Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
RespeQt 5.4.1 Nowa wersja darmowego emulatora urządzeń SIO z poprawkami błędów.
Edytor MCM od TeBe/Madteam TeBe/Madteam prezentuje pierwszą wersję edytora map w trybie Multi Color Map na Atari.
Test7800 0.7.3 Nowa wersja emulatora Atari 7800 z obsługą kontrolerów Paddle, Trakball oraz poprawkami rdzenia CPU.
HDDRIVER 12.76 Nowa wersja sterownika HDDRIVER poprawia obsługę Fast-RAM i zapowiada przełomową współpracę z EmuTOS.
Fujisan 1.1.1 Nowa wersja emulatora Fujisan stawia na integrację z FujiNet-PC i porzuca wsparcie dla Windows.
Opcje wyszukiwania (Strona 396 z 465)
Seban - tak :)
więc jeśli macie zestawik - lub jego część:
* kopier DB
* kopy turbo 2600
* trans basic
* trans code
* trans file
* error copy
* casdup
* program komunikacyjny
* program instal
* kargulator :)
* super monit. :)
to poprosze. Tych dwóch ostatnich - nie_koniecznie.
.. heh - a jak pytałem Stryja jak to ruszyć - to tak w sumie okazało się, że przydała by się nowa wersja wav2cas .... :)
Draco - to może pacz do gierki ??
... czy już 2400 - sam nie wiem; opinie są różne :). A o co biega. Odnalazłem ostatnio taśmę z całością softu to kopiowania itd. w trybie długich bloków, oraz przyspieszonej transmisji (w tym na nieprzerobione magnetofony) - emitowane onegdaj przez RADIOKOMPUTER :) - próbowałem wczoraj przewalić to na format *.cas - lecz niestety żadna wersja WAV2CAS nie potrafi z łejwem zrobić niczego sensownego. A szkoda, bo podejżewam, że może byc to jedyna zachowana kopia tegoż softu. Jakieś pomysły ??
a czy syglał do gniazda monitorowego nie szedł był sobie po części przez modulator ?? - może się nie znam; ale tak mi sie o uszy obiło :: apropos arta w seriousie odnoście extrakcji modulatora w celu uzyskania dodatkowego miejsca na dopałki :)
o k****. Jeśli dam rade, to czy: ktoś może mnie odebrać z centralnego i czy moszna liczyć na przenocowanie do niedzieli. Jakieś pomysły ??
szkoda, że w kołchozie napi* w tym czasie - kurna; temat zajefajny. może następnym reazem :). A następną edycję proponuje nazwać: "keine ręce" - i utwory wystawić na buc kompo :D:D:D
heh - pisanie użytków; a nawet takich, które mogą przydać się i dziś - ma sens. po kiego mam coś robić na grzybie, jesli na atarce też dało by rade.. :). Draco - mam pewnego pomysła - niebawem wrzuce to na priv.
...lecz - przepraszam, że nawine do topica - baza ma wyłącznie sens w przypadku AKTYWNYCH userów a8bit. I to ma tylko w tym przypadku sens. Pytanie - kto to będzie "cenzurował" - bo np. :):):) - ;P-taki noper; jak ntp powie zaraz, że coś robi, ;P - hmmmm :D:D
ale nie wszystkie "inne" stacje moga pracować w gęstościach 360/720k :P - a jeśli zaletą np CA2001 ma być możliwośc bezproblemowej zmiany gęstości z SD na DD - to i tak wolałbym XF551 :) - bo pod "normalnym" - (dosem) - problemów nie mam. hehe
lol- lecz i tak Wasko jest satarszy od węgla na śląsku :)
ale i tak chciałem zauważyć, iż użytkownicy normalnych dosów nie mają problemów z przejściem SD->DD. Mowa tu oczywiście o Sparta DOS X. Być może przyczyny należy szukać w "inteligencji", lub jej braku - w dos. :)
to może przelew zrób do XI - do Czech, a z Czech do Polski. Kto wie; może taniej będzie :twisted:
popieram Lizarda - przywrócić :TWISTED: :):) !!!!
Wybacz - ale to normalna reakcja stacji XF551 na okoliczność podlączenia/odłączenia do/od zasilania :):) - spokojnie podłącz pod kompa - nic złego się nie stanie. No chyba, że na sio masz 230V :D:D
XEP80;- czasem używam; przy okazji poważniejszych pożądków na twardzielu - w zasadzie jedno z nielicznych sensownych zastosowań. Antic off, jednakże txt wyświetlany poprzez XEP - mamy dopał na R/W z HDD :)- XEP ładnie dopierdala dopiero po odlapeniu QuickED.SYS pod SDX.. co nie zmienia faktu, że w gfx jest to lekka padaka niestety. Szkoda, że nie jest to urządzenie "NEWDEVICE" -.. lepiej nowa karta GFX pod nazwaną dopałkę Pasia :)
Mirus - tylko sie nie zgub :) - (i nie tankuj za dużo) :D
.. i żadnych nielegalnych skoków w OS - czyli w celu zachowania zgodniści z np. DracOS pod 65c816. Całe szczęście - nie stanowi to raczej problemu.
i módlmy się, by całość nie stała się programem - "całodyskiem" :) - czyli demo rusza z twardziela :):).
