Perionid jesteś niemożliwy tyle Ci wujaszek powie;-)
O to mi chodziło;-) żaden teoretyk...wczoraj miałem incydent z tym związany i obudowa nie chciała górna wejść skoro dałeś radę to Ja też musze dać radę o ;-)

Dziękuje;-)

skofrant napisał/a:
perinoid napisał/a:

Ale... Ale przecież to wszytko działa i pasuje... Próbowałeś przymierzyć czy tylko teoretyzujesz? Bo ja tak mam zrobione i nic nie zawadza i w niczym nie przeszkadza.

Wczoraj to robiłem...ale sprawdzę jeszcze raz...skoro mówisz, że musi pasować...

Perinoidzie a jeszcze pytanie do Ciebie za 100pkt...
ultimate1mb mieści ci się z dolnym ekranem? górny wiadomo trzeba zdjąć bo się nie zmieści, ale czy z dolnym Ci się mieści?

perinoid napisał/a:

Ale... Ale przecież to wszytko działa i pasuje... Próbowałeś przymierzyć czy tylko teoretyzujesz? Bo ja tak mam zrobione i nic nie zawadza i w niczym nie przeszkadza.

Wczoraj to robiłem...ale sprawdzę jeszcze raz...skoro mówisz, że musi pasować...

Cześć wszystkim,

Powoli staje się fabrykantem nowych postów;-) ale kogo mam się nie zapytać jak nie was mentorów i ojców chrzestnych tych wspaniałych komputrów:-]

Pytanie jest może i banalne, ale mam problem z umiejscowieniem tym razem ultimate1mb w Atari 130xe
na poniższym zdjęciu i na stronie lotharka sugerowana jest lewa górna część...

poniżej screen z umiejscowienia

https://www.facebook.com/atari8/photos/ ... mp;theater

Ok fajnie super...ale jest jedno ale.. NIE MA SZANS ZAMKNĄĆ OBUDOWY! dlaczego? bo z lewej strony górnej części obudowy Atari jest ten plastikowy element co wystaje do którego przykręcamy śrubkę od spodu tak samo z prawej strony jest taki sam...Nie chce ich niszczyć...

mam na myśli ten element poniżej zdjęcie

80

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Oczywiście, że przelutowałem tam gdzie zasugerowałeś i niestety ten sam problem. Obstawiam że płytka jest uszkodzona...Ktoś kiedyś miał podobny problem...Kupie oryginał aby nie mieć z tym problemów.

81

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Zadzwonie:-) wiesz jak to jest jak się ma rodzine nagłowie ale mam do Ciebie nr na pewno zadzwonie a wcześniej smsa Ci napisze.
Wiem,ze dużo pytań zadaje ale więcej czasu spędziłem przy Commodore Amidze i Atari STE które cały czas używam.
Teraz przyszła pora na moje dwie małe atarynki 130xe i 800xl:-)

Aha na 130xe też nie bootuje sdrive max więc obstawiam uwaloną płytkę mikrokontrolera UNO:-) kupię oryginał.

Oczywiście,że można:-) zawsze jakaś forma relaksu.
Zobacz jednak jak na amatora udało Mi się wylutować układy os i mmu i wlutować podstawki precyzyjne i podłączyć ultimate1mb:-)

82

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Przyjedź do mnie zapraszam i przekonasz się czy jestem handlarzem czy pasjonatem.
Atarynek nie naprawiałem stąd pytam...

83

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Model Atari 130xe.
Ok kokarze potencjometr nie ruszałem go to troche nim pokręce.
Trzeba to robić przy włączonej czy wyłaczonej Atarynce?

Dziękuję tak też zrobie.

84

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Hej wszystkim,
Mam takie dziwne zjawisko.Kiedy włączam Atarynke to pokazuje mi się zielony ekran z napisem ready
Klawiatura działa.
Ultimate 1mb też działa i jak wejde w ustawienia ultimate to normalnie wszystkie
Kolory wyświetla.Co może być nie tak?

85

(26 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Nie do wysyłki tylko mam w domu sporą kolekcje sprzętu i też chciałbym to odpowiednio trzymać...amigi i commodore mam w pudełkach bo łatwiej jest zachować porządek.

86

(26 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Może inaczej...
Czy ktoś z was posiada lub ma dostęp do szablonów pudełek od Atari modele xl i xe?

Dzięki za informacje:-)

Czyli ta nowsza płyta gł od Atari 130xe to tak naprawde Atari 65xe?
Oryginalnie Atari 130xe ma tylko płytę z tymi 16 kostkami pamięci?

Obecnie przyjedzie do mnie trafiona płyta gł Atari 130xe w starszej wersji z 16 kostkami pamięci..
Kości już zamówione te o symbolu 4164.
I będę miał też na dniach drugą płytę Atari 130xe tym razem w nowej wersji tam gdzie są dwie kostki pamięci na płycie 130xe i to do tej nowej kupuje te wersje kostek z tego linku poniżej?

https://shop.tvsat.com.pl/pl/p/3szt-UD6 ... -ZMD/21174

Wystarczy zestaw tych trzech bo każda ma po 64kb?
Wole się upewnić:-)

Mam pytanie do tych nowszych kostek pamięci
Link poniżej

https://shop.tvsat.com.pl/pl/p/3szt-UD6 ... -ZMD/21174

Rozumiem,że ten zestaw 3sztuk  to każda kość  UD61464DC ma po 64kb ?
Na płycie gł w nowszej wersji 130xe ma dwie kostki pamięci ram.

Dobra:-) wszystko jasne:
16 sztuk tych kostek potrzebuje:-)

Dziękuje.
Patrze,że te pamieci mają 64kb pojemności każda kość.
W Atari 130xe jest pamięci 16 kostek więc wychodzi chyba po 8kb na kość.

Hej czy ktoś z was ma na sprzedaż sprawne komplet kości pamięci do Atari 130xe?
Lub zna jakieś namiary gdzie można kupić:-)? ewentualnie jakieś pasujące zamienniki kostek:-)

94

(54 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ok czyli sprawdzić pad od rx.
I podmienie od Ciebie ten pliczek sdrive.atr
Dziękuję

95

(54 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Agahes..zerknij na swoja pocztę.Podesłalem Ci jak mam to polutowane wszystko.
Dziękuję

96

(54 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

To jest kabelek gotowy u Lotharka zakupiony..nic tam nie ruszslem we wtyczce SIO.

Wysłałem Ci maila:-) i zaraz też coś podeśle Ci na maila.

97

(54 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nie wlutowywałem wtyków tylko od razu kabelki pocynowane wlutowałem do płytki UNo.
Kurcze w niedziele będę miał multimetr to pomierze może faktycznie problem z kabelkiem.
Tylko pytanie dlaczego działają pliki CAS? Skoro może być problem z kablem SIO?

98

(54 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jakbym miał multimetr to bym tak zrobił uwierz...
Tak SDrive.ATR mam w głównym katalogu karty...a gry i demoscena są w folderach...

99

(54 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ok to jeszcze raz jak zabootować plik SDrive.ATR? Aby mi pokazał soe ten czarny ekran z listą?

100

(54 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ech...ale sam kabel SIO jednak sprawny i dobrze polutowany...może być problem ze złączem SIO w atarynce? Czy jak tu inny kolega zasugerował z jakimś układem?