No dobra;- od synth się odstosunkuje, lecz proponuje zmienić coś w kwestii dopuszczenia samouruchamialnych bez dodania źródła (o ile dobrze zrozumiałem) - źródła, jakiekolwiek by nie było (RMT, czy inny format..).
Nie moge uprościć reg. dla Covox compo, bo później ktoś będzie miał pretensje np. o to, że używając "niedozwolonych" effów moda skrzaczy msx na kompotach. Poprawie regulamin covox compo i wrzuce tu niebawem. Jeśli ktoś będzie miał uzasadnione powody; zapraszam.
Wait...
NNo, reg poprawiony. A oto on:
1. Zasady ogólne COVOX COMPO
* Muszą być nie mniej niż 3 prace i dwóch autorów, by konkurs się odbył. W przypadku mniejszej ilości prac (poniżej 3) muzyki za zgodą autorów będą prezentowane poza konkursem - zadecyduje o tym organizator - w porozumieniu z uczestnikami konkursu. Nie ma podziału na mod / neo compo - wszystkie prace w tej kategorii występują pod szyldem /covox compo/
* jeden autor może wystawić max 3 prace (włączając koprodukcje..).
* prace muszą posiadać stosowny opis w pliku txt (znaki w standardzie ATARI) zawierającym; miejsce zdarzenia, tytuł, autora(ów), itd.
* msx musi stanowić własną kompozycję
* W przypadku modów - nie ma znaczenia, na jakiej platformie został napisany.
* można używać cudzych sampli - bez konieczności udowadniania źródła ich pochodzenia.
* Nie zapętlamy modułów - tak będzie bezpieczniej; czyli w songu nie umieszczamy komendy w stylu np. FF:xx
* Limitem czasowym jest zdrowy rozsądek i talent twórcy;- jeśli więc po przekroczeniu minimum 3:30 moduł może zostać dyskretnie "wyciszony". "Minimum" nie oznacza oczywiście, że msx musi trwać ustalony umowny limit czasowy.
2. Covox compo - szczegóły
* Wszystkie prace na COVOX compo odegrane zostaną na NEO 1.5 (lub odpowiadającym mu playerze) / covox (ok. 12kHZ na track) / 1088kB RAM. Dopuszczonymi formatami są tu oczywiście pliki *.mod i *.neo. Rozkład track'ów; 1-4/2-3 - tu ważna uwaga, gdyż nie wszyscy mają poprawnie zbudowanego covox'a. Nie używamy formatu NEO w wersji(ach) 0.x (o ile ktoś je posiada).
* NeoTracker umożliwia odtwarzanie / edycje modułu o max objętości 1MB, lecz pisząc taki msx należy liczyć się z faktem, że nie każdy będzie miał możliwość odsłuchania takiej produkcji - chodzi oczywiście o RAM, ew. nośniki danych. Wskazane, aby moduł działał na rozszerzeniu 320kB, czyli max. 15 sampli - każdy z nich zajmuje po jednym banku - niezależnie od swojej objętości. Sample do max 16kB (16384 B), oraz jeden opcjonalnie dłuższy - do max 22kB (22528 B). Jeden bank rozszerzenia 320kB zostawiamy dla użytkowników Sparta DOS X. Jeśli msx nie spełnia powyższych sugestii (nie dot. to max długości smp, która jest stała) - fakt należy zgłosić do świętej trójcy najpóźniej w pierwszy dzień trwania imprezy.
* Sample zapętlone metodą "pingpong" będą odtwarzane jak standartowa pętla.
UWAGA!! Przy odtwarzaniu koniec pętli równa się ZAWSZE końcowi sampla.
* W modułach można używać następujących "efektów": głośność, zmiana wartości nuty na wybrzmieniu/pętli (bez numeru sampla w patternie), zmiany tempa w patternach (01-0F), znak końca patternu, "volumeslide" (płynna zmiana głośności), oraz portamento - lecz w ostatnim przypadku biorąc pod uwagę konwersje z grzyba i sposób w jaki robi to NEO - należy sprawdzić efekt finalny pod NEO (1.5 - działa z emulem / output device; pokey), gdyż tam może to nieco inaczej zabrzmieć. Do dyspozycji mamy 62 nuty (C-1 do C#6). Odpowiedzialność za błędne odtwarzanie modułu niezgodnego z powyższymi założeniami ponosi autor tegoż modułu.
* AMEN