Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Obrazy w 1024 kolorach na VBXE Nowy konwerter i przeglądarka obrazów dla rozszerzenia VBXE pozwalają wyświetlić aż 1024 kolory.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
Opcje wyszukiwania (Strona 207 z 329)
Jest nowy edytor Beeperow na PC.
1BIT TRACKER
"So far five engines are supported, all of them weren't previously available in easy-to-use form: Huby, Octode, the Lyndon Sharp's 2 channel engine, the Tim Follin's 3 channel engine, ZX-10."
te piec silnikow grajacych jest przeniesione na atari.
http://shiru.untergrund.net/files/1tracker.zip
moze kiedys uda sie zrobic kolekcje muzyczna jednego autora na GTIA ...
oczywiscie nieprawda :-)
- spotykane sa DOSy ze zmodyfikowanym miejscem przechowywania np.VTOCa, zapisane gry/programy na nosniku z takim dosem lepiej zeby byly w ATR,
- a zreszta korzystanie z DOS nie gwarantuje przenosnosci programow na inne urzadzenie :-)
potrzebuje grafika, ktory wykona baner na www do atarowego projektu.
konkrety na prv.
super. caly wieczor sluchalem.
elegancko. o to chodzilo. dzieki Epi.
recznie to wszystko mozna :/
plik moze miec kilka naglowkow...
nie ma jakiegos narzadu jak chkxex tylko do podzialu?
jakim programikiem na pc mozna rozdzielic plik binarny?
po zamontowaniu bedzie slychac klik klawisza?
zagralbym w Diabollo na malym atari...
wglad w przykladowy ekran wygenerowany przez atari i emulator
Opis problemu:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=10012
i tu:
http://www.atariage.com/forums/topic/17 ... try2176879
nie znalazlem odpowiedzi na takie pytania:
1. Czy (jesli tak to jak) w czasie jednej ramki mozna w kontrolowany sposob destabilizowac i przywracac ANTICowi normalny tryb pracy.
2. W jakich warunkach zapis do HSCROL BEZPOSREDNIO po zapisie do WSYNC destabilizje prace ANTICa
3. W jaki sposob jest wykonywana DL Display Lista gdy ANTIC jest w "alternatywnym" trybie pracy.
4. Jaki jest format rozkazu DListy w "alternatywnym" trybie pracy ANTICa.
srutututu. chcialem isc na latwizne, dostalbym gotowca i nie musialbym kompilowac.
dzis wieczorem bede mial dostem do sprzetu przetestuje.
amiowce, lemingi ... sam bylem. kupowalo sie kazdy sprzecik reklamowany w AM... a jak juz amiga zaczela przypominac kanapke to zeby odpalic program na amige trzeba sie bylo niezle nakombinowac ;-)
stare piekne czasy.
nie potrzebuje zrodel programu, wystarczy program do uruchomienia (.xex)
dostalem konkretne pytania, odpowiedz zbiorcza tu - moze sie przydac.
dlugosc nazwy plikow:
w xBios nie ma ograniczenia dlugosci nazwy na wypadek gdyby jakis programista zazyczy sobie wlasny filesystem na konkretnym urzadzeniu ale jesli ma byc zachowana przenosnosc gry miedzy roznymi systemami plikow nalezy stosowac nazwy nie dluzsze niz 11 znakow (ograniczenie standardowego filesystemu).
przyklad nazwy:
fname dta c'XAUTORUN '
rozszerzenie:
nazwa pliku nie ma kropki przed rozszerzeniem, DOS wyswietla kropke po osmym znaku. jesli DOS wyswietla 'FILENAME.EXT' to mamy do czynienia z plikiem 'FILENAMEEXT' - i taka wlasnie nazwe jako parametr nalezy przekazywac do xBios.
znaki w nazwie pliku:
xBios pozwala uzywac w nazwie pliku malych liter czy znakow semigrafiki ale podobnie jak w pierwszym punkcie - na wypadek jesli ktos zazyczy sobie wlasny filesystem. jesli chcesz zachowac przenosnosc miedzy filesystemami nie stosuj tego.
jak wyglada DLista (pod emulatorem dlist)
php, plp jest niepotrzebne
> Jeszcze jedno, podczas pisania Overmind okazało się iż ANTIC ma błąd związany z DLI polegający na tym iż jeżeli w ostatnim rozkazie Display List [ dta $41,a(dl) ] ustawisz bit DLI, czyli zamiast $41, zrobisz $C1 to DLI-NMI będzie generowane przez ANTIC już do końca ekranu mimo iż jest tam zupełna pustka.
to jest ciekawe, moze po rozkazie jvb nie jest zwiekszany licznik programu antica i wykonuje on caly czas ostatnia instrukcje do wystapienia przerwania wygaszania pionowego?
widzisz... czytalem tylko Twoj ostatniu post a i to niedokladnie :-)
mail.
moze tak?
dli sta reg_A
lda h_scr
sta WSYNC
sta HSCROL
lda reg_A
rti
---
zamiast sta wsync lepsze chyba bedzie inc wsync
a czytajac miedzy wierszami:
"sorry, nie jestescie gotowi. projekt laduje na polce"
bardziej doslownie:
"czegos tu jednak nie przemyslalem. na kogo zwalic?"
@Cyprian, rozmawiamy sobie na luzie. nie odpowiadaj na zaczepki ponizej poziomu...
> Co jakiś czas pojawia się tu jakiś maniak z wyidealizowanym obrazem Amigi, a ja po prostu próbuję mu go troszkę 'odczarować'
prozny trud. jak bylem dzieckiem lody tez mi bardziej smakowaly niz dzis :)
> tryb graficzny 320x256 HAM6 na TV a drugi 640x400 na VGA
sa gry w tych trybach? tak z ciekawosci...
Znalezione posty [ 5,151 do 5,175 z 8,207 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.230 sekund, wykonano 20 zapytań