Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Zmarł Jer Odszedł nasz kolega, encyklopedia wiedzy na temat elektroniki.
20. odcinek kursu programowania u Larka Larek wraca z okrągłą, dwudziestą częścią swojego popularnego kursu pisania gier na Atari.
ELITE Atari 8-bit! Dostępne demo portu gry ELITE (wersja dyskowa z BBC Micro) na komputery Atari XL/XE.
BBC BASIC dla Atari XL/XE BBC BASIC w wersji 3.10 dostępny na Atari XL/XE! Port stworzył Ivo van Poorten.
Altirra 4.40-test23 Kolejna testowa wersja Altirry przynosi poprawki w emulacji VBXE i usprawnienia w zarządzaniu firmware.
Opcje wyszukiwania (Strona 313 z 464)
Stryjek - na co komu programy, jeśli jest sparta :P
pan Dżobs najwyraźniej domniema, iż prawa autorskie nie obowiązują w Bangladeszu, nad Wisłą. Mi to różnicy nie robi ;)
.. z tego wszystkiego, to może by to dało rade, ale na 65c816 z liniowym od $10000 taktowanym na jakieś 7MHz + VBXE. Problem w tym, że jak zwykle usłyszymy: "Napisz Se", "Zrób Se" i dodatkowo domniemam, iż każdy program dla Lynx'a prawdopodobnie wymagał by indywidualnego dostosowania do zaistniałych warunków ;)-
Jeśli ma to mieć jakikolwiek sens, to niech działa przynajmniej "podobnie", bo tak będzie to tylko sztuką z nazwy. Samo VBXE wydaje mi się, że nie wystarczy (chyba, że w efpedze zmieści się pełna emulacja Lynx'a - lecz nie wydaje mi się :) )
byle nie na dziada mroza :)
ważne pytanie. Czy docelowo cart będzie przelotowy???
na 100% mam owe oryginalne dyski, problem tylko w tym, że chyba zostały na starej mojej chałupie :).. a tam wcześniej niż za tydzień nie wyląduję.
Szaremu człowiekowi nawet Atari potrzebne nie jest. Proste i konstruktywne :)
Stryjek - rezerwacja 1 sztuki, płacę jak mi przyszły pracodawca przestanie wreszcie w h*** walić :) ... bo na chwilę obecną 550pln na 4 osoby / mies nie daje rady ;)-
ok - ja tymczasem przegrzebie zbiór oryginałów, może znajdę tam coś czego w sieci nie ma jakimś przypadkiem ;)-
.. w takim razie jest opcja z CPU. Dla pewności prewencyjnie przegrzej z nową cyną punkty lutownicze na układach ROM.
Mam gdzieś oryginalne dyski. Pytanie tylko:
* gdzie są
* czy się odczytają (ale pewnie raczej tak)
* po kiego Ci ten SKIEŁ? ;)- tzn - "dos" :D
... jeśli to konieczność, to poszukam.
Osobiście przyznam, iż podłączenie do netu malucha ma swój sens. Onegdaj, mając konto na serwerze u Dracona__ często siedziałem na IRC'u poprzez terminal ICE-T. Zajebista sprawa, bo pecet jest w tym czasie wolny i mam cały czas podgląd na to, co się dzieje :). Atarka i FTP, czy poczta w trybie TXT też nie jest bez sensu. Oczywiście, jeśli ktoś używa Atari poważniej niż tylko do grania :D. Do dziś korzystam z poczty wyłącznie w trybie TXT z www i nie narzekam. Przynajmniej nie oglądam syfiatych reklam ;)-
Mikey - a nie było interface'u ethernetowego z zintegrowanym stosem tcp/ip? - bo obsługa tego od strony Atari raczej sensu nie ma.
Nikt w Wawie nie ma tego procka??
... masz pewność, że poleciał cpu?? - zdarza się to niezwykle rzadko, stąd pytanie.
Vidol - rozwiązanie się znalazło w paczce od Ciebie. Zajebisty program "POINT" / RZoG'a z 1994r. Program czytelny, działa, do 6 zestawów fontów jednocześnie, dość skuteczna prosta edycja z możliwością kopiowania znaków pomiędzy zestawami. Dokładnie to, czego potrzebowałem ;)-
CFE jest do bani - przynajmniej dla posiadaczy SDX. Próbie uruchomienia wychodzi do self-testu dodatkowo ozdabiając go efektownymi krzakami :)
Temat zakończony - dzięki!
tnx, zara sprawdzę co to takiego ;)-
Dzięki wielkie, zaraz sprawdzę co i jak ;)-
"JBW Font Designer" - pod SDX nie działa prawidłowo, lub na AOL jest uszkodzona kopia pliku. Odczyt z dysku kończy się błędem 146, a przy podglądzie fonta ostatnia ich linia jest przesunięta o jeden bit "w dół" ;) - dziwne. No to jadziem dalej :)
AFM i POINT - można to skądeś zassać?
Możecie mi polecić jakiś dobry soft na małe Atari do edycji fontów?
Na wstępie mówię, że:
* Odpada FONTMAKER - nie wiem jak tam się zmienia edytowanego fonta. Edytor utknął na foncie "!" - i tylko ten daje się edytować.
* Odpada Trzmiel - potrafi odczytać dane z dysku, lecz nie potrafi niczego zapisać. Err - 150 ;)-
hmmm - no to w kwietniu może sam się zgłoszę do organizatora owej imprezy, a poza tym wszystkim poszukam lokalu na owe "kameralne" party ;)-
.. jednakże, jeśli coś zorganizuję PROSZĘ tym razem o prace na kompo - chciałbym, by nie tylko organizator ponosił cały trud organizacji party - dzięki temu party może być bardziej udane, czy ogólnie przypominać zlot a nie sztab :)
Przepraszam, na SV ostatnio bylimy :)
... no więc jak - co robimy? - pytać organizatora, czy nikomu się nie chce? :) - Pytam też, bo może być to mniej kameralna impreza - dodatkowo ze zwiedzającymi z zewnątrz. Choć, wówczas każdy z Was może zaprezentować swój sprzęt w akcji.
hehehh - no chyba, że dogadać się z organizatorem i zarezerwować 15-17.04 na microparty - co teoretycznie nie jest złym rozwiązaniem. Nie wiem tylko jak by wyglądał temat całodobowego rezydowania w owym ośrodku, oraz temat dość istotny, iż człowiek nie wielbłąd i pić musi :). Po ostatniej edycji sztabo-party w Krakowie największym problemem stało się nowe partyplace. Ze względu na zbyt dużą frekwencję po prostu muszę mieć więcej miejsca, niż ostatnio.
... otóż Ptica podesłał mi ciekawe info o imprezie retro, mającej się niebawem odbyć w Krakowie. Poważnie zastanawiam się, czy przypadkiem nie próbować zwalić się tam ze sprzętem ;)-
http://dkig.pl/data/podstrona.php?id=97
Jakieś pomysły, moi mili panowie i panie? :)
.. ktoś chętny?
Ciekawy jest też termin: 11-17 kwietnia ... cały tydzień imprezy zakończony 2 tygodniowym pobytem na oddziale intensywnej "rehabilitacji" :D
nie powiedział bym :)- bo wygląd jednego otwartego okna w zasadzie niczego nie wnosi do sprawy :)
Rysio - bardziej dyktaturą :) -
:) - może nie gruba kreska, tyle co duża kropka :)
Znalezione posty [ 7,801 do 7,825 z 11,599 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.342 sekund, wykonano 17 zapytań