Hm..... Dely oddzieliłeś większe gówno od bardzo dużego gówna. Lubisz to?? :)
Czy naprawdę musimy taplać się w gównie??

Moja opinia: usunąć i czym prędzej zapomnieć....

752

(21 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ja mam 30Mbit z UPC i większość testów pokazuje mi zazwyczaj ponad 30MBit :). Np. speedtest.net zazwyczaj około 50-60Mbit :)
Sprawdzałem za to transfery ze znanych mi szybkich FTPow i spokojnie wyciąga deklarowana prędkość praktycznie o każdej porze.
Modemu restartować nie muszę, ale czasem przy zmianie IP (bo jak wiadomo IP jest publiczny ale nie stały) router nie może pobrać nowego IP z DHCP, no i wtedy pomaga restart routera, ale sobie watchdoga w nim ustawiłem pingującego jakiś popularny serwer DNS i widzę ze restartuje się przeciętnie raz na 5-6 dni.

No bo ROM trzeba podnieść żeby zobaczyć ten RAM który jak wiadomo jest POD ROMem :)
Inaczej się nie da.

754

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Obczaj to:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1315940.html

755

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tak jest w turbo XF551 i Top-Drive (tyle ze tutaj juz ACK po komendzie leci w turbo), ale w przypadku przyspieszaczy "cywilizowanych" takich jak Happy Warp czy US-Doubler, ze o Toms Multi nie wspomnę, prędkość turbo jest stosowana już przy nadawaniu komendy, więc stacja nie wie z jaką szybkością ma tę komendę odbierać, musi próbować :)
W Atariki napisane jest, że stacje te używają sygnału "CLK" do ustalenia prędkości, analizując kod Toms Multi, i US-Doublera nie zauważyłem by to robiły. Po prostu starają sie przełączać na różne prędkości, aż w końcu odbiorą komendę. A że trwa to ułamki sekund - nikt tego nie zauważa.

@mono: Hm.... to gdzie bylo 300??  :) w C64 chyba - w stacji dysków ;)

756

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Command powinna być stanie niskim podczas nadawania całej komendy. Peryferia po odebraniu bloku odpowiadjaja nadajac ACK (czyli kod Ascii "A") i w zasadzie to jest sygnałem prawidłowego odebrania.
A co do drugiego pytania, to nie ma uzgadniania prędkości :), przynajmniej ja się z nim nie spotkałem.
Stacja rozpoznająca kilka prędkości po prostu stara się odebrać komendę ustawiając jedną z dostępnych prędkości, jeśli wystąpi błąd, to komputer i tak ponawia wysłanie komendy, a w tym czasie stacja zmienia prędkość na kolejną dostępna. Z tego, co pamiętam to prób nadania komendy przez komputer jest 12, i za którąś znich, stacja będzie miała ustawioną prędkość zgodną z komputerem. Co do innych urządzeń to prędkości są ustalone wstępnie (czyli 19200 a magnetofon 300 ;) )

757

(23 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No to ja dopisuje pozdrowienia z Krety :)

758

(23 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ciekawe z której części Dominikany, tej ładniejszej (droższa), czy tej brzydszej :P   ..... ech też mieliśmy w planach ponowny wypad w tym roku, ale jakoś nie czasowo wyszło....
Dużo rumu Bacardi i Jacka Danielsa w bezcłowym przed wylotem kup :)
Ja popełniłem błąd (średniej wielkości zakupy) i jak ceny porównałem w Europie to zdębiałem ;)

759

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Czyli cus spsulem.... Ale to juz po urlopie jednak.

760

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Możesz skasować to przypomnienie ;)

761

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Proszę o przypomnienie za dwa tygodnie.
Jak wrócę z urlopu to dodam sprawdzanie QMEGa i w przypadku wykrycia go - odwrotna reakcje na wciśnięcie Shift w czasie odpalania MSDOSa... :)
To chyba zadowoli wszystkich, nie pozbawiając jednocześnie programu własnej obsługi dopalaczy.
Taką mam koncepcję.

