Czy umiesz zaprojektować obudowę? Może ktoś by się podjął druku, albo można go zrobić w firmie specjalizującej się w wydrukach.
Niestety nie :(
Jutro podam dokładny koszt całości.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Nowy firmware 1.5 dla SDrive-MAX Ulepszony tryb szybki i poprawki kaset w nowej wersji firmware
Ice-T 2.8.2 Nowa wersja Ice-T dla 8-bitowego Atari już dostępna - poprawki i nowe funkcje
Galactic Panic - nowa przygodówka na ST Darmowa gra point and click na Atari ST - ponad 100 ekranów przygody.
Nowa wersja ARIFE Tool od PVBest73 Uaktualniono uniwersalne narzędzie do analizy obrazów ROM i dysków Atari
Echa Sommarhack 2025 Podczas szwedzkiego party Sommarhack zaprezentowano kilkadziesiąt produkcji,
atari.area forum » Posty przez rj1307
Czy umiesz zaprojektować obudowę? Może ktoś by się podjął druku, albo można go zrobić w firmie specjalizującej się w wydrukach.
Niestety nie :(
Jutro podam dokładny koszt całości.
Tak, zamawiałem 10 płytek, 3 są zarezerwowane, więc 7 mogę zrobić jeśli będzie zainteresowanie. Kosztów dokładnie jeszcze nie liczyłem, ale cena powinna oscylować pomiędzy 140zl-160zł, w komplecie zaprogramowany cart + przewód do podłączenia konsoli.
Co do obudowy, o tym samym myślałem, ale dostępu do 3D nie mam :(
Na potrzeby i przy współudziale jednego z forumowiczów powstał trochę nietypowy cart do A2600. Na początek zdjęcia:
Cart obsługuje standardowe gry 2k/4k oraz bankowanie F8/F6/E0. Gry i kilka dem są (będą) wgrane na stałe, będzie tego około 700 tytułów.
Nietypowy jest sposób zasilania, wtyk zasilacza wpina się do carta, a z carta idzie przewód zasilający konsolę.
Obsługa jest banalnie prosta, trzy przyciski służą do wyboru gry (jeden zmienia setki, drugi dziesiątki a trzeci jedności), po naciśnięciu czwartego przycisku OK następuje odłączenie zasilania konsoli na 0.5s i ponowne jej załączenie z wybraną grą.
Na wyświetlaczu mamy informację o typie gry (bankowaniu), systemie TV w jakim gra została stworzona, info czy jest to gra czy demo, numer porządkowy i oczywiście tytuł gry.
Cart pamięta ostatnio wybraną grę nawet po odłączeniu zasilania.
Dokumentację i wsady do epromów, gal'a i atmegi opublikuję po skończeniu całości.
Lista z rezerwacjami:
1. mój
2. anonim
3. Greg
4. hsimpson
5. Sikor
6. dragmar
7. axg
8. SV2k16
Pozostały: 2szt.
raczej PAL - nie spotkałem jeszcze VCS'a NTSC na naszej ziemi :) musiałem go sobie zbudować :P
Trzeba było pytać, u mnie leży taka płyta :)
Mam na niej prawidłowy obraz (prawidlowe kolory w grachi NTSC), natomiast dźwięku brak.
A moje pytanie jest inne, masz wersję PAL czy NTSC? Jaki masz TV?
I skąd jesteś?
Przygoda trwa, płyta leży i czeka na trochę czasu i chęci :)
W międzyczasie przyszedł procesor, po wlutowaniu zmieniło się niewiele - tzn. teraz co kilka resetów pojawia się zielony ekran z czarną ramką, wystąpił też nowy "defekt", płyta reaguje na puknięcia i wyginania białymi pasami na czarnym tle.
Mam obawy co do wymiany NVRAM przeprowadzonej przez poprzednika, luty wyglądały jak po lutowaniu pogrzebaczem. Zamówiłem i wstawiłem nowy układ, ale jest możliwe, że uszkodzone są połączenia przelotek na wewnętrznych warstwach PCB. Muszę to pomierzyć.
Mam też nowy EPROM do TOS'u i GAL'e, muszę to poprogramować i podstawić.
Mam też pytanie do znawców tematu, czy 8MHz na procesor wychodzące z COMBEL'a to prawidłowa wartość? Nie powinno być 16MHz?
Wysłałem ponownie maila dwa dni temu, niestety brak odpowiedzi :(
Jeśli można to dla mnie A78plus :)
Duddie, ruszyło coś w temacie? Ponad miesiąc temu pytałem mailem o cenę do C64 i cisza..... :(
Tak, serio :)
piter - jest Twoja, rozmawiałem z Bartoszem i nie ma problemu. Mam wobec Ciebie dług wdzięczności :)
No to jest Twoje :)
Daj namiary na PW
Oddam za koszty przesyłki, sprawna, klon 2600 z wbudowanymi grami na stałe bez możliwości podpięcia carta. Bez zasilacza i joysticków. Przewód RF wlutowany na stałe, gniazda joysticków mogą wymagać przeczyszczenia styków.
