Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
Opcje wyszukiwania (Strona 176 z 217)
Kiedy zaczniemy ramoleć i wymierać to nasze dzieci oddadzą za 1EUR albo za free w wyprzedaży garażowej :) Myślę że następne pokolenie wykaże zdecydowanie mniejsze zainteresowanie maszynkami z '80/90.
ot mądrego po szkołach to i przyjemnie posłuchać :)
W międzyczasie uruchomiłem jeszcze RPM.COM ze Sparty. Ten wydaje się uniwersalny do każdej z moich stacji (i iXeFka ruszyła sama!)
Posortowane wyniki:
GTRPM:
-----
CA2001 345 Drive is too fast
LDW2000 346 "
Rana1000 343 "
1050 346 "
SN-360 361 "
XF551 360 "
DIA1050:
-------
Speed should be 208.3 ms +/- 1ms
CA2001 3968
LDW2000 3968
Rana1000 3968
1050 207.8
SN-360 3968
XF551 3968
RPM:
---
CA2001 287
LDW2000 288
Rana1000 286
1050 288
SN-360 300
XF551 299
XF551 3,5" 300
No a ten GTRPM jest chyba dla CA-2001? Działa poprawnie tylko na 'fabrycznej' czy z turbo też powinien?
aaa widzisz, nie miało rozszerzenia .com ani podobnego to pomyślałem że to jakiś plik dodatkowy do gtrpm.com :)
Ten DIA1050 na stacji 1050 pokazuje 207.8 przy normie 208.3 ms +/- 1ms, a więc ok. Dla pozostałych stacji pokazuje głupoty: 3968 ms.
Dodałem jeszcze test SN-360 z ROMem Mickeya.
Wszystkie wyniki:
[edit] nowsze wyniki parę postów niżej [/edit]
Czy te testy wykorzystują otwór indeksowy?
Przy okazji odkryłem że XF551 nie działa :( rozbieram.
Odpaliłem ten GTRPM.COM na swoich: CA2001 (Toms Multi Drive), LDW2000( Toms Turbo), Rana1000, 1050, na każdej dostaję wyniki Average RMP: 343-347 rpm "Speed is too fast". Stacje z Tomsami uruchamiane bez turbo i bez buforowania.
I co na to?
Może zaxon akurat też przyleci do Wrocławia to wypożyczycie auto razem :)
Nie znalazłem nigdzie informacji czy party jest organizowane i kiedy dokładnie. Tradycyjnie ostatni piątek lipca, czyli 27.07? Urlop muszę zaplanować w robocie z wyprzedzeniem :)
Z tego co wiem to korzystasz z Compact Flasha, nie masz tak sformatowanej CF-ki żeby przenosić dane z PC? Albo nie masz przelotki CF2IDE na dwie karty (master/slave) żeby drugą przeznaczyć do przenoszenia plików?
I co AS... wstydzisz się przyznać że jednak nie chodzą na Twoim cudzie? ;-)
pięknie, kurna, pięknie ;)
Jakiś radziecki cart turbo? Do magnetofonu?
Sunday87 <-- chodziło mi o "fabryczny", "czysty", bez żadnych przeróbek tryb normal. Najwyraźniej w dzieciństwie od razu dostałeś magnet z turbo (szczęśliwy :-) więc stąd tego pewnie nie pamiętasz.
Tu masz krótki przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=HhOBSgiFna4
A to co podałeś w pierwszym linku, wyjaśnił powyżej Krótki - dłuższe bloki niż w 'normalu'. Były też systemy zapisu w jednym długim bloku, bez przerw.
Poczytaj w Atariki o różnych systemach turbo:
http://atariki.krap.pl/index.php/Systemy_turbo - na różnych jutubach na pewno znajdziesz przykłady je ilustrujące.
To ja się wstrzymam do czasu usunięcia błędów. Gdyby projekt kiedyś ruszył, pewnie będę zainteresowany, gotowym, zmontowanym egzemplarzem.
Ja podtrzymuję swoje zamówienie: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic ... 04#p118504
A można przypomnieć jakie są opcje, tzn. czy goła płytka, czy gotowa płytka z wlutowanymi elementami, z podstawką pod wd1772?
No i jakie ceny za każdą opcję?
A nie zauważyłem tej polskiej na zdjęciu.
Stryker, gdybyś chciał się jej pozbyć to chętnie nabędę. Wtedy zeskanuję od ręki, gdyby Adam Klobukowski nie znalazł.
Ja niemieckich nie skanuję, bo nie rozumiem :)
Gratuluję zakupu. 50zł, ech.
Sunday87 napisał/a:Oooo dzieki za info :) Magnetofon to teraz pierwszy target.Kasety tez zamierzam sam nagrywać swoje własne ulubione szpile:) Tak poza tym to ktore z tych trzech modeli jest uznawane za najlepsze (65xe,130,800)? Tam czytalem o roznich ale sa niewielkie ogolnie:)
A nie lepiej zainwestować w SIO2SD, czy nowsze wynalazki? A jeżeli chodzi o retro-feeling, to przynajmniej w stację dyskietek?
Nie znam tego programu Prisma (link youtube wyżej), chyba jakiś edukacyjny po Hiszpańsku, nieważne, ale wydaje się że te bloki są dłuższe niż w pure normalu?
Zbiera ktoś gry do Atari 2800? Dwa zestawy tukej.
na ibeju. Żeńskie też mają. "Zobacz inne przedmioty"
Adam, a nie masz karty Ati, oni tam coś takiego instalowali z driverem i trzeba było sobie wyłączyć albo zmienić 'skróty klawiszowe' w konfiguracji drivera.
Dzięki za ten link. Tu nawet po wersji płyty widać że mam Mega 1 (C103277, tyle że Rev. 2.2):
Mega ST 1 C103277 Rev 2.1
Mega ST 2 C100167-001 Rev. B
Mega ST 4 C100167 Rev. B
Znalezione posty [ 4,376 do 4,400 z 5,406 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.301 sekund, wykonano 7 zapytań