4,951

(158 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Dla miłośników BSG: jest pełna modyfikacja FreeSpace2 do klimatów BSG. Polecam.

4,952

(8 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Te pady są konstrukcyjnie identyczne. Pady czarne były w zestawach  Jagiem i do kupienia oddzielnie. Szare pady były przeznaczone dla STE/Falconów, sprzedawane oddzielnie, a kolor to po prostu utrzymanie jednolitej linii kolorystycznej.

4,953

(16 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

Na alegro nie, ale co powiesz na:
ECHO_3.FloppyRIP.CrAcKeD.hAxOrEd.SubPL.torrent
:D

4,954

(26 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

irwin: kiepskie efekty to nie problem, nawet ja takie potrafię zrobić :) Lepsze jest właśnie 0.5 fps, super efektu. Dlaczego? Spróbuj cokolwiek zakodować na maszynie słabszej niż dzisiejsze low-endowe telefony, a poznasz swoje ograniczenia. I nie tylko swoje :)

4,955

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Polecam zaopatrzyć się w kartę sieciową (starszy, prostszy EtherNEC lub nowsze, nieco bardziej skomplikowane NetUSBee (+USB)). Potem STiK albo STiNG.

HDD też by się przydał, ale zasadniczo da się bez. Ciężko będzie, ale się da.

4,956

(18 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Azbest: na 2 mbit.

4,957

(7 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Co do gita to polecam obejrzeć: http://www.youtube.com/watch?v=8dhZ9BXQgc4

4,958

(18 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Dialog: poniżej 100kb/sec

4,959

(36 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

FPU z niczym nie koliduje, a instalacja to wciśnięcie go do gniazda. Sam z siebie nic nie daje, odpowiedni program musi umieć go używać. Najczęściej zdolne do tego są programy jadące ostro po matmie, renderery itp, oraz niektóre dema. Konkludując: większość programów nie będzie miała z niego pożytku.

4,960

(29 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Krzysztof (Kaz) Ziembik napisał/a:
Tdc napisał/a:

Bez przesady, wtedy wiele pism było składanych na Calamusie

Moglbys mi przypomniec chociaz kilka z tych wielu pism, ktore byly skladane na Calamusie w 1997 roku? Albo chociaz w 1995 roku?

"Archeologia Wojskowa" (http://pl.wikipedia.org/wiki/Archeologi … sopismo%29). Byłem wówczas z wizytą u rodziny w WaWie, i zaszliśmy do którejś z ciotek mojego dziadka (czy jakoś tak). Rozmawiamy, a dziadek się pyta o "Mareczka". Ciocia na to że Mareczek u siebie w pokoju kończy gazetę składać. Gościu robił to na ST z 4MB RAMu i twardym dyskiem używając Calamusa 1.09N (bodajże, napewno była to wersja pre-SL). Wyglądało to całkiem profesjonalnie :). Kolorowe ilustracje dodawali mu w studiu gdzie mieli właśnie SL. Mam kilka numerów które dostałem w prezencie.

Do tego... w Elblągu w tamtych latach wychodziło czasopismo komputerowe (nazwy nie pomne, mam kilka numerów), pracował tam mój znajomy. Pismo było oczywiście zorientowane na PC, ale składali to na TTkach z SLką. Niestety szybko nakryło się nogami.

4,961

(33 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Co do ilości ścieżek, to w miarę standardowo łapało tak do 83. Lepsze stacje łapały ponoć do 85-86, ale mnie się nigdy tego nie udało uzyskać.

4,962

(4 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Pecus: Linux+PulseAudio :)

4,963

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja tylko tak wtrącę: czy jest/będzie możliwość wykrycia SlightSIDa przez oprogramowanie?

4,964

(9 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Gotham: polecam GFA-Basic 3.5 który jest de facto lepszy od 3.6TT.

4,965

(6 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Nosty: informacje co do sposobu przechowywania koszulek masz w środku, musisz rozpakować ;)

Taki kabel do Euro powinien mieć i RGB i Composite, bo te oba sygnały w Euro są, z czego RGB wychodzący z ST jest oczywiście znacznie lepszej jakości.