P.-S. Przy okazji jak odpalasz MSDOSa z Shiftem, to MEMLO w spada o $100 a dalej masz obsługę trybu US (z QMEGa), w sumie więc faktycznie warto w przypadku QMEGa domyślnie przechodzić na systemowe SIO.

No dobra...... mówisz-MASZ. Działa tak jak opisałem powyżej (przynajmniej w teorii, bo znowu całkowicie nietestowane :) - możesz protestować z QMEGiem i bez).
Czyli raz jeszcze ... w przypadku wykrycia QMEGA MSDOS domyślnie przełącza się na systemowe SIO (czyli procedury QMEGa), chyba że wciśnie się Shift w czasie ładowania. W przypadku innych OSów jest odwrotnie, czyli MSDOS domyślnie stara się wykryć turbo i wybrać jedną ze swoich wewnętrznych procedur, a Shift przełącza na SIO systemowe.

762

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Odpal MSDOS z wciśniętym Shiftem - to wyłącza wszystkie turba i przechodzi na systemowe SIO. Obsługę UltraSpeed robi Ci i tak QMEG, wiec nie zauważysz różnicy. Procedura obsługi US w programie musi całkowicie zastępować systemowe SIO, więc nie ma mowy o zachowaniu mapowania napędów z QMEGa... chyba żeby dodatkowo na starcie sprawdzać czy jest QMEG i wyłączać dopalacze wbudowane w program...

763

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Ten problem, może nie być związany z poprawką, którą zrobiłem, a właśnie z tym, że Top-Drive bruździ.....
TUTAJ masz wersje sprzed tej ostatniej poprawki, jeśli w tym przypadku skończy się na "pierdzeniu", to czas wywalić Top-Drive definitywnie i skupić się nad normalnymi turbami ;), może przed rozpoczynającym się w środę urlopem się wyrobie. Potrzebuję tylko potwierdzenia, że mam racje.

Choć.... przestawiłeś zawartość napędów w QMEGu, a pamiętaj, ze MSDOS ma własne procedury SIO dla UltraSpeed, które "olewają" mapowanie QMEGOwe...

764

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Tak na szybko zrobiłem poprawkę, bo ciągle nie mam czasu zabrać się za to porządnie. Uwaga nieprzetestowane zupełnie :)
Jutro powinienem mieć trochę wolnego, i może uda mi się popracować nad MSDOSem więcej ;)
Plik jest do pociągnięcia TUTAJ

765

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

drac030 napisał/a:

Wystarczy chyba tylko nie zmieniać wartości komórki $0301 ;)

W przypadku tego programu trzeba ją po prostu zapamiętać, przetworzyć (tak by zmienne w programie zostały ustawione na jej podstawie), a potem odtworzyć. Choćby z tej prostej przyczyny, by oznaczenie na ekranie nie wskazywało innego napędu niż naprawdę odczytany...
Niezmienianie jest najprostsze.... ale jakieś takieś.... mało eleganckie :)

766

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Nie miałem wczoraj czasu się za to zabrać - zabiorę się wiec dziś-jutro. Mam już prosty pomysł na te funkcjonalność.... ale.... i tu pytanie dla użytkowników tego programu.
W całym kodzie najbardziej "bruździ" mi procedura rozpoznawania turbo zgodnego z Top-Drive. W zasadzie nie da się go w sensowny sposób rozpoznawać więc stosowana jest swego rodzaju ekwilibrystyka z próbami komunikacji w tym trybie, jeśli inne turbo nie zostaje rozpoznane wcześniej. W czasie, kiedy ulepszałem ten program ambicją było obsługiwanie jak największej ilości przyspieszaczy przy jednoczesnym małym MEMLO, ale teraz zastanawiam się nad wyrzuceniem obsługi Top-Drive, bo chyba ona powoduje czasem problemy z prawidłowym rozpoznaniem turbo.
Pozostałaby natywna obsługa trybu UltraSpeed/HappyWarp oraz rozszerzeń zgodnych z HDI.
Zasadniczo MEMLO to i tak nie zmieni, ale może wyeliminowałoby problemy z rozpoznawaniem dopalacza.

