776

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Pin - ja ci dobrze radze poczekaj do września/października a Twój problem będzie tylko przykrym wspomnieniem

777

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Zabierz również moje okulary drewniany człowieczku!

778

(21 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

<lans>
Podobne reklamy do tych które zawisną w mojej nowej pracowni:

http://www.aresluna.org/attached/comput ... anguage=pl
</lans>

779

(10 odpowiedzi, napisanych Konsole)

charlie_cherry napisał/a:

Dzięki za porady, ale potrzebuję jeszcze jednej. Na ebay aktualnie sprzedają taką płytkę:
http://cgi.ebay.co.uk/The-Ultimate-Atar ... dZViewItem

1) Czy to jakaś oryginalna produkcja z błogosławieństwem twórców (szczerze wątpię)?
2) 220 gier? To dwa razy więcej niż jest wpisów na Atari Age. Aż tak bardzo niekompletna jest ta baza?

Pytam bo zastanawiam się nad kupnem.

na Atari Age - jest pełna lista komercyjnych tytułów - dorzuć do tego parę dem oraz parę wersji beta o których piracina sprzedająca płytkę na ebay'u nie ma zielonego pojęcia i masz magiczną liczbę 220.

780

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Czad normalnie czad!!!!! Biedni sąsiedzi :)

781

(10 odpowiedzi, napisanych Konsole)

nosty napisał/a:

Pigulastemu ostatnio plytki troche drozej wyszly i calkowity koszt takiego carta zrownal sie z cenami tanszych oryginalow. .

Problemem z pcb do Lynxa - leży w tym, że płytka musi być gruba - ja użyłem 2.4mm a z uwagi aby nie porysować obudowy - musi być dwustronna - mniej punktów lutowniczych (tylko od podstawki).
Jeżei ktoś zastosuje sobie drogą podstawkę typu ZIF (koszt około 25zeta) lub w najgorszym razie podstawkę precyzyjną z pozłacanymi stykami to ma karta uniwersalnego... wymienia tylko kości.

782

(54 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

jezu ile czasu zmarnowalem w szkolnej pracowni w podstawówce..... na tej kultowej pozycji...

783

(11 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

Bitman - znasz francuski - uderz do gościa - jak wyciągniesz dokumentację w formię elektronicznej + przetłumaczysz to na zjadliwy język np. angielski to można spróbować..... bo dla mnie to bajka....

784

(18 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

1) Po zalozeniu partycji fdiskiem - spisujesz ladnie na karteczke ile sektorow ma nowo utworzona partycja
2) Po resecie - odpal na poczatek mydosa 4.5 odpowiednio skonfiguruj odpowiedni numer stacji
3) Sformatuj partycje - pamietajac o wpisaniu odpowiedniej ilosci sektorow!
4) Przewal na nia kilkanascie plikow np. z ramdysku
5) po przekopiowaniu porownaj pliki ze soba... funkcje weryfikacji ma chyba AC no i personal copy Fox'a

785

(709 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

electron napisał/a:

Do tego czasu powstanie jeszcze VBXE v1.1, ze zmienionym sposobem konfiguracji i taki będzie "produkowany". Na Głuchołazach (o ile pojadę) będzie można zobaczyć VBXE w akcji na żywo (o ile wezmę kompa). Problem polega na tym, że nie mam własnego transportu - kompa mogę zabrać, ale monitor wlec pociągiem to dziękuję bardzo. Jeżeli będzie rzutnik, to można na nim pokazać (o ile ma wejście SCART/RGB) albo ktoś pożyczy monitor 8833II lub 1084S ....

Bierz compa - ja monit jak coś użyczę!

786

(8 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

znajdziesz je u mnie:

http://marcinprusisz.pl/atari/nalepki/

jednak mam je jako tify, ale wiem że jeszcze krążyły na 3.5 cala jako *.cdr a robił je chyba sam kierownik zgromadzenia....

787

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Widok carta:

http://marcinprusisz.pl/atari/hampack.jpg

zastosowana pamięć wewnątrz to 27c512, mam gdzieś jednego rozwalonego może uda mi się jakoś zrobić fotki płytki, scalaki są niestety pościerane....

788

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ten schemat to przeróbka modemu packet radio od PC - miałem taki działający - gdzieś wala się w szufladzie - a soft hmmm był tylko i wyłącznie w formie carta...  i nazywało się to ham-pack.
Mam jeden egzemplarz - ale uprzedzam nie zamierzam w nim grzebać!

