351

(6,380 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

@pablozp

Myślę, że dobrze by się sprawdził jako podstawka pod np. 130XE. No i też ma trzycyfrowy licznik (po lewej na dole), więc właściwie niczego mu nie brakuje.

352

(6,380 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

@AS...

A nie lepiej zamiast tego XC11 sprawić sobie coś podobnego:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/maran ... etofon-yoy
?
Z przeróbką do podłączenia koszt wyjdzie zbliżony ;)

353

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Zareklamować :)

A jak takiej możliwości nie ma to dokładnie opisać objawy wraz z detalami i może zdjęciami wraz z wnętrzem.

354

(174 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Sikor napisał/a:

I tak, wiem, że zaraz będą piraty, teraz też są, ale nieoficjalne (tak, udało mi się do takiego dotrzeć. Nie pytaj).

To ja spytam  :)
Jestem ciekaw każdego fizycznego wydania 'nieoficjalnego' nowych gier. Jeśli masz foto takowych to zapodaj.

@candle rzadko zdarza ci się przeczytać coś ze zrozumieniem. Ten link jest podany w tym temacie, jest także jest podany na atarionline.

Umieściłem kilka dodatkowych fotek i przemyśleń u konkurencji:

atarionline

Swego czasu takie kable wysyłała mi firma Listan Poland (oficjalny dystrybutor i serwisant BQ) - napisz do nich. Cena z alle jest... nieco pokraczna :]

Przykro nazwać użytkownika sqward "człowiekiem mijającym się z prawdą", ale niniejszym to czynię:
edit: tak, muzealna wartość jest trochę inna ;)

27zł z mojej strony.

359

(14 odpowiedzi, napisanych Różne)

O. Jeden ze sponsorów się ujawnił :D

Jak na razie Mr. lopez zgarnia wszystkie fanty bez losowania :)

360

(14 odpowiedzi, napisanych Różne)

Na dzień dzisiejszy mam więcej sponsorów (więcej niż 0) niż uczestników (zero), więc zachęcam:

link do aonline

Wiem, że niektórzy nie maja tam konta, więc zdjęcia można wklejać także tutaj (przekleję je do głównego wątku).

Zasady? W skrócie, są proste: wklej foto tego co kupiłeś związanego z Atari ze swoim nickiem na karteczce jeśli chcesz brać udział w losowaniu nagród, lub po prostu foto jeśli chcesz się tylko pochwalić :)

Moje "zdobycze" :)
https://images85.fotosik.pl/962/d5abc1962a600c16.jpg

361

(169 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

1. perinoid
2. Sikor
3. dely
4. takron27
5. mcs
6. Saberman
7. Rastan[
8. pancio.net
9. mkolodziejski aka Misza
10. mono
11. ccwrc

362

(28 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Aktywna strona:
https://retroguide.pl/

za:
http://www.amiga-news.de/de/news/AN-202 ... 10-DE.html

363

(142 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

@Mq

A po co weryfikować? Jestem przeciwny szerzącej się idei 'zamordyzmu', wydaje mi się, że po prostu w tym wypadku należy traktować wyniki z przymrużeniem oka i traktować to w kategorii czystego fun ;)

Weryfikowanie wyników nie ma sensu i jest, hmm... 'czasowo nieoptymalne' bo trzeba stać się mistrzem danej gry żeby poznać jej limity. Podam tylko dwa przykłady:

1. Fred.Ja nabiłem ponad 100k punktów. Ale zwykły (bardzo dobry) wynik po przejściu całej gry to około 20k, później nie ma możliwości nabijania punktów. Dla jednego podanie 15k będzie to mijanie się z prawdą, dla innego ponad 100k to realne możliwości, ale: mi zajęło to 4 dni bez cheatów ;)

2. Przemytnik. Przekręciłem licznik waluty o wręcz abstrakcyjne wartości, które nie były podawane na ekranie, zweryfikowałem swój stan posiadania tylko i wyłącznie dlatego, że stan waluty liczyłem sobie na kartce a zweryfikowałem poprawność po wielu dużych zakupach, kiedy licznik spadł do poziomu, który mógł być wyświetlany na ekranie.

