Perionid jesteś niemożliwy tyle Ci wujaszek powie;-)
O to mi chodziło;-) żaden teoretyk...wczoraj miałem incydent z tym związany i obudowa nie chciała górna wejść skoro dałeś radę to Ja też musze dać radę o ;-)
Dziękuje;-)
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
atari.area forum » Posty przez skofrant
Perionid jesteś niemożliwy tyle Ci wujaszek powie;-)
O to mi chodziło;-) żaden teoretyk...wczoraj miałem incydent z tym związany i obudowa nie chciała górna wejść skoro dałeś radę to Ja też musze dać radę o ;-)
Dziękuje;-)
perinoid napisał/a:Ale... Ale przecież to wszytko działa i pasuje... Próbowałeś przymierzyć czy tylko teoretyzujesz? Bo ja tak mam zrobione i nic nie zawadza i w niczym nie przeszkadza.
Wczoraj to robiłem...ale sprawdzę jeszcze raz...skoro mówisz, że musi pasować...
Perinoidzie a jeszcze pytanie do Ciebie za 100pkt...
ultimate1mb mieści ci się z dolnym ekranem? górny wiadomo trzeba zdjąć bo się nie zmieści, ale czy z dolnym Ci się mieści?
Ale... Ale przecież to wszytko działa i pasuje... Próbowałeś przymierzyć czy tylko teoretyzujesz? Bo ja tak mam zrobione i nic nie zawadza i w niczym nie przeszkadza.
Wczoraj to robiłem...ale sprawdzę jeszcze raz...skoro mówisz, że musi pasować...
Cześć wszystkim,
Powoli staje się fabrykantem nowych postów;-) ale kogo mam się nie zapytać jak nie was mentorów i ojców chrzestnych tych wspaniałych komputrów:-]
Pytanie jest może i banalne, ale mam problem z umiejscowieniem tym razem ultimate1mb w Atari 130xe
na poniższym zdjęciu i na stronie lotharka sugerowana jest lewa górna część...
poniżej screen z umiejscowienia
https://www.facebook.com/atari8/photos/ ... mp;theater
Ok fajnie super...ale jest jedno ale.. NIE MA SZANS ZAMKNĄĆ OBUDOWY! dlaczego? bo z lewej strony górnej części obudowy Atari jest ten plastikowy element co wystaje do którego przykręcamy śrubkę od spodu tak samo z prawej strony jest taki sam...Nie chce ich niszczyć...
mam na myśli ten element poniżej zdjęcie
Oczywiście, że przelutowałem tam gdzie zasugerowałeś i niestety ten sam problem. Obstawiam że płytka jest uszkodzona...Ktoś kiedyś miał podobny problem...Kupie oryginał aby nie mieć z tym problemów.
Zadzwonie:-) wiesz jak to jest jak się ma rodzine nagłowie ale mam do Ciebie nr na pewno zadzwonie a wcześniej smsa Ci napisze.
Wiem,ze dużo pytań zadaje ale więcej czasu spędziłem przy Commodore Amidze i Atari STE które cały czas używam.
Teraz przyszła pora na moje dwie małe atarynki 130xe i 800xl:-)
Aha na 130xe też nie bootuje sdrive max więc obstawiam uwaloną płytkę mikrokontrolera UNO:-) kupię oryginał.
Oczywiście,że można:-) zawsze jakaś forma relaksu.
Zobacz jednak jak na amatora udało Mi się wylutować układy os i mmu i wlutować podstawki precyzyjne i podłączyć ultimate1mb:-)
Przyjedź do mnie zapraszam i przekonasz się czy jestem handlarzem czy pasjonatem.
Atarynek nie naprawiałem stąd pytam...
Model Atari 130xe.
Ok kokarze potencjometr nie ruszałem go to troche nim pokręce.
Trzeba to robić przy włączonej czy wyłaczonej Atarynce?
Dziękuję tak też zrobie.
Hej wszystkim,
Mam takie dziwne zjawisko.Kiedy włączam Atarynke to pokazuje mi się zielony ekran z napisem ready
Klawiatura działa.
Ultimate 1mb też działa i jak wejde w ustawienia ultimate to normalnie wszystkie
Kolory wyświetla.Co może być nie tak?
Nie do wysyłki tylko mam w domu sporą kolekcje sprzętu i też chciałbym to odpowiednio trzymać...amigi i commodore mam w pudełkach bo łatwiej jest zachować porządek.
Może inaczej...
Czy ktoś z was posiada lub ma dostęp do szablonów pudełek od Atari modele xl i xe?
Dzięki za informacje:-)
Czyli ta nowsza płyta gł od Atari 130xe to tak naprawde Atari 65xe?
Oryginalnie Atari 130xe ma tylko płytę z tymi 16 kostkami pamięci?
Obecnie przyjedzie do mnie trafiona płyta gł Atari 130xe w starszej wersji z 16 kostkami pamięci..
Kości już zamówione te o symbolu 4164.
I będę miał też na dniach drugą płytę Atari 130xe tym razem w nowej wersji tam gdzie są dwie kostki pamięci na płycie 130xe i to do tej nowej kupuje te wersje kostek z tego linku poniżej?
https://shop.tvsat.com.pl/pl/p/3szt-UD6 ... -ZMD/21174
Wystarczy zestaw tych trzech bo każda ma po 64kb?
Wole się upewnić:-)
Mam pytanie do tych nowszych kostek pamięci
Link poniżej
https://shop.tvsat.com.pl/pl/p/3szt-UD6 ... -ZMD/21174
Rozumiem,że ten zestaw 3sztuk to każda kość UD61464DC ma po 64kb ?
Na płycie gł w nowszej wersji 130xe ma dwie kostki pamięci ram.
Dobra:-) wszystko jasne:
16 sztuk tych kostek potrzebuje:-)
Dziękuje.
Patrze,że te pamieci mają 64kb pojemności każda kość.
W Atari 130xe jest pamięci 16 kostek więc wychodzi chyba po 8kb na kość.
Hej czy ktoś z was ma na sprzedaż sprawne komplet kości pamięci do Atari 130xe?
Lub zna jakieś namiary gdzie można kupić:-)? ewentualnie jakieś pasujące zamienniki kostek:-)
Ok czyli sprawdzić pad od rx.
I podmienie od Ciebie ten pliczek sdrive.atr
Dziękuję
Agahes..zerknij na swoja pocztę.Podesłalem Ci jak mam to polutowane wszystko.
Dziękuję
To jest kabelek gotowy u Lotharka zakupiony..nic tam nie ruszslem we wtyczce SIO.
Wysłałem Ci maila:-) i zaraz też coś podeśle Ci na maila.
Nie wlutowywałem wtyków tylko od razu kabelki pocynowane wlutowałem do płytki UNo.
Kurcze w niedziele będę miał multimetr to pomierze może faktycznie problem z kabelkiem.
Tylko pytanie dlaczego działają pliki CAS? Skoro może być problem z kablem SIO?
Jakbym miał multimetr to bym tak zrobił uwierz...
Tak SDrive.ATR mam w głównym katalogu karty...a gry i demoscena są w folderach...
Ok to jeszcze raz jak zabootować plik SDrive.ATR? Aby mi pokazał soe ten czarny ekran z listą?
Ech...ale sam kabel SIO jednak sprawny i dobrze polutowany...może być problem ze złączem SIO w atarynce? Czy jak tu inny kolega zasugerował z jakimś układem?
atari.area forum » Posty przez skofrant
Wygenerowano w 0.016 sekund, wykonano 60 zapytań