789

(8 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Przecież był ładny projekt naklejek w corelu zapodany na forum - wystarczyło tylko sobie na drukarkę puścić...

790

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

no w końcu coś na linie ST

Dely a tego car adaptera nie da się czasem kupić taniej uniwersalnego....
aż zerknę jakie napięcie wymaga Lynx bo ostatnio za śmieszne pieniądze nabyłem coś podobnego tylko do notebooka - z masą wtyczek...

http://www.allegro.pl/item207648838_uni ... _nowy.html

792

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

jer napisał/a:

No właśnie? Gdzie to znaleźć, szczególnie schemacik i zawartości rom/gal? Bo do IDE KMK jest wszystko.

Robi się... sorry ale jestem zawalony robotą...

jer napisał/a:

Czy są różnice  między IDEa a KMK?

Tak 2 zasadnicze

1) IDEA jest bardziej prądo lubne ale działa z każdą Atarką i jest lekko unowocześnioną wersją KMK (funkcjonalność to 100% kmk).

2) KMK wymaga czasami dostrajania do konkretnego modelu.

Idea powstało tylko i wyłącznie aby zaspokoić kilku wyjadaczy - użalających się na każdym party Pasiowi i Draco. Jest to bez wątpienia najszybszy interfejs jaki powstał do Atarki (wątpie aby kiedykolwiek powstał szybszy) - ale według mnie na obecną chwilę nie najlepszy! Bo ma trochę wad o których już mówiłem wieloktronie i nie zamierzam się powtarzać.



jer napisał/a:

Chciałbym zrobić to w wersji smd, wówczas na jednej płytce upakować można wiele gadżetów. Na razie znalazłem tylko zdjęcia płytki IDEi i widzę, że logika upakowana została w galach.

Owszem część logiki jest w galach - w kwestii przeprojektowania tego do smd - uderz do Pasia! Bo to on jest twórcą tej wspaniałej zabawki.

793

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nosty - jeżeli piszesz bye - włazisz do Selftestu - pacnięcie w sam reset uruchomi Atarkę na 99% właśnie z włączonym basiciem - Option jest w tym wypadku obowiązkowy!!! Chyba, że posiadasz Qmega - tam domyślnie basic jest off i wystarczy sam RESET.

794

(31 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wystarczy przerzucić te 3 układy - bo w miejscu sterownika w 65XE masz rezystory - trzeba je wylutować i w to miejsce wrzucić podstawkę pod sterowniczek.

795

(22 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Electron - mam nadzieję, że nie denerwujesz się za delikatne opóźnienia w uruchomieniu mojego egzemplarza -ale fizycznie brakuje mi czasu.... jestem juz po załatwieniu wszelkich formalnosci urzędowych związanych z zakupem mieszkania a większośc wolnego czasu poświecam akualnie na remont.... m.in właśnie na nowa pracownie z prawdziwego zdarzenia!

A co do montażu czegoś dla szerszego grona - Electron myślałem, że dinozaury takie jak Z. Jabol czy A. Gloger (już się małym Atari nie zajmują) - a tu proszę ostatnio poznałem jednego nauczyciela na emeryturce wiek 52lata i drugą podobną osobę i to w Łodzi!!!!

796

(63 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Epi - a ja tam lubię dubbing, owszem są filmy które oglądam tylko i wyłącznie z napisami.... ale w moim odczuciu (i tak DVD zawiera kilka ścieżek dźwiękowych) powinien być zawsze - dla wygody!

797

(21 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tak, też myslałem - zewnętrzna obudowa na dysk SCSI. Wewnątrz spokojnie zmieści się sio2ide i idea, do tego mały zewnętrzny zasilacz 1.5/2A i niczego więcej nie potrzeba!
Pod przelotkę wystarczy podkleić lub przykręcić małe plasitkowe dystanse i całość połączyć 50pinową taśmą!

798

(36 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nowe już nie są takie cool

799

(4 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Pinek normalnie ręce mi opadają:

http://marcinprusisz.pl/atari/Lynx_cart.pdf

taka garść informacji chyba Ci wystarczy!!!!

800

(53 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Jeżeli uda ci się dokoptować kogoś do projektu to proponuję zastanowić się nad tytułem wartym konwersji - na małe Atari jest niestety bardzo mało dobrych platformówek brakuje np. ghost and goblins która na ZX'a jest!
Fajnie gdyby światło dzienne ujrzała właśnie jakaś gra z tego gatunku.... bo mr. proper chyba prędko światła dziennego nie ujrzy!