Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
HDDRIVER 13.01 Aktualizacja HDDRIVER przynosi poprawki dla HDDRUTIL oraz lepszą obsługę szybkiego sprzętu.
192p Test Suite dla 8-bitowego Atari Nowy program do testowania i kalibracji obrazu dla Atari XL/XE od HanJammera.
Atari800 7.0.0 Pierwsza wersja emulatora z funkcją pobierania z sieci i mnóstwem nowości.
Obrazy w 1024 kolorach na VBXE Nowy konwerter i przeglądarka obrazów dla rozszerzenia VBXE pozwalają wyświetlić aż 1024 kolory.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
Opcje wyszukiwania (Strona 180 z 329)
xxl nie wymysla urzadzen :) Tworcy Atari oprocz "wszystkich urzadzen" przewidzieli tez - implementujac mechanizm ktory pozwala zdjac okowy DOSa - nadejscie xBIOSa. i widza, ze to jest DOBRE.
a xxl? jest tylko pieknie uksztaltowanym narzedziem w ich rekach.
ten sim od Lotharka faktycznie fajny, skoro wymienia MMU to jakby udostepnial MapRAM to moze tez bym wzial.
Jacques napisał/a:Poprawiłem "nie ładują się z dowolnego Dx" na "nie bootują się"
i nie bedzie bootowal sie pod qmegiem z innego, xbios nie potrzebuje OS do dzialania.
Jacques napisał/a:Komoda jak się patrzy, 1541 bez turbo.
komoda bez turbo nie wyciaga tyle :-)
Jacques napisał/a:A tu teraz powstają (po)twory, który nie ładują się z dowolnego Dx pod qmegiem
nieprawda, laduja sie zdowolnego dn: http://youtu.be/-XNB4hqy8yE
Jacques napisał/a:W imię czego? Żeby zrobić z ATARI na siłę Commodore
???
Jacques napisał/a:te prawdziwie DOBRE gry uruchamiają się na wszystkim jak leci.
nieprawda, ze wymienie 3: The Eidolon, Koronis Rift, Rescue on Fractalus rozumiem ze to w.Ciebie nie sa "prawdziwie dobre" gry :-)
Jacques napisał/a:xxl powinien chyba kupić sobie C64
mam
nie, Ty nie jestes dla mnie problemem
moze masz wirusa na komputerze
qbahusak napisał/a:xxl? Co Ty na to?
ja bym nie dzielil skory na niedzwiedziu :-) ale jest jest tajka opcja to oczywiscie sie zgadzam.
stryker napisał/a:To ja poproszę kabelek sio
eee? stacja oczywiscie z kablem i zasilaczem - bo jak ja podlacze?
dioda power sie swieci? :D
> P.-S. Myślałem chwilkę o koncepcji xbiosa, pomijając że jest porąbana
jak w koncu zalapiesz roznice miedzy plikiem a calodyskiem to moze Ci sie rozjasni.
> możnaby to tak napisać, że działałoby PBI, QMEG
z qmegiem dziala z pbi tez moze :D
> Oczywiście pozostaje kwestia sensowności samego xbiosa
xbios to juz nie jest program... xbios to wydarzenie
:D
> 2. Ustawiamy D5 pod QMEGiem jako pierwszy do bootowania (SHIFT + 5), po czym następuje zamiana D1-D5 miejscami na ekranie QMEGa
no i w tym momencie d5 staje sie d1, dla systemu to tez jest d1 wiec dla xbiosa to tez bedzie d1. pewnie qmeg ma gdzies wlasna tablice konwersji numerow stacji ale to juz sprawa qmega.
po shift + inv u mnie probuje cos czytac i wraca do menu qmega, u Ciebie bootoje sie dos?
Jacques napisał/a:EDIT 1 udowadnia, że XBIOS.ATR przy użyciu QMEGa da się zabootować tylko jako D1, inaczej trzeba korzystać z listera plików by ręcznie uruchomić XBIOS.COM
? przeciez masz wideo z bootem z innego niz d1 drive
Jacques napisał/a:sorry za pomówienie z D1
to w koncu jak
> Ty pokazałeś filmik z emulca?
tak, nie mam atari z qmegiem
> A może przypadkiem testując działanie spod D5, przypadkiem miałeś umieszczony XBIOS.ATR także w D1?
nie
level dizajner i grafik potrzebny do 3 gier...
Vasco/Tristesse napisał/a:xxl napisał/a:> I to tylko w 3 gęstościach, gdy są jeszcze 360 i 720.
sprawdz, wroc i wypowiedz sie. :D
Ale którą wersje mam sprawdzić? Tutaj są tylko 3: SD/MD/DD: http://xxl.atari.pl/?p=1076
jest tylko jedna :-) wez ta: http://atari.pl/xbios.atr
Jacques napisał/a:Cofam to, że ten ATR nie uruchomi się w QMEGowym Ultraspeedzie, owszem, zabootuje się do DOSa, potem załaduje xbiosa też w trybie US. Ale XBIOS wybrane spod siebie binarki ładuje już w przeraźliwie wolnym NORMALu
przyjete
Jacques napisał/a:Zarówno w 3a, jak i 3b XBIOS wylistuje sieczkę, zamiast zawartości D6, prawdopodobnie oczekując swojej dyskietki pod prawdziwym D1
sprawdzilem i dziala jak trzeba. tu masz filmik. http://youtu.be/-XNB4hqy8yE
> 3a) nacisnąć klawisz "6", i załadować po wyświetleniu zawartości ATR-a XBIOS.COM
naciskam "6" podswietla sie w inverske i tyle jak mam wyswietlic zawartosc atr? (qmeg 4.04)
to nie moja wina ze dosy takie sa.
zreszta dos nie ma tu znaczenia
mozesz bez problemu wymienic tego dosa na innego :D
---
a nawet na dowolnego inicjalizera ;-)
> ale przecież to, że Ty będziesz to do końca śmierci supportował to już nic nie zmieni
chyba do konca zycia ;-)
> A idąc tropem uruchamiania binarki, po załadowaniu XBIOS bezpośrednio spod QMEGa
sprawdzilem tego qmega i wszystko dziala...
@Jacques: napisz DOKLADNIE od wlaczenia komputera jak powtorzyc ten blad
electron napisał/a:Temat polegnie - po prostu.
juz trzeci raz to napisales... i dalej nic ;-)
nie, powaznie. mam standardowy rom w atari a nie qmega :-)
Jacques napisał/a:Czekaj... Sugerujesz, że Twoich ATR-ów nie mogę zabootować spod QMEGa i D6,
atari nie umie zbootowac z innego drive niz 1 ... ale dales mi pomysl, moze niepotrzebnie sprawdzam z ktorego drive jest uruchomiony xbios, to by uproscilo sprawe a i nie bylo by problemow z takim numerem jak boot z dn:
dobry pomysl, skroci program a moze i uprosci sprawe.
> A idąc tropem uruchamiania binarki, po załadowaniu XBIOS bezpośrednio spod QMEGa
nie znam qumega. to uruchamienie spod qmega to jakis loader?
Znalezione posty [ 4,476 do 4,500 z 8,207 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.234 sekund, wykonano 17 zapytań