Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Opcje wyszukiwania (Strona 28 z 38)
lotharek napisał/a:nawet z Glowasem i Larkiem sie o to poklocilem...
eee... żeby tak od razu "pokłóciłem"... ja tam żadnej kłótni nie pamietam.
A Bomb Jake'a widziałeś pewnie tu: film do pobrania ze strony GR8.
A ja krótko: Było doskonale. Oby kolejne Grzybsoniady były co najmniej równie udane! Dzięki!
Ja będę w piątek ok. godz. 13-14.
Ja jadę z Sosnowca w piątek ok. południa, ale dokładnej godziny jeszcze nie znam.
Jak coś to pisz na priv.
Może to Power Down, a jesli nie będziesz upierał się przy statku kosmicznym, to może Zeppelin. W obu przypadkach strzela się do przełączników ;)
A spróbuj wydrukować coś programem HCT. Korzysta on ze standardu Epson, więc może będzie potrafił. Plik do drukowania przenosi się z katalogu i "upuszcza" na ikonie drukarki.
Warto sprawdzić.
Ok. Jak znajdę, to sprawdzę i dam znać.
A czy przypadkiem instrukcja nie jest zaszyta w programie?
Ja chyba mam oryginał. Muszę sprawdzić, jak będę w domu (>21:30)
Sio2sd też ma menu na ekranie :) Firmowy loader nie jest zbyt ciekawy, ale za to Atari Commander spółki TeBe, Pajero, Lewis to bardzo wygodne narzędzie do obsługi kart SD, co pozwala całkiem wygodnie używać urządzenie bez wyświetlacza. Interesuje mnie, czy SDrive po wyłączeniu zasilania i ponownym włączeniu pamięta ustawienia (mapowanie ATR'ów) i jeszcze parę innych spraw :)
Byłbym niezmiernie wdzięczny. Ostatnio wbudowałem sobie sio2sd bez wyświetlacza do środka komputera i wraz z odpowiednim oprogramowaniem (Qmeg+AC) zdaje to całkiem dobrze egzamin. Niemniej jednak chciałem sprawdzić, jak to wygląda w przypadku SDrive'a.
@Zaxon, zabierasz może na grzybsoniadę swjego SDrive'a? Zobaczyłbym to urządzenie w akcji.
A czy on przypadkiem nie mówi, że jest atarowcem? Tak mi się coś rzuciło w uszy, jak gość coś pisze na klawiaturze i myli się... :)
Przelew zrobiony. Jutro powinien być zaksięgowany.
Pozdrawiam.
Jeśli chodzi o Stereo-AKI, to łyknął bym 1 kit.
O, to bedę musiał to sprawdzić. W podłączanie do tego monitora bawiłem się przez chwilę zaraz po jego zakupie, czyli ponad rok temu. Podłączyłem kilka atarek - 130xe i chyba dwie 65, ale teraz już nie pamiętam, czy te ze złączem ECI, czy bez (jedna chyba bez). Ale z pewnością wszystkie łączyłem przez zwykłe video, czyli composite oraz tuner tv. Będę miał chwilę czasu, to się znowu za to wezmę. Monitor fajny, a gdyby mi z nim Atari współpracowało, to byłby jeszcze lepszy.
---edit---
Wejście video w monitorze jest chyba ok, bo przed chwilą podłączyłem PSP i obraz ani drgnie...
No to kiszka... Albo mój monitor jest wadliwy, albo Twój jest za dobry :/
Muszę to jeszcze dokładnie posprawdzać. Atari jest ok, bo ten sam efekt miałem na kilku egemplarzach komputera, które z kolei działały na innym TV bez problemu. Myśląc, że tak musi być, już to sobie odpuściłem. Teraz problem wrócił i mnie z lekka gryzie ;)
Czyli zwykłe video. U mnie na takim połączeniu nie działa! Tzn. działa, ale obraz jest niepoprawnie wyświetlany. Po podłaczeniu przez złącze antenowe jest dokładnie tak samo. Ponieważ monitor/tv po podłączeniu sygnału z kablówki daje dobry obraz (z PC też), więc uważałem, że sygnał z XE jest coś nie za bardzo. Hmm, teraz to już sam nie wiem, co z tym fantem zrobić...
Ryszard Mauersberg napisał/a:[...] wszystko podpięte do LG Flatron M1921A-B2 [...]
Do którego złącza masz podpięte Atari i jaki sygnał? S-Video, czy zwykłe video? Mam taki sam monitor i po podłączeniu Atari (sygnał TV lub video) obraz nie wyświetla się normalnie. Tak jakby zrywało synchronizację. Obraz skacze i jest zniekształcony. Sądziłem, że to taki urok tego monitora, a tu widzę, że u Ciebie działa i stąd moje pytanie.
Może 65XE na płycie 130XE ;)
Rysiek, raczej on musiałby sprzedać Tobie. Chyba, że to Ty przyjmujesz łapówkę.
Ale pomysł genialny! ;)
To i ja się przyłączam do gratulacji. Cobra.c64 i Xan - wszystkiego dobrego dla Was i Waszych pociech!
Moja córka, już trochę wyrośnięta, bo za parę dni kończy 10 lat, niestety zainteresowań JIL nie odziedziczyła :(
I to jeszcze wystawione w dziale commodore... ;-)
@Zaxon, mam takie pady i gra się całkiem przyjemnie, choć i tu masz rację - joy w pewnych grach jest niezastąpiony.
Do mnie właśnie dotarły przed chwilą pokey'e. Całe i zdrowe. :) Dzięki Zaxon!
scalak napisał/a:po czym fizycznie poznać "Atari 65XE z gniazdem 'Expansion'"
Jeśli, za przeproszeniem, od tyłu, wygląda, jak 130XE, to jest właśnie z gniazdem Expansion.
Znalezione posty [ 676 do 700 z 935 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.036 sekund, wykonano 28 zapytań