Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Nowy firmware 1.5 dla SDrive-MAX Ulepszony tryb szybki i poprawki kaset w nowej wersji firmware
Ice-T 2.8.2 Nowa wersja Ice-T dla 8-bitowego Atari już dostępna - poprawki i nowe funkcje
Galactic Panic - nowa przygodówka na ST Darmowa gra point and click na Atari ST - ponad 100 ekranów przygody.
Nowa wersja ARIFE Tool od PVBest73 Uaktualniono uniwersalne narzędzie do analizy obrazów ROM i dysków Atari
Echa Sommarhack 2025 Podczas szwedzkiego party Sommarhack zaprezentowano kilkadziesiąt produkcji,
Opcje wyszukiwania (Strona 39 z 49)
Być może masz lekko nadwerężone wyjście POKEY-a i daje Ci niewłaściwe poziomy napięcia. Wtedy z niektórymi urządzeniami może pracować dobrze, a z innymi wcale. Oscyloskop prawdę Ci powie.
KMK
No i widzisz. Wiedziałem, że znajdziesz przyczynę. :)
Niestety, nie mam Sparty, więc nie mogę ani sprawdzić, gdzie zawisa, ani na 100% potwierdzić, że w NTSC działa.
KMK
SDX może i cudów nie robi, ale może przynajmniej orientujesz się trochę lepiej, co robi. Ja bym szukał miejsc, gdzie włącza/wyłącza ROM w obszarze A000...BFFF i zastanowił się, co będzie się działo, jeśli informacja o obecności lub braku obecności kartridża, czyli ustawienie/skasowanie bitu 0 w rejestrze TRIG3, pojawi się nie od razu, tylko dopiero po rozpoczęciu następnej linii.
Ja sam nie mam jasności w temacie Marioli Sparty, prędzej KMK mógłby coś na to poradzić.
Jeśli Sparta naprawdę nie działa na komputerach SECAM (zakładam, że sprawdziłeś na więcej niż jednym komputerze i można wykluczyć np. złe styki w złączu), to jedynym powodem wydaje się, że może być sposób czytania przycisków fire (z których jeden jest używany do rozpoznawania obecności kartridża). Ich stan jest odczytywany tylko od czasu do czasu - w ciągu 6 kolejnych cykli koloru po każdej synchronizacji (poziomej i pionowej), czyli podczas trwania linii stan odczytany z rejestru może różnić się od stanu na wejściu sprzętowym. W wersji NTSC ten problem nie występuje.
Pewnie w piątek przed południem, ale dokładnie jeszcze do ustalenia. Chociaż widzę, że już Cię Gzynio zabiera?
Uzupełnienie opisu: w 800XL płytka musi być zmontowana jak najbardziej płasko, bo obudowa się nie zamknie. Całość nie może wystawać więcej niż 12,5mm ponad powierzchnię płyty. Przewód masy wyjścia luminancji, żeby nie ciągnąć go przez pół komputera (GTIA jest daleko od gniazda monitorowego), wystarczy połączyć z zewnętrzną, szeroką, gołą ścieżką masy, na obwodzie płyty, 3cm kawałkiem przewodu.
Jak zmontujecie, poinformujcie, czy wszystko poszło, jaki należy i czy jakość obrazu jest w porządku. Obraz powinien być wolny od pionowych prążków i poziomych smug, ciągnących się przez cały obraz za jasnymi elementami.
Nie mam zbyt wiele czasu, ani cierpliwości na montowanie, a i oczy już nie te, co dawniej. Dlatego proszę mi wybaczyć, że z premedytacją podam zaporową cenę, powiedzmy, 40PLN za kompletną, uruchomioną płytkę w wersji rozszerzonej (bez LDO, z samym dławikiem, bo chwilowo brak). Odbiór w Głuchołazach możliwy.
W tej chwili, jeśli komuś zależy na zmontowanych, mam jeszcze dwie płytki (wliczając własną, której już dziś mogę się pozbyć) z serii prototypowej. Jedna kompletna (25PLN), druga zmontowana z wyjątkiem podstawki pod GTIA i listew szpilkowych do wetknięcia w płytę (15PLN). Wybierajcie.
Gdyby znalazło się więcej chętnych autostopowiczów, niż zmieści się u kolegi Cedyna, to istniałaby ewentualna możliwość zabrania się ze mną. Uprzedzam jednak lojalnie, że moje autko, niestety, nijak nie chce zadowalać się pięcioma litrami oleju, żądając przynajmniej drugie tyle benzyny (V6 225KM), co sprawia, że trzeba się liczyć z kosztami rzędu 400PLN w obie strony. Przy czterech osobach wychodzi to jednak mimo wszystko trochę taniej niż zbiorkom, za to znacznie wygodniej. Bagażnik nie tak wielki, jak w kombi, ale i nie mały. Szczegóły wyjazdu i powrotu do uzgodnienia. Dodatkowe info: nie palę i w samochodzie nie pozwalam. Samo auto pali dosyć i więcej nie trzeba. :)
Płytki Ci przeszkodzą dojechać?
