3,626

(86 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

to co? kto wygral? bedzie IV RP czy nie?

3,627

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

to akurat moze byc do zrobienia, zwiazki zawodowe mocno naciskaja na place minimalna i dogadali sie z kondydatem Pis :-)

3,628

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

2. wszelkie zasilki wydawac w przeliczeniu na pollitrowki.

3,629

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

oczywiscie.
kazdy z bylych kandydatow na prezydenta mial takich postulatow kilka.

3,630

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

jest podstawa zaufania :)

3,631

(413 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

gdyby byl wybor nosnika przy zakupie gry to kupilbym gre na karcie.

3,632

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Pecus napisał/a:

Programista korzystający z CIO też nie ma tego problemu.

jak chcesz kontrolowac cos, gdy - jak sam wczesniej pisales - poprzez CIO nie ma takiej mozliwosci :D

taki hermetyczny zarcik:
co robi Pecus?
Myli sie.

3,633

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

user nie zauwazy :-) a progrmaista... jesli korzyata z xB to nie bedzie mial problemu :D

3,634

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Podoba mi sie, ze dzieki umowie z przyszlym prezydentem nareszcie jak za dawnych czasow Zwiazki Zawodowe beda mialy realny wplyw na inicjatywe ustawodawcza.

Powrot do normalnosci.

3,635

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

e tam, wystarczy kilka lat...
na ostatnim SV widzialem uzytkownika ktory mial dysk twardy w Atari i nie umial skopiowac dyskietki ;D

3,636

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

http://atariage.com/forums/topic/237916 ... ent-disks/

snicklin z AtariAge tworzy dokumentacje do xB, z zalozenia ma ona zawierac takze zbior konkretnych przykladow uzycia. jesli ktos ma pomysl co moglo by sie znalezc w takiej instrukcji to prosze zglaszac, chcemy umiescic konkretne rozwiazania zamiast ogolnych przykladow.

3,637

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Pecus napisał/a:

Korzystając z warstwy CIO nie ma potrzeby by wiedzieć jakie turbo ma stacja, bo nie komunikuje się ze sprzętem - to warstwa czysto programowa zajmująca się obsługą plików.

mylisz sie, poprzez CIO user ma dostep np. do:
formatowania dyskietki - co to ma wspolnego z obsluga plikow? po tej operaji na dysku nie ma zadnej informacji o systemie plikow,
czyli pudlo
albo pozyskanie informacji o wielkosci sektora - co to ma wspolnego z obsluga plikow?
znowu pudlo

Pecus napisał/a:

Transmisją blokową zajmuje się w komputerach Atari SIO i tyle na ten temat.

czy mozna skorzystac z Atari SIO? mozna! ale i tak kod bedzie dluzszy od uzycia xB.
masz watpliwosci? daj przyklad porownamy :-) wiem, wiem... kiedykolwiek przyjdzie do konkretow okazuje sie ze zostawiles wode na gazie i musisz leciec ;-)


Pecus napisał/a:

A Twoja procedura i tak z SIO korzysta

jesli masz na mysli xBSIO to tak :D

chcesz powiedziec ze procedury AtaiOS sa krotsze od xB? zarty powinny byc smieszne a nie zalosne ;)

mowilem Ci, zgaduj zamiast probwac cos wymyslec, bedzies zmial wieksza szanse powiedziec cos z sensem ;-)

3,638

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

> Super! Tyle, że używając przestarzałego CIO nie ma absolutnie potrzeby sprawdzania w jakim trybie pracuje stacja i dlatego nie ma nawet takiej możliwości

Nie chodzi o sprawdzenie w jakim trybie pracuje stacja tylko sprawdzenie czy stacja ma zainstalowane turbo US i z jaka szybkoscia jest gotowa pracowac - taki umykajacy Ci szczegol... ale oczywiscie to jest wiedza zwyklemu konsumentowi DOS zbedna, poniewaz i tak nie wiedzialby jak z niej skorzystac ;-)


> CIO po prostu działa z taką prędkością jak trzeba

konsumuj :-) potrzeba wiedzy jest Ci obca ale - moze zgaduj bedziesz bardziej skuteczny ;) - wiesz jakie sa ograniczenia w uzywnaniu turbo w stacjach? dosc istotna wada, ktora standardowy modul I/O xB wyeliminowal :-)

