326

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czytam, to wszystko i na "chłopski" rozum, dochodzę do wniosku, że tak naprawdę żadna ingerencja, sprzętowa czy softowa nie daje identycznego efektu jak klasyczny "pstryk" na włączniku. Natomiast najbardziej zbliżona i najmniej pracochłonna jest to co pisze Mq. Tyle że jeszcze ja zapytam: po tej modyfikacji, gry które mają z tym problem, zadziałają po "pstryku"? Tak? ;-)

327

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

;)

;)

;)

330

(1 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

;)

331

(81 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

czemu, wystawiasz koniecznie na alle i płacisz im prowizję, którą byś mógł opuścić tu na forum i kilku chętnych, chwaliłoby Cię po wszystkich odpustach ;-) że po takiej taniości sprzedałeś...

332

(81 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Ta, pięknościowo i też bym pobrał taki urządzeń. Ale kwestia podstawowa: po wiele te morele? bedzie kosztować :)

333

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Oba mają takie same czasy.

334

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tyle, że z GAL'em chodzą obie pamięci.

335

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

I kolejne testy...
jeszcze jedna sprawa: ATF nie jest tak dom końca identyczny z GAL, tu jest różnica, GAL chodzi i z tymi i tymi pamięciami a ATF chodzi tylko z jednymi...
To jeszcze nie koniec...
Jeszcze będę męczył...

336

(14 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

taaa.....
... i miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle...
i żech nie zdonzył...

337

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Do wszystkich zainteresowanych:
pytania piszcie na PW i tam zostawcie swój e-mail do dalszego kontaktu.
A w tym postcie - piszcie że wiadomość poszła na PW, bo nawet nie wiem, że ktoś coś do mnie wysłał. ;-)
Następnie dajcie znać czy e-mail z moją odpowiedzią dotarł, czy nadal nic nie ma.
Thx.

338

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

pawel
to daj na moje PW swój adres email i napisz jakie masz pytania, bo nie dostałem nic

339

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Atari-User napisał/a:

Wysłałem email

kilka dni temu poszły wieści na email. daj tylko znać czy doszło

340

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wychodzi na to że inne czasy dostępu: czyli pamięć użyta jako zamiennik od pancio.net miała 55ns  a moja miała 70ns. I to chyba tyle ale czy do końca to było to to okaże się dopiero jak przetestuje moją pamięć w rozszerzeniu  pancia.
Jeśli tak to wychodzi na to, że pamięć to meritum a reszta to tylko "otoczka".
Jeśli tak , to jest rozwiązanie, nie podane na tacy a zdobyte właśnie w taki sposób jak wspominałem -przez własne doświadczenie. I jeszcze raz dzięki za chęci pomocy. ;-)

341

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A  faktycznie ;) się zapomniłem.

Użyłem pamięci innej firmy i ruszyło. Teraz test przeszedł ponad 200razy i się nie czknął, BombJack też działa ...

342

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

I pozamiatane.
Sprzęt hula ja wściekły.
Dzięki wszystkim , za podpowiedzi.

343

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Sprzedam frezarkę cnc "biurkową" własnego projektu i konstrukcji, do kompletu jako wrzeciono: Makita rt0700.
Świetnie się nadaje do wszelkich prac amatorskich jak i profesjonalnych. Pracuje w materiałach miękkich zarówno i twardych, takich jak:  laminaty (grawerskie i płytki "PCB"), drewno, aluminium, szkło, plexi, PCV, ABS itp. Pięknie graweruje i tak samo frezuje.
Frezarka jest nie używana, skalibrowana i przetestowana, gotowa do użytku.
Szczegóły (parametry) techniczne i zdjęcia, wyślę na wcześniej e-mail (tylko wcześniej mi go wyślijcie na PW).
Chętnie odpowiem na pytania (na PW).

344

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

poszło wsio na e-mail ;-)

345

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

pancio.net napisał/a:

a mozesz zdjęcia jakieś ten tegez.. jestem zainteresowany :-)


leonlas napisał/a:

Może możesz podpowiedzieć w kwestii GAL'a.
A propos. GAL'a - w projekcie 512k zastosowałem ATMELA ATF20V10, bo GAL'a nie mogłem namierzyć - mam nadzieję, że ATF jest zamiennikiem (identycznym) z GAL'em.


GAL-a Ci mogę wypalić...

wysłałem Ci na PW wieści dot.frezarki.
Mam jeszcze pytanie co do Twojego rozszerzenia SRAM wysyłam na PW

346

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jestem wszystkim wdzięczny za podpowiedzi i coś więcej zaczyna się dziać niż na początku, jak nie stracę zapału to wreszcie to uruchomię.
Pewnie w między czasie zrobię Twój projekt "bez kabli" i "zwykły SRAM" też. I pobawię się ich uruchamianiem. Mam Atarynek całą gamę: 400, 800, 600/800xl, 1200xł, 65xe, 130xe, 800xe i w każdym są możliwości różnych "dopalaczy-rozszerzeń pamięci". Jak starczy czasu i chęci to..., bo 8/16bit mam caaaaałą stertę przeróżnych i wciąż mnie to bawi, interesuje i ciekawi.
Tymczasem muszę ogarnąć oscyloskop, bo analizatory mam ze dwa i popatrzę co się dzieje.
Dzięki wielkie za pomoc i wciąż liczę na jeszcze :-D

347

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Rozumiem Twoją radę ale ja przy okazji całej zabawy chciałem sie czegoś nauczyć. Tym bardziej że Asal'owi (wiem ,że nie mam takiej wiedzy i doświadczenia) to działało.
Chciałem zdobyć jakąś wiedzę i nie chcę jej na tacy tylko chcę trochę choć pobawić się doświadczalnie i wtedy miałbym większą satysfakcje :-)
Wcześnie czy później pewnie zrobię "zwykłe SRAM" lub Twój "bez kabli", bo i to i to mi się podoba.

348

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

HYH :-(
Candle lub Mq, jak bym na jutro ogarnął oscyloskop od kumpla to podpowiecie co i gdzie mam podłączyć i na co patrzeć?
Ja nie oscyloskopowy człek - raczej taki z oślej łączki.

349

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tak właśnie wyszła dyskusja moja i kolegi, który mi podpowiadał. Stanęło na tym, że HCT jest okey.
A teraz z pola bitwy: po wyjęciu wszystkich kondensatorów : z linii PB1-PB7, jest lipa całokowita nawet +MEMtester nie przechodzi znów wszystko szaleje...
I co bracia rodacy Wy na to ;-)

350

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

To właśnie na tej zasadzie ktoś mi podpowiedział, żebym zastosował HCT bo są najbardziej zbliżone do LS ale szybsze od LS.
Mam LS i efekt jest taki sam i na HC też to samo....