Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Opcje wyszukiwania (Strona 39 z 117)
a gdyby tak zamiast ładować ten biedny bajt bezpośrednio skorzystać z małego programiku zapisującego do PORTB przy okazji dodać kod ustawiający PORTB do zapisu, bo w ten sposób co poniektóre programy bronią sie przed zmianą PORTB
skąd wiadomo jaka wartość ma zostać zapisana do PORTB, nie powinno skorzystać się z tablicy
czyściłem rejestr z pomocą COMODO, resetowałem, użyłem deinstalera FAIL-a, fakt w panelu sterowania mimo wszystko siedział FAIL 64bit, dopiero teraz jest OK
po deinstalacji FAIL 64bit próba zainstalowania nowej wersji 64bit skutkuje komunikatem "Newer version of FAIL is already installed!"
usunięcie ręcznie katalogu FAIL też nie pomogło (deinstalator go nie usunął bo był tam jakiś plik DLL), wyczyszczenie rejestru z pomocą COMODO też nie pomogło, nie wiem gdzie siedzą te resztki FAIL-a, ale nowej wersji nie mogę już zainstalować
p.s.
Windows7 64bit
XXL czemu tak upierasz się 1 ramki, nawet jak zejdziesz do tej 1 ramki to reszta programu może ci przekroczyć ten limit plus jeszcze pare problemów które mogą wystąpić jeśli odrysowanie obrazu będzie na końcu ramki zamiast na początku
tempo gry 1 ramkowe przecież jest zupełnie nie zdatne do grania
nie narzekaj na VBXE, tu wciąż śmiga biedne 6502 z niecałymi 2Mhz
wersja plikowa też może zapisywać
wczytaj jakiś RMT i podejrzyj kolejne instrumenty, potem zapisz te które Cie interesują, nie będziesz za każdym razem tworzył instrumentów, najczęściej wykorzystuje się już istniejące
instrument możesz zapisać do pliku tekstowego, potem taki plik zaimportować, przeglądając ten plik załapiesz co tam się ustawia, prosto też dodasz poprawki
podobnie możesz zapisać/zaimportować plik RMT
mikey jeszcze na studiach? to ile on ma lat?
w nowej wersji SDX Drac030 i trub wprowadzą nową zmienną środowiskową '[User Specific]\Application Data' i od tego momentu wszystkie aplikacje będą mogły składować tam swoje dane, np. konfig
oczywiście wszystkie obecne aplikacje pod SDX będzie trzeba poprawić, jednak biorąc pod uwagę ich niewielką ilośc nie powinno być z tym najmniejszych problemów ;P
to jak już przejrzałeś kod Dely, zrozumiałeś, to może też go popraw :)
wersja z załącznika 3.9.0.8 powinna działać
Insert, dostajesz cart z możliwością zaprogramowania jego zawartości, konkretnie działa z nim najnowsza Sparta, czyli najlepszy dyskowy DOS dla malucha
najnowsza Sparta po zwiększeniu objętości nie była dostępna dla każdego, taki kart zwiększa zasięg dostępności tego cudownego softwaru, po prostu musisz go mieć :)
p.s.
ja też piszę się na jednego karta
tak, windowsowy
przepraszam, jesteś mac-owy
plik RAW z XLPaint MAX-a akcpetuje Atari Interlace Studio, który pozwoli zapisać go jako XEX
po wstawieniu nowej procedury czytającej myszkę na IRQ, działa gorzej niż poprzednia wersja
p.s.
trzęsienie kursora myszki itp. są spowodowane zbyt wolnym odczytem myszki
bawiłem się procedurami odczytu pozycji myszki, na przerwaniu DLI co wiersz i na IRQ (AUDC=0, AUDF=77, timer1)
IRQ zapewnia największą płynność, do tego wcale nie musi być tak często wywoływane
załączone przykłady działają z mychą Amigi w porcie 2 (procka Jaskiera zaczerpnięta z Lepixa Eru), na real sprzęcie wersja IRQ jest najpłynniejsza (myszka Commodore 1352)
teraz trzeba to ożenić z XLPaintem, co pewnie tak idealne nie będzie bo obrazek zabiera sporo czasu CPU
jedynie plik XEX został przewidziany do uruchamiania na XE/XL, żaden inny plik który zapisuje G2F nie został przewidziany do odczytu na XE/XL
G2F może odczytać plik MIC zapisany na XE/XL
plik MIC jako standard to obrazek o długości 7684 bajtów, ostatnie 4 bajty to wartości dla rejestrów kolorów, 7680 = 192 linie*40 bajtów (ekran normalnej szerokości)
G2F zapisuje MIC dla 240 linii, tak że żaden program na Atari nie odczyta takiego pliku
w trybie POINT tak jest, przełącz się na DRAW (D)
wystarczyło dać znak komentarza, w załączniku wersja poprawiona
od etykiety MOUSE jest obsługa myszki, trzeba się tylko dowiedzieć dlaczego myszka nie działa u INSERT-a
znalazłem przyczynę, brakowało pełnej ścieżki w cudzysłowiach dla wywoływanego pliku mads.exe
działało mimo to, dlatego że mam plik mads.exe w głownym katalogu C:\ i w systemowej ścieżce poszukiwań mam dopisane C:\
czyli sposobem na ominięcie problemów w przyszłości to przygotować pliki mads.exe, exomizer, def7z itp. wrzucić do jakiegoś
katalogu i dopisać ten katalog do systemowej ścieżki poszukiwań PATH
źródła są ogólnie dostępne
Znalezione posty [ 951 do 975 z 2,918 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.087 sekund, wykonano 13 zapytań