jestem chętny
może zrób Candle listę, także na AtariAge, wtedy może uzbierać się większa liczba chętnych
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
atari.area forum » Posty przez tebe
jestem chętny
może zrób Candle listę, także na AtariAge, wtedy może uzbierać się większa liczba chętnych
gdyby MEC (Unfused, Unplugged) był świadom istnienia możliwości realizacji takiego trybu tekstowego HiRes, Lores z pixlem proporcjonalnym 4x4 (HiRes), 2x4 (LoRes) mógłby z niego skorzystać w swoich ostatnich demach, w których króluje tryb znakowy
wymiana pomysłów nie oznacza że ktoś komuś zawłaszczy jakiś efekt czy demo, ten sam efekt można zaprezentować na wiele sposobów
teraz pokrzyżowałem plany Fox-a i będzie musiał zmieniać napisy w demie 'new char mode, first presentation' na 'old char mode, second presentation' ;)
p.s.
rozumiem że tryb 12+ oznacza znak o wysokości 4 linii i standardowej szerokości, dopiero 12++ oznacza znak o połowie szerokości
p.s.#2
może ten tryb będzie bodźcem dla MEC-u aby kontynuowali przygodę z trybem znakowym i stworzyli trzecie demo z tego cyklu (dwukrotnie wyższa rozdzielczość w poziomie i pionie)
jeśli ktokolwiek aktualnie planuje coś zrobić w kwestii jakichkolwiek rozszerzeń, to polecam najpierw kontakt z Candle, może się bowiem okazać że zaczniecie dublować pomysły
chcąc niechcąc Candle zdominował obecnie swoimi zrealizowanymi pomysłami sprzęt 8-bit Atari
lepiej żeby zastosowane pomysły były kompatybilne ze sobą bo na n-tą liczbę wersji softu obsługującą każde rozwiązanie liczyć nie można
Tebe je upubliczni, bez czekania na demo, może komuś się przyda
czekać od 2003 na upublicznienie, masz coś jeszcze w zanadrzu Fox :)
stąd plik z przykładem do pobrania (nie wiem jak na aarea wrzucać pliki)
http://www.atariage.com/forums/index.ph ... try1804753
ogólnie jest to połączenie wcześniejszych dokonań Fox-a w temacie trybu Konop-a, z tym że dotyczy on trybu znakowego, tak aby była możliwość użycia szybkiego dostępu do pamięci w stylu Konop-a i dodatkowo była możliwość prezentacji dodatkowej grafiki w rozdzielczości z pixlem jak w Graphics 15 OS
wiersz dzielony jest na pół sposobem opublikowanym przez Fox-a (tryb 9++) czyli rozdzielczość pionowa zwiększana jest sprzętowo , natomiast rozdzielczość pozioma programowo dzięki odpowiednio spreparowanemu zestawowi znaków
zestaw znaków modyfikowany jest tak aby otrzymać 8 kolorów dither (w przykładzie dla ditheru wykorzystane są tylko kolory 712,708 i 711, kolory 709 i 710 pozostają wolne do wykorzystania, tak samo wszystkie duchy są do wykorzystania)
gdyby atari posiadało zestaw 256 znakowy można otrzymać 16 kolorów dither, ale tak tylko 8 dla szybkiego dostępu do pamięci
lda starszy_nibbl_koloru,x
ora młodszy_nibbl_koloru,y
sta ekranjeśli uprzeć się to i 11 kolorów dither, jednak wtedy postawienie dwóch znaków ćwiartkowych obok siebie będzie trwało dłużej
ldx kolor1_0_10
lda mul_11,x
sta adr+1
ldx kolor2_0_10
adr lda paleta,x
sta ekranmoże komuś się przyda do wizualizacji :)
p.s.
istnieje możliwość aby obrazki G2F były zapisywane w ten sposób, aktualnie próbuję to zaimplementować, na razie z marnym skutkiem
p.s. #2
aktualnie ten tryb nie ma nazwy, jakieś propozycje, 9+++++++++++++++++++++++++++++++ ;)
musisz tylko Pin opłacić znaczek skarbowy
no co Ty Fox, chcesz zostać pustelnikiem
it's bug in mads, '.OR', '.AND' not works
p.s.
