Powiedzcie mi bo mam taki problem.Tym razem nie temat podłączenia do tv.
Moja jedna z atarynek ma kilka małych ubytków..widać że ktoś wcześniej kiepsko się obchodził z tą konsolą.
Potrzebowałbym informacji czym uzupelnić ubytki w plastiku obudowy atari 2600? Jest jakaś pasta/plastelina coś co jest skuteczne i dobre?
Potrzebowałbym też kleju do plastiku ale solidnego.No i na końcu po uzupełnieniu ubytków w plastikowej obudowie atarynki musiałbym te miejsca pomalować no i teraz pytanie jaki oryginalny kolor czerni według symbolu katalogowego. RAL ma Atari 2600?

Dziękuję za wszystkie informacje

52

(9 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Tuner analogowy mój tv lcd ma ale nie miałem kabla tv ani przejściówki z tego kabla w atari rca na rf i stąd kombinowałem i podłączyłem jedno z atari light sixer pod ten nes switch rf ale obraz był fatalny bardzo śnieżył i dźwięk był to hałas śnieżącego obrazu.Natomiast Atari 2600 heavy sixer tak samo podłączyłem i nie złapał sygnału.Później zauważyłem że tam ciężko wchodzi ten wtyk rca od nes switch rf..trochę to dziwne bo w light sixer łatwo było to wsunąć.No mniejsza o to chyba zrobie ten mod composite.
Widziałem że jest clean comp mod czy jeszcze są inne mody które możecie zaproponować? Przedewszystkim takie które nie wymagają ingerencji w obudowę atarynki.

53

(9 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Witajcie wszyscy. Niedawno zakupiłem dwie wersje konsoli Atari 2600: heavy sixer i light sixer. Próbuję je podłączyć do telewizora, jednak wymaga to użycia innego kabla lub adaptera, aby móc połączyć wtyk RCA z antenowym złączem. W zestawie z tymi konsolami Atari znalazłem adapter przeznaczony do konwersji z wtyku RCA na złącze anteny satelitarnej. Czy moglibyście podpowiedzieć, jakiego rodzaju adapter powinienem poszukać, aby móc podłączyć konsolę Atari do antenowego złącza RF w telewizorze? Mile widziane linki:-) Rozpocząłem poszukiwania w internecie, ale szybko się w tym pogubiłem.
Probowałem też podpiąć atarynki po nes rf swtch co wiazało się z rozkręceniem obudowy i podłaczeniu jednego z przewodów tego urządzenia ale tylko jeden zĺapał sygnał atari 2600 light sixer i sygnał był kiepski mocno śnieżył...natomiast tą samą metodą Atari 2600 heavy sixer nie zĺapał sygnału obstawiam że tam był problem aby ten wtyk rca wsunąć bo ciężko wchodził niż np ten oryginalny co jest kabel.

54

(1 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Chłopaki,

Mam pytanie...moglibyście polecić fajne demka na domową imprezkę;-)
Mam ultimate 1mb więc nie powinno być problemu z działaniem demek.

Dziękuję

TMK

Odpowiedziałeś na Moje pytanie dziękuję:-)

Zachowam się jak Kermit na pogrzebie Jima Hensona...
"Straciłem głos"

:-)

Pracuje przy kilku projektach IT i niestety mam takie zboczenie zawodowe,że wzracam uwagę na wszystkie detale:-)
Na przyszłość bedę bardziej powściągliwy w swoich wypowiedziach:-)
Cieszy Mnie ta mała wartość dodana...:-] chociaż tyle dobrego.

Dobrze przyznaje moja wina,że wątek rozwinął się zbyt mocno...

Mea culpa

Najlepiej milczeć nie zadawac pytania...co nie?
Bo jak możesz zadac pytanie i nie wiedzieć...to takie typowe...
Ja mam takie podejście do życia(od pewnego czasu),że wole upewnić się co kupuje...nikogo przy tym nie obrażam nie dyskryminuje itp...
Bardzo Ci dziekuje za porownanie mnie do "kobiety z marginesu"

TMK,
Już wyjaśnione:-) z tym rozmiarem.Jak przetestuje tego Monstera znaczy się MouSTera to kilku Moich znajomych ma taki zamiar go kupić:-)
Oczywiscie jak go w końcu Mi wyślą:-) bo dziś mają wysyłki ale czy to zrobią? Nie wiem.
Ja wziąlem na siebie to ryzyko:-) i nie mam z tego zadnej prowizji...poprostu lubię wspierać takie projekty.

Nie wiem..tyle znaków interpunkcyjnych...grom Cię tam wie.
No dobra tematu nie było.
Nie zapomnijcie wysłać tego adaptera bo potrzebuje go na przyszły tydzień.

Ej ej...Troche grzeczniej nie masz przed sobą małolata.
A czy na githubie prowadzisz sprzedaż swoich produktów?
Pierwsza strona na google jest pozycjonowana retrohax.net i tam zamawiane są Twoje zabawki a nie na githubie.

Przy okazji ktoś linka podał do gihuba...ale Ja nic nie wspominałem o githubie...
Przeczytaj Mój pierwszy post...
Zacytuje Mój fragment postu:


"Informacja na stronie producenta jest bardzo uboga..."

Jak myślisz mialem tu na myśli github czy oficjalny kanał dystrybucyjny producenta?

Proszę Willy

https://retrohax.net/shop/modulesandparts/mouster/

Ok teraz wyjaśniłeś to jaśniej oraz kolega Laoo i o taką odpowiedź Mi się rozchodziło.

