8,026

(5 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Pink - nikt w to nie gra :P - jesteś sam, na swojej planecie a atakują Cię wyimaginowane zjawy :)

8,027

(4 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

wolałbym sprawny, bo z kasą średnio i nie chcę wtopić :)

8,028

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

ok - koniec tematu. Wróciłem ;)-

8,029

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

... sorry, że dopiero teraz o tym pisze, ale tak po prostu wyjszło :) -

Otóż w klubie "Progresja" / WARSZAAAAAA-WA gram jutro z Retribution das konzert, jutro czyli chodzi o 8.10.2010 - PIĄTEK. Ogólne info znajdziecie poniżej:

http://events.myspace.com/Event/5290156 … ETRIBUTION

http://www.progresja.com/wydarzenia.php?id=50

Nie wiedziałem, czy się przyznawać - bo kiepsko przygotowany jestem ogólnie - wstyd (tzn mam nadzieje, że nie) :)

Skład: EXUMER, QUO VADIS, ALASTOR, RETRIBUTION - więc jest to muza z rodzaju ostrzejszych. Osobom, które kiepsko znoszą taką nutę nie proponuję wizyty to raz, a dwa - to teoretycznie nie mam możliwości załatwienia darmowych wejściówek.

EDIT: Z ważnych informacji właśnie doczytałem, że wstęp w dniu jutrzejszym jest po 60pln;- trochę przesadzili. Jutro dopytam się najwyżej, czy mogę kogoś do listy dopisać. Do godziny 14:00 coś mogę wiedzieć, więc kto chce niech dzwoni na mój burakofon - 511-872-822. Kto pierwszy, ten lepszy bo nie znam organizatora i przysługujące mi prawa ograniczają się do prawa wyboru, oraz wolnej woli lecz wyłącznie tylko w przypadku swojej osoby :) wiele więc nie mogę zrobić.

Będzie mała NIESPODZIANKA - chodzi o mój strój (nago niestety nie będę występował) :D

Jeśli ktoś chętny - to dozo :)

pin/trs

8,030

(1 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

w Mydłosie nadało by się minimum 128 wpisów w katalog. Ktoś kiedyś mówił, że istnieje tak "zpaczowana" wersja. Ktokolwiek wie, ktokolwiek słyszał :) - ??

8,031

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

(C) by Kononowicz. Niczego :) - dema plikowe można uruchamiać nawet na grzebieniu :D

8,032

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

nie - nie chodzi o dodawanie kategorii, bo to jest kompletnie bez sensu - tylko pytam, czy koniecznie ktoś chce to zmienić - a już nawet nie pytam, czy cokolwiek deklaruje :) - bo i tak pewnie ponarzeka i niczego nie napisze :).

... i sprowadza się do tego, co pisze Dely. Demo całodyskowe wymaga stacji, lub czegoś w rodzaju SIO2IDE / SD - demo plikowe nie wymaga niczego ;)-

.. a dobrym przykładem na to, że całodysk jest bez sensu to ostatnie demo na 1MB. Ładuje się toto wieki i nic z tego więcej nie wynika :)

8,033

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

o - w sumie na to nie wpadłem. Argumentacja słuszna :)

8,034

(4 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

co to jest Favikonka? ;)-

8,035

(51 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

... i cisza :P

8,036

(5 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Biorę tylko Ballblazer :) - bo kasy ostatnio mam mało. Reszta do rozparcelowania. Dzięki Gzynio! :)

... no i tę grę do Lynx'a jeśli się uda - w sąsiednim wątku coś tam sobie zalicytowałem ;)-

8,037

(51 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

temat pracy: "sloneczniki_wan_goga.XEX" - jeden mega minus trzydzieści dwa kilobajty kompo :D

8,038

(2 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

30.60pln :)

zegar na aarea jest wg. czasu z Honolulu :) - miej na względzie przelicznik ;)

no to wygrałem licytację :) - zegar aa jest jak wspomniałem "do tyłu", jest 00:33 :)

EDIT:

Podaj mi na priv pełne dane do przelewu.

8,039

(51 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

brzydkie nie jest :) - lecz jak już powszechnie wiadomo osobiście uważam, iż produkowanie w roku 2010 programu / dema całodyskowego uważam za nietęgi rachityzm :)

Poza tym - na moim (prawdziwym :P ) Atari działa bez problemu - nawet z "jednej" stacji i podmianką pliku ATR spod SIO2PC ;)

8,040

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Niech sobie korzysta :)- przecież diabeł w tym nie siedzi ;)-

Powiem tak, jeśli przyjęty zostanie jakiś regulamin w jakiejś tam formie to winien być respektowany przez biorących udział w kompo. Jeśli organizator stwierdzi, że zawarte tu czy tam propozycje zmian coś jednak wniosą (czy potencjalnie wnieść mogą) - to zasady ulegną modyfikacji. Jak dla mnie to autor powyższego dema chcąc zgłosić pracę do konkursu (np. w obecnej formie) mógłby bez znaczącego wysiłku zmodyfikować demo tak, by było zgodne z regulaminem. Danych do powyższego dema w samych plikach ATR jest powiedzmy 260kB, więc wedle zasady "masz łeb i ch*** :) - to kombinuj" myślę, że wszystko jest możliwe. Jeśli wiec autora nie stać na to, by dostosować się do i tam mało rygorystycznego regulaminu, który i tak jak na razie widzę, że podlega dyskusji, to niechaj opublikuje swoją pracę na innym party - jeśli taka konieczność zaistnieje. Każdy poprzedni regulamin mówił o 320kB ram i było to pewne, jak amen w pacierzu i nikt nikomu nie miał tego za złe. :). Tyle.

