501

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

grzybson napisał/a:

(...)ale np. w takim TurboBasicu XL komendy BLOAD i BRUN jakoś są zrobione, nie?

No i wiemy, że Sparta się wykłada na BLOAD w TurboBasicu XL.

502

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Zależy od wersji firmware, która masz w urządzeniu.  W nowszych wersjach oprogramowania konfigurator jest nagrany na karcie SD, więc bez karty wyświetli się np.:
SIO2SD vers. 3.1
no SD/MMC card

W starych wersjach firmware'u konfigurator jest w pamięci, więc bez karty SD to on się wczyta i uruchomi, a na wyświetlaczu chyba będzie komunikat o braku karty (nie pamiętam dokładnie, bo nie mam już sio2sd ze starą wersją)

Raczej w żadnym wypadku po włączeniu nie może mieć miejsca sytuacja, że nic się nie wyświetla.

------
edit:

A, widzę, że podałeś wersję oprogramowania - więc po włączeniu bez karty SD pojawi się komunikat, jak wyżej.

503

(142 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

xxl napisał/a:

no to jeszcze to:
http://atari.fandal.cz/detail.php?files_id=6401

Się robi. Mało czasu mam teraz, wiec może to potrwać kilka dni.

504

(142 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

xxl napisał/a:

jesli ktos ma propozcje nastepnej...

to może POOYAN?
http://atari.fandal.cz/files/binaries/games/p/pooyan.png

505

(142 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

...Octopus i Parachute.

Chętnie dodam możliwość zapisu HS, ale muszę wiedzieć jak to mam zrobić :)

506

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Przysiadaj, przysiadaj, bo wszystkie moje projekty są wstrzymane ;)

507

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

xxl napisał/a:

wkrotce bedzie ostateczna wersja xBios dla SIO2SD.

Że tak zapytam: już jest?
Jeśli tak, to proszę o wskazanie gdzie, bo coś nie mogę się doszukać. Dzięki!

508

(25 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

No i piknie :)

Wreszcie są otwory do montażu. Kiedy w sklepach?

509

(37 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

cougar napisał/a:

ok dosyc juz, moze i bym sie zgodzil z przedmowcami w jakims stopniu gdyby nie bylo mojego drugiego postu, w ktorym wyraznie indykowalem o alternatywnym zamiarze instalacji romu.

Przypomnijmy:

cougar napisał/a:

Jeśli nie znajdą się chętni do kupna to zleciłbym wprawionemu elekronikowi wymianę przełącznika, instalację romu oraz napędu 3,5", potrzebuję również zasilacz.

I co? Nie znaleźli się?



cougar napisał/a:

Teraz z innej beczki, powiem co mysle, kilku nie dostalo ulubionej zabawki za cene na ktora liczyli od razu pokazuja fakola i zachowuja sie jak dzieci, spinajcie sie jak papaje na szpilach

Przesada. Mam dwie takie stacje i spokojnie obejdę się bez twojej.

510

(37 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

jellonek napisał/a:

(...) osobiscie wolalbym by watek pozostal ku potomnym, niech wiedza z kim maja doczynienia.

http://e-biznes.pl/3/wp-content/uploads/2010/07/Picture-71.png

511

(37 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

cougar napisał/a:

Oczekiwalem rozsadnych propozycji a za 50 pln to mozna kupic XC-12, joystick..... kubelek w KFC

Byłem w stanie dojść do 650zł, ale... skoro nie sprzedajesz, to kupię sobie kubełek w KFC!

PS.
Zajrzyj tu http://archiwumallegro.pl/search/164120 ... i-551.html i skoryguj swój apetyt na kasę za uszkodzoną i niekompletną stację.

512

(37 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Po co wystawiasz na sprzedaż, jak nie chcesz sprzedać?

513

(37 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Dam 50zł łącznie z przesyłką.

514

(58 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Lotharek, co tam u Ciebie? Operacja ok?

515

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

2:0

516

(58 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Lotharek, jestem z Tobą! Dasz radę!

PS. Pielęgniarki chociaż fajne jakieś są? ;)

517

(3 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Ja wiem, gdzie można kupić z kabelkiem

518

(34 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Jaka cena dla swoich?

519

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dzięki za wyjaśnienia. Całkiem pomysłowe.

520

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Hmm, muszę to sobie potestować :)

No zaraz, ale żeby uruchomić xbios to trzeba go najpierw wczytać, czyli skorzystać z loadera zawartego w sio2sd, tak? Jaka jest przewaga xbios nad loaderem z sio2sd? Sorki, nie zgłębiałem całego wątku i pewnie stąd moje głupie pytanie.

521

(139 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Bez LCD znaczy bez LCD, czyli z fizycznie wyjętym LCD. Wersja 3.0 na początku robiła kuku i sio2sd nie działało. Tu o tym pisałem: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic ... 29#p124429
Ponieważ nie było wiadomo, że to sprawka nowego oprogramowania, podejrzewałem problem sprzętowy (co mi również sugerowano) i jak zacząłem wszystkie części po kolei wymieniać to w końcu szlag trafił płytkę... Atmel jest ok.

522

(139 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

To w takim razie nie pozostaje nic innego, jak podziękować :)
Na testy przyjdzie czas dopiero w weekend.

Czy wsad był testowany na sio2sd bez wyświetlacza? Pytam, bo ostatnio firmware zrobiło mi zonka i musiałem "pozbyć" się jednego egzemplarza urządzenia...

523

(81 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Mega Szacunek!
Dzięki za wspaniałe party!

---

lotharek napisał/a:

haslo party :
GDZIE JEST KRZYZ ??? YESUS zabral

IRATA4 w czasie męczącego powrotu z party:
"Taki Yezus to ma dobrze, on nie musi dojeżdżać - on się objawia" ;)

524

(5 odpowiedzi, napisanych Zloty)

@Rastan, Konop - tu Pawel szuka chętnych: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic ... 34#p139234

525

(6 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Może Rastan i Konop by się załapali?
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9389

Nie wiem, czy udało im się na coś innego już zapisać.


---edit---
Sorki, już nie jest aktualne. Rastan ma transport.