Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Silly Venture 2k25 SE - już wkrótce! Tylko do 21 lipca możesz zamówić koszulkę z okazji SV 2k25 SE
Nowy firmware 1.5 dla SDrive-MAX Ulepszony tryb szybki i poprawki kaset w nowej wersji firmware
Ice-T 2.8.2 Nowa wersja Ice-T dla 8-bitowego Atari już dostępna - poprawki i nowe funkcje
Galactic Panic - nowa przygodówka na ST Darmowa gra point and click na Atari ST - ponad 100 ekranów przygody.
Nowa wersja ARIFE Tool od PVBest73 Uaktualniono uniwersalne narzędzie do analizy obrazów ROM i dysków Atari
Opcje wyszukiwania (Strona 23 z 155)
To i AVG nie powinieneś :-P
Kup sobie Raspberry Pi i postaw na nim emulator. Będziesz miał to co chcesz.
No wreszcie. Pierwsze zdjęcie z całym garniturem kabelków. Dziękuję.
O tym nie wiem.
A z kanibalizowaniem Commodore nie jest tak źle - 1541 z napędem Mitsumi notorycznie padają z powodu wady fabrycznej i uszkadzających się głowic. Takich napędów na prawdę jest dużo. Wystarczy popytać komodziarzy, na pewno niejeden ma taki egzemplarz.
Jako zamiennik możesz wziąć silnik ze stacji Commodore 1541, pasuje idealnie (sprawdzaliśmy z Galtronem). Trzeba jedynie zmienić kolejność pinów we wtyczce (to już Galtron ćwiczył).
Opis jest na stronie Jera.
Jeśli obie gasną to jest źle. Powinna zasnąć tylko jedna, ta na napędzie. Dioda zasilania, na obudowie koło przycisku, powinna się palić calu czas. Obstawiam, że zasilacz jest za słaby na twój stan stacji i po obciążeniu go przy rozruchu (zapewne zabrudzone go wewnętrznie) silnika obrotowego zabezpieczenie prądowe w zasilaczu go odcina.
Zasilacz powinien mieć co najmniej 2A, przy czym fabryczny miał 3A. 1.1A może działać przy stacji z niezabrudzonym silnikiem bo to on generuje największe obciążenie (w skrajnym przypadku nawet 3A nie wyrabia - miałem, ćwiczyłem, skończyło się na wymianie silnika (brudny leży i czeka coby go kiedyś wyczyścić).
A mnie zastanawia, czy w subcarcie da się na raz podpiąć SIO i audio. I wychodzi mi, że... Nie. Co prawda fotki są słabe i nie widać, czy są 2 czy 3 gniazdka na kabelki ale póki co, widzę dwa. Więc albo SIO, albo audio. Słabo.
Kiedy projektowałeś PCB, nie pytałeś nikogo poza kilkoma osobami (jeśli w ogóle). Gdybyś zadał pytanie na forum, usłyszałbyś to co trzeba.
kkrys napisał/a:To tylko kwestia czasu...
Tak, bo o takie płytkie waliczylim :-D A ja mogę napisać jedynie: czy nie można tak było od razu? ;-)
Jako drugi możesz kupić dowolnego, nawet uszkodzonego Pokeya - uszkodzonego w zakresie klawiatury/transmisji SIO, byle grał i nie blokował komputera. Zdarzają się.
Nie będzie się to kłócić z U1MB, jedyne co to PTODT ma wyłącznie auto stereo i nie da się go podpiąć pod Ultimate, żeby stereo włączać/wyłączać. Większości to nie przeszkadza chociaż może mieć śladowe negatywne skutki. Ale to jest do przeżycia i jest duża szansa, że na to nawet nie natrafisz.
pik33 napisał/a:A może ktoś ma również złącza do tych folii (te na płycie głównej) albo wie, gdzie szukać?
Złącze FFC 24-pin raster 2.54mm. W TME to ta pozycja https://www.tme.eu/pl/details/ds1020-24 … m/connfly/ - niestety, na razie brak. Na upartego można wybrać np. 2x12-pin np. stąd (https://www.annapol.eu//index.php?cPath … amp;page=3), trochę zeszlifować i skleić, też będzie działać.
Problemem może być np. złącze między płytą główną a płytą zasilacza, na którym są gniazda. W moim w pewnym momencie ułamał się jeden pin w tym gnieździe i właśnie Composite mi nie działało. Ale mogło paść cokolwiek w torze wideo. W 800-ce obraz jest generowany na płytce procesorowej, potem z niej musi przejść przez płytę główną (gdzie jest przetwarzany) i dalej na płytę zasilacza, gdzie są gniazda i modulator.
Jakby nie patrzeć - musisz komputer rozebrać. A trochę tego rozbierania jest. Tym niemniej, fajne doświadczenie.
Należałoby napisać, od jakiej wersji.
Ciekawe na ilu się skończy. I czy to nie wałek...
Mamy różne interfejsy pozwalające podpiąć drukarki PC ze złączem Centronics do Atarki. Jest tego wiele różnych modeli, np. Microprint itp. Ale czy da się w drugą stronę? Czyli czy mogę wyposażyć np. mozaikową 1025 albo 1029 (żeby było łatwiej) w interfejs Centronics i podpiąć to kablem do PC, ST albo Amigi? Obstawiam, że średnio ale może jednak? Może ktoś wie coś na ten temat? Mam po prostu w domu sprawne i działające 1025 i 1029 i fajnie by było móc je użyć do czegoś poza Atari.
Na malinie? Czy opłata za HDMI w cenie? No i co z dźwiękiem po HDMI?
Gdzie tu jest przycisk "Like" coby wcisnąć?
Phi0 to 14MHz podzielone przez 4, może być trochę mało.
Najprostsze to są chyba Carty od @gienekp, przy odrobinie chęci można sobie dodrutować mechaniczny przełącznik banków co może być pożądanym rozwiązaniem. Ja na takim poprzez dodanie kilku kawałków kynaru zrobiłem cart Basic dla 1200XL.
Wszystkie inne to albo jeden wsad, albo multi ale z menu wyboru (tylko trzeba sobie taki wsad zrobić).
Też, ale w zasadzie... po co? Jeśli masz kompa jedynie z Gotekiem to nie ma na co przenosić ;-) Chyba jedynie gdy ma się zestaw z atarowski HDD bo w przypadku nowych rozwiązań klasy UltraSatan (i podobne) nie ma takiej potrzeby.
Aczkolwiek perspektywa zrobienia sporego obrazu z nagranym np. Edytorem tekstu i dokumentami czy trackerem i muzyczkami itp. jest bardzo fajna.
Dyskietką bym tego nie nazwał, chociaż mam urządzenie i nośniki, które mają taką pojemność. Ale nie sądzę, czy Atari by to obsłużyło - raczej na pewno nie.
Sama opcja jest ciekawa bo zrobienie takiego obrazu pod Linuksem to pikuś. Zawsze to jest jakiś sposób na uruchomienie czegoś "twardyskowego" z "dyskietki". Intrygujące...
To musiała być ustawka (Kup Teraz pod konkretną osobę) albo ktoś nie wiedział co sprzedaje bo 500 to jak za darmo.
Znalezione posty [ 551 do 575 z 3,873 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.146 sekund, wykonano 14 zapytań