26

(8 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

205

paroos napisał/a:
kismet75 napisał/a:

Ja u siebie znalazłem takie kasety magnetofonowe . To chyba jakiś lokalny sprzedawca robił w epoce.

A gdzie mieszkasz? :)
Może śląskie? Bo jestem prawie pewien, że "wtedy" miałem u siebie kasety tego "wydawnictwa" ;)

Ja akurat mieszkam lubelskie . Ale te kasety kiedyś kupiłem razem z Atari 65xe z rejonu Częstochowy .

28

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ogólnie mam kasety głownie w Turbo 2000 i Turbo Blizzard . Kasety głownie bazarowe /giełdowe . Na chwilę obecna  przetestuję trochę przegrywanie . Jeśli coś się trafi ciekawego wrzucę na serwer .Mam też sporo dyskietek 5.25 cala ze składankami z epoki nagrywane przez J.Stankiewicz Gdynia  ul.J.Tuwima 6D4 . Ciekawe co to za osoba i czy ma dalej Atari  . Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.

29

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Namawiam aby oprócz/zamiast kopiowania z kasety na kasetę, od razu zarchiwizować te kasety do formatu .cas (a przynajmniej .wav i udostępnić fachowcom do za-.cas-owania). A nóż coś ciekawego się znajdzie.
A jeżeli może mają wkładki z jakiejś giełdy/studia komputerowego, to i zeskanować okładki.

P.S.
"Kasety w manual-u" = wpisywanie listingu, np. z Bajtka, po każdym włączeniu komputera, bo rodzina uzbierała tylko $125 na komputer, a zabrakło $48 na magnetofon? Klasyka :)

@uicr0Bee. - A tak jeszcze się dopytam do archiwizacji np .wav  lub .cas jest może jakiś serwer forumowy czy coś w tym stylu ?

30

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

ccwrc napisał/a:

To ja polecę JVC TD W111 (Made in Japan). Mam dwie sztuki kupione w okolicach 120zł w różnych odstępach czasu i pirackie kopie na nim zrobione śmigają na różnych magnetofonach Atari.

A tak bardziej ogólnie to celowałbym w sprzęty z tamtego okresu (czasu świetności decków) zrobione w Japonii.


Ok kupiłem trochę wyższy model z tego okresu JVC TD W444  wyprodukowany w Japonii . Dziękuję za pomoc.

31

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

@takron27 - A to ciekawe czemu turbo2000 jest takie oporne . Przecież w epoce tu też raczej kopie były robione 1:1

@uicr0Bee  - Jeśli dorwę w miarę dobry deck to zrobię archiwizację do .cas lub .wav . Tu widzę że @dely poleca Sony TC-WE405. Ogólnie szukam magnetofonu nie za miliony ale po serwisie aby od strzału wszystko śmigało .

32

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Chcę kupić jakiś w miarę dobry magnetofon kasetowy typu deck aby skopiować kasety do małego Atari . Mam pytanie jakiego sprzętu używacie co brać pod uwagę . Wiem ,że w latach świetności sprzętu takie kopie przechodziły na typowych jamnikach . Chcę zrobić sobie archwizację kaset w manual-u i w turbo Blizzard . Będzie to typowa kopia kasety 1:1 .

@perinoid - Płyta odebrana, uruchomiona, wszystko OK. Dziękuję. Temat do zamknięcia.

Ok super że jest ok .Proszę o zamknięcie .

Licytację wygrał @perinoid zapraszam do kontaktu na pw

Ja u siebie znalazłem takie kasety magnetofonowe . To chyba jakiś lokalny sprzedawca robił w epoce.

36

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Temat rozwiązany . Dokonałem modyfikacji modulatora jak w pierwszym poście .
- Test na Samsung 711MP obraz bez zmian  problem z synchronizacją :-( .
-  Test na LG Flatron  M1917A obraz idealny :-) .
Czyli ogólnie sprawcą zamieszania okazał się TV Samsung . Nie wiem czy modyfikacja modulatora coś pomogła czy też nie ale obraz jest idealny  . Testów dokonywałem po wlutowaniu moda  .
Dziękuję wszystkim za pomoc.

