1,051

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Chyba na kanwie pomyslu Sikora pewien forumowicz pisze program ktory dziala na atari 400 z 8 kb ram

uparl sie zeby opublikowac go w 4 formatch - jednym z nich jest format bootowalnej dyskietki sparta dos.

nie wierzy mi ale to czyta... prosze niech ktos wytlumaczy koledze jak to zrobic.

dziekuje.

1,052

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

ale jaki problem z tlumaczeniem ze szczepionka nic nie dala temu czy tamtemu? przeciez:
1. sa przypadki ze szczepionka nie zadzialala
2. dziala czasowo dzie czas dzialania jest nieznany

wszystko sie zgadza, czy ktos mial kiedys pretensje ze po zaszczepieniu na grype mial grype? czy szczepionka wyeliminowala grype? dopero covid wyeliminowal grype ;-)

---
wlasciwie to administracyjnie zlikwidowano grype poprzez wprowadzenie kwarantanny na podejrzenie covis :D zero zachorowan :-)

1,053

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

tu jest:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic ... 60#p276560

to moze byc zupelnie slepy trop ale czy te rekordy maja swoje numery? jesli tak to moze mieli max jeden nibbel na numer? $C00 x 0E = A800 + C00 = B400

czyli loader + bufor + max ilosc rekordow akurat wypelnia pamiec do C000 ...

---
chociaz nie, to by bylo bez sensu, wystarczyloby zeby gra wypelniala pamiec ale ladowala sie z obrazkiem i juz by braklo jednego numeru...

1,055

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

tak jak teczowe parasolki zamknely konta trampowi w usa? :-)

1,056

(2 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

jest juz modul dla MadPascala do wysylania z FujiNeta HiScore ze swojej gry?


https://atari.pl/hsc/hsc.php?i=1.200

1,057

(80 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

a najlepsze jest to... ze za kazdym razem po takim przeczolganiu nierozgarnietych gosci... dostaje kolejne pytania jak zintegrowac xB z jakims nowym projektem ....


:-)

1,058

(80 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

pablozp napisał/a:

co to jest xbios ?

Twój mokry sen ;)

1,059

(80 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

widze ze masz problem z translatorem albo nie ze zrozumieniem poprzedniego wpisu :D

chyba stawiam na to drugie ;-)

1,060

(79 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

nie dziala wyszukiwarka. niech zamula ale niech dziala ;-)

1,061

(10,043 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

to pocztaj co poniektorzy forumowicze mowili rok temu o tych co nie nosza maseczek :D


heheh

1,062

(80 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

hahaha xBIOS has you

to cale bullshido z mozliwoscia czytania atr przez dokladnie kazde procz AVG karta mozna przyrownac do tego jakby producent XEP80 wmawial wszystkim ze dzieki tej "karcie graficznej" bedziesz mogl na niej grac w gry tekstowe a pozniej trollowal producentow gier ze nie uzywaja systemowych procedur graficznych do uzywania w grze :D

smieszne male mentalne pluszaki ;-)

1,063

(62 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

tak to widze. procki generowania dzwieku na GTIA zabieraja 70 bajtow wiec niewiele a masz mozliwosc ggenerowania dzwiekowpowiadomien a jak sie uprzesz to nawet muzyki gdzieki komendzie BEEP a jak sie bardzo uprzesz to mozesz dodac znieksztalcenia i zamiast czystego tonu wywolywac np. szum (brzmi to tak samo jak na POKEY wiec nie wiem czy warto) a jak sie uprzesz bardzo bardzo to mozna dodac jakis silnik 3 kanalowy dla GTIA i muzykowac dowoli ;-)

1,064

(62 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

ale te dzwieki systemowe nie ustawia sobie user tylko programista :-) jak chcesz zeby keyclick byl troszke inny to sobie zmieniasz :-) i kazdy program moze miec swoje :-) takie ulatwienie ze jesli chcesz to juz masz pod reka a jesli nie chcesz to absolutnie nic sie nie stanie :D po co masz wymyslac swoje procedury dla GTIA, bierzesz i masz :D

1,065

(62 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

jesli boisz sie o rozmiar... ten caly "modul" zmiesci sie pewnie w 128 bajtach ;-) chociaz zobaczmy

natomiast sama idea uzywania informacji dzwiekowych... wazna rzecz :-) jesli nie do progrmow to np. do gier: masz tabele wynikow i prosisz usera o wpisanie swoich inicjalow, po zatwierdzeniu dajesz znac systemowym dzwiekiem ze nie. a po co innego ;-)

1,066

(62 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

stanowczo za malo. piszesz sobie program i wystawiasz komunikat, chcesz zwrocic uwage usera - bell? user wprowadzil bledne dane albo wystawiasz kolejne pytanie - bell? user bedzie wstrzasniety i zmieszany zarazem.

musza byc conajmniej:

1. key click
2. bell (uwaga?)
3. powiadomienie
4. pytajnik
5. blad

wiem... na atari nie uzywa sie informacji dzwiekowych ;-)

1,067

(62 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

wpisz CSAVE i porownaj...

chodzi o to ze OBECNIE jedyny systemowy BELL to za malo a wywolanie go to katorga. a jak wywolac systemowo klik klawiatury?

