Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Nowy firmware 1.5 dla SDrive-MAX Ulepszony tryb szybki i poprawki kaset w nowej wersji firmware
Ice-T 2.8.2 Nowa wersja Ice-T dla 8-bitowego Atari już dostępna - poprawki i nowe funkcje
Galactic Panic - nowa przygodówka na ST Darmowa gra point and click na Atari ST - ponad 100 ekranów przygody.
Nowa wersja ARIFE Tool od PVBest73 Uaktualniono uniwersalne narzędzie do analizy obrazów ROM i dysków Atari
Echa Sommarhack 2025 Podczas szwedzkiego party Sommarhack zaprezentowano kilkadziesiąt produkcji,
Opcje wyszukiwania (Strona 14 z 30)
@Mq, ja bym chętnie kupił płytkę z tym kartridzem
https://atariage.com/forums/topic/23851 … tructions/
Projekt jest open source. Przerobić na wersję SMD i większe otwory pod podstawkę pamięci, tak żeby dało się obudowę zamknąć nez problemu. https://www.advanced.com/products/peel- … 54mm-pitch
@tOri, ale jak ktoś zapłacił za laminat to chyba może go komuś odsprzedać?
Czy w miejsce jednego OS można wgrać jakąś grę?
Mq, ja sobie z tego zdaje sprawę. Rożnica pomiędzy obudowa do kartridża a obudową do jakiegoś urządzenia zewnętrznego jest taka, że użytkownik jest skłonny zapłacić x$ za obudowę do karta (i kupi w większej ilości) ale za obudowę do SDriveMax już zapłaci xx$, bo kupi jedna albo dwie. Obecnie takie obudowy z tanich drukarek 3D (wyglądają kiepsko) są sprzedawane po $20.
Obudowy ma każdy. Zawsze sobie można wydrukować albo wsadzić do paczki po papierosach. Chodzi o to, aby wyglądało to tak ładnie jak twoje kartridże. Rozumie problem czasu i kasy. To jest tylko idea na następny projekt.
Sikor, jeżeli prace nad obudową kartridża są już prawie zakończone to może by warto zacząć prace nad uniwersalna obudową dla SIO2SD i SDriveMAX. Oczywiście cena za taka obudowę może być wyższa niż do kartridża, bo zapotrzebowanie będzie niższe - max dwie na użytkownika Atari vs kilka od kartridża. Np coś stylizowane na magnetofon XC11, co można zaadoptować do istniejących wyświetlaczy, elektronikę z Arduino zrobi się od nowa, np z miejscem na przelotowe gniazdo SIO. Nie chodzi o to żeby już zaczynać produkcje, ale żeby powstał projekt. Będzie zainteresowanie, to się wtedy pomyśli.
Jest poniedziałek, odpoczywa po ciężkim weekendzie.
Trzeba przerysować płytkę na SMD. Digikey ma ich ponad 7 tysięcy za niecałe $2.
Jak wygląda sprawa z pasowaniem płytek od produkowanych obecnie cartów na carty SD i CF? SIDE2, Ultimate, Uno, AVG czy The Cart?
Czy ktoś odpowiedzialny za ten projekt, mógłby wyjaśnić w 100 % ta stację? Pamiętam że kilka miesięcy temu był na jakimś polskim forum identyczny temat, ktoś zamówił płytki z Chin i chciał się pozbyć nadmiaru po kosztach. Został zjechany przez jednego z autorów i temat został skasowany. W tym temacie z kolei jest odwrotnie i nikt nie ma problemu, nawet jeden z autorów dopisal się do listy.
Sam mam 5 płytek z pcbway, bo takie jest minimum. Pewnie poskladam dla siebie ze dwie sztuki. To resztę mam wrzucić do kosza, czy też mogę opchnac komuś tu w Stanach gdzie mieszkam. Co jeśli ktoś mnie poprosi o polutowanie? Przy cenie tego carta i nowszych cartów nawet nie wiem czy bym na kawę zarobił.
Tak w ogóle to ten temat i akcja ma mało sensu, ponieważ każdy może sobie wysłać te gerbery do Chin i ewentualnie podzielić się z drugą osobą. Wyjdzie pewnie tyle samo co grupowe zamówienie i później rozsylanie do każdego z osobna. Jak ktoś zamawia pierwszy raz to może dostać jakiś kupon rabatowy.
Może być problem z wtyczką, bo w 1050 jest bolec 2.5mm a te zailacze najczęściej mają wtyczki pod bolec 2.1mm. Kup od razu wtyczkę 5.5x2.5
Dely, napisałem że masz tą stację i ja dostaniesz. Teraz tylko chcę sprawdzić że działa w 100% i przygotować opakowanie do wysyłki żeby dotarła cało. Tak jak pisałem, jak będzie gotowa to się odezwę na email.
