w oryginalnym asteroids nie ma obracajacych sie asteroid ale za to w oryginalnym asteroids deluxe asteroidy sie obracaja, sa tez dodatkowe przeszkadzajki...
z tego co zauwazylem nie ma w VG zadnego rozkazu obrotu wiec te obiekty musza byc kolejnymi 'podprogramami' dla VG innymi slowy zaden problem. za to jest rozkaz skalowania czyli po rozbiciu asterody dostajemy 2 inne w skali (mozliwe ze bedzie dla VG rozkaz skala, rozkaz ustaw xy i skok do rysuj - to by wyjasnialo i upraszczala bardzo sprawe). rozejrze wie jeszcze jesli grywalnosc bedzie wieksza w asteroids deluxe to to bedzie podstawa konwersji. w asteroids deluxe tlo jest w postaci naklejki na monitorze albo jakiegos odbicia lustrzanego - nie wiem bo nie pamietam a na filmikach nie widac... mozliwe ze to tylko wspomnienia/wyobraznia dziecka ;-)
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.