W tej chwili zgłoszone (wykonane) zamówienia wyglądają tak:
Larek - 3 szt.
Maw - 3 szt.
Seban - 5 szt.
Krzyc - 1 szt.
Sniegowy - 2 szt.
Pajero - 3 szt.
Antek - 1 szt.
Guma - 2 szt.
Bobik - 1 szt.
Mowny - 2 szt.
Montezuma - 2 szt.
Razem 25 sztuk. To oznacza, że pozostało wolnych jeszcze 8 sztuk plus jedna z serii prototypowej.
Schemat ideowy, schematy montażowe i instrukcja:
Jest super. Możesz liczyć. :)
Niewykluczone, że się przejadę.
Larek:
Płytek jest więcej, niż to wynika z dotychczasowych rezerwacji, więc każdy, kto wcześniej zadeklarował chęć nabycia jakiejś liczby, może na nią liczyć. W tej chwili wolnych, poza rezerwacjami, pozostaje jeszcze jakieś 10 sztuk. Wcześniej chciałeś 3 sztuki, więc masz je jak w banku.

Płytka różni się trochę od prototypowej. Można zmontować na niej dokładnie taki sam układ, jak poprzednio, z takim samym skutkiem. Dla bardziej wymagających jest przewidziana możliwość budowy układu zmodyfikowanego, z dodatkowymi przerzutnikami na wyjściowych sygnałach luminancji. Po co coś takiego? Widoczne różnice w szerokości między parzystymi i nieparzystymi pikselami w hires nie są jedyną obserwowalną wadą. Nawet, kiedy zostanie to wyrównane w dotychczasowy sposób, pozostaje wada nr 2. Polega na wyraźnej różnicy w szerokości pikseli ciemnych i jasnych. Widać to szczególnie dobrze na literach w inwersie, które są znacznie grubsze niż w pozytywie. I to właśnie koryguje zmodyfikowany układ. Co więcej - płytka zawiera miejsce na zmontowanie analogowego układu wyjściowego video, zastępującego układ na płycie głównej komputera. Dzięki temu znikają z obrazu dokuczliwe prążki, typowe dla serii XE, a sam obraz jest wyraźniejszy i ostrzejszy. Układ działa w opisany sposób zarówno z wadliwymi, jak i sprawnymi GTIA. Dotychczasowy układ, jak poprzednio, wymaga 1 szt. HC175 i 1 szt. HC14. Układ zmodyfikowany to dodatkowo 1 szt. HC175 i 1 szt. HC86 + oczywiście kilka drobnych elementów RC, tudzież tranzystor i dwie małe diody BAS316.
Koszt gołej płytki to 8PLN/szt + ewentualne koszty wysyłki.
Proszę o weryfikację dotychczasowych deklaracji i zgłaszanie, ile komu potrzeba.
Jer,
Jeśli Ci niepotrzebna, to chętnie. Ale jeśli to jakiś egzemplarz z Twojej kolekcji, to nie chciałbym Cię go pozbawiać.
Draco,
Jak i kiedy odebrać?
Bardzo stare? Bo jeśli tak, to może są na płytce drukowanej, a nie na folii. Takie bym chętnie wziął.
Jak w temacie. Chodzi o scalaki z symbolami: C021697 i C014805.
Remanent w piwnicy ujawnił kilkadziesiąt częściowo zdemontowanych płyt PCB od starych, komodowych stacji dysków (zdaje się, że 1541). Wyjęte z nich są wszystkie kontrolery FDD i pamięci 6116 (poszły do XFD601/602). Z wartościowych rzeczy do odzyskania pozostały właściwie tylko układy VIA. Procesory 6502 są standardowe, więc do Atari się nie nadają. Na niektórych płytach VIA były w podstawkach - te sobie wyjąłem już dawniej. Reszta wymagałaby wylutowania. Poza tym kilka TTL-i, oscylator 16MHz - raczej niewarte zachodu. Jeśli ktoś ma taką potrzebę, może się na tym uwłaszczyć. W przeciwnym przypadku wszystko pójdzie na śmietnik do recyklingu.
xxl napisał/a:coz moge powiedziec... 'u mnie dziala'
Przychodzi informatyk do lekarza.
- Co panu dolega?
- Wątroba mi siadła
- Niemożliwe. U mnie działa.
Znalezione posty [ 951 do 975 z 1,216 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.038 sekund, wykonano 25 zapytań