Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Opcje wyszukiwania (Strona 17 z 91)
Ktoś używał Side2 razem z założonym PokeyMax?
grzybson napisał/a:Odgrzewam kotleta. Czy ktoś zrobił tą modyfikację? Bo w opisie jest błąd. Potwierdzam, u mnie też pin 2 U5 wcale nie biegnie do 6go pinu U6, tylko do 3go. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić jak powinna wyglądać modyfikacja?
grzybson napisał/a:Odgrzewam kotleta. Czy ktoś zrobił tą modyfikację? Bo w opisie jest błąd. Potwierdzam, u mnie też pin 2 U5 wcale nie biegnie do 6go pinu U6, tylko do 3go. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić jak powinna wyglądać modyfikacja?
Grzybson przecina się ścieżkę na górnej warstwie płytki (biegnie od 2 nogi 7474 i leci poniżej kondensatora C9) ja w tym miejscu mam przeciętą. A od spodu pin 2 7474 połączony jak w opisie do 3 pinu 6116
QTZ - dokładnie tak należało robić - dlatego napisałem, że obsługa samego programu pozostawia wiele do życzenia. Można było z dyskietki wczytać tylko konfigurację programu, oraz ją zapisać.
Przecież całe oprogramowanie z tego carta jest dostępne. Nie ma tylko publicznie wrzuconej zawartości CAR lub BIN. Dlatego, że każdy egzemplarz był spersonalizowany dla konkretnej osoby. Wprowadzone były tam informację o znaku, adresie, lokatorze itp. Digicom jest fajnym programem, ale niestety ma dwie zasadnicze wady: nie współpracuje z żadnym masowym urządzeniem Atari (Stacja/Magnetofon), oraz druga obsługuje maksymalnie 128KB Ram, tworzy wtedy ramdysk i tylko za jego pomocą można pobierać/wysyłać dane. W latach 90 jak z niego korzystałem i z transmisji packet radio już wtedy mocno mnie to irytowało. Niestety nie ma innego programu na małe Atari. Digicom na C64 jest dużo fajniejszy.
Czy jest możliwość tak jak miało to miejsce np. z idea/kmk aby na side2 zrobić partycje z mydosem?
Czy urządzenie ze względu na wymagany sterownik działa tylko w trybie dysku ze spartą?
Dobra proszę o wywalenie tematu - bo ogarnąłem temat słynne /n w mydosie... ehhh
Zaxon - ja wezmę samo pcb.. ale wstrzymaj się z wysyłką bo może dam rade finansowo łyknąć jeszcze pcb do blizzarda i xfki.
Transmisja żyje... można odebrać trochę rzeczy na kf... na ukf rzadziej ale jest to wykonalne.
1. Cobol - 2 szt.
2. pancio.net 1szt z kabelkiem
3. lemiel - 1 szt. z kabelkiem
4. perinoid - 1 szt.
5. MicromaX - 1szt
6. kudlaty999 - 1szt
7. pajero - 1szt
8. Yezy - 1 szt.
9. mono - 1 szt. z kabelkiem i dwa rodzaje końcówek (jack i chinch)
10. sikor - 1 szt z kabelkiem i dwa rodzaje końcówek (jack i chinch)
11. hsimpson - 1 szt. z kabelkiem i dwa rodzaje końcówek (jack i chinch)
12. takron27 - 1 szt. na kabelku
13. pabloz - 1 szt. z kabelkiem i dwa rodzaje końcówek (jack i chinch)
14. pigula - 1 szt.
Zaxon - zarezerwuj jedną dla mnie
W ramach przeglądu własnego sprzętu i konserwacji... znalazłem własną stację SN360, namierzyłem w sieci dwa romy oryginalny sn360.bin i jeden o nazwie SN360_stryker.bin. Po porównaniu zawartości widać wyraźnie, że ma w sobie znacznie więcej informacji. Stryker, czy możesz mi napisać, czy Ta druga wersja zawiera już modyfikacje Mikey o system Turbo?! Bo chętnie bym sobie tą stacje zmodyfikował.
Pet_BB napisał/a:Odnośnie programów do AST to był taki ciekawy(w tamtych czasach) progam, któy odczytywał na AST kasety z ZXSPECTRUM i wyciągał grafikę z programów pokazującą się w czasie ładowania. Pamiętam, że był bardzo skuteczny i sporo grafik wtedy nim przeniosłem. Pewnie gdzieś to jeszcze mam na kasecie.
