3,576

(6,388 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Royal Post też podrożała niedawno :(
--edit--
Royal Mail of course :)

3,577

(13 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

jedynymentos napisał/a:

Znam ten ból, francowate korporacje, poza tym forum wszystko co ma Atari w tytule "access denied"

Można spróbować tegoż

3,578

(1,653 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A mi się kojarzy z filmem 'Głupi i głupszy' :)

3,579

(27 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Przyjechały dodatkowe 8 kości, ale w sumie to nie był dobry pomysł. Efekt jest ten sam co wcześniej, kiedy obsadzę te nowe osiem i jedną lub drugą połowę starych.
Nic nie zmienia też wymiana po jednej kości z tych szesnastu starych na nową (kolejno każdą z ośmiu nowych). Nawachlowałem się nimi strasznie i wydaje mi się że sprawdziłem wszystkie kombinacje eliminujące pojedynczą wadliwą kość. Najwyraźniej z 24 kości przynajmniej dwie są walnięte (ale nie mam zamiaru sprawdzać wszystkich kombinacji) albo walnięta jest jednak ta karta.
Potrzebuję jedno z:
- jakiś diwajs do testowania pojedynczych kości,
- 16 pewnych kości 44256 (może oprócz TT ktoś ma w Amidze albo Apple IIGS, itp)
- daughter board 2MB ST-RAM z podstawkami do sprawdzenia moich kości.
- inny pomysł
Czy coś z wymienionych da się zorganizować na Głuchołazy?

Kroll, ta TeTetka którą oferowałeś przywieźć ma dodatkową kartę 2MB? Z podstawkami czy kości wlutowane?

3,580

(13 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Raczej chodziło o Atari 800 PAL, a nie 800XL.

3,581

(6,388 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Dla tych co mają przebite uszy :)

3,582

(13 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Zaklepuję Karatekę, ale niedawno wyprzedałem wszystkie duble. Poszukam czy czegoś jeszcze nie mam, ale czy wchodzą w gę PLN? Ew. carty 2600 i 7800 w NTSC, albo inne rzeczy do XL niż kartridże?

3,583

(29 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

bezrobotny napisał/a:

ale chodzi o te Głuchołazy w górach? toż to pół polski z Siedlec...

Mogą przyjechać ludzie z Pomorza to i z Siedlec można.

3,584

(144 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

To można kupić teraz za grosze na zapas.

3,585

(29 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Znowu? A na którym party obili?

Z wysyłka nie da rady, tylko odbiór w G-ch

Się poznamy, pogadamy, napijemy

3,586

(22 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Michał Wronka, spotkałem go na jednym KWASie.

3,587

(6,388 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

ATR 8000 - zweryfikowano wartość. Był wystawiony od $9.99 i doszedł do $102,50, a nie jak ten wystawiany w ostatnich miesiącach kilkukrotnie za 1000 EUR na (chyba) niemieckim ebayu.
Z tym że ten w USA to chyba wersja 16k (sprzedawca nie był pewien, sądził tak tylko na podstawie naklejki koło resetu), nie wiem czy ten 'niemiecki' był 16k czy 64k, ale nawet 64k dla mnie nie uzasadnia przepaści $100 a 1000€.

3,588

(29 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Cześć bezrobotny, mam do sprzedania sprawną klawiaturę do 65/130XE. 35,- PLN z odbiorem osobistym na party w Głuchołazach. Wysyłka nie wchodzi w rachubę.

Opcjonalnie (dwóch nie sprzedam), mam też tańszą za 25,- :
1. dosztukowana ścieżka do diody "power" (działa, ale nie daję gwarancji trwałości)
2. od czasu do czasu nie styka OPTION (kiedy przestaje działać, pomaga mocniejsze wciśnięcie i przytrzymanie chwilę - po tym zaczyna działać normalnie, ale też nie daję gwarancji czy się nie pogorszy). Ścieżki do OPTIONa i miejsca styku na obydwu warstwach folii wydają się w porządku, nie wiem skąd ten objaw.

Oferta tylko dla kolegi bezrobotnego. Proszę nie pytać o inne opcje.

3,589

(6 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

To w sumie dorzuć te dwa gniazda SIO i podeślij jeszcze zdjęcia tych pozostałych części.
Może odbiór w Głuchołazach? :)

3,590

(6 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Jeżeli ten joyport będzie pasował do 800xl to biere :)

3,591

(6,388 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

AS...  jaki miałby być konkretnie cel tego zakupu grupowego? Znaczy, jakby taka 5-osobowa spółka miała funkcjonować, tak z praktycznego punktu widzenia? Sprzęt stałby po 10 tygodni w roku u każdego?

3,592

(51 odpowiedzi, napisanych Zloty)

A co taka mała fre(a)k-wencja? http://www.atari.org.pl/party13/

voy <-- też mamy nocleg 'po bukiem', sb/nd.

3,593

(30 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

AS... napisał/a:

[...]Weź ze sobą mkx na najbliższy zlot..[...]

Do Głuchołaz przyjadę dopiero w sobotę ok. południa. Zajmij mi kawałek stołu i prądu :)

3,594

(12 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

jury <-- gdybyś znalazł więcej to ja też jeden przygarnę.

3,595

(16 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=11230

3,596

(24 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Stan <-- ja ostatnio kupiłem na allegro kości 1-bitowe i naprawiłem 65XE (startowała z czarnym ekranem i dwoma gorącymi kostkami, a po ich wymianie działa).
Jak się poszuka to można trafić, i to niedrogo.
Tylko tak jak napisano wyżej, lepiej otworzyć atarynkę i upewnić się jakie kości tam siedzą. W sklepach elektronicznych też się zdarzają, zwłaszcza w takich istniejących od dawna, a nie nowoczesnych gdzie wszystko jest Cha-De :)

Iron <-- przeczytałem Twój post dwa razy, ale nie wiem ooosssooo chozi :)

3,597

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Przecież sam miałeś być. Nie?

Atarka naprawiona, ogłoszenie nieaktualne.
Uprzejmie proszę o zamknięcie wątku.

3,599

(1 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Błenos dijas,
Mam 4 simmy 30-pinowe po 4MB każdy. Konkretnie 2 pary po 2 sztuki z kośćmi:
1. GM71C17400CJ6 + GM71C4100CJ60
2. KM44C4100AJ-6 + KM41C4000CJ-7

Dokładnie te co na zdjęciu:

SIMMy30pin4MB

Wymienię jedną parę, tak aby uzyskać jednakowe 4 sztuki, ew. kupię 2 sztuki aby uzyskać ten sam efekt, ew. kupię 4 lub nawet 8 sztuk innych 30-pinowych po 4MB.

--edit--
Mam też na wymianę simmy 72-pinowe oraz sdramy pc100 i pc133 o rożnych pojemnościach - gdyby ktoś wolał.

µicr0Bee

P.S. Zapewniam , że to ogłoszenie dotyczy atari :)

3,600

(30 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

To skoro już off-topic, to gdyby doszło do (re)produkcji ctpci, to błagam!!! o przeprojektowanie PCB tak, żeby złącza IDE ani żadne inne nie kolidowały z oryginalnym złączem zasilania na płycie Falcona. Nieważne że ono nie jest wykorzystane po zamontowaniu CT6x, bo i tak szkoda je rżnąć aby nie zamykać możliwości powrotu do pracy bez CT6x.
Byłoby super, gdyby to potencjalne nowe CTPCI nie kolidowało też z blachą w MKX - patrz parę postów wyżej.

A teraz, proponuję założyć nowy wątek do tego przeznaczony, jeżeli dyskusja ma być kontynuowana.