Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
Opcje wyszukiwania (Strona 38 z 38)
Strony Poprzednia 1 … 36 37 38
Hm, jak będę miał chwilkę to zeskanuję środek SpartaDOS X (mam nadzieję, że się nie wykasuje jakaś pamięć w środku!) i wyślę Ci mailem. Nie wiem jaka to wersja i ile ma scalaków. Rozkręcę, to zobaczymy.
Jeszcze mam uwagę na temat Basic XE. Mam coś takiego wraz z procedurami na dyskietce, które należy doczytać podczas uruchamiania języka (bez tego nie działają pewne instrukcje). Czy Wasze wersje tego języka też tak działają? Czy może jest to tylko sam cart i nie potrzebuje odczytu z dysku?
drac030 napisał/a:Listy tokenów nie mam, a sam jej zestawić nie mogę, bo nie mam ani jednego ani drugiego interpretera.
Ja mam carta z Basic XE + procedury ładowane z dyskietki (bez tych procedur nie działają pewne instrukcje tego języka). Niestety nie wiem w jaki sposób można zgrać zawartość takiego carta (mam XEGS + SIO2PC) do pliku w PC. Jeżeli można to w prosty sposób zrobić to mogę spróbować.
KAZ:
Jak dla mnie to brakuje opcji drukowania czcionką Atari oraz możliwości ustawienia szerokości okna np. na 40 (38) znaków, tak aby cała linia była widoczna na ekranie - jak to ma miejsce w edytorze Basica. Już o samej możliwości edycji dokumentu nie wspomnę...
Jeszcze tylko dodam jedno - znalazłem takie coś: http://tajemnice.atari8.info/5_92/5_92_basic.html
Tyczy się to tylko Atari Basic, ale jeżeli kogoś interesuje...
Pozdrawiam.
Tak, tak - na a8! Prosimy!
Mikey, Sikor - jest nas trzech...
W DOS 2.5 funkcja [C] - COPY FILE służy do kopiowania plików przy użyciu dwóch stacji (lub urządzeń, bo może to być np. edytor E: lub ekran S: ) lub w obrębie jednej dyskietki - ale nowy plik musi mieć inną nazwę. Do skopiowania pliku na inną dyskietkę przy użyciu jednej stacji dysków służy funkcja [O] - DUPLICATE FILE. Po wyświetleniu komunikatu "NAME OF FILE TO MOVE?" wpisujesz nazwę kopiowanego pliku. Komputer wyświetli komunikat "INSERT SOURCE DISK, TYPE RETURN" i później "INSERT DESTINATION DISK, TYPE RETURN". Co oznacza "włóż dysk źródłowy, naciśnij RETURN" oraz "włóż dysk docelowy, naciśnij RETURN".
Czy jakoś tak... ;-)
Zuma - mniam, mniam...
A może ktoś pokusiłby się o porządnego Bomb Jack'a. Gra chyba nie jest bardzo trudna do zrobienia, a jakoś do tej pory nie powstała "dobra" wersja na Atari. Tak tylko sobie wymyśliłem...
TOS - to jednak Turbo Operating System. Operating System od Tape to COS - C jak Cassette... :-)
http://tajemnice.atari8.info/4_92/4_92_tos.html
http://tajemnice.atari8.info/3_92/3_92_cos.html
Nigdy tego nie używałem, więc nie wiem co jest grane.
Miałem problem z uruchomieniem bardzo starego programu, napisanego właśnie w Atari BASIC pod SpartaDOS X na emulatorze. Pomogło obniżenie pamięci do 320 KB (na to bym nie wpadł - emulator daje możliwość "zafudowania" sobie 1MB RAM-u, to czemu nie - włączyłem sobie to na maxa :-) ).
Też uważam, że Turbo-Basic XL jest całkiem niezły i zdarza się, że z niego korzystam :-).
I jeszcze dodam, że problem z echem "kliku" klawiatury zanikł całkowicie po odznaczeniu opcji "Use Windows typematic rate" w "Keyboard Options".
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Dziękuję za pomoc!
Basic działa. Z dźwiękiem też jest znacznie lepiej.
Problem miałem tylko z "klikiem" klawiatury. Cały soft dźwiękowo chodzi doskonale, więc może to nie problem słabego kompa.
Jeszcze raz wielkie dzęki.
Witam,
Mam problem. Być może jest to kwestia mojej niewiedzy. Bardzo proszę o pomoc.
Po uruchomieniu Atari800Win PLus wraz ze SpartaDOS X (format .car) nie mam dostępu do Basica.
Oczywiście - funkcję "Disable BASIC" mam nie zaznaczoną. Po wpisaniu komendy "BASIC" wyświetla się komunikat "Not Present!"
Jest jeszcze jeden problem - mniej istotny. W finalnej wersji emulatora opcja "Digitized effects" w "Sound Options" jest nieaktywna. Czy to jest zamierzony efekt, czy tylko u mnie tak się narobiło? Wcześniej korzystałem z tej opcji, ponieważ po jej wybraniu nie było słychać podwójnego "kliku" klawisza. W tej chwili po naciśnięciu klawisza (pisząc coś np. w Basicu) słyszę kliknięcie i jego echo.
Z góry dziękuję za pomoc.
Znalezione posty [ 926 do 935 z 935 ]
Strony Poprzednia 1 … 36 37 38
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.116 sekund, wykonano 8 zapytań