1,051

(8 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

może w demie jest jakiś kod "broniący" się przed freezerami, innym demem z przypadłościami jest MuadDib, tam potrzebny jest bodaj stary OS, bo kod chyba eoruje fragmenty pamięci OS z kodem dema i na tej podstawie podejmuje decyzje czy jest freezer itd.

więc spróbujcie ze starym OS-em

1,052

(17 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

w katalogu w paletami kolorów jest plik GRAY.ACT

wybierz go i będzie szaro

1,053

(56 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

xxl napisał/a:

kto w koncu zrobi r-type na atari!!!!!!!

XXL

ilmenit, Twoj program zmian DLI jest daleki od ideału, więc nie dziw się że są przesunięcia linii

Ty rejestry ładujesz przed STA WSYNC, a powinieneś po, inaczej tracisz czas

Altirra jest pewniejsza niż Atari800Win, wszystkie limity zmian i sposób zapisu rejestrów jest w kodzie generowanym przez G2F, chcesz odkrywać Amerykę od nowa, to najlepiej na prawdziwym sprzęcie, bo pod emulatorami to będzie rzeczywiście Ameryka

1,055

(8 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

5-y kolor też nie był mu obcy, jednak sięgał po niego sporadycznie

1,056

(2 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Watson ?

1,057

(8 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

a co ma wspólnego Pavros (IK+) z Replay-em?

1,058

(26 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

wejdź do monitora F8, wpisz DLIST i zobaczysz program ANTIC-a, będziesz wiedział od jakiego adresu jest pamięć obrazu

1,059

(37 odpowiedzi, napisanych Zloty)

no co Ty, teraz tylko laptopy wozimy

1,060

(544 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

nadzieja matką ... geniuszy ;)

1,061

(199 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

cały Candle, rzuci parę słów i domyśl się reszty, później jeszcze będzie miał pretensję że nie odebrałeś jego telepatycznego przekazu

1,062

(49 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

jellonek, zjedź na szerokopasmówkę, masz za wąski tor myślenia, najlepiej przeczytaj ten wątek od początku bo gubisz sens

cały czas chodzi o przystosowanie Warpa do współczesnych realiów, a żeby to zrobić najpierw trzeba mieć takiego Warpa Laoo

1,063

(11 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

to teraz wiemy że The Lost Vikings to nic innego jak Robot Knights :)

1,064

(44 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

chyba chodzi o to że nasze VBXE to 15kHz, a Amigowe to 30kHz czy jakoś tak, stąd odpowiedź uszczęśliwiająca - nie da rady ;)

1,065

(49 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

nie ma co na Warpa czekać ??????

Pasiu pokazał na ostatnich Głuchołazach Candlowi nową wersję F7, po czym Candle załamał się bo już nie jest najlepszy, może planuje się "zemścić" i znowu objąć prowadzenie, problem polega na tym że te rozwiązania nie zostały ukończone i ich autorzy planują je skończyć podobnie jak autorzy Duke Nukem Forever ;) czyli w ostatecznym rozliczeniu możliwe że nigdy

Warp jako rozwiązanie które działa i które zostało sprawdzone w praktyce powinno być reaktywowane, bo to najpewniejsza dopałka z liniową pamięcią na długie lata

kiedyś, gdy planowałem zacząć pisać asm (mads) z obsługą banków dodatkowej pamięci pojawiały się głosy, po co, niedługo będzie 65816 z liniową pamięcią, banki to przeżytek, minęło ładnych kilka latek i gdybym brał na wiarę takie teksty to nic bym nie zrobił, dlatego nie warto czekać, bo się nie doczeka

1,066

(49 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

podsumowując, nie ma innego sposobu na reaktywację Warp-a niż skopiowanie Warp-a Laoo

ciekawe czy z okolic Wrocławia jest ktoś na tyle zdolny aby tego dokonać

1,067

(49 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Laoo coś Ty zrobił Pasiowi że on taki dobry wobec Ciebie ?

1,068

(49 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

swoją drogą ciekawe podejście, zbudować układ a dokumentacji nie zrobić, to w obawie przed szpiegostwem technologicznym?

1,069

(49 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

w paczce są dwa pliki JED i dwa pliki PDF ze schematami

wieczor, Pasiu się tym zajmował i nie wszystkie sygnały których potrzebował były dostępne, stąd dodatkowa taśma poprzez którą szły potrzebne sygnały

trzeba skupić się na działających i sprawdzonych rozwiązaniach, tylko w ten sposób będzie można to spopularyzować, może jeszcze Avery Lee zdąży dodać tego emulację do Altirry ;)

1,070

(49 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

gorgh, SuperCPU wszyscy znają i kochają, z tym że w C64 są wszystkie wyprowadzenia sygnałów pozwalające przejąć temu cartowi kontrolę nad kompem, w XE/XL tego nie ma i nie będzie SCPU dla XE/XL, pogódź się z tym, było to roztrząsane przy okazji podobnych dyskusji

p.s.
dopałka Pasia F7 poprzez dodatkową taśmę przejmowała kontrolę nad Atarkiem

1,071

(49 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

czyli kluczem do sprawy Warp7 jest Laoo, bo dokumentacja jest tylko do Warp4

jellonek, Candle zmodernizował VBXE, we współpracy z autorem i pomysłodawcą rozwiązania Electron-em, i jak widać modernizacje mu wychodzą, a skoro jesteś jego "prawą ręką" czy też jego adwokatem to podsuń mu pomysł modernizacji Warp-a

1,072

(49 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

wielu elektroników mierzyło się z tym tematem i żaden nie odniósł sukcesu, być może także z powodu zbyt wysoko postawionej poprzeczki czy bycia zbyt ambitnym, zawsze były jakieś problemy z działaniem czy stabilnością programów działających w turbo

jedyną dopałką która w opinii uzytkowników była OK to WARP, z tym że jak ktoś rzucił pomysł aby skupić się na WARP4 czy WARP7 i rozpocząć jej produkcję to wkracza Candle i ogłasza że zrobi lepszą i szybszą, zresztą nie tylko Warp-a to dotyczy, ktokolwiek wyszedł z jakimś pomysłem (Corina, Stereo, Covox) to Candle chciał pobić nowy rekord, a teraz nie starczyło mu czego? motywacji? trzeba ogłosić produkcję Warpa to Candle wyskoczy z kontrpropozycją, bo Candle potrzebuje konkurencji :)

był już wątek na temat Warp-a, Pasiu oferował aktualną dokumentacją dla wersji 7MHz z pomysłami usprawnień(podobnej szybkości dopałkę opracował Bob1200 z AAge), chodziło o przystosowanie Warpa do aktualnych rozwiązań elektronicznych, większej miniaturyzacji, Candle postanowił jednak pójść swoją drogą i opracować lepsze, szybsze etc.

strach pomyśleć co by było, gdyby Candle postanowił zrobić od nowa lepsze i szybsze VBXE Electrona ;) następne latka w plecy

w końcu trzeba skupić się na Warpie i pogodzić z tym że nie będzie 16MhZ bo się nie da i tyle

1,073

(49 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

pewnie nie, ale za to jak pierniczę :P

1,074

(49 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Candle był zbyt  pewny siebie, teraz nie chce się przyznać do porażki

rozwiązaniem jest 65816 w postaci carta jako osobne środowisko, bo nawet jeśli u kogoś zadziała 65816 i ANTIC to okaże się że na innej Atarce np. Pin-ka ;) już nie

1,075

(49 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

właściwie nic nie słychać na temat dopałki 65816 Candla, czyżby Candle nie dał rady?