Panowie tak nie mozna... przychodzi amigowiec a wy go tu błotem... tak nie mozna trza od razu młotem ;)
Tak na poważnie: pare screenów z dużego atari: http://xaaes.atariforge.net/screenshots.php
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Larek: Piszemy grę. Część 26 Zapowiedź 26. odcinka kursu programowania w asemblerze 6502 autorstwa Larka.
Gearlynx 1.2.0 Emulator Gearlynx doczekał się aktualizacji do wersji 1.2.0, wprowadzając istotne zmiany w wydajności.
VQ Tracker Beta 4 Pojawiła się nowa wersja VQ Tracker Beta 4 z obsługą rozszerzonej pamięci RAM oraz nowym wizardem MOD.
Nowe atari.area Serwis doczekał się nowoczesnej wersji mobilnej oraz responsywnego wyglądu w wysokich rozdzielczościach.
A8E po 20 latach Po dwóch dekadach powraca projekt A8E, oferujący emulator Atari 800XL w wersji C/SDL oraz przeglądarkowej.
atari.area forum » Posty przez Adam Klobukowski
Panowie tak nie mozna... przychodzi amigowiec a wy go tu błotem... tak nie mozna trza od razu młotem ;)
Tak na poważnie: pare screenów z dużego atari: http://xaaes.atariforge.net/screenshots.php
W pubie to ok, ale Grey, kolo Westerplatte to tylko jak temperatura bedzie min. +5 stopni C
Byly conajmniej 3 tego typu rozszezenia do ST. Jedno komercyjne o nazwie boadajze Panther - uniwersalne. 2 niekomercyje - jedno VOFA (i VOFA II) sluzace do podlaczenia karty ET4000, montowane w srodku (opisy jak to zrobic leza na ftpach). Drugie sluzy do podlaczenia karty sieciowej zgodnej z NE2000 (w wersji 8bit o ile sie nie myle), podlaczane do portu Cartridge (opis: http://hardware.atari.org).
Wpierw przepraszam za zupelnie nieatarowski temat.
Mam w domu sciane zrobiona z dwoch plyt gipsowo-kartonowych na stelarzu. Plyty maja grubosc ok 0.5cm, sciana ma grubosc ok. 15cm i w środku jest pusta.
W ścianie jest problem - gniazdko w plastikowej puszce. Puszka sie wygina przez co gniazdko brzydko sie przekreca i wystarczy je tracic aby wypadlo...
Jak to mozna dobrze zrobic przynjamniej zeby gniazdko tak latwo nie wypadało? Demolowanie sciany nie wchodzi w gre, do puszki od środka ściany dostepu nie mam.
Coz, ja tez sie przylaczam do zyczen szybkiego powrotu do zdrowia, ale z wiazaniami moze byc roznie :(
Tak nawiasem mowiac to uwazam ze sport wyczynowy/zawodowy niewiele ze zdrowiem ma wspolnego.
Jak juz powiedzialem, podejme sie, tylko sprawe dobrze przemysle.
Jako ze rzucilem pomysl, to i podejme sie jego realizacji. Mam pomysl na zrobienie strony do tego, moze sie jakos dogadam z delym :), zobaczymy.
a może jeszcze wersje na dyskietki 5'25 i 3'5 (także dla ST)
aktualne wersje pacifista?
To taki odwieczny problem.. tzn:
Jak do widzi ewentualny developer?
1) Nie pytają - znaczy nie interesują sie, nie ma dla kogo robic - zniechęca się
2) Pytają - a odp* sie ode mnie, nie mam czasu, bedzie jak zrobie ;) - ogólne zniechęcenie
Wyjścia brak.
Ja proponuje zrobić inaczej. Mam pomysla.
Jest nas, aktywnych polskihc atarowcow z gorka 30 osób (takich regularnie wypowiadających sie na forum - dokłądne statystyki moze dely podac).
Proponuje taki system:
Co miesiąc składamy się po 10PLN (czyli przy 30 osobach jest to 300PLN)
Co miesiąc, osoby ktore wpłaciły pieniądze maja prawo głosu - na jaki projek przekazac pieniadze.
Co kwartal/pol roku, projekt ktory zebral najwiecej glosów dostaje pieniądze, jego ilosc glosów sie zeruje (albo wszystkich projektow sie zeruje)
W ten spoób Pasiu moze miec na cyne z kalafonia, ewentualnie na piwo :)
RFC
jellonek: zleży co sie dokładnie myśli pod tym pojęciem
Przy okazji: w emulatorze taki ficzer jest stosowany lub nie w zależności od procka. Kto posiada wiedzę o tym, czy opłaca się go stosować na konkretnych prockach, proszony jest o uzupełnienie/korektę poniższego fragmentu Atari800:
alpha* | arm* | hppa* | ia64 | mips* | sparc*) enable_unalignedwords=no ;; i*86 | m68* | powerpc* | x86_64) enable_unalignedwords=yes ;;
Zalezy co sie rozumie pod pojeciem unalignedwords. Jesli chodzi o nieparzyste adresy to na m68k bodaj od 020 jest to mozliwe, ale wolne. Jesli chodzi o inny align (adres zawsze parzysty) to nie powinno byc problemow z wydajnoscia.
problemem nie jest predkosc laczy, ale opoznienia wprowadzane przez elementy posrednie. Kazdy router, switch czy hub po drodze wprowadza takie opoznienie.
Ano wypada... wesołego chanukka!
Draco: przeczytaj opisy do obrazkow
Zdolny grafik i z trybow ZX niezle rzeczy wycisnie:
http://exocet.planet-d.net/holiday.htm
http://exocet.planet-d.net/friendship.htm
http://exocet.planet-d.net/ruhe.htm
Monitor sie raczej nie przyda. Bardziej dyski/pamieci/plyty glowne
a kto by tam na dzial jakis patrzyl. Tu na forum so wogole jakies dzialy? _oO_ ;)
A, myslalem ze chodzi o ST
Akurat tu sie mylisz Mac. Jest sporo programuw dekompresujacych, mozna znalezc na ftpach.
Jesli takie cos jest to napewno ma to Paskud.
Ja mam pytanie: po co ten tranzystor i ta dioda? Ja kiedys zrobilem taki kabelek z samych kabli i dzialal...
Dely: dowcip w sygnaturce ci sie zestarzał ;)
O ja przpraszam Stryjku, to ze na monitorze mono nibardzo jest jak pograc to nieznaczy od razu ze jest do d...!
Popieram Lewisa: sticky temat z tematem DUZYMI LITERAMI. Z odnosnikiem do Atariki. W razie czego odsylamy do FAQ, jesli odpowidzei na dane pytanie nie ma w FAQ to odpowiadamy i przeklejamy pytanie i odpowiedz do FAQ.
atari.area forum » Posty przez Adam Klobukowski
Wygenerowano w 0.182 sekund, wykonano 16 zapytań