Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Opcje wyszukiwania (Strona 28 z 91)
jellonek napisał/a:ale jedno jerowi oddac trzeba - kalafonii (btw. nie pasty lutowniczej, ale kalafonii, pasta to cholerne gowno do niczego sie nie nadajace...) zalowac nie wolno
No popatrz - a ja używam tylko pasty - szczególnie przy demontażu - bo w przeciwieństwie do kalafonii nie zmienia stanu i jest ciągle płynna...
Zenon - moge ci mój egzemplarz wysłać celem zbadania i naprawy! - cała elektronika jest w nim sprawna - trzeba tylko go skalibrować potencjometrami aby zaczął programować - bo szlak mi trafił obudowę i na jakimś party mi się poprzestawiały... zdejmiesz sobie z niego schemacik i pewnie zrobisz własny - jak Ci się uda go uruchomić to się dogadamy :)
jellonek napisał/a:heh, rozmarzylem sie ponownie... IDEa przerobiony na smd - to bylo by cos...
...
Zawsze możesz się wykazać i zabłysnąc ;) Ja mam już za dużo projektów na głowie... atarkę odpalam praktycznie tylko w celach testowych.... bo dla innych nie mam czasu....
Draco - mnie tez to coraz bardziej korci... produkcja w smd - ale powstrzymuje mnie jedna rzecz... utopienie 7-8 stówek na rok... bo interfejs niestety mimo, że najlepszy to najłatwiejszych w obsłudze nie należy i nie każdy sobie z nim poradzi...
Draco - problem z F7 nie polega tylko na jego cenie ale na problemach z uruchomieniem/przetestowaniem
- podobnie przeciez bylo z KMK... dopiero jego odmłodzona wersja spopularyzowala ten interfejs w naszym kraju. Kilkanaście sztuk jest także za granicą - teraz w sumie przydałaby się kolejna modyfikacja -> smd i inny rodzaj pamięci SRAM bo 6116 jest jak na lekarstwo...
Seryjna seryjna - ja mam też taki jeden niestety mi siadł :(
wcisnij OPTION przy uruchamianiu Atarki - jak rozumiem do Atmela wrzuciłeś ostatnią wersję firmware'u
Bez podpięcia pod monitor tego nie zobaczysz, w takim wypadku pozostaje Ci wymiana tych 2 części i sprawdzenie czy błąd Card Init error się znowu pojawi...
Card init error - to raczej błąd który nie wynika z błędnego fuse. Czy jeżeli uruchomisz Atarke z sio2sd bez karty SD ładuje Ci się automatycznie z romu sio2sd program do zarządzania mapowaniem plików ATR? Bo powinien.
- ja spotkałem się kiedyś z błędem init sd card error - w sytuacji gdy miałem zwalony stabilizator 3.3V oraz uszkodzony kondensator c12 po wymianie obu elementów interfejs śmigał bez zarzutu - sprawdź datashit'a do swojego bo może ma inne wyprowadzenia (standardowo 1 nap wej, 2 gnd, 3 nap. wyjściowe) czasami niektóre stabilizatory mają zamienioną nogę 1 z 3.
- druga sprawa polecam poprawić lutowanie elementów z obu stron płytki - miałem już jedną bez przejść i spędziłem prawie godzine na dochodzeniu czemu cudo nie chciało ruszyć.
- a co do programowania Atmela polecam prostsze narzędzie (schemat banalnego kabelka do programowania oraz samo oprogramowanie dostępne jest na atariki.krap.pl oraz stronie sio2ide).
maw napisał/a:widzę, że też Ci nie dało to spokoju :)
...czyli zgodne z tym pierwszym editem, sygnały drugiego edita takie same oprócz tego, że nie ma wydzielonych 15 i 16 czyli + i - wyświetlacza...
Te 2 sygnały mogą być wyprowadzone z boku płytki wyświetlacza LCD
Wymiar wyświetlacza z tymi blaszkami odstającymi od spodu (jego wysokość) 135mm - jak je odegniesz do poziomu lub do samej pcb to zbijesz 5mm
Sygnały na złączu 16 PIN:
1 Vss
2 Vdd
3 V0
4 RS
5 R/W
6 E
7 Db0
8 Db1
9 Db2
10 Db3
11 Db4
12 Db5
13 Db6
14 Db7
15 LED+
16 LED -
Przelotka będzie działać z sio2pc ale tylko w trybie normal (o ultra speed zapomnij) - dodatkowo trzeba zmienić 2 ustawienia w Ape (w konfiguracji kabelka pole framing treshold i safety margine ) niestety nie pamiętam przy jakich wartościach ja je zwiększałem o kilka w góre - aż odczyt sektorów z pliku atr był płynny...
Wymiary płytki 9.4cm x 6cm
Wymiary wyswietlacza 8cm x 3.5cm wysokosc calego układu z wyświetlaczem 2.2-2.4cm
Wyswietlacz jest wciskany na goldpinach do gniazda 16pin... układ możesz obniżyć do około 1cm jeżeli podłączysz go taśmą 16 pin
maw napisał/a:Pytania zadaje ktoś nie mający nigdy w ręku sioka, więc proszę o wyrozumiałość.
1. Czy sio2sd daje jakiś sygnał na głośniku ? Czy jest możliwość, aby dawał ? (kasetowiec się odezwał :D)
Daje tylko taki jak stacja w systemie ultra speed.
maw napisał/a:2. Rozumiem, że jest to wirtualna stacja, więc czy jest możliwość dalszego użytkowania magnetofonu przy sioku ?
