Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
FujiNetChat: Nowy klient IRC dla Atari Pierwsza publiczna wersja alfa FujiNetChat, nowoczesnego klienta IRC wykorzystującego interfejs FujiNet.
Gearlynx 1.2.2 Gearlynx doczekał się aktualizacji. Wprowadzono podgląd SCB, wyszukiwanie w pamięci oraz poprawki.
Wyniki FujiCup 2025 Poznaliśmy najlepsze gry na 8-bitowe Atari wydane w 2025 roku według jury oraz publiczności.
Wyniki konkursu i gala FujiCup 2025 Poznaj zwycięzców dorocznego turnieju FujiCup 2025 wspierającego twórców gier na Atari XL/XE.
Fujisan 1.1.8 Nowa wersja emulatora Fujisan przynosi wsparcie dla FastBasic oraz poprawki błędów w obsłudze dźwięku.
Opcje wyszukiwania (Strona 159 z 329)
nie znalem wersji pierwotnej ale co do koncowej zgadzam sie z Pinem - banialuki.
a kobiety wygladalyby jak...
wysmienicie... przejdzmy na maila.
poszukuje osoby, ktora ma dostep do SIO2SD w wesji Piguly i Lotharka. potrzebuje jednego malego testu urzadzenia.
Iron napisał/a:Nie chce nikogo urazić ale czytanie ze zrozumieniem sie kłania.
swiete slowa
cytujac informacje na stronie:
"Wszystkie prace 8-bit będą uruchamiane na komputerze Atari XEGS z procesorem 65c816, 1 MB, stereo, Covox i ładowane z kontrolera IDE Plus/IDEa pod kontrolą systemu operacyjnego SpartaDOS X, lub spod inita SDLOAD bez DOS. Jeśli Twoje demo lub intro wymaga specjalnego rozszerzenia do działania (lub wykorzystuje niepublikowane rozkazy 6502C) - musisz dostarczyć odpowiedni sprzęt i go obsłużyć podczas compo (podłączyć, uruchomić, wgrać demo)."
pod warunkiem, ze dostarczysz Atari, podlaczysz... krotko mowiac: aby zaprezentowac prace na atari - zgodnie z informacja na stronie - musisz sobie przywiez atari.
aktualizacja informacji o xB na http://xxl.atari.pl/?p=1076
oraz aktualizacja nazw funkcji zgodnie z sugestiami...
xBIOS_OPEN_DEFAULT_DIR
xBIOS_OPEN_CURRENT_DIR
xBIOS_OPEN_DIR
xBIOS_GET_ENTRY
xBIOS_RENAME_ENTRY
xBIOS_FIND_ENTRY
xBIOS_OPEN_DEFAULT_FILE
xBIOS_LOAD_FILE
xBIOS_OPEN_FILE
xBIOS_LOAD_BINARY_FILE
xBIOS_SET_LENGTH
xBIOS_SET_FILE_OFFSET
xBIOS_LOAD_DATA
xBIOS_WRITE_DATA
xBIOS_GET_BYTE
xBIOS_PUT_BYTE
xBIOS_READ_SECTOR
xBIOS_FLUSH_BUFFER
xBIOS_SET_INIAD
xBIOS_SET_RUNAD
xBIOS_SET_DEFAULT_DEVICE
xBIOS_SET_DEVICE
xBIOS_RELOCATE_BUFFER
dodatkowo ID urzadzenia z ktorego xB zostal uruchomiony jest teraz przechowywany w zmiennej dostepnej dla programisty.
swietnie sie sklada. na 16:00 przewidziana jest premiera xBIOS v3 oraz Phaser1 Digi.
Pin prowadzi prezentacje, nie moge sie spoznic!
co z tego ze ma jak nie uzywa? organ nie uzywany zanika :D
a nie jest tak, ze wystarczy zmienic pierwszy bajt sektora $168 ? "genialne" dosy sprawdza pierwszy bajt VTOC i zrobia kupe. nodos, nodos, error, error.
pod wiadomo czym bedzie dzialalo jak nalezy :-)
> 1. I co dzięki nim można więcej zrobić? Jakieś przykłady?
jest temu poswiecony caly watek na forum:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 53#p161053
nie zasmiecaj watku o party...
zastanawiam sie kto wrabia Riszarda... regulamin na stronie w obecnej formie to w czysta prowokacja. komus bardzo zalezy na rozbijaniu srodowiska (co innego zapis regulaminu jak wyzej - integruje), albo na zrobieniu z Glucholazow piknika przy piwku.
co do powyzszego zapisu, sa dodatkowe plusy:
- Pin nie bedzie tracil czasu na sprawdzanie na jakiej konfiguracji program zadziala
- mozna pisac programy na dowolna konfiguracje: chcesz gole atari? kompomachine? prosze bardzo ale umiesc stosowna informacje w zgloszeniu.
nawet Pin przyzna mi racje :-)
"Każda praca musi być opisana w pliku tekstowym; plik taki musi zawierać ... wymaganą konfigurację sprzętową."
i co? da sie?
"SPECYFIKACJA PLATFORMY PREZENTACYJNEJ - ATARI 8-BIT
Atari XL/XE/XEGS (PAL)
Procesor 6502 lub 65c816
1088kB / 576kB (tryb "zgodności" z 130XE) portB RAM
Stereo
MyDOS 4.5x / Sparta DOS X 4.42
XL OS, lub DracOS 65c816
HDD: (PBI/ECI) IDE/KMK-JŻ
A także Atari XL/XE ze stacją dysków - stacja podłączona przez złącze SIO odczytująca standardowe gęstości (SD, ED i DD). Wykorzystanie rozszerzeń (np. 65816, VBXE) jest możliwe po wcześniejszej konsultacji z organizatorem i ew. dostarczeniu własnego sprzętu."
da sie :-)
---
skopiowane z regulaminu SV gdzie "problem regulaminu" nie wystepuje.
no i elegancko.
to kiedy aktualizacja strony o uzdrowiona wersje regulaminu?
to po co na stronie straszy "regulamin" w takiej formie? zdejmij ten nieszczesny zapis. myslisz, ze wszyscy czytaja forum? strone odwiedza i co przeczytaja?
dlaczego na SV sie da? Pin tam wodzi...
problemem nie jest Pin. problemem jest regulamin :-)
regulamin jest tu jednoznaczny. niestety musze sie wycofac, nie jestem w stanie sprostac wymogom regulaminu.
a więc... inną razą
na Glucholazach czy Grzybsoniadzie? watpie. na compomachine party nie mozna wystawiac prac dla atari :-)
natomiast na atari party np. ostatnim SV owszem, widzialem.
przeciez w regulaminie pisze jak wol:
"Praca powinna odgrywać się na standardowej konfiguracji Atari z 64 KB RAM w postaci samouruchamialnej lub musi być dostarczony player, który odegra muzykę."
wiec w czym problem? chcesz wystawic prace na atari to:
"musisz dostarczyć odpowiedni sprzęt i go obsłużyć podczas compo (podłączyć, uruchomić, wgrać demo)"
logiczne.
i znikaja z kalendarza ;-)
plajer do PT2/PT3 to by bylo TO.
> - dodano implementację AY-3-8910 czy tam YM2149.
elegancko :-)
przydaloby sie namowic goscia od Altirry zeby dodal emulacje AY bo na glucho marnie sie pisze :)
Znalezione posty [ 3,951 do 3,975 z 8,203 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.222 sekund, wykonano 19 zapytań