26

(79 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Hejka, mam problem z podłączeniem VBXE po SCART. Czy wystarczy połączyć R G B RGBctrl i GND? Sprawdzałem na 2 telewizorach i brak obrazu. Na monitorze VGA z GBS obraz jest.

27

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jestem świeżak w SpartaDos. Dlatego chciałem, żeby ktoś wrzucił swój config i autoexec to bym coś pokminił. Na razie usało mi się uruchomić Sparta Commander pod VBXE.
Sytuacja z wciskaniem spacji. Nie wklejam zdjęcia, tylko to co mam na ekranie. To tylko przykład, ale często się to powtarza i jest to wkurzające.


File ED.COM

170 File not found
-- Press space when done --

28

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czasami pojawia się komunikat "Press SPACE when done" i trzeba kliknąć w spację. Po co to?

29

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Mógłby ktoś wrzucić swoje config.sys i autoexec.bat pod Spartę bo nie ogarniam. Czy da się wyłączyć opcję Press SPACE......

30

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dla potomnych. Przy zakładaniu partycji FAT16 pod Windows musi być ona PRIMARY, nie LOGICAL. Teraz widać ją pod Spartą po załadowaniu FATFS.SYS. Przytrzymanie przycisku na AVG (tego koło RESET) podczas włączania Atari emuluje SIDE2.
Teraz pytanie. Pod Spartą DIR zajmuje chwilę czasu dla partycji 2Gb. Czy uda się założenie kilku mniejszych partycji EXTERNAL jak zrobimy kilka partycji FAT16?

31

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Niestety to też nic nie zmienia. Szukam dalej. Może jakieś sterowniki trzeba jeszcze uruchomić. Przy okazji, czy można zrobić w sparcie tak żeby d1:/d2: były czytane jako zwykłe stacje dysków ale czytane z  AVG (kabelek AVG-SIO mam), a nie z sio2sd?

32

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tak FAT16 (1,91Gb pokazuje pod Windows) i FAT32 widać na kompie (AVG działa). Zmieniłem na D6 i bez zmian. Karta SD jest 16Gb.

33

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

zrobiłem tak:
D3:FATFS.SYS

Pokazuje się info FATFS v.0.87L

D9: (tak mam ustawioną partycję FAT16)

no i dupa.

34

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A jak uzyskać dostęp do tej partycji FAT16 pod  Spartą? Wywala komunikat Disc not respond.

35

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Fajny tutorial Lopez. Na reszcie coś ruszyło. A czy w fdisk zaznaczamy tylko D3: i D6: jak w tutorialu. Jakieś partycje tam widzę zostały przy tworzeniu APT. Czy da się AVG na stałe zafiksiwać żeby startował jako side? Daje na koniec save, ale po restarcie przełącza się na off.

36

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czy ktoś kto przerabiał temat i może w wypunktować jak "pożenić" AVG Cart z Ultimate? Użyłem FDISK pod Sparta do zrobienia partycji APT i resztę wolnego miejsca przydzieliłem na partycje DOSowe. Sformatowałem pod windą na FAT32 wg tutorialu DeRe AVG Cart. I co dalej? Jak ustawić opcje w Ultimate? Stanąłem i moja wiedza się skończyła.

37

(79 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

seban napisał/a:

Jak wspominałem ja mam stare VBXE w wersji 1.x, mam zamontowane w Atari Gnizdo DB9 w standardzie "electrona", w/g tej dokumentacji:

https://web.archive.org/web/20190304153 ... nstall.zip (/Documentation/Hardware/vbxe v1x/opis montazu.pdf)

W sekcji nr 3 tego dokumentu, strona 12 ("Podłączenie gniazda RGB VBXE"), autor opisuje skąd brać sync, zatem cytuję:

CSYNC (bezpośrednio z pinu 15 układu CD4050 na płycie Atari XE)

Dzięki, śmiga :)

38

(79 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dzięki Seban. A skąd brać sygnał synchro?

39

(79 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czy mając GBS-8200 można podłączyć VBXE aby uzyskać na wyjściu z GBS obraz na VGA? Podłączyłem R/G/B/GND i RGBcontrol do S i nie ma obrazu.

40

(7 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Spóźniony strzał :). Właśnie wczoraj zamówiłem u Lotharka. W każdym razie dzięki :)

41

(7 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Tak myślałem, że ciężko będzie z drugiej ręki. :)

42

(7 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Jak w temacie.

Jestem chętny na 1 sztukę.

No to jedziemy :)
#1 -
#2 - 10 zł - seb@stian
#3 - 10 zł - seb@stian
#4 -
#5 -
#6 -
#7 - 10zł - tOri
#8 -
#9 -
#10 - 10zł - tOri
#11 -
#12 - 10zł - piomet

45

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

x_angel napisał/a:

Hej. Zostało, pisz na maila. Pozdr!

Hej, podaj proszę nr konta do wpłaty za Fujineta. Jak zrobię przelew wysłałbym etykietę na paczkomat do mnie. Napisz jaki email do ciebie, bo nie mogę znaleźć.

Piotr

46

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

x_angel napisał/a:

Hej. Zostało, pisz na maila. Pozdr!

Hej, podaj proszę nr konta do wpłaty za Fujineta. Jak zrobię przelew wysłałbym etykietę na paczkomat do mnie. Napisz jaki email do ciebie, bo nie mogę znaleźć.

Piotr

47

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Zostało jeszcze FujiNet? Jeśli tak to poproszę.

48

(114 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dzięki Pin, na pewno skorzystam, jak mono ten player do Nomari wrzuci :)

49

(114 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

ja rozumieć :), ale z wersją 3.7 mam jakiś problem, bo jakoś mi się to krzaczy. Jak to poprawnie uruchamiać. Nie używałem Xbiosa. Czy Ultimate 1Mb trzeba jakoś ustawić?

50

(114 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dopiero dzisiaj zacząłem zabawę z cartem. Pytanie do użytkowników Nomari. Mianowicie jeden kanał gra wg mnie ok i czysto, a drugi z jakby nałożonym szumem, ogólnie nie ok jak na moje ucho. Player to Slight SID player 1.0. Czy dipswitchem trzeba ustawić jakiś konkretny adres?