Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Obrazy w 1024 kolorach na VBXE Nowy konwerter i przeglądarka obrazów dla rozszerzenia VBXE pozwalają wyświetlić aż 1024 kolory.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
Opcje wyszukiwania (Strona 198 z 329)
Donkey Kong i HSC
http://www.youtube.com/watch?v=PS6ReA5Isrg
jesli ktos ma propozcje nastepnej...
na stworzenie na atari biblioteki kodujacej kod datamatrix http://pl.wikipedia.org/wiki/DataMatrix
sa dostepne darmowe biblioteki wiec pewnie mozna sie oprzec.
jezyk dowolny, mam tylko wymagania dotyczace obszaru pamieci w ktorym biblioteka dziala.
jesli jest ktos zainteresowany tematem prosze o info wczesniej poniewaz biblioteka nie musi byc w 100% przeniesiona - nie potrzeba np. odkodowania, z racji rozdzielczosci kodowanie niewielkich ilosci danych, tylko znaki alfanumeryczne...
a to nie jest bomb jack ;-) na atari, przynajmniej tak byl sprzedawany w zestawach :D http://atari.fandal.cz/detail.php?files_id=1962
Stryker takie przejsciowki robi (chyba)
w atariki czytam http://atariki.krap.pl/index.php/Przerwania
ze atarki 3 rodzaje przerwan:
IRQ,NMI i RESET
czy nie jest tak, ze ma jeszcze przerwanie programowe BRK? Atariki zalicza go do IRQ...
dalej czytam o IRQ:
> Rodzaj przerwania, które procesor może zignorować, jeśli programista sobie tego zażyczy; a to w odróżnieniu od NMI, które zignorowane być nie może.
z czym nie bardzo mozna sie zgodzic bo przerwania od rozkazu BRK nie mozna zignorowac/zamaskowac/wylaczyc - MUSI byc obsluzone.
jedyne co laczy przerwanie IRQ i BRK to wektor - w procesorze 6502 te przerwania obsluguje ten sam wektor, ale IRQ mozna zabronic a BRK nie.
chyba, ze jest jakis sposob na zablokowanie wykonania przerwania zgloszonego BRK?
> Ale ja biorę _wygodę_ pod uwagę: nie napisałem, że na Atari "można kodować", tylko że "można WYGODNIE kodować".
owszem, ale w porownaniu z atari sprzed 20 lat ale nie w porownaniu z pece. no bo jak tu porownywac obraz z tv rgb z pece, jak porownywac rozdzielczoszci w edytorach na vbxe z 80 znakami do rozdzialki na pece tysiac pincet na dwa dziewiecset. juz samo porownywanie mozliwosci edytorow... mozliwosci debugowania, pracy krokowej, debugowanie w oparciu o podglad pracy ukladow atari. szybkosc kompilacji, zrodlo w jednym pliku :-) bla bla bla ogolnie uwazam wypowiedz Drac030 za prowokacje albo agitacje BDSM.
> nie dojdzie do sytuacji jak xxl vs VBXE
nie ma sytuacji xxl vs VBXE
moze chodzi o przeladowywanie wlasnego rdzenia w vbxe? chcialbym tylko zaznaczyc ze sytuacja jest zupelnie inna. w tomku8 mozesz sobie przeladowac zrdzen dla wlasnej gry i przy kolejnym boot atari bedzie dzialac normalnie. chcesz napisac mnozenie na tomku zaden problem piszesz mnozenie, ale jesli chcesz napisac mnozenie na VBXE to musisz napisac mnozenie oraz emulacje gtia :)
ta siec na zx warto wspomniec jako przestroge :-)
pokopalem troszke w sieci ale nie trafilem na rozwiazanie sieciowe o ktorym pisze Drac030, moze po prostu nie bylo zainteresowania i sie wycofali...
napisz gre z obsluga hsc :-)
mapram potrzebny jest tylko dla starych gier i hsc
rozszerzenuiem zewnetrznym?
kiedys zeby plynnie poruszac kilkoma spritami trzeba bylo rozszerzonego atari (co najmniej rozszerzenie pamieci) a teraz zeby poruszac kilkudziesiecioma wystarczy standard. pieknie.
jesli gra obsluguje licznik ktory ma 3 cyfry to tu tez beda 3 cyfry, jesli gra obsluguje 10 cyfr to i tu bedzie 10 cyfr :D
---
przepraszam, jest ograniczenie formatu pliku... gra nie moze miec hiscore wiekszy niz 10^33 ale chyba nie ma gry na atari w ktorej mozna zdobyc kwintyliard punktow?