Pytanie - oprócz całodysków, co tak bardzo wam się nie podoba i dlaczego.

8,041

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

no i co :) - czy owa produkcja nie mogła by zadziałać z pliku/ów? Czy autor dane wpisuje od razu do "sektorów"?? :D

... i tak, jak dla mnie ładowanie tych danych przez kilka minut po SIO jest troszkę bez sensu.

Ok - jeśli ogół zapragnie dem sektorowych, to niechaj organizator zmieni regulamin i tyle :)

8,042

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

no i widzę, że nikt nie deklaruje chęci napisania dema całodyskowego :) - nadal czekam :)

8,043

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

jeśli będą prace na VBXE - to konkurs może się odbyć. Problemu nie ma. Jeśli będą na Wild - też nie ma problemu. Niemniej jednak ważnym jest, by były jakiekolwiek - bo bez prac każdy reg. jest do bani ;)-

8,044

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Sikor - ja, biorąc pod uwagę niektóre wypowiedzi musiałbym dać sobie spokój jakieś 5 lat temu :) Lecz - mam to po prostu gdzieś - i tyle w temacie ;)-

8,045

(192 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Napisz jakiś programik, który przy ładowaniu większego bloku danych wypisuje na ekran interesujące Cię dane.

8,046

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Z Demem Delego, które było uruchomione na nowej i moim zdaniem nie do końca dopracowanej wersji programu MSDOS? :)- ... która jak się okazuje nie działa nie tylko u mnie.

8,047

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

mam 5 przełączników:

* ram: 64kB/576kB/1088kB
* Sparta DOS X on/off
* Stereo on/off
* zasilanie HDD on/off
* OS SW - XLOS/DracOS

Po wyłączeniu wszystkiego mam Atari + 64kB ram.

Zapytam tak: czy ktoś napisze demo, do którego należałoby dostosować regulamin?? Propozycje i DEKLARACJE w tym wątku :) - żaden problem ;)-

8,048

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

w którym miejscu??

- bo masz za dużo ramu
- bo i tak dopuszcza się odpalenie dema BEZ DOS'a?? (initem)
- bo masz rozdzielny dostęp Antica do EXT ram?
- bo 0.5% programów walnie coś do FP, więc i tak istnieją paczowane wersje programów?

poza tym - zrozumiawszy reguły doszedł byś do wniosku, że jest to dla wygody wszystkich ;)-

Możecie napisać do organizatora i regulamin znieść kompletnie, ja się przy niczym nie upieram. Później jest tylko jęczenie, że kompoty są 3 godziny po czasie i nie wszystko chce działać. I już nie chodzi o moją Atarkę, bo takie sytuacje można zaobserwować na dowolnym komputerze :)

A inna sprawa, to czy będzie taki, czy inny regulamin to i tak nie wiadomo, czy będzie choć jedna praca. No - może ode mnie coś będzie ;)-

8,049

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

mazi napisał/a:

Po kiego zakazywac, moze ktos napisze demo calodyskowe. Po co sztuczne ograniczenia i nakazy?


... otóż po jedno. Że jak się już użeram przez połowę czasu zlotu z pracami, które nawet na "normalnych" Atarkach nie działają nie wiedzieć czemu, to chyba tylko faszystowskimi metodami można zapewnić sobie minimum luksusu :). Bo później jest tylko jęczenie, dlaczego się kompoty opóźniają. Otóż dlatego.

Czy sztucznym ograniczeniem jest zwiększenie dozwolonej ilości pamięci z 320k na ponad 1MB?? ;)-

Mazi - napisz demo ;)-

8,050

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Kiedy napisano ostatnie demo całodyskowe?? :) - 10 lat temu? - 12-13? - chyba jakoś tak. Jestem prawie przekonany, że nie pisząc w regulaminie o demach całodyskowych prawdopodobnie przez najbliższe 10 lat stanowiły by one 1-2% populacji programów z dziedziny /DEMO/ ;)- i nikt zapewne nie zauważyłby nieistniejącego problemu.

Albo inaczej zapytam. Kto z Was zadeklaruje napisanie dobrego dema "całodyskowego" i uzasadni, dlaczego musi ono występować w tej postaci? - chodzi o różnicę dla której nie istnieje możliwość, by ze względu na design demo nie mogło ruszyć z pliku/ów :) - Myślę, że nawet "TotalDaze" z muzyką odgrywaną w czasie ładowania możliwe by było do zreplikowania w warunkach dosowych. Dodatkowo różnica mogła by być taka, że zamiast 2 kanałów na pokeya w czasie ładowania ze SIO na PBI mielibyśmy 4 i dużo więcej czasu :D. Zapraszam do dyskusji.

Przerysowanie prac - nie wypowiadam się, gdyż takie zapisy istniały w regulaminach od zawsze a bazowo użyłem tego z Głuchołaz. Nie mam na ten temat zdania :)

Do Sparty, lub MyDOS'a. Czy potrzeba czegoś więcej? Są to co najmniej dwa w tym jeden względnie -  normalne dosy a nadmienić należy, iż maszyn z dyskami twardymi mało nie jest. Należało by to skonfrontować z rzeczywistością po prostu.