Ja wiem,... w dzisiejszych czasach możnaby się obyć zupełnie bez obsługi turbo (każdy chyba ma już QMEGa), ale dzięki temu można mieć szybką transmisje przy standardowym Atari-OS.

767

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dobra, obacze dzis co sie da z tym zrobic.... :)

768

(90 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

No ładne cacko!!!

769

(40 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

A to w BASICu jest :)
Prawie trafilem w druga armate i wywalil sie program z jakims bledem :)
Konkretnie eksplozja wypadla dokladnie na lewej krawedzi ekranu i .... ERROR AT LINE :)

770

(40 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Zasadniczo jest już kolejny (116) build... znajduje się w katalogu:
http://pecus.pigwa.net/pliki/Atari/scorch/
i tam będą lądowały kolejne (z założeniem, że dostępne będą tylko dwa ostatnie).

W nowym poprawione dwa drobne błędy "kosmetyczne" i dodane kolorowanie paska statusu w trakcie oddawania strzału (przyjmuje kolor czołgu).

771

(40 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

:p

Grajcie (na ile sie da) i raportujcie błędy.
Przeciwnik komputerowy jak narazie nie ma intelygencji, nie wszystkie bronie są dostępne (ale te nie dostępne po prostu się nie wyświetlaja, a w przypadku broni defensywnych niedostępne mają zerową cenę - większość znaczy ;) bo z tych jest tylko spadochron (a w nim brak licznika pokazujacego ile spadochronow zostalo)).
Ze znanych błędów wiemy, że:
- czasem po ataku zostaje na ekranie tekst (który potem jest traktowany jak element tła - jak już opadnie) - wiemy kiedy i dlaczego tak jest... poprawimy.
- coś jest nie tak z odejmowaniem broni po strzale - tu jeszcze nie wiemy czemu - tym bardziej ze procedura jest prosta jak budowa cepa - nie ma gdzie sie mylic ;) .... i wcześniej się nie myliła, a nie pamiętamy by coś było w niej zmieniane
- po zakończeniu bitwy pozostaje na akranie ostatni czołg (a konkretnie obiekt P/M kolorujący go) - proscizna
- i jeszcze kilka innych drobiazgów :)

772

(40 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Nowy skorcz. Zapraszam:
http://pecus.pigwa.net/pliki/Atari/scor ... -08-25.zip

W środku plik .obx ze skompilowaną grą oraz źródła do w formacie OMC65. Na razie nie przeskakujemy na MADSa bo za dużo roboty.

773

(35 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Wez dla mnie dwie.
Zrobie Ci przelewa a jak juz bedziesz mial i wrocisz do Wawy to sie moze spikniemy (bo po co to jeszcze slac).

He....

Pamiętam jak Pirx cos kiedyś pisał na zaliczenie i tak jakoś wyszło że mu pomagałem, a obaj mieliśmy dobre humory.... wyszły z tego procedury o nazwach "Autovidol" (czysciła okno) a takze "KursorTwojWrog" (jak mozna sie domyślać umieszczała kursor w narożniku ekranu, by nie przeszkadzał.

A w Sound Tracker Player jest etykieta (wystepujaca nie raz z kolejnymi numerkami) SPRDAL ... oznacza ona oczywiście "Sprawdzaj dalej".

Ludzie zeswirowani różnie rzeczy nazywają :)

775

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No az tak zle ze mna nie jest bym nie potrafil tego w googlu znalezc...
Tyle tylko, ze gerber to dla mnie taki kwiatek z ogrodu mamy.
Moze nieprecyzyjnie sie wyrazilem, ale chodzi i o pomoc kogos, kto wie jak to zrobic z plikow, ktore sa na stronie.