Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
FiSh 0.70 Bocianu wydał FiSh 0.70, shell ułatwiający przeszukiwanie zasobów serwerów TNFS.
Street Fighter II już na Atari 8-bit! Vega i jego zespół wydali finalną wersję kultowej bijatyki. Wymaga 4MB cartridge i 64KB RAM.
Elite Demo 6 na Atari 8-bit! Trwają prace nad konwersją kultowej gry Elite. Szóste demo wprowadza liczne poprawki błędów.
vbcc v5 dla 6502 Kompilator C vbcc doczekał się piątej wersji dystrybucji dla 6502. Zapewnia dużo szybszą arytmetykę FPU i nowe narzędzia.
HDDRIVER 12.75 Sterownik HDDRIVER, kluczowe narzędzie dla pamięci masowej Atari 16/32-bit, otrzymał aktualizację 12.75, która naprawia błąd w HDDRUTIL.
Opcje wyszukiwania (Strona 23 z 176)
Jeśli chodzi o wysterowanie zewnętrznego modułu brzmieniowego trackerem, to tego w akcji jeszcze nie widziałem, we wszystkich trackerach MIDI było rozpatrywane jako wejście.
Odpowiedź na pytanie : po co (skoro jest Cubase etc.) jest prosta. Po to żeby stworzyć moduł, a nie midi i pomóc sobie klawiaturą :) Czasem jest potrzeba stworzenia trackerowego modułu - w określonym celu - a nie muzyki dla samej muzyki. Oczywiście mają tu zastosowanie wszystkie trackerowe ograniczenia - np. brak akordów, gdy działamy na pojedynczym kanale. Chodzi tylko i wyłacznie o możliwość użycia klawiatury muzycznej, zamiast komputerowej, tak jak np. robi to RMT albo OpenMPT. To chyba nie jest bardzo zaawansowany feature :)
Co do maxYMisera - mi się to nie udało. Taktowanie modułu zegarem MIDI tak.
Ok, kumam, w takim razie prosba abys nie umierał w tym roku :) A w ogóle jak najdłuzsze lata w szczęściu i zdrowiu, niech co Lotharek? :)
Ok, rozwinę - w chwili obecnej nie jestem w stanie dopisać się do preorderu na kwiecień, z przyczyn obiektywno-ekonomicznych, jestem jednak zainteresowany, z tym że najprawdopodobniej w drugiej połowie roku :) W związku z tym pytanie brzmi, czy przewidziane są następne serie dla "spóźnialskich".
skrzyp napisał/a:to teraz zaprezentujcie jakiś faktyczny zysk z prędkości w tej procedurze w jakimś efekcie
Procedura mnożenia jest na tyle podstawowa, że wyobrazić to sobie nie trudno - wystarczy coś, co wykonuje wiele mnożeń :) Być może nawet pewne rzeczy nie zostały jeszcze zrobione, bo ktoś nie znalazł sposobu aby mnożenia się jakoś pozbyć, musi zrobić ich 100 , i brakło mu np. kilkuset cykli, a tu oszczędność wynosi tysiąc.
xxl napisał/a:chcialoby sie powiedziec ranek madrzejszy od wieczora...
Wypraszam sobie :) I kto to jest ten "ranek" ?
I czemu tak na przednówku... :) Będą jeszcze potem czy jednorazowa akcja?
Bzdura! XL ma najpiękniejszą obudowę, XE wygląda jakby ktoś ST pociął, jest śmieszny :)
Ja mam flasha i nie narzekam :) Faktem jest że działa gorzej niż dawniej, no i nie używam go odtwarzania video, a jedynie do flasha jako takiego. Faktem jest też, że wciąż animacja we flash playerze działa 3-krotnie płynniej niż ta sama w canvasie, tylko player ma błędy i lubi się powiesić - wraz z całą przeglądarką, to jest główny ból.
