ps. a dzis na potrzeby emulacji marzy mi sie takie cos, ale cena jest - jak dla mnie - zaporowa.
to może na początek takie cosik
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
atari.area forum » Posty przez larek
ps. a dzis na potrzeby emulacji marzy mi sie takie cos, ale cena jest - jak dla mnie - zaporowa.
to może na początek takie cosik
Lecianki w głąb: Gyruss
Druciki z ekranu to masa i łączy się nimi pin 2 gniazda atari, piny 1 i 5 (chroma, luma) powinny być poprowadzone do wtyczki svideo osobnymi dwoma żyłami. Rodzaj kabla przytoczyłem za radą autora opisu tego schematu. Z tego, co wiem, to wiele osób podłącza atari do gniazda svideo w tv. Może któryś się zlituje i poda gotowy sprawdzony wzór :P
Przejściówka o której wspominasz (1cinch<-->2cinch) służy raczej do rozdzielenia sygnału audio z jednego źródła na dwa wyjścia. Sygnału chroma i luma nie należy "sumować" w ten sposób. Zresztą chyba w żaden sposób. Całkowity sygnał video masz już podany na pinie nr 4 atari. Ale właśnie w tym wszystkim chodzi o to, żeby nie korzystać z tego sygnału, tylko doprowadzić do tv osobno syganał chroma i luma, bo wtedy uzyskamy lepszy obraz.
znaczy się - brak połączenia z atarką
sprawdź poprawność połączeń ze złączem sio
Schemat podłączenia kabelka s-video do Atari znajdziesz na tej stronie (schemat nr 2 w rozdziale "jaki monitor?")
Mała uwaga: znawcą nie jestem, ale wygląda na to, że przewód wychodzący z pinu nr 4 s-video powinien dochodzić do pinu nr 5 (composite chroma) w gnieździe atari, a nie nr 4 (composite video) - sam autor pisze, że s-video wykorzystuje dwa sygnały: chrominancji i luminancji zamiast całkowitego sygnały video (composite video) i dlatego obraz jest lepszej jakości.
Reasumując - kabelek, jaki opisałeś: (jeden)cinch<-->s-video raczej nic nie da, bo będzie przenosił tylko jeden z sygnałów (zależy do którego z pinów w atari go podepniemy). Dla pełnego s-video będzie potrzebny kabelek przenoszący dwa sygnały (chrominancji i luminancji) + masę. I to kabelek nie byle jaki, ale trochę lepszy - np. taki, z jakiego jest wykonany kabel antenowy atari (ten, który masz uszkodzony).
hm, właśnie sobie looknąłem do Atariki i... :( tam nie ma opisanego gniazdka tv out! Są ładnie opisane wszystkie inne złącza, ale TV nie ma (albo poszło mi już na wzrok). Jeszcze ktoś pomyśli, że Atari nie ma takiego gniazda! Wiem, że zbytnio nie ma o czym pisać, ale skoro Atariki to, taka mała encyklopedia o Atari, to może jednak powinno być wymienione to gniazdko :P
...to tak w nawiązaniu do powyższego pytania o kabelek tv...
Jeśli chodzi o polecanie, to też się dołączam - Piguła!!!
To może odnajdziemy te carty? Jak ktoś będzie przypadkiem w tamtych rejonach, to niech popyta! ;)
O przeróbkach z NTSC na PAL było coś tu. Chyba nie warto. Zostaw sobie NTSC.
prawdę mówić, wolę mieć wszystko na ekranie bez przewijania i niespodzianek
Nosty - sorki za mały offtopic, ale rzuć okiem tu.
A jeśli chodzi o temat, to jak ma się do tego Twoja sygnatura ;)
heh - już muślałem, ze będzie w kształcie /|\, a tu takie coś ;)
To ja wam przy okazji pokaze, jak Seban przerobil moj interfejs 3D (tu strona jeszcze nie zaktualizowana: http://real3d.atari8.info/)!