Spectrus i Spec88 oraz o ile dobrze kojarzę jeszcze trup-trumna, całą trójkę ostatnio namierzyłem na dyskietce jak walczyłem z własnym Tomsem :) Dla przykładu dwa zdjęcia TV z wyciągniętą grafiką z gry Neighbours programem Trup-Trumna Screen Loader v 3.1, narzędzie nie ma opcji zapisu tak wyciągniętej grafiki.. trzeba by było pogrzebać z pod Qmega monitorem i zobaczyć, w jaki obszar pamięci ładuje dane...
Dzięki Zenon - spróbuje użyć kawałek blachy po ekranie małego Atari i dodatkowym przewodem połączyć go z GND.
ps. Zenon dorzuciłem na szybko kawałek blachy od spodu przewód do masy i jest niesamowity progres.. całe 720KB odczytane bez zająknięcia :)
Zwarcie odpada, płytką mogę trzymając w rękach pionowo ruszać góra dół i wsio jest ok, stacja pięknie odczytuje zawartość katalogu na dyskietce 720KB, ale jak tylko nawet w powietrzu trzymam ją, tak jak powinna być zamontowana to są już problemy... może silnik krokowy wprowadza jakieś zakłócenia? Bo wystarczy, że będzie kilka centymetrów wyżej nad napędem i wszystko działa.
Czy ktoś spotkał się z takim objawem stacji:
kiedy wszystko jest prawidłowo skręcone stacja ma problemy z odczytem ścieżek nieparzystych.
Wystarczy tylko odkręcić elektronikę stacji nad napędem i unieść ją trochę w górę i wszystko zaczyna ładnie pracować. Jakieś zakłócenia ze strony napędu?!
W załączniku ATR, który zawiera oprogramowanie pozwalające na wczytywanie AST/ATT/UM
oraz kopiery UM->Dysk i Dysk->UM Normal -> UM UM->UM.
Niestety nie posiadam programów kopiujących z systemu ATT -> Dysk i Dysk -> ATT
oraz analogicznych z systemu AST -> Dysk i Dysk -> AST.
Jeżeli ktoś takowe posiada, to chętnie przygarnę, ponieważ mam trochę kaset z programami w tych systemach i chętnie zrobię sobie backup.
Nie wiem, czy ktoś robił dump'a takiego carta - ale ja u mnie do systemu AST/ATT/UM miałem takie cudo 8KB
Dorzucam, jeszcze zmodyfikowany projekt okładki, którą kiedyś dla systemu Normal publikował Delly... została przerobiona dla posiadaczy Turbo.. aby więcej miejsca było do wklepywania...
Czy ktoś może w jakimś sklepie elektronicznym namierzył same piny pasujące do wtyczek SIO w Atari?!
I może ewentualnie podzielić się linkiem...
Miałem przyjemność obejrzeć i pomacać produkt osobiście. Potwierdzam, to co napisał Vasco - koszulka jest naprawdę porządnie wykonana!
pajero napisał/a:Zostawiamy (lub dodajemy) zworki: D0, LG, I, ER, FG
Odpinamy (ew.ucinamy) z połączenia Płytka-Napęd drut nr 5 (najlepiej z taśmy wchodzącej w złącze na płytce)
Pajero po tych modyfikacjach Teac pracuje Ci już prawidłowo w Tomsie 720?! Sprawdzałeś wszystkie gęstości?!
Poproszę 3 porcje obiadowe na każdy dzień party tj. piątek/sobota (2 osoby dorosłe + dziecko)
Hmm to już wiem czemu mój tak szumiał...
erOs zmieniłem, zmieniłem i cały czas uzupełniam braki w oglądaniu produkcji... Twoja lista grup oraz produkcji z wcześniejszego postu mocno to ułatwia...
No ja się też za sprawą bliskiej lokalizacji fajnej atrakcji dla łobuza tym razem wybiorę z gronem rodzinnym...
erOS napisał/a:No cóż, Piguła nawypisywał bzdury i chyba tylko Sqward to próbował sprostować
erOS - nie bądźmy już tacy drobiazgowi, mój post na przestrzeni ostatnich 6 lat mocno się zdeaktualizował - dzisiaj już tak bym nie napisał. (Na 16bit za sprawą nowych rozszerzeń (ultrasatan, satan, floppy emulator), zaczęły pojawiać się naprawdę fajne produkcje).
Znalezione posty [ 401 do 425 z 2,257 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.074 sekund, wykonano 16 zapytań