Jellonek. Nie mam czasu - bo pracuje; i dlatego z braku czasu napisze msx ;)
...lecz i tak jakakolwiek krytyka najczęściej spotyka się ze sprzeciwem - ze strony mniej "betonowych"; o ile temat jest odpowiednio oczywisty. Zawsze - albo prawie zawsze - jak rozpoczyna się debata na temat jakiegoś np. nowego dopału; to ktoś musi zadać pytanie - "czy to jest jeszcze ATARI" - ...lecz i tak później często okazuje się, że i tak go używać będzie :). Dobrze, że np. Pasiu zaprojektował swój dopał - praktycznie nie pytając nikogo o nic - i myśle, że dzięki temu projekt ten został ukończony. Nie do końca jednak w sumie rozumiem nalot na kolege lothar'ka - jeśli ktoś lubi rozszerzać kompy, a później to sprzedawać - to CHWAŁA mu za to. Przynajmniej istnieje możliwość dopalenia kompa i każdy, kto chce może to sobie zamówić :). A i tak - przyznać trzeba - jest tu dośc spokojnie :)
Draco - to prawda; lecz zważywszy na "... no cóż, marzenia:)" - być może lepiej próbować zrobioć to, co jest możliwe do zrobienia czyli:
a) stacja zgodna z XF - lecz z napędem 3,5"/rom na 720kB
b) stacja na newdevice - lecz bez wsparcia dla SIO -
A ja dowale swoje.
* Po kiego pierdzielić się z tomsem - jeśli jest problem z podłączeniem do niego napędu 3,5"
* SN'ka - bez przeplotu - i 19200 / 5,25" - nie bardzo ma sens
* karin maxi - niekompatybilna - sprawia problemy w demkach - co już było powiedziane
* XF551 - możliwośc BEZPROBLEMOWEGO założenia JAKIEGOKOLWIEK napędu od grzyba 1.44MB, praca w trybie 720kB/3,5", dyskietki kupujemy w kiosku obok budki z piwem, nie potrzeba dodatkowych sterów do odpalenia stacji, opcjonalnie rom dla XF - z tomsem, składniki kontrolera stacji są w dalczym ciągu w produkcji - więc cenowo i tak będzie to tańsze, niż zakup karta USB, oraz stacji na USB. Nie mówiąc już o problemie możliwej niemożności zbootowania kompa po USB - a wcześniej do obsługi stacji trzeba odpalić ster - który też przecie gdzieś w ramie siedzi. Można by powiedzieć, że biorąc pod uwage potencjalne trudności - sklonowanie XF jest najmniej "kolizyjne", że tak powiem.
* ..a stacja na USB - i tak jest to niezła sprawa. Przynajmniej sąsiad z grzybem w pokoju może i z tego właśnie powodu przestanie twoje Atari traktować jako podręczny kalkulator do liczenia kasy przed niedzielnym wypadem do marketu. hehe
ratai napisał/a:Chodzi mi o filmiki, które przedstawiają, co ty tam wciskasz a właściwie wyciskasz z atarynki!!! I zadaję sobie pytanie na ile jest to kompatybilne z 800XL. O ile wiem to 130XE już nie jest 100% zgodny z 8-setkom? RATAI.;)
.. ale gadanina; to jest to samo - jeśli by powiedzieć, że interface MULTI I/O - wyprodukowany przez ICD w 1987r., a zawierający w sobie np. HDD SCSI, 1MB ram, RS 232, i coś tam jeszcze (chyba kontroler FDD) - po podłączeniu do Atari 130XE sprawia - że wspomniany nie nazywa się ATARI i jest z nim już niekompatybilny. Na tej zasadzie można powiedzieć, że magnet do komputera Atari jest urządzeniem zupełnie nie typowym, bo podstawowo z czego wiem komp ten miał współpracować ze stacją, a konstrukcja magneta wywodzi się z kosmicznej ceny dyskietek 5,25" w swoim czasie. Stąd też mamy pełny dos, a nie ficzery występujące np. w komodzie - czyli filesystem zawarty w stacji dysków - LOL :):)
a tak dla ścisłości - urządzenia newdevice w czasie startu kompa są sprawdzane jeszcze przed fdd - z czego pamiętam. :D - więc teoretycznie można powiedzieć, ze HDD w tym przypadku jest "nieco bardziej typowy" niż FDD. hehe:) - jakoś komp - BEZ modyfikacji OS potrafi bez problemu zrobić boot z HDD.
dobra - wystarczy - bo sie zara zacznie znowu rozmowa o standaryzacji :P
to już lepiej zklonować XF551 - lepsza "perspektywa" :)
zróbcie buforowanie joystick'a - tak, by dane z bufora docierały z opóźnieniem. I to ma sens. hehehehe:_
kiedyś odpadł mi pokey (dodatkowy) - a ponieważ nie chciałem restartować Atary - zlutowałem na włączonym... co gorsza - transformatorówką, bo kolby pod ręką nie było..,. i w zasadzie komputer ten działa do dziś :):) - więc po kiego dodawać sobie pracy i problemów? :D
hehe - kiero - komp ci dalej działa ?? - lol; ale dobrze mówiłeś, że po trzeźwemu - to nie wypada. :)
czyżby revenge of szeol :):) - ?
... miałem gdzieś ten badziewiasty util do SN - firmowany chyba przez Mirage - chyba, że na azbestowni już to leży..
Znalezione posty [ 9,876 do 9,900 z 11,605 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.343 sekund, wykonano 18 zapytań