Delta Konopa była tworzona z myślą o szybkości, jeszcze MPT Player Fox-a był kiedyś synonimem szybkości

777

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

nareszcie, oddaj Xbios-a i zajmij się czymś nowym

778

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

projekt będzie miał do osiągnięcia jakiś cel czy to niekończąca się opowieść ?

w tym trybie mamy 16 kolorów o tej samej jasności (GTIACTL=$C0) ustalanej na podstawie $d01a (712)

tylko kto mi wytłumaczy co się dzieje z kolorami gdy damy INC $D01A, niezależnie od zawartości rejestru $D01A część kolorów znika

w załączniku przykład obrazka, wersja pierwsza $D01A=2 i druga wersja dla której kolor $D01A ustawiony jest przez INC

780

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

wow, jednak ktoś tam słucha tych modlitw ;)

781

(400 odpowiedzi, napisanych Zloty)

takie luźne pytanie

czy ktoś wpadnie na pomysł unowocześnienia sposobu głosowania w kompotach o współczesne metody komunikacji ?

782

(10 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

w końcu udało się podłączyć z kabelkowym miszmaszem Atarkę której nie tknęła ręka elektronika, działa tak jak pokazuje to Altirra, konkluzja -  Altirra to najlepszy obecnie emulator, dokładniejszy niż emulator GTIA w VBXE :) , kolejny rdzeń powinien naprawić niedogodność (aktualny to 126, muszę sprawdzić jaki mam zainstalowany)

783

(10 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

altira 2.50 - test23

Pajero, Rocky sprawdzali na prawdziwym sprzęcie, potwierdzili że działa (bez VBXE)

duch/pocisk jest koloru fioletowego, tło jest żółte

tryb znakowy, widać co 8 linię pustą (bad lines)

w załączniku wersja z ruchomym pociskiem, przesuwa się w prawo, gdy jest przy lewej krawędzi zamruga i przez chwilę pokryje całą szerokość obrazu

w załączniku przykład realizacji dla ducha/pocisku szerokości ekranu, działa z Altirrą, nie działa z VBXE, potrzebne stare wyjście Video

więcej o genezie tego zjawiska powiedziałby Fox który "kisi" informacje na ten temat w swoim biureczku

ogólnie w trakcie tworzenia linii (rastrze) zmieniamy szerokość ducha/pocisku z 3 na 2 (normalnie akceptowalnymi wartościami są 0, 1, 3), jeśli pozycja pozioma ducha wypada w obszarze tej zmiany wówczas następuje rozszerzenie ducha do szerokości ekranu

niestety możliwe są tylko wszystkie bity ducha albo zapalone albo zgaszone ($00/$ff), czyli można zapalić linię lub ją zgasić,  piorytety działają standardowo

zastosowanie? chyba tylko do przykrycia ekranu

785

(5 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

za pomocą PRINTF zadajesz pytanie np. "Czy masz SIDE ?", potem czekasz na naciśnięcie klawisza 'T', jeśli zostanie naciśnięty inny klawisz to interpretujesz to jako NIE :) To jedna z metod :D

786

(43 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

MMMG Soft Demo to demo Marka Goderskiego z Poznania

787

(118 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

ktoś Tu pije na stanowisku pracy ;)

788

(126 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

dla tych którzy chcieliby przekazać informację o czasie i dacie do asemblowanego programu

http://atariage.com/forums/topic/179559 ... try2906002

789

(1,754 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

tylko przełożyć przez kolano i prać aż dupa spuchnie, za takie pomysły ;)

a nie lepiej Atari z zasilaczem 5W, 6W, 7W itd.  im większa moc tym więcej rozszerzeń ;)

791

(9 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

i to niby moja wina :)

przecież jest takie bezpieczne coś jak DTA c, DTA d

792

(118 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

tebe napisał/a:

a takie tam, natychmiastowy #

p.s.
Fox opisz jeszcze interlace Rybagsa, będzie kolejny artek z przykładowym kodem, może w końcu wypuścisz je z szuflady

793

(118 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

a takie tam, natychmiastowy #

p.s.
Fox opisz jeszcze interlace Rybagsa, będzie kolejny artek, może w końcu wypuścisz je z szuflady

794

(118 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

użycie  w relokowalnym kodzie składni

ldx #<cos
ldy #>cos

zostanie zinterpretowane jako tryb absolutny # z wartością młodszy/starszy jednak ta wartość nie będzie relokowana

dopiero kod

ldx <cos
ldy >cos

zostanie zinterpretowany jako młodszy/starszy bajt adresy i będzie relokowany

proszę pamiętać że mads, xasm są dziećmi QA, nie rozumiem tej chęci pisania znaku dodatkowego, zapomnieliście QA

795

(162 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

trzeba odpowiednio wybierać przeciwników, jak Kliczko, a nie liczyć tylko na szczęście ;)

796

(126 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

mono napisał/a:

Mads 1.9.7 taki kod:

  blk reloc main
  jmp *+3
  jmp @+
@:
  jmp ?
?:
  rts

jmp *+3 nie tworzy relokowalnego kodu, pozostałe tworzą.

dziękuję za informację, w załączniku wersja mads-a z nowymi poprawkami

797

(142 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

zbiór przydatnych algorytmów, przykłady m.in. w Pascalu i jakimś Basicu

http://edu.i-lo.tarnow.pl/inf/alg/001_search/

798

(142 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

spora ilość źródeł efektów graficznych w QBasic-u

http://www.ocf.berkeley.edu/~horie/project2.html

był ogłoszony nowy rdzeń 1.26 na głównej? dowiaduję się o jego istnieniu dopiero z tego wątku, co to za marketing dupny

800

(142 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

twister, w kilku wersjach

http://social.msdn.microsoft.com/Forums ... mall-basic