Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Jak napisać grę na Atari - cz. 8 Premiera ósmej części popularnej serii poradników Larka o tworzeniu gier na Atari już 28 lipca!
TONY - Ark of the Covenant Kontynuacja przygód Tony'ego na Atari 8-bit, bez przemocy, z naciskiem na spryt i eksplorację.
ABBUC Software Contest 2025: Zgłoszenia Sprawdź aktualną listę programów zgłoszonych do konkursu ABBUC Software Contest 2025. Termin mija 31 lipca!
Gopher2600 0.50.0 Nowa wersja emulatora Atari 2600 z usprawnieniami i nowymi funkcjami debuggera.
Steem SSE 4.2.0 już dostępny Nowa wersja emulatora Steem SSE z istotnymi usprawnieniami i nowościami
Opcje wyszukiwania (Strona 148 z 184)
Właśnie zajrzałem do sio2bsd.c i zauważyłem, że program ma spieprzone timingi (stała "17773446UL" powinna mieć raczej wartość "1773446UL", czyli ok. 10x mniej). Faktycznie coś mi to niezbyt stabilnie działało po ostatnich przeróbkach i chyba teraz już wiem czemu :) Jak dzień wstanie przetestuję poprawioną wersję i ewentualnie wrzucę pod powyższy adres.
A ja napiszę jak to jest u nas w pracy, przy obrabiarkach sterowanych numerycznie.
Jedno z dwojga:
1) albo kupiliście niedobre programatory (trzeba było kupić takie, które pasują do obrabiarek);
2) albo programatorów do waszych obrabiarek nikt już nie produkuje, co oznacza, że nikt takich nie potrzebuje, co z kolei oznacza, że obrabiarki nadają się na złom (a jeśli jakaś firma ich używa, czyni to na własne ryzyko ponoszenia takich niewygód).
W każdym razie nie jest to żaden argument o wyższości RS-232 nad USB czy czymkolwiek innym...
seban napisał/a:Jeżeli Drac030 zechciałby rozebrać swoją przelotkę i sprawdzić jakie ustrojstwo w niej siedzi
Nie muszę jej rozbierać. Przelotka przedstawia się jako "Semitech Semiconductor", a Google mówi, że siedzi w tym układ Cypressa.
USB jest po to, że jest szybsze i bardziej uniwersalne od RS-232. I właśnie o przyszłości mowa, bo teraz, to wiadomo, że RS-232 przydaje się tylko wtedy, kiedy trzeba podpiąć mysz, albo małe Atari przez kabelek.
1. RS-232 w Atari jest (nazywa się SIO).
2. Po co w pececie RS-232, jeśli jest USB?
Nie mam specyfikacji, niestety. To znaczy od MIO wala się jakaś instrukcja tutaj http://www.dropmail.com/MIO/ ale na temat osiągów twardego dysku nic tam chyba nie ma. Co do msc - keine Ahnung, ale jeśli jest podobnie zbudowany, to i musi podobnie działać (aczkolwiek może nie mają tak szybkiego BIOS-u).
FDISK II v.2.2:
http://drac030.krap.pl/fdisk2.arc
Wprowadziłem zmiany postulowane przez Lewisa ;)
Faktem jest, że jakaś część XE nie chodzi (np. 800XE zdaje się), ale tu jedno z dwojga: albo te komputery już pod koniec produkcji po prostu nie trzymały parametrów (zob. trafione GTIA), albo jest coś, czego nie wiemy, a co trzeba zrobić, żeby to rozjeżdżanie się sygnałów nie było szkodliwe.
Niekiedy za rozstrojenie sygnałów odpowiadają rozszerzenia, ale też spora część egzemplarzy niechodzących to wina brudnych styków na złączu ECI/CART (!).
Pociesza mnie, że sławny BlackBox też trafia na takie egzemplarze, z którymi nie rusza. Ciekawe, jak to jest z MIO i msc.
jellonek napisał/a:ze wzgledu na trudnosc w montazu (dopasowania do konkretnego modelu ataraka)
Tak, a Duddie sprzedając interfejsy w USA i połowie Europy jeździ osobiście razem z każdym egzemplarzem do klienta, żeby na miejscu "dostosowywać" ... :P
Czyli jak w końcu, bo się zgubiłem: trzeba mieć 2 MB bufora, żeby płytkę nagrać, czy może wystarczy bufor na 1 sektor? :)
Powinien pociągnąć i 450 kB/s (x3), a z wyłączonym ekranem ponad 600 (czyli x4). Jeśli trzeba mieć bufor w pamięci wielkości ścieżki, to faktycznie jest problem, ale przecież 816 ma 16 MB przestrzeni adresowej: trzeba będzie pasiową dopałkę upgradnąć z 1 MB do jakichś 4 MB RAM-u liniowego i można jechać.