3,639

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

jak sprawdzic czy stacja ma turbo zgodne z US? np. tak:

xBIOS_SET_DEFAULT_DEVICE equ xBIOS+$2A
xBUFSIZE equ xBIOS+$3f1 ; Buffer size lo byte $100-SIZE (1 byte)
xDEVICE equ xBIOS+$3fc ; Device ID
xIOV equ xBIOS+$3ee ; I/O module entry (2 bytes)

xBSIO           jmp     (xIOV)
start           jsr     xBIOS_SET_DEFAULT_DEVICE ; uzywamy modulu komunikacyjnego SIO - xBIOS
                lda     #$100-$01 ; ustawiam bufor na 1 bajt
                sta     xBUFSIZE
                lda     #'1' ; Atari SIO drive '1' to dla DOS drive D1:
                sta     xDEVICE ; mozna uzyc innych numerow dla kolejnych stacji
                ldx     #$3F ; komenda GET HI SPEED FROM DRIVE
                jsr     xBSIO
                bcs    stacja_nie_zna_komendy
                lda     $7ff ; pobierz HiSpeedIndex z bufora, adres bufora jest w xBUFSIZE mlodzy bajt ,xBUFFERH starszy bajt

szybsze i krotsze niz uzycie przestarzalego CIO

3,640

(86 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

to nie glosowac na socjalistow :-)

3,641

(243 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

zintegrowanie SIO2SD i SIO2BT to bardzo ciekawa propozycja. przydalby sie kabelek-rozdzielacz (wtyczki SIO sa juz dostepne?), mam te urzadzenia bez obudowy a chcialbym zachowac mozliwosc odlaczenia w razie potrzeby jednego lub drugiego.

3,642

(70 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Trolling roku.


:D

metoda troli patentowych w pl nie dziala :)

3,643

(80 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

niezle, gosc zamyka licznik w czasie jaki ja potrzebuje aby osiagnac maksymala dozwolona predkosci w terenie zabudowanym ;-)

ile ten upgrejd pali? ;-)

3,644

(143 odpowiedzi, napisanych Zloty)

jellonek napisał/a:

zamiast bezmyslnie mnie opierdalac - przeczytaj do czego odpisywalem i zastanow sie - czy chodzilo o regulamin ("regulaminowe BMP"), czy o BMP, o ktorym sam pisales.

przepraszam ze potraktowalem Cie jak uczestnika dyskusji a nie wzyklego spamera dla ktorego nie ma zadnego znaczenia konktekst tematu w ktorym sie wypowiada. przepraszam tez za uzycie w jednym zdaniu wyrazu spamer i wypowiada... spamerzy nie wypowiadaja sie, to tylko kwiczenie.

3,645

(143 odpowiedzi, napisanych Zloty)

jellonek napisał/a:
xxl napisał/a:

chcesz powiedziec ze BMP stanowi jakiekolwiek wyzwanie dla VBXE

jesli uzywa np. 24 czy 32 bpp - wydaje mi sie ze tak.

zamiast bezmyslnie odpowiadac przeczytaj regulamin kompo, parametry BMP sa okreslone :-)


wieczor napisał/a:

@xxl: wav to trochę jakby co innego i wyzwanie dla Atari już od dawna niewielkie

znizajac sie do poziomu odpowiedzi szanwnego przedpisny: jesli jest to 44kHz w 16bit stereo to stanowi wyzwanie ;-)



> BMP Compo czy WAV Compo... jedna parafia ;-)

swiete slowa

3,646

(143 odpowiedzi, napisanych Zloty)

wieczor napisał/a:

@xxl: wav to trochę jakby co innego i wyzwanie dla Atari już od dawna niewielkie,

chcesz powiedziec ze BMP stanowi jakiekolwiek wyzwanie dla VBXE ?

:D

BMP Compo czy WAV Compo... jedna parafia ;-)

3,647

(143 odpowiedzi, napisanych Zloty)

> Rotfl to jest grzybowa grafa na atarowskim party

nie rozumiem oburzenia. wyraznie napisane VBXE GFX Compo a nie Atari GFX Compo...
chociaz bardziej pasowaloby Bitmap Compo lub BMP Compo albo jak stoi w regulaminie Windows Bitmap ;-) Compo

nie ma znaczenia na czym grafika powstala, ma byc odtwarzana na VBXE...

moze tez beda kiedys WAV Compoty :-)

3,648

(10 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

albo w DeathchaseXE... fire pod klaksonem ;-)

3,649

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

plugin dziala. dzieks.

3,650

(10 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@Montezuma: sprawdzalem i te oryginalne u mnie dzialaja, te od telefou, plajerki, mapy itp... ja chce odpalic cos innego.


Montezuma napisał/a:

A jesli wkurzylo Cie to wszystko, to bedziesz mial w czerwcu (w Krakowie) okazje osobiscie powiedziec o tym osobom zainteresowanym:
http://www.mirrorlink.com/members-only-events

powiedza, ze maja zwiazane rece bo dla mojego bezpieczenstwa nie moge uruchamiac np. emulatora atari w samochodzie ;-)



skrzyp napisał/a:

Ale wszystko się da, trzeba się tylko wgryźć w odpowiednim miejscu.

tez mi sie tak wydaje, widzialem jak koles mial uruchomiona gre na androidzie, wyswietlal na ekranie w samochodzie, sterowanie padem samochodu...

nie moge znalezc w sieci sposobo jak zlamac te apki, masz doswiadczenie?