Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Powrót Head Over Heels! Thalamus zapowiada Return to Blacktooth - kontynuację klasyka na Amigę i Atari ST
Silly Venture 2k25 SE - już wkrótce! Tylko do 21 lipca możesz zamówić koszulkę z okazji SV 2k25 SE
Nowy firmware 1.5 dla SDrive-MAX Ulepszony tryb szybki i poprawki kaset w nowej wersji firmware
Ice-T 2.8.2 Nowa wersja Ice-T dla 8-bitowego Atari już dostępna - poprawki i nowe funkcje
Galactic Panic - nowa przygodówka na ST Darmowa gra point and click na Atari ST - ponad 100 ekranów przygody.
Opcje wyszukiwania (Strona 45 z 136)
Stacja TOMS 720 (360,710) ma wbudowany DOS w romie stacji (MyDos 4.5), który przy braku dyskietki jest traktowany jako emulacja dyskietki bootowalnej z tymże DOS-em. Ale to taki mały wyjątek.
Ja mam swój prywatny i obiektywny rankin tutaj i "chromolę" jakieś tendencyjne :D U mnie jest zdecydowanie więcej atarowskich pozycji ;)
nosty: zawsze zostają masowe obrazkownie typu imageshack.us czy hot.jpg.pl
Może to efekt kooperacji z ArcheIl-em ? :D
W moim 65XE siedziała oczywiście atarka, styropiany, kartonowe pudełko z zasilaczem, kablem antenowym oraz papiery: gwarancja, instrukcja obsługi wraz z kodem źródłowym "legendarnej tęczowej autostrady" ;)
W pierwszym momencie, gdy zobaczyłem te screeny miałem skojarzenie ze ścieżkami na płytkach (PCB) ;)
Kabza 2 ! Obowiązkowo przydałoby się, żeby ktoś to napisał.
ST/STE jest zbyt wolnym sprzętem, żeby emulacja Atari 8-bit przebiegała z jakąś sensowną prędkością. Owszem, można, ale to wybitna sztuki dla sztuki.
Po prostu przy włączonym Ataraku i włączonym PC nie podłączaj kabla łączącego i będzie dobrze.
A ja bym proponował, żeby ktoś zrobił Duke Nukema 3D... albo chociaż przeportował Wolfensteina 3D :P A takim cichym marzeniem jest Need For Speed ;)
A ja wsadzę kij w mrowisko - polecam darmowe hostingi. Np. bez problemu można załapać się na całkiem sensowne parametry: przestrzeń dyskowa 500MB, 100MB na bazę w MySQL i do tego brak limitów transferu.
A może warto pomyśleć od razu o podpięciu napędu 1,4MB ?
alex: polecam QASM-a - edytor, kolorystyka - wybitnie QA bez jego ograniczeń typu: wielkość bufora, szybkość kompilacji, długość nazw etykiet, do tego parę ficzerów typu linkowanie binariów itp. Jeśli mentalnie jesteś zżyty z QA użycie QASM-a nie wymaga praktycznie zmiany nawyków.
No właśnie. Pomysłów pewnie każdy ma mnóstwo. Ale jakoś chętnych do realizowania nie ma. Za to jak już ktoś ma czas/ochotę i możliwości realizuje własne koncepcje ;)
Kokos: jeździsz może Cinquecento?
Zastanawiam się, czy to standard wśród "rulesujących" :D
Generalnie nie raz gościli na zlotach atarowskich "rulesujący" ;)
xxl: uwzględnienie bitu 4. W rozszerzeniach 576kB i 1088kB jest taki myk, że jak bit 4=1 to bit Self Testu działa tradycyjnie (zależnie od bitu 7) , natomiast przy bit 4=0 Self Test jest nieaktywny, a bit 7 decyduje o wyborze banku.
Ty chcesz za to jeszcze pieniądze? Przecież za utylizację płaci ten, kto się pozbywa, a nie ten kto utylizuje ;)
* bit 7: RAM w obszarze $5000-$57FF (1) lub SELF TEST (0)
* bit 0: ROM w obszarze $C000-$CFFF i $D800-$FFFF (1) lub RAM (0)
bit 7 wlacza SELF TEST tylko wtedy, kiedy bit 0 jest ustawiony na 1. W przeciwnym razie zmiany stanu bitu 7 sa ignorowane.
chcialbym aby rozszerzenie o ktorym mowie bylo uruchmiane bitem 7 w przypadku gdy bit0 =0 czyli obecnie niewykorzystana kombinacje.
Te kombinacje bitów oznaczają konflikt z rozszerzeniami pamięci +512kB (576kB) i+ 1MB (1088kB), a takowych trochę istnieje.
Mam pytanie - czy jako demo z roku 2008 można traktować np. demo Silkcut, która pojawiła się na Amidze w roku 2004, natomiast w roku 2008 dokonano konwersji tego dema na Falcona?
ST/STE, nawet Falconowa - pasują, tyle, że Falconowa ma inny kolor ;)
Wystarczy pisać programy tak, aby zamiast wykorzystywać całą pamięć z przedziału: 0000-$cfff i $d800-ffff zostawić na potrzeby DOS-a drobne $0700-$1fff i zamiast tego korzystać z pamięci dodatkowej, ewentualnie na czas operacji I/O (odczyt/zapis pliku) zrobić "swapa" danych w pamięci (z użyciem dodatkowej pamięci, w której siedzą mechanizmy DOS-a, "przepisywane" na czas operacji I/O) . Dodatkowe rozszerzenie i tak pociąga ze sobą zmiany wewnątrz komputera, więc zakładamy, że rozwiązanie nie trafia, dla posiadacza "gołego atari", stąd co stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystywać dodatkową pamięć, skoro podstawowej brakuje?
I powstanie kilka gier, które z tego korzystają i 3 atarki, które będą posiadać to rozszerzenie, tylko po to, że ktoś uparł wyważać się otwarte drzwi, zamiast skorzystać z tak rozpowszechnionego standardu jak pamięć zewnętrzna :-D
Pamięć.... zewnętrzna! np. dysk twardy i zapis ustawień w formie pliku.
Interesuje mnie sens takiego rozwiązania. Lepszym rozwiązaniem jest RAM-cart, który realizuje podobne zadanie BEZINWAZYJNIE i oferuje więcej przestrzeni (min. 8kB), a jak już musimy (przepraszam za wyrażenie) "rżnąć atarkę", to czemu nie skrzystać z dodatkowego RAM-u w standardzie RAMBO/COMPY SHOP (ktoś nawet posiadał 320kB RAM na statykach z podtrzymaniem bateryjnym).
Znalezione posty [ 1,101 do 1,125 z 3,390 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.100 sekund, wykonano 13 zapytań