Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
HDDRIVER 13.01 Aktualizacja HDDRIVER przynosi poprawki dla HDDRUTIL oraz lepszą obsługę szybkiego sprzętu.
192p Test Suite dla 8-bitowego Atari Nowy program do testowania i kalibracji obrazu dla Atari XL/XE od HanJammera.
Atari800 7.0.0 Pierwsza wersja emulatora z funkcją pobierania z sieci i mnóstwem nowości.
Obrazy w 1024 kolorach na VBXE Nowy konwerter i przeglądarka obrazów dla rozszerzenia VBXE pozwalają wyświetlić aż 1024 kolory.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
Opcje wyszukiwania (Strona 14 z 15)
Czytam, to wszystko i na "chłopski" rozum, dochodzę do wniosku, że tak naprawdę żadna ingerencja, sprzętowa czy softowa nie daje identycznego efektu jak klasyczny "pstryk" na włączniku. Natomiast najbardziej zbliżona i najmniej pracochłonna jest to co pisze Mq. Tyle że jeszcze ja zapytam: po tej modyfikacji, gry które mają z tym problem, zadziałają po "pstryku"? Tak? ;-)
czemu, wystawiasz koniecznie na alle i płacisz im prowizję, którą byś mógł opuścić tu na forum i kilku chętnych, chwaliłoby Cię po wszystkich odpustach ;-) że po takiej taniości sprzedałeś...
Ta, pięknościowo i też bym pobrał taki urządzeń. Ale kwestia podstawowa: po wiele te morele? bedzie kosztować :)
Oba mają takie same czasy.
Tyle, że z GAL'em chodzą obie pamięci.
I kolejne testy...
jeszcze jedna sprawa: ATF nie jest tak dom końca identyczny z GAL, tu jest różnica, GAL chodzi i z tymi i tymi pamięciami a ATF chodzi tylko z jednymi...
To jeszcze nie koniec...
Jeszcze będę męczył...
taaa.....
... i miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle...
i żech nie zdonzył...
Do wszystkich zainteresowanych:
pytania piszcie na PW i tam zostawcie swój e-mail do dalszego kontaktu.
A w tym postcie - piszcie że wiadomość poszła na PW, bo nawet nie wiem, że ktoś coś do mnie wysłał. ;-)
Następnie dajcie znać czy e-mail z moją odpowiedzią dotarł, czy nadal nic nie ma.
Thx.
pawel
to daj na moje PW swój adres email i napisz jakie masz pytania, bo nie dostałem nic
Atari-User napisał/a:Wysłałem email
kilka dni temu poszły wieści na email. daj tylko znać czy doszło
Wychodzi na to że inne czasy dostępu: czyli pamięć użyta jako zamiennik od pancio.net miała 55ns a moja miała 70ns. I to chyba tyle ale czy do końca to było to to okaże się dopiero jak przetestuje moją pamięć w rozszerzeniu pancia.
Jeśli tak to wychodzi na to, że pamięć to meritum a reszta to tylko "otoczka".
Jeśli tak , to jest rozwiązanie, nie podane na tacy a zdobyte właśnie w taki sposób jak wspominałem -przez własne doświadczenie. I jeszcze raz dzięki za chęci pomocy. ;-)
A faktycznie ;) się zapomniłem.
Użyłem pamięci innej firmy i ruszyło. Teraz test przeszedł ponad 200razy i się nie czknął, BombJack też działa ...
I pozamiatane.
Sprzęt hula ja wściekły.
Dzięki wszystkim , za podpowiedzi.
Sprzedam frezarkę cnc "biurkową" własnego projektu i konstrukcji, do kompletu jako wrzeciono: Makita rt0700.
Świetnie się nadaje do wszelkich prac amatorskich jak i profesjonalnych. Pracuje w materiałach miękkich zarówno i twardych, takich jak: laminaty (grawerskie i płytki "PCB"), drewno, aluminium, szkło, plexi, PCV, ABS itp. Pięknie graweruje i tak samo frezuje.
Frezarka jest nie używana, skalibrowana i przetestowana, gotowa do użytku.
Szczegóły (parametry) techniczne i zdjęcia, wyślę na wcześniej e-mail (tylko wcześniej mi go wyślijcie na PW).
Chętnie odpowiem na pytania (na PW).
poszło wsio na e-mail ;-)
pancio.net napisał/a:a mozesz zdjęcia jakieś ten tegez.. jestem zainteresowany :-)
leonlas napisał/a:Może możesz podpowiedzieć w kwestii GAL'a.
A propos. GAL'a - w projekcie 512k zastosowałem ATMELA ATF20V10, bo GAL'a nie mogłem namierzyć - mam nadzieję, że ATF jest zamiennikiem (identycznym) z GAL'em.
GAL-a Ci mogę wypalić...
wysłałem Ci na PW wieści dot.frezarki.
Mam jeszcze pytanie co do Twojego rozszerzenia SRAM wysyłam na PW
Jestem wszystkim wdzięczny za podpowiedzi i coś więcej zaczyna się dziać niż na początku, jak nie stracę zapału to wreszcie to uruchomię.
Pewnie w między czasie zrobię Twój projekt "bez kabli" i "zwykły SRAM" też. I pobawię się ich uruchamianiem. Mam Atarynek całą gamę: 400, 800, 600/800xl, 1200xł, 65xe, 130xe, 800xe i w każdym są możliwości różnych "dopalaczy-rozszerzeń pamięci". Jak starczy czasu i chęci to..., bo 8/16bit mam caaaaałą stertę przeróżnych i wciąż mnie to bawi, interesuje i ciekawi.
Tymczasem muszę ogarnąć oscyloskop, bo analizatory mam ze dwa i popatrzę co się dzieje.
Dzięki wielkie za pomoc i wciąż liczę na jeszcze :-D
Rozumiem Twoją radę ale ja przy okazji całej zabawy chciałem sie czegoś nauczyć. Tym bardziej że Asal'owi (wiem ,że nie mam takiej wiedzy i doświadczenia) to działało.
Chciałem zdobyć jakąś wiedzę i nie chcę jej na tacy tylko chcę trochę choć pobawić się doświadczalnie i wtedy miałbym większą satysfakcje :-)
Wcześnie czy później pewnie zrobię "zwykłe SRAM" lub Twój "bez kabli", bo i to i to mi się podoba.
HYH :-(
Candle lub Mq, jak bym na jutro ogarnął oscyloskop od kumpla to podpowiecie co i gdzie mam podłączyć i na co patrzeć?
Ja nie oscyloskopowy człek - raczej taki z oślej łączki.
Tak właśnie wyszła dyskusja moja i kolegi, który mi podpowiadał. Stanęło na tym, że HCT jest okey.
A teraz z pola bitwy: po wyjęciu wszystkich kondensatorów : z linii PB1-PB7, jest lipa całokowita nawet +MEMtester nie przechodzi znów wszystko szaleje...
I co bracia rodacy Wy na to ;-)
To właśnie na tej zasadzie ktoś mi podpowiedział, żebym zastosował HCT bo są najbardziej zbliżone do LS ale szybsze od LS.
Mam LS i efekt jest taki sam i na HC też to samo....
Znalezione posty [ 326 do 350 z 362 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.018 sekund, wykonano 43 zapytań