Jezeli zamontujesz sobie dodatkowe gniazdo SIO - to tak. Wnioskuje, że zamierzasz całość wrzucić do obudowy od magnetofonu - dlatego polecam w obudowie (magnetofonu) umieścić dodatkowe gniazdo SIO i do niego podłączać inne urządzenia SIO. Lub wariant lepszy i chyba łatwiejszy w wykonaniu - kupno gniazda DIN montowanego w obudowie (5 pin) wywiercenie jednego małego otworu w obudowie Atari - montaż tegoż gniazda i doprowadzenie do niego 5 potrzebnych sygnałów (potrzebne sygnały z sio -> pin 4,12,3,5,7) - wówczas gniazdo sio w Atari będziesz mógł wykorzystać do podłączania innych urządzeń peryferyjnych.
maw napisał/a:3. Czy była by możliwość wyłączania na czas obsługi magnetofonu poprzez autowykrywanie - np. poprzez sprawdzenie sygnału na linii MOTOR ?
Nie ma takiej potrzeby - przecież jednoczesne użytkowanie stacji dysków i magnetofonu nie wymaga wyłączania jednego z tych urządzeń aby poprawnie działało drugie!!!
maw napisał/a:5. Czy jest ktoś składający sioki w okolicach Katowic ?
Składają 2 osoby ale nie z Katowic... patrz allegro
maw napisał/a:6. Czy jest szansa na przeprojektowanie płytki tak, aby dało ją się włożyć do wnęki kasetowej (z zachowaniem miejsca na ośki) ?
Jeżeli dysponujesz nadmiarem wolnego czasu i gotówki polecam.... eagle'a lub protela'a ... satysfakcja murowana!
Zenon - ja gdzies programator do PIC'a mam został mi z ery tzw. zielonek....
grzybson napisał/a:Powiem tak, na pewno nie chcę mieć Visty... :) Poza tym wolałbym matowy ekran zamiast glare.
Podoba mi się sam wygląd Thinkpada, matryca jest matowa, jest XP. No i te metalowe zawiasy... :)
Dely: Masz thinkpada z ekranem panoramicznym? Jeśli tak, to czy da się u Ciebie włączyć zachowywanie proporcji obrazu? Wsopmniany Age of Empires wyglądałby koszmarnie rozciągnięty na panoramie...
Jak ma się sprawa tych przelotek USB-COM - ktoś może powiedzieć coś więcej?
A Ja polecam sobie złożyć coś na kadłubku Santarosa (np. model S96s - design Assusa) - posiada na pokładzie grafike Nvidi 8600GS, chyba najmoncniejsza obecnie grafika montowana w notebookach, oczywiście bez problemu można instalować XP -
Plusy kadłubka - tanie części zamienne np. baterie, możliwość dokładania/wymiany pamięci w oparciu o standardowe kości a nie droższe dedykowane (jak to ma miejsce w przypadku markowych lapków), oraz możliwość wyboru procesora czy też szersza gama napędów slim.
Lotharek - nie mylisz się ;)
sio2ide - nie ma mozliwosci zmiany ID urządzenia, sio2sd ma!
zx.atari napisał/a:Dzięki za cenne informacje!
Kopierek niby mam, wczytuję go z SIO2IDE, magnet jest obsługiwany (wybrałem standardowy OS z 3 które mam w Atarce), tylko że kopiery nie widzą zawartości dysku SIO2IDE a tylko wnętrze ATR'a.
Czy jest możliwość zobaczyć te pliki BEZ dorzucania plików do wnętrza ATR'a (np. wtyczką do Total Commandera)?
Pozdrawiam
zx.atari
Bo tak bedzie - z poziomu Atari - nie zobaczysz zawartosci dysku sio2ide - tylko podmapowana zawartosc pliku ATR. Na taśmę przerzucisz oczywiscie tylko i wyłącznie programy typu file (plikowe) - odpada cały soft całodyskowy.
Wiec jeżeli chcesz przerzucic program o nazwie X - to zawsze najpierw będziesz musiał podmapować plik ATR który go zawiera, potem uruchomić kopier i skopiować go na taśmę - a wspomniany wykrzynik chyba automatycznie nagrywa kopier ncopy.
Tak - oczywiście, że jest - trzeba użyć kopiera który pozwala skopiować plik ze stacji dysków na taśme.
Warunek - jednocześne podłączenie sio2ide/sio2sd i magnetofonu do Atari.
Niestety, żaden z tych interfejsów nie posiada gniazda SIO, więc raczej będziesz musiał najpierw interfejs zamontować wewnątrz Atarki - lub wyprowadzić sobie 5 przewodów (sygnały sio wymagane przez interfejsy - to 10,4,3,5,7).
Druga sprawa to czy chcesz nagrać te programy w normalu czy też w turbo - w zależności od rozwiązania trzeba zastosować odpowiedni kopier.
Ale masz licencje czy tylko CB?! A przy okazji pochwal się, czy udało Ci się uruchomić freezera.
Zenon/Dial napisał/a:Krótkofalowcy używają też kabla 50 omów by nadajnik z anteną połączyć.... swoja drogą ile daje dopasowanie elektryczne. 2 watowy nadajnik i łączność na pół świata, oczywiście modulacją CW.
Słowem, wpierw trzeba wyrzucić wszelkiego rodzaju "szmaty" którymi podłączony jest ze sobą sprzęt i zastosować takie jakie ma być, a potem marudzić że jest źle.
Zenon - nie mow ze jestes radioamatorem!
Picasso - na 100% ten program nie smigal z karinką
ja mysle ze to raczej kwestia ułomnosci mikrostykow...
Znalezione posty [ 676 do 700 z 2,257 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.083 sekund, wykonano 20 zapytań