37

(10 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię pozostałe)

OK zabieram

Mam na sprzedaż w formie licytacji płytę główną od Atari 800XL . Na płycie GTIA , ANTIC oraz kwarc w wersji NTSC . Reszta układów pasuje z wersji PAL . Płyta sprawna działa oczywiście po dodaniu reszty układów . Start licytacji od chwili wystawienia do soboty 07.09.2024 do godziny 20:00 . Kwota początkowa 100 zł plus kw

39

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Na chwilę obecną nie zaczepiałem jeszcze tej płyty . Tak jak podpowiada @qbahusak może i kondensatory zrobiły kuku .Z wymianą ich ogólnie nie ma problemu . Tak pomyślałem u rodziców mam jeszcze LG M1917 ale @tOri podpowiada ,że tu też raczej nie zadziała .W mono na Atari SM124 obraz ok . A jest jeszcze takie charakterystyczne buczenie w głośniku na obu monitorach .Poniżej zamieszczam krótki filmik po podłączeniu do 711MP na SM124 jest taki sam objaw  głosu .

https://youtu.be/fSG_FJKiyxI

40

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

lopez napisał/a:

To podłącz do innego tv jeszcze.

Do sprzętów  retro używam Samsung 711MP . W domu nie mam niestety innych starych TV . Do OLEDA nie da rady :-)

41

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Tak mam kabel RGB Scart . Kabel jest na 100% ok działa mi poprawnie na kilku Atari serii ST .  W tym Atari 520ST nie ma fabrycznie modulatora .Dlatego pomyślałem o tej modyfikacji .  Tak jak @Lopez podpowiada pójdę i przyniosę monitor SM124 sprawdzę jeszcze czy mono poprawnie działa .Dam znać po testach .

- Przed chwilką sprawdziłem Atari 520ST + Atari SM124 obraz jest poprawny .

42

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Mam pytanie odnośnie krótkiego Atari 520ST płyta bez modulatora C070115 rev2B po podłączeniu do TV mam zniekształcony obraz jak poniżej . Czy w tym przypadku dokonać drobnej modyfikacji modulatora dodając :
2x diody 1N914
tranzystor 2N3904
rezystor 100
rezystor 150
rezystor 10K

Uprzedzając pytania sprawdziłem :
-kabel RGB Scart ok
-Zasilacz ok
- SHIFTER  ok
Tak to wygląda na TV:

Ok podbiję 350zł

44

(6 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Odpisałem na pw.

45

(21 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

perinoid napisał/a:
kismet75 napisał/a:

Chyba ogólnie najprościej odsprzedać jedynie zbędne przedmioty z opcją odbioru osobistego.

Można i z wysyłką, to jeszcze opodatkowane nie jest. Byle tylko żaden serwis zobligowany do rozliczeń tego nie odnotowywał jako sprzedaż.

No teraz to wychodzi takie trochę kombinowanie . Zaraz na allegro czy OlX bedą sprzedawać poza portalem . W sumie co do OLX oni i tak nie mieli bardzo ochrony zakupowej . Ale na allegro było już dość bezpiecznie . Ja na Ebay ogólnie nic nie kupuję . To teraz retro zejdzie do podziemia :-)

46

(6 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Ok proponuję 650 zł

47

(21 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

DAC7 odnosi się wyłącznie do płatności rejestrowanych na OLX przesyłki i allegro kup teraz i licytacje.Ciekawy jestem, jak przedstawia się sprawa sprzedaży na tzw. grupach na facebook. Stronach internetowych jak tu Kupię / Sprzedam / Zamienię. Też w takim przypadku jest podana kwota sprzedaży są licytacje z terminem zakończenia. Chyba ogólnie najprościej odsprzedać jedynie zbędne przedmioty z opcją odbioru osobistego.

48

(18 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

I vice versa  . Po co te złości z twojej strony :-) . Pozdrawiam

49

(18 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

lopez napisał/a:

Kolego idź zobacz czy nie ma ciebie gdzieś indziej i daj nam zakończyć tranzycję a nie się wpitalasz.

Nigdzie się nie wpitalam jak tu twierdzisz . W poście nie ma adnotacji @damanloox ,że jest sprzedana . Zaoferowałeś chęć kupna koniec sierpnia ok . Ja zaoferowałem inną propozycję . Tak czy nie ?

50

(18 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

lopez napisał/a:

Trudno jesteś drugi i musisz z tym brzemieniem jakoś żyć

Jasne jeśli sprzedający zaakceptuje czekanie do końca sierpnia .