4,967

(1 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Atarowska wersja teleturnieju "zgadnij cenę"? ;D

4,968

(32 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Spectrum 512, owszem pozwalała uzyskać sporo kolorów, ale ta metoda nadaje się praktycznie tylko do statycznych obrazów (owszem, idąc na kompromisy da się zrobić animację, ale ciężkie do zrobienia), no i zabiera bardzo dużo CPU. Ponadto, tak naprawdę, w w jednej linii (na ST) można było używać 48 kolorów, (czyli 3 palety), zmieniane mniej więcej co 1/3 ekranu. Czyli najpierw ok. 100 piksli w palecie 16 kolorów, potem następne 100 i następne. Czyli jak widać, pełnej wolności tu nie ma. Dołożenie do tego animacji, zazwyczaj polegało na odjęciu pewnych stałych kolorów, np przeznaczeniu 12 kolorów na tło i 4 na to co się animuje. Szczytem zastosowania tej techniki jeśli chodzi o gry jest najprawdopodobniej Obsession (nad którym MacGyver spędził sporo czasu który mógł przeznaczyć na kodowanie ;)). Oprócz tego szeroko wykorzystywały te techniki gry Silmarils (seria Ishar). Z innych tytułów pamiętam też The Ancient Art of War in the Skies (Microprose). Jeśli chodzi o platformówki, to bardzo typowym rozwiązaniem było pokolorowanie tła rastrami, miały to Gods, Magic Boy, Elf, Sleepwalker i wiele innych (przez co wyglądały lepiej niż na silniejszych już wówczas pctach).

Natomiast co do palety kolorów, to był/jest program Photochrome, który przy użyciu ditheringu, migotania i innych technik chwalił się ponoć paletą 32655 kolorów, i muszę przyznać że wyniki miał niezłe, lecz przygotowanie do wyświetlenia obrazka potrafiło zająć mu 15 minut (nie licząc dekompresji).

4,969

(15 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Brakuje mi trochę w osobach osi czasu, czyli np. ktoś był znany pod jakimś nickiem, a potem go zmienił. Do tego czy używał kilku na raz i gdzie? (czyli w jednej grupie pd jednym nickiem, w innej pod innym). Tyle uwag.

Laoo: oddzielne pole na ID to dobry pomysł nawet gdy tak naprawdę nie jest potrzebne, bo może się przydać - w przyszłości. Co do książek, to owszem mamy tu problem z tym że niektóre pola relacji są nietranzytywnie zależne od klucza głównego ;D, ale teoria teorią, a praktyka praktyką ;)

4,970

(13 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

kamil_93: najprościej kablem.

4,971

(20 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

Parcp ma tą zaletę że jest szybki (30kb/sec na ST, 150kb/sec na Falconie) w porównaniu do Ghostlinka (2kb/sec na ST). Tylko interfejs mułowaty, ale da się przeżyć. No i transfer może być nie tylo ATARI<->PC, ale ATARI<->ATARI albo PC<->PC.

4,972

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

macgyver: to musiała być baaardzo stara wersja.

Każdy nowoczesny dysk ATA powinien działać z Falconem. Sam używałem rozmiarów od 2GB po 120GB bezproblemowo.

4,973

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

No i: w IDE, w najprostszej wersji (czyli w tej w Falconie), w komputerze nie ma kontrolera, (de facto kontroler jest w dyskach), I po prostu rejestry tego kontrolera (a dokładnie kontrolerów) są zmapowane w pamięci.

O ile się orientuje, to oba urządzenia IDE cały czas nasłuchują, a 'działa' te które w danym momencie jest 'wybrane' (przez odpowiedni bicik w rejestrze),

To co zapewniają nowoczesne kontrolery to przede wszystkim DMA (czego w Falconie nie ma dla IDE).

4,974

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

MacGyver: to nie jest takie proste, bo w IDE jest cały zestaw rejestrów które się zapisuje i odczytuje, do tego czasami co innego oznaczają przy zapisie a co innego przy odczycie.

Pomóc może moje przypadkowe odkrycie - W Falconie rejestry te są mapowane nie w jednym miejscu, lecz co najmniej w dwóch. Nie jest to udokumentowane, a odkryłem to, błędnie wpisując adres bazowy w moim nieskończonym sterowniku IDE. (rejestry powtarzają się w pamięci, nie pamiętam czy od razu, czy 'o stronę 4KB'). Może to coś mogłoby pomóc?

4,975

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

W sumie, Falcon może obsłużyć 2 urządzenia IDE.

Pod TOSem możesz użyć 16 partycji (czyli maks 16GB).

Pod FreeMiNTem czy Magicem możesz użyć maksymalnie 32 partycji, praktycznie bez ograniczeń wielkości.

Pamiętaj! Partycja startowa (C:) musi być czytelna dla TOSu!