Wlasciwie skonstruowal go od poczatku, zmienil na SMD i idac za ciosem wykonal plytke.
Strona nadal nie jest zaktualizowana, a ta nowa wersja płytki całkiem ciekawie wygląda. Czy można dostać schemat tego zmodyfikowanego wynalazku? Byłbym wdzięczny.
xxl - szkoda, że skasowałeś posta. Teraz ktoś, kto nie był w temacie to raczej nie skuma o co chodzi?! A to dobre przecież było! :lol:
Nie będzie jetpaca? nie będzie jetpaca? n i e b ę d z i e j e t p a c a ? Łeee, Łeee, Łeee... :o
To ile dacie za Magotrans 1.7 [...]
Coś mi się zdaje, że taniej i szybciej będzie, jak uruchomię mój magnet z Blizzardem...
A może główni emulo-programiści zaimplementują bezpośredni odczyt turbo z zewnętrznego źródła sygnału w Atari800Win PLus i odpadnie konieczność korzystania z drogiego Magotrans... ;)
No właśnie nie działa, jak stworzysz nową kasetę, to ładnie wszystko w głośnikach piska, ale niczego nie zapisuje. Zobacz sobie, czy rozmiar "Nowej" kasety się zmienia - jak było 24 bajty (4KB na dysku) tak się ostało - a przecież zapisanie jakiś nowych danych do czystej wirtualnej kasety musi powodować jej zwiększenie.
Hmm - wynik eksperymentów:
Jednak coś zapisuje. Plik mi się zwiększył.
O problemach z dyskową wersją RK, to nie miałem pojęcia. Mam chyba gdzieś dyskietkę z oryginalną wersją. Może kiedyś to sprawdzę.
Z Robbo Konstruktora to akurat da sie zapisać (wystarczy stworzyć nowy obraz kasety - "Atari -> Tape recorder -> New image" i oczywiście po zapisaniu pamiętać o przewinięciu taśmy do początku!), tylko nie wiem jak to później odczytać!? Wyświetla się komunikat "Szukanie początku zestawu planet" i ...koniec. Nawet nie słychać sygnału do odczytu. Nigdy nie miałem RK w wersji kasetowej, więc nie wiem, co program w tym miejscu robi i czego oczekuje. Ale przecież można korzystać z wersji dyskowej - tu wszystko działa bez problemu :)
Używając opcji "Attach tape" niestety tak się często dzieje. Spróbuj załadować plik cas poprzez ALT+B. Czasami konieczne jest wyłączenie wszystkich stacji dysków - "ALT+0 (zero)" i/lub włączenie/wyłączenie Basica.
Garść informacji o plikach cas.
Pajero - płytka miodzio! Bardzo ładnie to wygląda. Przyłączam się do prośby Zenona - jeżeli mógłbym dostać szczegółową dokumentację (m.in. widok obu stron płytki), to byłbym bardzo wdzięczny.
Dołączam się do podziękowań. Co Wam powiem, to Wam powiem: piknie było!
950 zł ??? to na pół etatu :P
Znam ludzi, którzy mniej zarabiają i muszą jakoś żyć. Takie k...a czasy :(
Kaz - z 98% zrób 100%, bo ja też się wybieram!
Ha - ja pamietam, że na Ghosts'n Goblins mówiliśmy Rycerzyk, Pole Position 2 to oczywiście Wyścigi, Moon Patrol - tak samo: Samochodzik, Scramble - Rakietka, Terra Cresta - Dinozaury ;), tylko Phoenix był normalnym Feniksem, no i Gorf był Gorfem, choć często przękrecaliśmy nazwę i wychodził Gofr. :D
Nosty - potwierdzam, w Sosnowcu też mówiło się: Salon gier :)
atari.area forum » Posty przez larek
Wygenerowano w 0.036 sekund, wykonano 24 zapytań