4,376

(6,389 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Kiedy zaczniemy ramoleć i wymierać to nasze dzieci oddadzą za 1EUR albo za free w wyprzedaży garażowej :) Myślę że następne pokolenie wykaże zdecydowanie mniejsze zainteresowanie maszynkami z '80/90.

4,377

(33 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

ot mądrego po szkołach to i przyjemnie posłuchać :)

4,378

(33 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

W międzyczasie uruchomiłem jeszcze RPM.COM ze Sparty. Ten wydaje się uniwersalny do każdej z moich stacji (i iXeFka ruszyła sama!)
Posortowane wyniki:

GTRPM:
-----
CA2001        345 Drive is too fast
LDW2000        346 "
Rana1000    343 "
1050        346 "
SN-360        361 "
XF551        360 "

DIA1050:
-------
Speed should be 208.3 ms +/- 1ms

CA2001        3968
LDW2000        3968
Rana1000    3968
1050        207.8
SN-360        3968
XF551        3968

RPM:
---
CA2001        287
LDW2000        288
Rana1000    286
1050        288
SN-360        300
XF551        299
XF551 3,5"    300

4,379

(33 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

No a ten GTRPM jest chyba dla CA-2001? Działa poprawnie tylko na 'fabrycznej'  czy z turbo też powinien?

4,380

(33 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

aaa widzisz, nie miało rozszerzenia .com ani podobnego to pomyślałem że to jakiś plik dodatkowy do gtrpm.com :)
Ten DIA1050 na stacji 1050 pokazuje 207.8 przy normie 208.3 ms +/- 1ms, a więc ok. Dla pozostałych stacji pokazuje głupoty: 3968 ms.
Dodałem jeszcze test SN-360 z ROMem Mickeya.
Wszystkie wyniki:

[edit] nowsze wyniki parę postów niżej [/edit]

Czy te testy wykorzystują otwór indeksowy?

Przy okazji odkryłem że XF551 nie działa :( rozbieram.

4,381

(33 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

stryker napisał/a:

Dobra Dracon odpal to: http://www.dereatari.republika.pl/atariprg/test1050.zip na swojej CA2001 :-)

Odpaliłem ten GTRPM.COM na swoich: CA2001 (Toms Multi Drive), LDW2000( Toms Turbo), Rana1000, 1050, na każdej dostaję wyniki Average RMP: 343-347 rpm "Speed is too fast". Stacje z Tomsami uruchamiane bez turbo i bez buforowania.
I co na to?

4,382

(59 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Może zaxon akurat też przyleci do Wrocławia to wypożyczycie auto razem :)

4,383

(59 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Nie znalazłem nigdzie informacji czy party jest organizowane i kiedy dokładnie. Tradycyjnie ostatni piątek lipca, czyli 27.07? Urlop muszę zaplanować w robocie z wyprzedzeniem :)

4,384

(32 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Z tego co wiem to korzystasz z Compact Flasha, nie masz tak sformatowanej CF-ki żeby przenosić dane z PC? Albo nie masz przelotki CF2IDE na dwie karty (master/slave) żeby drugą przeznaczyć do przenoszenia plików?

4,385

(32 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

I co AS... wstydzisz się przyznać że jednak nie chodzą na Twoim cudzie? ;-)

4,386

(46 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Wstępnie jedna sztuka.

4,387

(8 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

oferta poszła na priv.

4,388

(2 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

pięknie, kurna, pięknie ;)

4,389

(6,389 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Jakiś radziecki cart turbo? Do magnetofonu?

4,390

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Sunday87 <-- chodziło mi o "fabryczny", "czysty", bez żadnych przeróbek tryb normal. Najwyraźniej w dzieciństwie od razu dostałeś magnet z turbo (szczęśliwy :-) więc stąd tego pewnie nie pamiętasz.
Tu masz krótki przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=HhOBSgiFna4

A to co podałeś w pierwszym linku, wyjaśnił powyżej Krótki - dłuższe bloki niż w 'normalu'. Były też systemy zapisu w jednym długim bloku, bez przerw.

Poczytaj w Atariki o różnych systemach turbo:
http://atariki.krap.pl/index.php/Systemy_turbo - na różnych jutubach  na pewno znajdziesz przykłady je ilustrujące.

4,391

(238 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

To ja się wstrzymam do czasu usunięcia błędów. Gdyby projekt kiedyś ruszył, pewnie będę zainteresowany, gotowym, zmontowanym egzemplarzem.

4,392

(238 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja podtrzymuję swoje zamówienie: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic ... 04#p118504

A można przypomnieć jakie są opcje, tzn. czy goła płytka, czy gotowa płytka z wlutowanymi elementami, z podstawką pod wd1772?
No i jakie ceny za każdą opcję?

4,393

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

A nie zauważyłem tej polskiej na zdjęciu.
Stryker, gdybyś chciał się jej pozbyć to chętnie nabędę. Wtedy zeskanuję od ręki, gdyby Adam Klobukowski nie znalazł.

4,394

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Ja niemieckich nie skanuję, bo nie rozumiem :)
Gratuluję zakupu. 50zł, ech.

4,395

(18 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Sunday87 napisał/a:

Oooo dzieki za info :) Magnetofon to teraz pierwszy target.Kasety tez zamierzam sam  nagrywać swoje własne ulubione szpile:) Tak poza tym to ktore z tych trzech modeli jest uznawane za najlepsze (65xe,130,800)? Tam czytalem o roznich ale sa niewielkie ogolnie:)

A nie lepiej zainwestować w SIO2SD, czy nowsze wynalazki? A jeżeli chodzi o retro-feeling, to przynajmniej w stację dyskietek?

4,396

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nie znam tego programu Prisma (link youtube wyżej), chyba jakiś edukacyjny po Hiszpańsku, nieważne, ale wydaje się że te bloki są dłuższe niż w pure normalu?

4,397

(6,389 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Zbiera ktoś gry do Atari 2800? Dwa zestawy tukej.

4,398

(9 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

na ibeju. Żeńskie też mają. "Zobacz inne przedmioty"

4,399

(13 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Adam, a nie masz karty Ati, oni tam coś takiego instalowali z driverem i trzeba było sobie wyłączyć albo zmienić 'skróty klawiszowe' w konfiguracji drivera.

Dzięki za ten link. Tu nawet po wersji płyty widać że mam Mega 1 (C103277, tyle że Rev. 2.2):
Mega ST 1 C103277 Rev 2.1
Mega ST 2 C100167-001 Rev. B
Mega ST 4 C100167 Rev. B