W końcu i ja wybrałem się do kina, moje wrażenia opisze krótko - przecież to wszystko już było! Bylem z 13-letnia córką, obeznaną w temacie (oczywiście obejrzała wszystkie poprzednie części), po seansie spojrzała na mnie i tylko pokręciła głową :)
Najlepszym momentem na ekranie był......zwiastun Star Trek'a :D
Z zaprogramowaniem nie ma problemu, pisz na PW :)
Z naprawą tej płyty nie powinno być problemu, mogę ją uruchomić, ale większym problemem jest lokalizacja kolegi - Anglia, przesyłka w dwie strony to cena sprawnej płyty :(
Ok, chyba teraz wiem o co chodzi, czyli ostatni przypadek (UDS i LDS ustawione) pozwoli odczytać tylko parzyste adresy, zgodnie z tym co przeczytałem w sieci?
Należy dodać, że szyna adresowa jest w rzeczywistości 23-bitowa, brakuje najmłodszego bitu. Z tego powodu mikroprocesor może generować („wystawiać”) tylko parzyste adresy. Magistrala danych jest wewnątrz CPU buforowana przez szesnastobitowy bufor, do którego wstępnie odczytywane są dane z pamięci. W przypadku żądania odczytu bajtu spod nieparzystego adresu procesor podejmuje przetwarzanie młodszej części tego bufora, starszej zaś w przeciwnym wypadku. Odczyt słowa spod nieparzystego adresu jest niemożliwy – wymagałoby to obecności dwóch buforów danych i rozłożenia całej operacji na kilka kroków, czego procesor 68000 nie potrafi. Dalsze modele procesorów z tej serii są pozbawione tej niedogodności.
Z jaką prędkością twoje urządzenie przesyła dane?
Odczyt stanu linii odbywa się co około 0,05us, po wykryciu zmiany i konieczności wysłania danych czas zwłoki do następnego odczytu wynosi 2,5us, tracę wtedy 46 odczytów. Atmega128 pracuje teraz z kwarcem 18.432MHz, wysyłanie danych z prędkością 115200 bps z buforem 255 znaków.
rj1307 zamiast A0 jest UDS i LDS.
Może mi to ktoś wytłumaczyć łopatologicznie w kilku słowach? Na przykładzie?
Chcę uzyskać adres $FFFFFF, czyli binarnie od A23-A0 było by 1111 1111 1111 1111 1111 1111. Ale nie mam A0, więc uzyskam $FFFFFE. Więc jak to działa?
Dzięki wszystkim, trochę mi się rozjaśniło, już wiem że dałem ciała nie uwzględniając wszystkich linii adresowych. Muszę więc podłączyć brakujące sygnały bezpośrednio z płyty, o ile w Falconie będzie to proste poprzez złącze expansion to w STE trzeba dolutować kilka kabli do płyty.
Ale napiszcie mi jeszcze co z A0? Czy ma zawsze stan 0?
Możesz dokładniej opisać swój projekt? Jak dużo próbek adresów łapie? Jaki soft używasz? Itd.
To jest zwykłe narzędzie do szybkiego skontrolowania pracy szyny danych i adresowej, bez podłączania miernika czy oscyloskopu. Nie jest to cart, nic nie robi w systemie, tylko odczytuje stan poszczególnych linii i wysyła do terminala. Wszystkie sygnały odczytywane są przez Atmega128, program łączy je w dwie zmienne typu word - "adres" i "dane", następnie zmienna "adres" jest porównywana z poprzednim odczytem - jeśli jest inna to obie zmienne wysyłane są jako hex i bin po łączu szeregowym do komputera.
Witam!
Bardzo proszę osoby znające temat o wyjaśnienie mi kilku kwestii. Otóż jak wiadomo szyna danych jest 16 bitowa, natomiast szyna adresowa 24 bitowa. Ale patrząc na gniazdo carta mamy tam tylko 15 lini adresowych, bez A0 i A16-A23. Dla czego?
Do czego mi to potrzebne? Otóż zbudowałem sobie prostego carta do monitorowania ruchu na liniach adresowych i liniach danych.
Ich stan przesyłany jest w formatach Hex i Bin po USB do terminala w windowsie, działa to całkiem sprawnie, ale mam wrażenie że adresy są błędne właśnie przez brak pełnej szyny adresowej.
Druga sprawa, czy istnieje dokumentacja opisująca sekwencje startową, w jakiej kolejności i do czego odwołuje się procesor po resecie?
Sorry za lamerskie pytania ale po prostu nie wiem tego :(
atari.area forum » Posty przez rj1307
Wygenerowano w 0.027 sekund, wykonano 39 zapytań