszy obraz dla poparcia mojej niechęci do niego?
Taki tok myślenia prowadzi do absurdów. Ja jestem pewien, że moje demo jest najlepsze, a mój oponent mówi, że jemu się kompletnie nie podoba. W takim razie ja muszę mu odpowiedzieć, że ma zrobić lepsze ponieważ bez tego nie uznaję jego krytyki. Litości :)
Poproszę Moon Patrol (wersja bez wstrętnej job twoju mać szczypawica naklejki) oraz Pole Position. Odbiorę i hajs oddam na jakimś zlocie lub kiedy będę w Piastowie to wpadnę i zawezmę.
mowny napisał/a:macgyver <-- lista softu dla FPU u dołu strony.
Chciałbym nieśmiało zauważyć, że to lista softu, który akurat nie pójdzie na MegaSTE :)
Spokojnie może konkurować z TOMS720 o miano najbrzydszego kloca w całym wszechświecie :)
Tu również widzę zagalopowanych podbijaczy ceny. 150 zł za sprawdzoną CA2001 bez pudełka to maks.
To jakaś spekulacyjna cena. Pewnie podbijacze się zagalopowali nieco.
Sikor, przestań proszę. Sytuacja robi się niesmaczna, a nie o to nam chodzi.
Kiedy wyślę, to powiem ile kosztowało.
Znalazłem. Jest to IBM 400 MB, SCSI 50 pin. Kładziony do szafy był sprawny, a od leżenia raczej się nic nie psuje. Płacisz koszty przesyłki i jest Twój.
Wydaje mi się, że mam. Pogrzebię w Szafie Pełnej Niespodzianek[tm] i dam znać. W przypadku braku odpowiedzi bumpnij topik.
W takim stanie to ze dwajścia zeta - wszystkie piniendze. Żółte jak cholera - pewnie z pół butelki wybielacza pójdzie, naklejka porwana, brak kabla ACSI. No i niewiadomy stan techniczny.
Wygląda, jak dysk 64 MB do ST.
Pinokio's machine detected. Aborting, ROM panic, it is now safe to turn off your "Atari".
BP NMSP.
A ten, za pomocą NestedVM nie da się zrobić przypadkiem wersji Java Atari800, którą możesz odpalić na Androidzie?
Guma, zeskanuj. Albo może draco zeskanuje (jeśli ma dostęp do skanera?). Ew. ja przyjmę ksero z tych instrukcji.
YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:Do czego właściwie można używać Portfolio na co dzień (oprócz tego, że fajnie wygląda)?
Do tego samego, co Atari XL/XE i ST tylko, że inaczej ;)
z USB są same kłopoty później. Bo jednemu to działa a innemu nie.
Twierdzisz, że USB powoduje więcej problemów niż LPT? No to sorry.
Za 10 zł możesz dokupić i lpt i rs232. np. ja na nowej płycie pod am3 mam com-a.
Jasne, mogę również dokupić za 5 zł stację 5,25 i w ten sposób przenosić dane pomiędzy PC, a małym Atari. Tylko tu nie o to chodzi :) Chcę dostosować starszy sprzęt za pomocą obecnych technologii do PC, a nie odwrotnie.
Nie chcę nic przecinać, nie chcę nic lutować. Chcę również mieć możliwość odczytywania oryginalnych memorek. Nie mam w PC ani LPT, ani RS232.
Chętnie dofinansuje projekt, który umożliwi ludzki transfer plików z obecnych pecetów na Atari Portfolio. Żadne LPT tudzież serial wynalazki ponieważ te interfejsy powoli (od kilku lat) znikają z pokładu wcześniej wymienionych. Najchętniej widziałbym to jako czytnik kart z Portfolio podłączany przez USB lub (jeszcze lepiej) jako nową Memory Cart ze slotem na kartę SD.
Kiedyś odwiedzał nasze forum człowiek, który tuningował Portfolio - między innymi oferował podobne rozwiązanie w postaci Memory Card ze slotem na CF. Jeśli to czytasz miły czueniu to podzieliłbyś się doświadczeniami? DZIENKUWA.
pajero napisał/a:Ludki - zakup programatora na złącze LPT to 12zł - patrz Atariki
Plus w moim przypadku jeszcze karta z LPT :) Czego to wina jest, że padają jak muchy - designu PCB, pecha czy czego innego?
Update firmware nie mogę zrobić gdyż jeśli jest komunikat NO ATARI FOLDER to jest to niemożliwe.
Firmware miałem autorstwa Pajero.
Jakiś wysyp chyba... Moje też padło właśnie. Efekt po włączeniu Atari:

Oczywiście folder Atari jest, karta SD sprawna. Po naciśnięciu przycisku (np. K1):

Co się zepsuło i ogólnie OCB?
Znalezione posty [ 3,151 do 3,175 z 7,047 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.225 sekund, wykonano 15 zapytań