1,068

(62 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

no tak, ale ten BELL to za malo, jak przekazac info o bledzie?

w zalaczniku przyklad dzwieku ERROR na beeperze

1,069

(62 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

i jako ostatni dodalbym jeszcze plugin dzwiekow systemowych, no bo jak proramista moze w swoim programie wywolac brzeczka? :-)
dodam kilka predefiniowanych dla przykladu: klik klawiatury, beeper uwaga, beeper bledu (moze dwa krotkie sygnaly brzeczka) - jak sie ktos uprze to spectrumowy BEEP czas, wysokosc dzwieku.

cos jeszcze?

1,070

(62 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

i prosze. da sie: mam tylko jednego sampla wiec mimo ze tam graja dwa instrumenty RMT na drugim kanale to to ja podkladam ten sam sampel ...

przydalby sie jakis wzor na resampling - mam tylko 3 oktawy przeliczone na nuty a teszta to z glowy ;-)

1,071

(62 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

a moze zrobic taki numer ze sfxengine po integracji z rmt (ale nie takiej jak w pierwszym poscie) podmieni jakis instrument na samplowany?

efekt bylby taki ze RMT moglby uzywac samplowanych instrumentow :-)

1,072

(62 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

poprawione, juz mozesz kopiowac bez kombinowania. :-)

1,073

(62 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

dwie osoby chcialy sprawdzic u siebie ale to nie tak bedzie wygladac - chce zeby to byl jeden kod z kompilacja warunkowa dla Level1/2/3 - moze wtedy, chociaz nie jestem przekonany; w czym przeszkadza Ci Atari.pl :-)

1,074

(62 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

ale napiecie ;-)

zdaje sie juz dwa projekty beda z tego korzystac :-)


LEVEL2 z przykładami na stronie: http://xxl.atari.pl/sfx-engine/

dziwne, ze wystarczy tylko LEVEL2

nikt nie chce sampli odtwarzanych w definiowanej wysokosci, syntezy, adsr, funkcji, pluginow, pokow?


---
LEVEL 1 - wersja minimum opublikowana + kilka przykladow

1,075

(62 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

@Mono: trzebaby bylo przerobic kolejnosc danych wiec malo realne - komu by sie chcialo (ale daloby sie)

@Mq: tak pieknie to nie jest, zeby byla jako taka jakosc ekran musi byc wylaczony :(

ale mam inny pomysl, mozna wziac dane z S.A.Ma (usunac co niepotrzebne) wywalic tablice do obliczen kolejnych probek i zastapic je prawdziwymi probkami - zajmie to 4x wiecej miejsca ale jakosc syntezy bedzie jak sampling glosu ludzkiego a poza tym mozna to puscic na irq co druga linie ekranu wiec mozesz miec wlaczony ekran. z takiego sampla trzeba by bylo tlumic albo wzmacniac w zaleznosci od danych intonacji (ktore sa, czasy predefiniowane sa procentowo). sadze ze to daloby sie zrobic - przypisac tylko gloski sampli tak samo jak sa w SAMie. ide o zaklad ze te onlienowe syntezatory z ludzkim glosem gdzie wybierasz sobie osobe dokladnie tak to robia.

--
ktos chetny? mozemy zrobic pierwszy syntezator na samplach ludzkieo glosu :-)

--
sprobowalbym jeszcze inneo rozwiazania, nagral sampla z jakiegos PC syntezatora, przerobil na 4 bitowy, odegral obecnym SampleNotePlayerem z SFXEngine na roznych ustawieniach, po znalezieniu wlasciwych mielibysmy dane do zrobienia resamplingu na tym zrodlowym (zawsze kilka % na dlugosci pliku) usunac niepotrzebne dane i poupychac po 2 probki na bajt

ciekawe ile by to zajelo miejsca ale zalet byloby sporo - jednoczesnie moze mowic i np. grac muzka, krotka procka odtwarzania itd..