Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Opcje wyszukiwania (Strona 22 z 117)
http://g2f.atari8.info
Atari Rasta Juice (ARJ) to nowy program do konwersji grafiki dla Graph2Font-a (G2F) i nie tylko.
Można wygenerować plik XEX także dla Rapidus-a. Instrukcja w katalogu \doc\ powinna wyjaśnić wszystko co i jak.
dla 9++ rozwinięcie można odnaleźć w 'Altirra Hardware Reference Manual' dołączonym do Altirry
To chyba znacie ? zebrane w jednym miejscu zaawansowane techniki programowania XE/XL.
Ktoś z Lamersów jakiś czas temu potrzebował pomocy przy HIP-ie
https://atariwiki.org/wiki/Wiki.jsp?pag ... an%20Atari
podejrzyj kod gry jump http://atariage.com/forums/blog/387/entry-10826-jump/
jeśli nie wyczyścisz dolnego okna edytora to będą z nim kolizje
Bocianu to zdolna bestia która odnajduje się bez trudu w różnych środowiskach programistycznych
and it show that the programmer has great command of assembly code.
ktoś tam czegoś nie zauważył, ale wniosek jest taki, Mad Pascal generuje kod tak szybki jak assembler :)
Źle gra w sensie za szybko?
wykrywa do 64 banków, procka jest od Draco, raczej zabije SDX-a, pobiera parametry z linii
należy uruchamiać przez X
p.s.
w porównaniu do Inertii pętla odgrywająca jest ciut szybsza, sample kończą się na $7FFF co oszczędza parę cykli, Epi wie o co chodzi
kod jest z Inerti Player-a, z tym że tutaj sample tylko 16Kb (1 sampl na bank pamięci), trzy komendy C (Set Volume),D (Break Pattern), F(Set Speed)
z okazji wersji 1.5.3, 'MOD Player' dla zwykłego i dopalonego CPU
http://atariage.com/forums/topic/243658 ... try3911789
w wersji dopalonej (CPU > 3 MHz) sample odtwarzane są na przerwaniu IRQ co linię, czyli 15.6 KHz
tryb gr9++ nie działa na Rapidusie jak i inne sztuczki z zapisem do vscroll-a, tutaj liczą się konkretne opóźnienia, a Rapidus jest tutaj za szybki albo zbyt zsynchronizowany (zwalnia przy zapisie do rejestrów sprzętowych)
w sumie to można wyobrazić sobie taki ficzer który skróci dekompresor i uprości go ekstremalnie na podstawie danych jakie ma dekompresować ;)
po co ten kursor na końcu Opalenicy?
plan: pierwszy dzień: totalna biba, liczne zatrucia alkoholem, dzień drugi: liczne próby odszukania partyzantów i wnoszenie ich na teren party, cucenie, wzywanie karetek
pasuje ? :P
VIMAGE.COM wersja najpewniej ostateczna (źrodła w paczce z MadPascal 1.5.2 http://mads.atari8.info)
- poprawiony odczyt BMP (inicjowanie palety kolorów od zadanego numeru, biClrImportant)
- PCX korzysta z FileSize, Seek (SDX wymagane) w celu wcześniejszego zaincjowania palety kolorów
obecnie MadPascal nie wspiera dynamicznych tablic z których korzysta Mads
ooo, nie wiedziałem, skróci to trochę mojego RUNEXT-a, dzięki Mono :)
wersja dla SDX
RUNEXT
BMP,CAR:X.COM,A:\PROGRAMS\VIMAGE.COM %
PCX,CAR:X.COM,A:\PROGRAMS\VIMAGE.COM %
GIF,CAR:X.COM,A:\PROGRAMS\VIMAGE.COM %
p.s.
GIF87a
skonsultuję się z Draco i poprawię interakcję z VBXE, poza tym MP obsługuje komendy CP (ParamStr), więc będzie można dodać odpalanie z linii komend
czyli BEEP czas, nuta (czas=czas*1sek)
przecież jest BEEP w SysUtils
https://www.freepascal.org/docs-html/rt ... /beep.html
czyżby na ZX potrafił BEEP jeszcze coś więcej ?
powstał pomysł aby dodać do Mad Pascala kilka nowych komend dotyczących dźwięku, na podstawie tych które udostępnia najlepszy BASIC swoich czasów, BASIC Amstrada
http://www.cpcwiki.eu/index.php/Locomotive_BASIC
konkretnie są to komendy ENT, ENV, poza tym SOUND też jest tam bardziej rozbudowane
http://www.cpcwiki.eu/index.php/Locomot ... 2.80.BA.5D
stąd pytanie czy ktoś z muzycznie utalentowanych jest w stanie "rozkminić" jak to ma działać na XE/XL? tak aby przełożyć te komendy na język POKEY-a
proszę, dzięki zasobom Internetu, uprzejmości Stevena Don, nowe biblioteki IMAGE, VIMAGE dla MadPascala zostaną upublicznione z nową wersją kompilatora
a tymczasem z wykorzystaniem nowej biblioteki VIMAGE dla VBXE możliwość ładowania max 336x240x8bit: BMP, PCX, GIF (GIF87a)
GIF87a zapisywałem przy pomocy Corel Paint Shop Pro (ma możliwość wyboru GIF87/GIF89)
VBXE tylko BMP ? Dlaczego nie PCX, GIF ?
a co w przypadku 65816 ? zabrania się używania ? ile pamięci >$10000 jest dozwolone ?
Znalezione posty [ 526 do 550 z 2,918 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.103 sekund, wykonano 12 zapytań