o ktory licznik chodzi? ile razy gral w gre? wezme kalkulator... no tak... zeby przekrecic ten licznik musialbys grac codzinnie, przynajmniej raz na godzine, dzien i noc przez nastepne ponad 100 lat... sam rozumiesz, to nie moj problem, mnie juz wtedy nie bedzie ;-)
natomiast nick... nazwa w pliku gracza trzyma standardy :D 11 znakow, zarerestrowany gracz ma tez nazwe "wyswietlana" w statsach na www - slyszalem, ze nazwa ta moze przenoscic tez znaki narodowe ;-)
programista gry (lub patcha w przypadku starych gier) decyduje za co i w jakiej ilosci przyzna punkty (wazne, zeby nie bylo ich w sumie wiecej niz 100).
przyklad: w galactic chase za kazdy ukonczony nowy level jest 1T wiec musisz dojsc do 100 fazy zeby skompletowac tokeny z tej gry - powyzej juz nie bedzie naliczala T. natomiast w Zybex, pokonanie bosa daje 1T wystarczy np. 100 razy pokonac tego samego bosa i tez dostaniemy 100T, w super cobra musisz przewiezc booty (skrzynie z dolarem) przez ostatni level - i to daje 100T...
cos sie dzieje, przyklad USERBARA (z linkiem)
projekt zostal odrobine zmodyfikowany - nie edytowalem pierwszego posta - zalozenia sa na stronie z odnosnikow.



Pin napisał/a:XXL aż zaniemówił z wrażenia ;)
notuje i wroci do tematu wkrotce
posmialismy sie, pozartowali a teraz odpowiedzi :-)
pewnie masz racje. chce sie jednak sam przekonac. zdobyte info mam nadzieje pozwoli mi konwertowac i odtwarzac sample na atari z wybrana czestotliwoscia...
> Ciekawe, ile razy jeszcze ten temat będzie wałkowany od nowa.
do skutku. jesli masz informacje gdzie temat byl przerabiany to sie podziel.
@Pin, po kolei. moze masz przyklad programu na pc ktorym to robic najlepiej. filtr dolnoprzepustowy odcina czestotliwosci - ktore odciac? docelowo chce sampla granego co 4 linie ekranu dragi co 2 linie ekranu.
potrzebuje pomocy w konwersji dzwieku np. z mp3 do 4 bitowych sampli. potrzebuje kilka probek dzwieku do odtwarzania z rozna czestotliwoscia na atari8, plikni nie wieksze jak np. 48kb
a jesli nie gotowiec to sposob. dysponuje programem audacity ;-)
nastepnym razem jak Ci cos nie bedzie dzialac przypomne ta wypowiedz :D
ale to mi wyglada na zarzniecie 'sieci', atari nawet jak nic nie chce wysylac to i tak musi sie zglosic i wyslac rozkaz a bo moze akurat drugi komp bedzie chcial cos wyslac, drugi to samo i w kolko obsluguja SIO.
---
ale moze to jest wlasnie rozwiazanie! nie potrzeba nie wiadomo jakiej 'przepustowosci', wystarczy co kilka ramek przekazac kilkanascie bajtow...
a gdyby COMMAND1 polaczyc z PROCEED2 a COMMAND2 z INTERRUPT1, krosowac DATA IN i OUT, MOTOR CTRL z AUDIO IN
obydwa komputery na raz ustawiaja COMMAND i dostaja sygnal przerwania, pierwszy komputer ma sygnal INTERRUPT a drugi PROCEED w tym momencie obydwa sprawdzaja czy zadaly dostepu do SIO jesli ten ktory dostal przerwanie PROCEED ustawil COMMAND to ignoruje przerwanie i nadaje rozkazy, jesli komputer ktory dostal przerwanie INTERRUPT ustawial COMMAND to gasi COMMAND i odbiera rozkazy. nie ma znaczenia jak podepniemy kabel zawsze jeden z tych kompow bedzie uprzywilejowany w przypadku JEDNOCZESNEJ ze strony komputerkow checi nadawania. czy cos takiego moze dzialac?
Znalezione posty [ 4,926 do 4,950 z 8,207 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.212 sekund, wykonano 12 zapytań