364

(18 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

@tytus

1. oryginalny lub stabilny zasilacz (taki poniżej 100zł odpada :] )
2. przy U1MB zajmij się układem 74ls08, przeczytaj temat: https://atarionline.pl/forum/comments.p ... =1#Item_18

365

(18 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

@xxl

Atarimaxów mam kilka i kupiłem je w jednym czasie, więc to pewnie jedna seria. Udało się zaprogramować wszystkie na innym kompie (znajomego).

Nie kontaktowałem się z producentem - wszystko (czyt. odczyt) działa mi na głównej, codziennej atarce i to mi wystarczy. Nie zamierzam ich programować po raz drugi, potrzebne mi były tylko dla kilku nietypowych tytułów.

366

(18 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

@Pin

Tak, Last Squadron i Flob mają jeden wspólny element, który je łączy. To twój komputer.

Atarimaxy też są kapryśne, ja mam np. te: https://www.atarimax.com/flashcart/documentation/ i na żadnym moim XE nie da się ich programować. I tylko jeden mój XE obsługuje w pełni prawidłowo odczyt (bez śmieci, bez zwiech).

To kończymy  :)

Mr. pancio.net zdaje się trochę zbiednieje.

Edit: licytacja zakończona, cart sprzedany.


Kartridż na sprzedaż. Używany. Dobrane najgorsze części jakie udało mi się znaleźć wliczając w to ordynarną etykietę zastępczą.
Wady:
- rysa na tyle obudowy której nie wychwycił mój aparat,
- powstał tylko po to żeby pozbyć się zarysowanej obudowy.

Licytacja od: 15zł
Koniec licytacji: czwartek 21.10.2021 godz. 20:00 czasu zegarkowego.
Odbiór osobisty: ---
Koszt paczkomatu przy ew. wysyłce: 14zł
Preferowana płatność: PayPal

Foty:

https://images85.fotosik.pl/930/c7e0c993527e2250.jpg

https://images86.fotosik.pl/928/f8cad9b8a37c58a0.jpg

https://images86.fotosik.pl/928/95ca4c865ad6ae72.jpg

Biorą udział także osoby z atarionline.

@Lizard

Właściwie pad powstał tylko i wyłącznie jako uzupełnienie do innego carta:

https://images86.fotosik.pl/928/d9b42e94e07b7a80.jpg

I o ile pamiętam to ktoś wygrał tą podkładkę w konkursie, ta na foto jest moja prywatna :)

Edit: i zakończone, ofert nie było.

Kartridż na sprzedaż. Używany. Przebył juz setki kilometrów po kraju, ale nadal działa.
Wady:
- delikatne ryski,
- w menu pod nazwą Timeslip jest w rzeczywistości udostępniony publicznie Timeslip 2020, co czyni ten cart chyba praktycznie legalnym.
Co jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Timeslip 2020 w odróżnieniu od oryginału ma zakończenie (powiedzmy. Szczegóły w notce na atariage) i nie wymaga klawiatury do gry (używa się fire zamiast spacji).
Gameplay: https://tinyurl.com/2y2zhmuk
Opis i plik źródłowy: https://atariage.com/forums/topic/30537 ... 2020-48kb/

Licytacja od: ---
Koniec licytacji (tydzień): piątek 22.10.2021 godz. 20:00 czasu zegarkowego.
Odbiór osobisty: ---
Koszt paczkomatu przy ew. wysyłce: ---
Preferowana płatność: ---

Foty:

https://images86.fotosik.pl/927/d8d6b8f344827457.jpg

https://images85.fotosik.pl/928/ddb7c61b9f9c5921.jpg

371

(6,380 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Patrząc po tym co gościu sprzedaje to na Laurę trafił w jakimś odkupionym pakiecie VHSów :)

https://allegro.pl/oferta/laura-atari-x ... 1261638103

372

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A dlaczego nie podłączysz poprzez zwykłe wyjście antenowe? Do zweryfikowania sprawności wystarczy dowolny TV, nawet jak najbliższy znajduje się u sąsiada.

Wygląda na to, że Mr. pilat23 zgarnia to co jest na foto.

@Santyago

To rozpakuj. Nad wszystkimi wydaniami Laury czuwał jej autor, jeśli Laura ma czymś zaskoczyć to pozytywnie.

@AS...

Podałeś link do tematu, który ja podlinkowałem już na samym początku w pierwszym poście (3 linia tekstu, 4 licząc z pustą) - właśnie po to żeby nie było niejasności.