mads 1.8.8 bug fixed
skróty klawiszowe są szybsze od myszki, TAB przełączanie okienek, a wybór czegoś z menu na podstawie zaznaczonej dużej litery w treści komunikatu
to może jeszcze artefakty, pamięta ktoś czasy kiedy TV pozwalały wyświetlać kolor w HiRes dzięki artefaktom
VBXE to nie Arka Noego aby zabierać na pokład przestarzałe gatunki techniki
dzięki Vega :) pewnie skorzystam z kodu
zdaje się że stacja 1050 nie formatuje w formacie DD, tylko E i S
jeśli nie ustawiłeś PixelFormat:=pf8bit, to domyślnie obrazki w Delphi mają pf24bit
w przechwytywanie palet nie bawiłem się, ogólnie przeglądam obrazek i wstawiam kolor RGB (CARDINAL) do tablicy, w ten sposób otrzymuje paletę kolorów, a na jej podstawie indeksowane dane bitmapy
Pin-ek kiedyś oglądałeś te dema na starym wyjściu video i było dobrze
VBXE też ma ograniczoną szybkość działania, gdyby był taktowany szybciej mapa kolorów była by węższa a tak minimum to 8 pixli HiRes, ze względu na potrzebę odczytania 4 bajtów dla jednego pola mapy kolorów
a może Fox poprawi kod Numena pod VBXE, wyjdzie taniej
p.s.
co ma wspólnego interlace ze zgodnością GTIA, tryby TIP, APAC etc. wykorzystują niedoskonałość sygnału PAL, czy na Amidze która też korzysta z sygnału RGB są interlace typu TIP, APAC, HAM przecież nie ma z tym nic wspólnego
jej będę miał 2x VBXE tzn 2x więcej kolorów, 2x szybszy blitter i 2x więcej pamięci :)
może jednak poczekaj aż elektrownia dostarczy te 12V
była już o tym mowa wielokrotnie, żaden interlace typu RIP, TIP, APAC itp. które zwiększają liczbę kolorów dzięki niedoskonałości wyjścia Video nie zadziałają na VBXE, które generuje zbyt dokładnie odseparowany sygnał, zbyt wyraźny, zbyt kontrastowy, zbyt zajebisty
chcesz interlace, przełącz na stare wyjście Video, na VBXE interlacy nie mają sensu istnienia
nie będzie żadnej łatki, może jeszcze łatkę na szumy TV i łatke na brak zasilania ;)
na XE/XL nie używa się nielegalnych rozkazów !!! od zawsze
jest za dużo różnych modeli CPU6502 w użyciu (65816 też) aby nielegale mogły działać identycznie na każdej atarce
jeśli NEO sie wiesza to spróbuj Pro Trackera albo Inertie Playera Profiego
Czy dobrze kombinuje,ze konkretne fonty sa przydzielane duszkom dynamicznie, tzn. raz ludzik ma w danym zestawie znakow fonty od 86 do 98 a innym razem od 116 do 128 ?
tak, jednak można to zrobić po swojemu, dynamicznie albo stałymi
drugie pytanko:czy przy przechodzeniu ducha z pierwszego zestawu znakow do drugiego rezerwuje sie i stawia na ekranie cala potrzebna ilosc fontow w 2 zestawie i czeka az duch wejdzie "caly " w obreb 2 zestawu znakow?
ogólnie odczytuje się wszystkie znaki, zamienia na odpowiednie adresy w konkretnym zestawie
Candle nie dasz rady złożyć tylu sztuk VBXE, skontaktuj sie z jakąś chińską manufakturą, niech zrobią taśmowo
printf
# - string
@ - ATARI FLOAT
% - WORD
' ' - ATASCII
" " - INTERNALnew mads accept .array without declared size
org $2000
.array str1 .byte
[0]='Atari',$9b
.enda
Main
jsr printf
dta c'#',$9b,0
dta a(str1)
jmp *
.link 'stdio\printf.obx'
run mainna podstawie dostępnej dokumentacji napisałem co napisałem pod VBXE, tak że dla chcącego nic trudnego
ktoś dysponuje wolnymi miejscami stojącymi ? :)
atari.area forum » Posty przez tebe
Wygenerowano w 0.101 sekund, wykonano 18 zapytań