Ja znalazłem coś takiego
https://www.advanced.com/products/peel- … 54mm-pitch
Może ktoś to widział dostępne w jakimś sklepie albo u Chińczyków?
Tylko i wyłącznie przez cenę w tamtym okresie. Z tego powodu pierwsze komputery Atari miały mieć tylko 4kB pamięci.
Pin, ja nie mam nic przeciwko U1MB, ale chciałbym je na płycie a nie wpinane w nią - bo takie już mam.
Bo trzeba je od nowa wymyślić?
Można robić nową płytę dla 2% albo dla 98%. Dla mnie osobiście nowa płyta ma sens wyłącznie jeżeli da mi stereo i rozszerzenie pamięci (bo to jest mi właściwie potrzebne) bez jakichkolwiek kabli i dodatkowych płytek. Po co robić nowa płytę, jeżeli będzie ona nadal wyglądać tak jak na zdjęciu powyżej? Od tego mamy już 1088XEL albo można te wszystkie rozszerzenia dodać do istniejącego komputera. W końcu skądś trzeba wziąć obudowę.
SIO2USB może być całkowicie opcjonalnie, chodzi mi tyljo o to żeby na płycie było miejsce do wlutowania tego FT232 i gniazda USB. Jak ktoś nie chce robić otworów w obudowie, to nie musi tego używać. Podobnie miejsce pod gniazdo DVI. Kilka ścieżek więcej na płycie nie dodaje nic do kosztów.
Ps: tak właściwie to bym chciał coś w stylu C64 Reloaded MK2 tylko z tym co w Atari jest przydatne, czyli stereo i kompatybilne rozszerzenie pamięci.
https://icomp.de/shop-icomp/en/produkt- … d-mk2.html
Ja bym Rapidusem się nie przejmował. Mało kto go kupi. To może się skończyć tak jak z 1088XEL, pcb kosztuje $30 a cały poskladany komputer już $500.
Umieść na płycie minimum tego co jest wymagane. Stereo, jakieś proste rozszerzenie pamięci, przełącznik OS i ewentualnie gniazdo do instalacji U1MB. Jeżeli miejsce na VBXE to dlaczego nie Sophia? Jako bonus, ale niekoniecznie można by zrobić miejsce na SIO2USB albo wewnętrzny moduł SIO2BT. Ja bym dodał jeszcze złącze FFC/FPC do podłączenia nowej klawiatury na przełącznikach mechanicznych.
Cyprian napisał/a:1986
- Atari 800XL: 11 647 zł
1987
- Atari 800XL: 17 656 zł
1988
- Atari 800XL: 7 400 zł
Teraz dopiero widać jakim dziadostwem była tamta epoka.
Dowcip, ale prawdziwy:
Podczas spotkania międzynarodowego rozmawia prezydent USA z I sekretarzem PZPR.
- Przeciętny Amerykanin zarabia 2000 dolarów, z tego połowę wydaje na życie - mówi prezydent USA.
- A co robi z resztą? - pyta I sekretarz PZPR.
- Nie wnikamy w to! - odpowiada z przewrotnym uśmiechem prezydent USA.
- A u nas przeciętny Polak zarabia 2000 zł, a na życie wydaje 4000 zł - mówi I sekretarz PZPR.
- Skąd bierze resztę? - pyta prezydent USA.
- Nie wnikamy w to! - odpowiada z przewrotnym uśmiechem I sekretarz PZPR.
W Malopolsce pewnie dużo ludzi miało kogoś pracującego w USA. U mnie w szkole podstawowej, w mojej klasie bylo nas trzech z Atari i stacja dysków. Było to mniej więcej w okresie 87-90.
Wracajac do tematu. Czy istnieje cos na przeszkodzie aby naprawic U1MB tak aby zadowolic XXL'a? Z tego co widze to uzywa on rozszerzenia pamieci i nie jest nim przeciwny.
pancio.net napisał/a:Zrobiłem dwa egzemplarze jako kanapka na CPU + PIA
Czy mógłbyś zrobić zdjęcie i tu wkleić? Dzięki.
W takim razie razie stacja powoduje do kolegi dely. Szczegóły na email.
https://ataribits.weebly.com/1088xel.html
Na tej stronie znajdziesz całą dokumentację do 1088 XEL i XLD. Masz tam rozrysowane jak podłączyć U1MB.
Znalezione posty [ 326 do 350 z 745 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.037 sekund, wykonano 29 zapytań