A żeby youtube nie używał flasha wcale go nie trzeba odinstalowywać. Wystarczy przełączyć odpowiednią opcję ;)
A Pentium 200MMX ile miał rdzeni wg Ciebie? I całego ramu 32 lub 64MB. W skrócie - od momentu przejęcia Macromedii przez Adobe, flash player coraz bardziej schodził na psy. Jeden krok w górę - wprowadzenie AS3 - a potem już coraz gorzej, z każdą kolejną wersją.
A ja bym się przyłożył do wyrównania metalowej listwy i przycisków ;) Zrobiłeś to jakoś czy xlkę jakąś pociąłeś? ;)
Yansen napisał/a:Sparta na C:, a fizyczne dyskietki przeglądam na A: B:
Pecetowskie przyzwyczajenia ;)
Tzn. czy istnieje potrzeba MIDI w trackerze to bym polemizował, bo nie chodzi o to, aby traktować tracker jako sequencer - on nigdy tak nie zadziała, bo jest inne pojęcie kanału i instrumentu. Chodzi o taką podstawową prostą pierdółkę, jak możliwość używania w trackerze klawiatury midi, przy pisaniu modułu trackerowego, co mają praktycznie wszystkie poważne trackery np. na PC (włącznie z RMT). A w kompie którego wbudowane MIDI jest jedną z głównych zalet nie ma? To dość zabawne :)
Jakąś opcję współpracy z MIDI ma maxYMiser, ale nie testowałem dokładnie - wiem że może być taktowany zegarem z MIDI.
A jak 816 w tym czymś ma się do rapidusa?
Ale kto mówi o komplecie ;) Mnie naprawdę interesuje czy przy posiadaniu VBXE, ten monitor się nada. Bez scandoublera. Bo sygnał RGB niby jest, ale synchro z małego Atari jest trochę złośliwe i nie wszystko chwyta (włącznie z pewnymi scandoublerami działającymi gdzie indziej). Jakby ktoś miał i sprawdził to byłbym wdzięczny (jako że praktycznie wszystkie moje 8-bitowce RGB mają ;) Poza gumiakiem).
bartek030 napisał/a:Minus - 8bit nie podłączysz (bez scandoublerów lub innych wynalazków).
Moment, to jakim cudem niby on wyświetla hsync 15KHz? Jeśli wyświetla to podłączysz. Oczywiście jeśli masz wyjście RGB ;) A z VBXE masz.
W związku z nasilającymi się uwagami, którym zespół techniczny również jest przychylny, muzyka na stronie już nie startuje automatycznie :) W stopce umieszczono stosowną informację i odtwarzanie następuje na żądanie :)
Sprawdź czy nie ma drugiego, żeby włączyć kolor :)
Spectrumowe :) To plusy i 128 miały kanty, 48 jest jak najbardziej pozaokrąglany :)
No nareszcie - to o czym mówiłem. Jako handheld z wbudowanym ekranem jak najbardziej, stacjonarnie średnio. Vega Plus:
https://youtu.be/cqXhtTYj7Oc
Jakbyś napęd CD znalazł to bym się uśmiechnął do Ciebie :)
Ja też mógłbym być, jakby był dzisiaj i w Dublinie ;)
Ale gazowanym? Żeby kran działał :)
Może wpisał w cwany sposób Miasto gołębi ;) Chociaż nie widać. "Gł - zy" też przeszły.
Właściwie musisz opłacić przelot tylko w jedną stronę, potem to już nie Twój problem :D
Dobra, to ja wtedy zaklepuję gAtari.
To faktycznie nieźle. Biorąc pod uwagę, że nie trzeba się tłuc tyle godzin. W Gdańsku z lotniska jeździ teraz kolejka z kilkanaście minut do centrum :) Przejście na peron wprost z terminalu, nawet moknąć nie trzeba :) Ale myślę, że jakaś dobra dusza się pofatyguje ;)
Znalezione posty [ 551 do 575 z 4,382 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.136 sekund, wykonano 11 zapytań