Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
Atari Floppy Image Toolkit Potężne narzędzie w stylu GEM do obsługi dyskietek Atari ST w przeglądarce internetowej.
Delete Me Hard Nowa, rozbudowana strzelanka arcade dla komputerów Atari XL/XE, NES oraz C64.
Opcje wyszukiwania (Strona 144 z 217)
Royal Post też podrożała niedawno :(
--edit--
Royal Mail of course :)
jedynymentos napisał/a:Znam ten ból, francowate korporacje, poza tym forum wszystko co ma Atari w tytule "access denied"
Można spróbować tegoż
A mi się kojarzy z filmem 'Głupi i głupszy' :)
Przyjechały dodatkowe 8 kości, ale w sumie to nie był dobry pomysł. Efekt jest ten sam co wcześniej, kiedy obsadzę te nowe osiem i jedną lub drugą połowę starych.
Nic nie zmienia też wymiana po jednej kości z tych szesnastu starych na nową (kolejno każdą z ośmiu nowych). Nawachlowałem się nimi strasznie i wydaje mi się że sprawdziłem wszystkie kombinacje eliminujące pojedynczą wadliwą kość. Najwyraźniej z 24 kości przynajmniej dwie są walnięte (ale nie mam zamiaru sprawdzać wszystkich kombinacji) albo walnięta jest jednak ta karta.
Potrzebuję jedno z:
- jakiś diwajs do testowania pojedynczych kości,
- 16 pewnych kości 44256 (może oprócz TT ktoś ma w Amidze albo Apple IIGS, itp)
- daughter board 2MB ST-RAM z podstawkami do sprawdzenia moich kości.
- inny pomysł
Czy coś z wymienionych da się zorganizować na Głuchołazy?
Kroll, ta TeTetka którą oferowałeś przywieźć ma dodatkową kartę 2MB? Z podstawkami czy kości wlutowane?
Raczej chodziło o Atari 800 PAL, a nie 800XL.
Zaklepuję Karatekę, ale niedawno wyprzedałem wszystkie duble. Poszukam czy czegoś jeszcze nie mam, ale czy wchodzą w gę PLN? Ew. carty 2600 i 7800 w NTSC, albo inne rzeczy do XL niż kartridże?
bezrobotny napisał/a:ale chodzi o te Głuchołazy w górach? toż to pół polski z Siedlec...
Mogą przyjechać ludzie z Pomorza to i z Siedlec można.
To można kupić teraz za grosze na zapas.
Znowu? A na którym party obili?
Z wysyłka nie da rady, tylko odbiór w G-ch
Się poznamy, pogadamy, napijemy
Michał Wronka, spotkałem go na jednym KWASie.
ATR 8000 - zweryfikowano wartość. Był wystawiony od $9.99 i doszedł do $102,50, a nie jak ten wystawiany w ostatnich miesiącach kilkukrotnie za 1000 EUR na (chyba) niemieckim ebayu.
Z tym że ten w USA to chyba wersja 16k (sprzedawca nie był pewien, sądził tak tylko na podstawie naklejki koło resetu), nie wiem czy ten 'niemiecki' był 16k czy 64k, ale nawet 64k dla mnie nie uzasadnia przepaści $100 a 1000€.
Cześć bezrobotny, mam do sprzedania sprawną klawiaturę do 65/130XE. 35,- PLN z odbiorem osobistym na party w Głuchołazach. Wysyłka nie wchodzi w rachubę.
Opcjonalnie (dwóch nie sprzedam), mam też tańszą za 25,- :
1. dosztukowana ścieżka do diody "power" (działa, ale nie daję gwarancji trwałości)
2. od czasu do czasu nie styka OPTION (kiedy przestaje działać, pomaga mocniejsze wciśnięcie i przytrzymanie chwilę - po tym zaczyna działać normalnie, ale też nie daję gwarancji czy się nie pogorszy). Ścieżki do OPTIONa i miejsca styku na obydwu warstwach folii wydają się w porządku, nie wiem skąd ten objaw.
Oferta tylko dla kolegi bezrobotnego. Proszę nie pytać o inne opcje.
To w sumie dorzuć te dwa gniazda SIO i podeślij jeszcze zdjęcia tych pozostałych części.
Może odbiór w Głuchołazach? :)
Jeżeli ten joyport będzie pasował do 800xl to biere :)
AS... jaki miałby być konkretnie cel tego zakupu grupowego? Znaczy, jakby taka 5-osobowa spółka miała funkcjonować, tak z praktycznego punktu widzenia? Sprzęt stałby po 10 tygodni w roku u każdego?
A co taka mała fre(a)k-wencja? http://www.atari.org.pl/party13/
voy <-- też mamy nocleg 'po bukiem', sb/nd.
AS... napisał/a:[...]Weź ze sobą mkx na najbliższy zlot..[...]
Do Głuchołaz przyjadę dopiero w sobotę ok. południa. Zajmij mi kawałek stołu i prądu :)
jury <-- gdybyś znalazł więcej to ja też jeden przygarnę.
Stan <-- ja ostatnio kupiłem na allegro kości 1-bitowe i naprawiłem 65XE (startowała z czarnym ekranem i dwoma gorącymi kostkami, a po ich wymianie działa).
Jak się poszuka to można trafić, i to niedrogo.
Tylko tak jak napisano wyżej, lepiej otworzyć atarynkę i upewnić się jakie kości tam siedzą. W sklepach elektronicznych też się zdarzają, zwłaszcza w takich istniejących od dawna, a nie nowoczesnych gdzie wszystko jest Cha-De :)
Iron <-- przeczytałem Twój post dwa razy, ale nie wiem ooosssooo chozi :)
Przecież sam miałeś być. Nie?
Atarka naprawiona, ogłoszenie nieaktualne.
Uprzejmie proszę o zamknięcie wątku.
Błenos dijas,
Mam 4 simmy 30-pinowe po 4MB każdy. Konkretnie 2 pary po 2 sztuki z kośćmi:
1. GM71C17400CJ6 + GM71C4100CJ60
2. KM44C4100AJ-6 + KM41C4000CJ-7
Dokładnie te co na zdjęciu:

Wymienię jedną parę, tak aby uzyskać jednakowe 4 sztuki, ew. kupię 2 sztuki aby uzyskać ten sam efekt, ew. kupię 4 lub nawet 8 sztuk innych 30-pinowych po 4MB.
--edit--
Mam też na wymianę simmy 72-pinowe oraz sdramy pc100 i pc133 o rożnych pojemnościach - gdyby ktoś wolał.
µicr0Bee
P.S. Zapewniam , że to ogłoszenie dotyczy atari :)
To skoro już off-topic, to gdyby doszło do (re)produkcji ctpci, to błagam!!! o przeprojektowanie PCB tak, żeby złącza IDE ani żadne inne nie kolidowały z oryginalnym złączem zasilania na płycie Falcona. Nieważne że ono nie jest wykorzystane po zamontowaniu CT6x, bo i tak szkoda je rżnąć aby nie zamykać możliwości powrotu do pracy bez CT6x.
Byłoby super, gdyby to potencjalne nowe CTPCI nie kolidowało też z blachą w MKX - patrz parę postów wyżej.
A teraz, proponuję założyć nowy wątek do tego przeznaczony, jeżeli dyskusja ma być kontynuowana.
Znalezione posty [ 3,576 do 3,600 z 5,404 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.174 sekund, wykonano 11 zapytań