Nie no, pomyłka fundamentalna w obliczeniach mi się zrobiła. Nie 330 kilobajtów na sekundę, ale 330 kilosłów (czyli 660 kilobajtów) wychodzi z obliczeń. Oczywiście to jest absolutne maximum, trzeba wziąć poprawkę na Antica chociażby. A im dłuższe sektory tym lepiej.
jellonek napisał/a:gdybys dal rade poprzez ten interface slac dane z predkoscia >150kb/s
Na sprzęcie z pasiową dopałką, o ile dobrze liczę, powinno pójść nawet ok. 330 kilo na sekundę. Ale ile to będzie naprawdę, to oczywiście wyjdzie w praniu.
Jak mikey powiada, przelotki nie zawsze, względnie nie wszystkie, działają tak jak się oczekuje. Ja mam przelotkę USB<>RS-232, z APE nie działa za chińskiego boga, w jakim bądź trybie i jako jaki bądź COM. Aż musiałem sobie SIO2BSD napisać, bo inaczej nie szło iść ... ;)
Tak, dwutlenek węgla. A co z wyemitowanym węglem, tj. sadzą? Zostanie pochłonięty przez ziemię i wykopany z kopalni w następnym sezonie?
Szkoda, bo to akurat ważne (to znaczy, przy którym teście wystąpił błąd). A tak, nie pozostaje mi nic innego, jak ten "raport" po prostu zignorować, bo nic nie wiem :P
No i może się okazać, że to niszczy silnik i trzeba kupować nowy trzy razy częściej niż gdyby się jeździło na oleju napędowym. W takim układzie kalkuluje się to tylko jednej osobie - sprzedawcy płytek :)
Na razie mam dane o GFA:
GFA knows these types of variables:
Boolean LET name!=0 exclamation (true/false as in 0 or -1)
Unsigned byte LET name|=0 the vertical bar char
Signed word LET name&=0 ampersand
Signed long LET name%=0 percent sign
Float LET name#=0.1 pound sign (with DEFLIST set)
LET name=0.2 default (postfix not shown)
I to był ten "fatal" error? Że MBR format unknown? No wiesz ... :P
FDISK II v.2.1 - critical update ;) - v.2.0 jednak miała poważny błąd w obsłudze dysku slave. Plik uaktualniony równo o północy, kto pobierał wcześniej, ten ma wersję z błędem. Dzięki dla Pinka za test. Reszty zarequestowanych rozszerzeń i ulepszeń jeszcze nie zrobiłem, może jutro.
http://drac030.krap.pl/fdisk2.arc
na jakiej podstawie to piszesz? chyba ze pecet to dla Ciebie tylko winda dosem popędzana...
Nie zawracaj głowy, przecież wyraźnie mówi się o "DOS mode" i problemach z "windą", więc ja też o MS-DOS-ie i spółce. A to tylko na piecu chodzi. Stąd "pecet" jako skrót myślowy.
No tak, panowie, ale pytanie brzmiało "jak w TOS-ie przeczytać ww. nośniki nie formatowane na TT". Więc odpowiedź "pod MagiC-em" (tak samo jak odpowiedź "pod MiNT-em" albo "pod Linuxem") jest nie na temat; chyba, że zbyt dosłownie rozumiem pytanie ...
No tak, bo na pececie tak jest, tam chyba mogą w ogóle być tylko dwie partycje, a jak chcesz podzielić na więcej, to się zaczyna jakieś, że zacytuję jellonka, "c***". W każdym razie atarowskiego formatu tablicy partycji pecet raczej nie zobaczy, oprócz pierwszego wpisu.
O ext2 pod TOS-em raczej zapomnij, a o ext3 zapomnij w ogóle. Co do FAT16, zdaje się, że pomaga załadowanie niejakiego BigDOS-a. Całkiem możliwe, że będzie też obsługiwał pecetowe partycje FAT32, ale tego nie jestem pewien.
Znalezione posty [ 3,676 do 3,700 z 4,592 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.125 sekund, wykonano 12 zapytań