301

(18 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

macie wrażenie że sprzęt wyprzedza oprogramowanie ?

302

(5 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Altirra, Record -> Record SAP type R

303

(29 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

https://www.izarc.org/

program dla Windows który radzi sobie z ARC-ami ATARI XE/XL

304

(29 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

dobre :)

305

(341 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

na gwiazdkę Gwiazdor wszystkim przyniesie ;)

ciiiii, właśnie trwa eksperyment społeczny ;)

307

(85 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

https://youtu.be/BAGFaGAT478

antyreklama SID-a ?

czy SlightSID też będzie grał zależnie od egzemplarza ?

308

(85 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

lepiej żeby XXL spojrzał na to i wystawił stosowny dokument autoryzacyjny pt. "Atari tak chciało" ;)

309

(31 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

tak

https://github.com/tebe6502/Mad-Pascal/ ... mode_2.pas
https://github.com/tebe6502/Mad-Pascal/ ... mode_2.obx

310

(58 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

przy wydatnej pomocy Zbyti-ego powstała nowa wersja instrukcji do MadPascala

http://mads.atari8.info/doc/pl/index.html

311

(1 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

na forum AtariAge Rensoupp udostępnił program do konwersji obrazków, tryb znakowy 5-kolorowy + PMG

https://atariage.com/forums/topic/30857 ... /#comments

program wyróżnia się nowym podejściem do tematu konwersji, korzystamy z programu graficznego który obsługuje pliki PSD, kolejne warstwy odpowiadają za kolory PMG, kolory bitmapy

plik XEX generowany jest na podstawie odpowiedniej interpretacji warstw pliku PSD

p.s.
w nomenklaturze G2F byłby to tryb PGR+ (tryb znakowy z pełnym programem rastra), edycja możliwa tylko przez 'Edit Raster' instrukcja po instrukcji

312

(10 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

dzięki za rozjaśnienie :)

313

(10 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

tak, to jest to co opisuje LFT

314

(10 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

https://www.youtube.com/watch?v=DJgB7_02wXk
https://news.ycombinator.com/item?id=5314959

ktoś potrafi wytłumaczyć na czym polega ten "bug" VIC-a pozwalający na scrollowanie bitmapy

przerzuca dane z granicy strony? takie sprzętowe kopiowanie danych?

niektóre układy VIC wymagają poprawki aby "bug" działał inaczej powodują zwiechę

korzystają z tego dema, jak i gry np. ostatnio zrealizowany Super Mario Bros, na youtube gość testując Ultimate 64 puścił SMB na 48 MHz i widać było że scroll przestał działać, konieczne docyklowanie

315

(10 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

w przykładach do AGS (Atari Graphics Studio), katalog examples\256\

316

(8 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

od $80 jest dla usera, możesz robić co chcesz żaden DOS nie ma prawa tam mieszać

zróbcie test przed uruchomieniem programu, jeśli nie jest to 6502 1.76 MHz PAL to kończycie program, albo dajecie ostrzeżenie że nie ponosicie odpowiedzialności za szkody które za chwilę zostaną wyrządzone ;)

318

(707 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

dlaczego na tych fotkach nie widzę pionowych pasków wynikających z odświeżania pamięci ? tak co 8 pikseli HiRes

319

(410 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

恭喜你

cudownie, kiedy sprzęt ściga się z softem, kto wygra ?

kolejna wersja, tym razem kod bardziej skomplikowany zależny mocno od umiejscowienia w pamięci dzięki czemu można było oszczędzić bajty pamięci i dodać obsługę BLOAD (XIO #40)

DISK_BLOAD.ATR, naciskamy klawisz, uruchamia się interko, wychodzimy naciskając START, wracamy do MP (MadPascal)

322

(246 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Piguła/Shpoon napisał/a:

Tebe może zrobisz patcha do inertia playera dla Covoxa pod d280?!

źródła są dostępne w paczce z mads-em, \examples\players\inertia_player_3.7\iplayer.asm

nowsza wersja xDOS (Fox DOS), krótsza instalacja handlera, ustawione MEMLO, dzięki czemu programy relokujące zostaną prawidłowo załadowane, nie korzysta ze strony zerowej w takim stopniu jak xBootDos XXL-a stąd brak ryzyka że pokłóci się z innymi zainstalowanymi programami

autorem poprawek jest Fox/TQA

324

(19 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

czasy się zmieniają, dostęp do muzycznych "pobudzaczy" też ;)
https://plus.gazetawroclawska.pl/hera-k ... r/12312597

325

(58 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

https://github.com/tebe6502/Mad-Pascal
w nowej wersji MP, możliwość wyłączenia ROM-u wraz z możliwością korzystania z OS wg przepisu Mono

http://atariki.krap.pl/index.php/Progra ... nym_ROM-ie

wystarczy w kodzie MP wstawić

{$define romoff}

nowa biblioteka 'S2' do obsługi handlera S2: VBXE autorstwa drac030, przykłady z Turbo Basica przeniesione do MP, oprócz zapisu pliku BMP (SaveBitmap) dodany odczyt LoadBitmap('D:FILENAME.BMP')

S_VBXE.SYS to instalator S2: dla SDX, SDXLD.COM to instalator S_VBXE.SYS dla zwykłych DOS-ów (autorstwa drac030)

po uruchomieniu program sprawdza obecność handlera S2:, jeśli go nie ma dokonuje próby uruchomienia pliku SDXLD.COM