Pozwole sobie zacytować Twoje słowa na stronie...

Supported HID devices:

The vast majority of mice are supported with the exception of power-hungry and LED-packed mice.

Supported controllers:

    The vast majority of  USB Gamepads, Joysticks, and mice(wired)
    Wireless mice with a USB RF dongle
    Sony DS3 (wired)
    Sony DS4(wired)
    Sony DS5(wired)
    Xbox360(wired+wireless dongle)

Powiedz Mi...czy wobec Ciebie z tego opisu jasno wynika,że adapter MouSTer obsługuje urządzenia bezprzewodowe mam.na mysli pady...NIE...

Jest taki wpis jak tu

" Wireless mice with a USB RF dongle"
Czyli myszy bezprzewodowe

I tu fragment

"Xbox360(wired+wireless dongle)"
Czyli gamepad xboxowy który ma dongle usb bezprzewodowe..
Nigdzie w tym fragmencie tekstu nie ma napisane że adapterek MouSTer obsluguje większość padów bezprzewodowych posiadających swój własny odbiornik USB RF...

Stary...z całym szacunkiem,ale to są Twoje słowa...

Jakbym nie rozumiał to bym nie był tu gdzie obecnie jestem i nie mam na myśli te forum.
Ale mimo to dziękuję.
Kurcze Willy...Ja chyba nie w zrozumiałym języku odpisuje...
A co z padami nie xboxowymi nie sonypodobnymi??? Mam tu na myśli bezprzewodowe niekompatybilne z konsolami ale działające na PC.
Kablowe wiem,że raczej większość MouSTer obsłuży...dlatego o te NIE PYTAM.
Caly czas mam te WŁAŚNIE! na myśli...
Jak np pady bezprzewodowe logitech,trust itp...posiadajace swój odbiorrnik.
Bo z tego opisu nie obraź się...i nie jest to wyłącznke Moja opinia nie ma nic na temat padów bezprzewodowych chodzi o konkrety...

Willy wyślę Ci nie dlugo plik debug.
Dobrze jakbyś na bieżąco dopisywał urządzenia które wspólpracują z MouSTer adapterem.
Moi znajomi wahają się czy kupić MouSTer ze wzgledu na rozmiar ale brak jest szczegulowych informacji o obsłudze urządzeń czy może Tom który co nie co ma zaktualizowaną liste urządzeń wspieranych ale jest wielki i wystajacy sporo.
Kiedy idziesz na ten urlop:-)?

Cześć wszystkim,

Mam pytanie.
Czy ktoś z was używa adapterka MouSTer? Jeśli tak to może się podzielić wiedzą jakie gamepady udało mu się podłączyć do tego adapterka?
Informacja na stronie producenta jest bardzo uboga...

Cześć wszystkim,

Znacie jakies carty które emulują lub są dyskiem twardym dla atarynki i mają podobną funkcjonalność jak side3.
Slyszałem o avg cart ale on chyba dodatkowo wymaga podłaczenia go do złacza sio..takie rozwiazanie odpada.
Co najważniejsze musi z ultimate1mb współpracować.
Fajnie jakby były jako projekt do samodzielnego złożenia:-) ale chyba takich nie ma.

Ok ale po zapisie nie pamięta ustawień i znowu kiedy właczy się na nowo komputer to trzeba użyć kombinacji control+L

Oczywiście,ze jest nowa wersja...cały czas mam na myśli 1.3:-) chyba z grudnia 2022 ona jest.

Teraz już rozumiem dzięki chlopaki za wyjaśnienie :-)
Aha ponoć w nowszej wersji sdrive można wyswietlać więcej znaków.
Pamietacie jak to się włacza te dodatkowe znaki?

Ps.tapet słysznie hehehe:-)

Szkoda bo fajnie jakby można podmapować pod ultimate1mb zawartość karty sdrive i przegladać z poziomu UM1MB.
Ten sdrive.atr jest nieintuicyjny i te obcinanie wyświetlanych znaków.

To trochę słabo to wygląda...szkoda...bo brakuje tej funkcjonalności aby nie trzeba było kombinować mając UM1MB.
Może w przyszłości autor napisze soft do obsługi wielu urządzeń z poziomu UM1MB.
Ktoś nie próbował z twórcą rozmawiać w tej sprawie? myślę, że taki temat mógł być wrzucony na tapetę.
Swoją drogą fajny ten UM1MB wgrałem najnowsze oprogramowanie.

Hej chłopaki mam pytanie.
W końcu udało Mi się złożyć i uruchomić sdrive max.
Urzadzenie zdaje egzamin.
I teraz pytanie:

Czy mając ultimate 1mb i sdrive max to można z poziomu menu ultimate 1mb przegladać zawartość karty microSD urządzenia sdrive? Czy muszę za każdym razem wchodzić w ten program sdrive?
Pytam bo widzę że sio2sd i side chyba można przeglądać zawartość z poziomu menu ultimate 1mb.

74

(8 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Odświeżę temat i zapytam o to samo co Lotharek zapytał:-)

w systematyce RAL jaki kolor ma obudowa ATARI XE ? mam tu na myśli konkretny numer RAL czy jest to RAL 7038? czy inny?


Dziękuję;-)

Dawałeś jakąś podkładkę pod tą śrubę bo coś widać jakby było podłożone.
nakrętka z góry?