Hm, jak będę miał chwilkę to zeskanuję środek SpartaDOS X (mam nadzieję, że się nie wykasuje jakaś pamięć w środku!) i wyślę Ci mailem. Nie wiem jaka to wersja i ile ma scalaków. Rozkręcę, to zobaczymy.

Jeszcze mam uwagę na temat Basic XE. Mam coś takiego wraz z procedurami na dyskietce, które należy doczytać podczas uruchamiania języka (bez tego nie działają pewne instrukcje). Czy Wasze wersje tego języka też tak działają? Czy może jest to tylko sam cart i nie potrzebuje odczytu z dysku?

927

(17 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

drac030 napisał/a:

Listy tokenów nie mam, a sam jej zestawić nie mogę, bo  nie mam ani jednego ani drugiego interpretera.

Ja mam carta z Basic XE + procedury ładowane z dyskietki (bez tych procedur nie działają pewne instrukcje tego języka). Niestety nie wiem w jaki sposób można zgrać zawartość takiego carta (mam XEGS + SIO2PC) do pliku w PC. Jeżeli można to w prosty sposób zrobić to mogę spróbować.

KAZ:
Jak dla mnie to brakuje opcji drukowania czcionką Atari oraz możliwości ustawienia szerokości okna np. na 40 (38) znaków, tak aby cała linia była widoczna na ekranie - jak to ma miejsce w edytorze Basica. Już o samej możliwości edycji dokumentu nie wspomnę...

Jeszcze tylko dodam jedno - znalazłem takie coś: http://tajemnice.atari8.info/5_92/5_92_basic.html
Tyczy się to tylko Atari Basic, ale jeżeli kogoś interesuje...



Pozdrawiam.

928

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Tak, tak - na a8! Prosimy!

929

(46 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Mikey, Sikor - jest nas trzech...

930

(9 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

W DOS 2.5 funkcja [C] - COPY FILE służy do kopiowania plików przy użyciu dwóch stacji (lub urządzeń, bo może to być np. edytor E: lub ekran S: ) lub w obrębie jednej dyskietki - ale nowy plik musi mieć inną nazwę. Do skopiowania pliku na inną dyskietkę przy użyciu jednej stacji dysków służy funkcja [O] - DUPLICATE FILE. Po wyświetleniu komunikatu "NAME OF FILE TO MOVE?" wpisujesz nazwę kopiowanego pliku. Komputer wyświetli komunikat "INSERT SOURCE DISK, TYPE RETURN" i później "INSERT DESTINATION DISK, TYPE RETURN". Co oznacza "włóż dysk źródłowy, naciśnij RETURN" oraz "włóż dysk docelowy, naciśnij RETURN".
Czy jakoś tak... ;-)

931

(18 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Zuma - mniam, mniam...
A może ktoś pokusiłby się o porządnego Bomb Jack'a. Gra chyba nie jest bardzo trudna do zrobienia, a jakoś do tej pory nie powstała "dobra" wersja na Atari. Tak tylko sobie wymyśliłem...

932

(33 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

TOS - to jednak Turbo Operating System. Operating System od Tape to COS - C jak Cassette... :-)

http://tajemnice.atari8.info/4_92/4_92_tos.html
http://tajemnice.atari8.info/3_92/3_92_cos.html

Nigdy tego nie używałem, więc nie wiem co jest grane.

933

(6 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

Miałem problem z uruchomieniem bardzo starego programu, napisanego właśnie w Atari BASIC pod SpartaDOS X na emulatorze. Pomogło obniżenie pamięci do 320 KB (na to bym nie wpadł - emulator daje możliwość "zafudowania" sobie 1MB RAM-u, to czemu nie - włączyłem sobie to na maxa :-) ).
Też uważam, że Turbo-Basic XL jest całkiem niezły i zdarza się, że z niego korzystam :-).
I jeszcze dodam, że problem z echem "kliku" klawiatury zanikł całkowicie po odznaczeniu opcji "Use Windows typematic rate" w "Keyboard Options".
Jeszcze raz wielkie dzięki.

934

(6 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

Dziękuję za pomoc!
Basic działa. Z dźwiękiem też jest znacznie lepiej.
Problem miałem tylko z "klikiem" klawiatury. Cały soft dźwiękowo chodzi doskonale, więc może to nie problem słabego kompa.

Jeszcze raz wielkie dzęki.

935

(6 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

Witam,
Mam problem. Być może jest to kwestia mojej niewiedzy. Bardzo proszę o pomoc.
Po uruchomieniu Atari800Win PLus wraz ze SpartaDOS X (format .car) nie mam dostępu do Basica.
Oczywiście - funkcję "Disable BASIC" mam nie zaznaczoną. Po wpisaniu komendy "BASIC" wyświetla się komunikat "Not Present!"

Jest jeszcze jeden problem - mniej istotny. W finalnej wersji emulatora opcja "Digitized effects" w "Sound Options" jest nieaktywna. Czy to jest zamierzony efekt, czy tylko u mnie tak się narobiło? Wcześniej korzystałem z tej opcji, ponieważ po jej wybraniu nie było słychać podwójnego "kliku" klawisza. W tej chwili po naciśnięciu klawisza (pisząc coś np. w Basicu) słyszę kliknięcie i jego echo.

Z góry dziękuję za pomoc.