Dla wersji NTSC:

BR=1789773/(14+2*AUDF3)

BR=1773447/(14+2*AUDF3)

1,203

(12 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Kup sobie identyczny dysk, który np. ktoś sprzedaje bo zaliczył glebę i ma teraz kupę badów, zamień płytki elektroniki i może coś uratujesz. Albo znajdź choćby kogoś, kto używa takiego dysku i będzie tak dobry, że "pożyczy" Ci elektroniki na czas odzyskiwania plików.

Kiedyś, na etapie projektowania interfejsu IDE, rozważałem rozwiązanie wykorzystujące DMA (transfer: 1,77MB/s!!!!), ale brak systemów operacyjnych obsługujących 512-bajtowe sektory sprawił, ze ów pomysł porzuciłem.
Może ktoś taki system kiedyś napisze?....

1,205

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ale Sparte trzeba najpierw miec, a o to wcale niełatwo. MyDos natomiast jest bardzo rozpowszechniony i działa całkiem dobrze, a widok ścieżki - cóż, można się przyzwyczaić.

... ludzie!! oczywiście, że chodzi o kompletny interface, proszę zauważyć, że na cenę składają się następujące czynniki:

- Koszt kliszy = 150 zł
- minimalne zamówienie 50 SZTUK płytek (druk dwustr.) płytki powlekane, cena ok. 10 zł za dcm2
- podzespoły = min. 40 zł
- obudowa 5-6 zeta
- taśma IDE
- dwa wytki

Czy nadal uważacie, że cena 70-80 zł jest wygórowana? Wcale nie mam żadnej gwarancji, że sprzeda się cały nakład, a w tym przypadku wyjde na tym w plecy. Bardziej jednak zależy mi na tym, żeby owy wynalazek trafił do ludzi, a nie skisił się na śmietniku

A czego się spodziewałeś? Żadna przysługa wyświadczona bliźniemu nie pozostanie bez kary. ;)
Cena nie jest wygórowana. Jeśli będziesz miał jakieś problemy przy uruchomieniu, daj znać.

Nie przypominam sobie, żeby były jakieś poważne problemy z obsługą dysków Caviar. Jednnym z pierwszych testowanych dysków był właśnie 30MB Caviar.

1,208

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

w takim razie podeślij mi sparte na majla ! pigula_shpoon@interia.pl

i jak mozesz podaj mi do czego jeszcze posiadasz dokumentacje !
może czegoś jeszcze nie mam ....

Bitmapę wysłałem. Wyszła strasznie duża (ponad 3MB - kolor!), na szczęście po spakowaniu zajmuje tylko ok. 30kB (jak to bitmapa).
Z gotowych projektów mam jeszcze gdzieś płytkę do stacji dysków XFD601(2), ale to już chyba bez znaczenia - i tak kontrolery WD1770/1772 i mikrokontrolery 80C50 są już nie do kupienia.

1,209

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A po co to robisz? Ja mam od dawna rozrysowaną płytkę od Sparty. Oczywiście pod Gerbera, dokładnie tak samo jak moduł interfejsu IDE.

1,210

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jak Wam nie pasuje, to niedługo uzupełnię.

1,211

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wyslalem. Schemat jest najprostszy z możliwych, ale przeznaczony do 130XE. W innych komputerkach trzeba wstawic (lub czyms zastapic) scalak CO25953.

1,212

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Mogę Ci wysłać swoje. U mnie działa. :D

1,213

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Uzupełnienie: jakbyś nie miał schematu, to numery odpowiednich nóżek:

PIA PB2 - pin12 -------> CO25953 pin3
PIA PB3 - pin13 -------> CO25953 pin4

1,214

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Moim zdaniem żadna z pamięci nie jest uszkodzona a błąd jest spowodowany uszkodzeniem PIA, sterownika rozszerzenia pamięci (CO25953 - to taki mały, 16-nóżkowy układ w pobliżu FREDDY-ego) , a najprędzej przerwaną ścieżką łączącą linię PB2 lub PB3 z w/w sterownikiem, lub złamanym rezystorem od jednej z tych linii do zasilania.
Sprawdź, czy kasowanie/ustawianie 2 i 3 bitu PORTB ($D301) powoduje zmiany napięcia na odpowiednich nóżkach CO25953. Zamelduj o wynikach

1,215

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nazwa programu nic Ci nie da, bo to program napisany przez Głównego Konstruktora w firmie, gdzie pracuję. Pliki obrabiane przez ten program mają zupełnie inną postać, są tylko przekodowywane na Gerbera. W drugą stronę nie idzie, zresztą nie ma po co, bo chyba nie zamierzasz coś w płytce poprawiać? Programy, które wymieniłeś, mogą działać tak samo.
Po co upierasz się przy drukowaniu rysunku? Ja zawsze dostarczam te pliki do zakładu produkujacego płytki i więcej mnie nie obchodzi. Nie wiem, czego tam używają. Domyślam się, że fotoplotera. :) Mam propozycję: wyślij te pliki mailem na adres: elpin@it.com.pl i spytaj, czy są w stanie coś z nich zrobić. Najlepiej od razu podaj liczbę egzemplarzy.

Schematu kabelka poszukam i wyślę Ci na skrzynkę. Programik do niego chyba masz?

1,216

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Szkoda że Tylko  widziałeś !!!!!

Kolega Żuk nikomu nie udostępnił ani nie opublikował swoich wynalazków ( a ma ich trochę ....) i w taki sposób kolejne ciekawe przeróbki pójdą do lamusa  :evil:

I kto to mówi? :)
Wcale nie jest tak, że zakopałem wszystkie projekty dla archeologów. Kto chciał, ten dostał. Sam o tym wiesz najlepiej. :)
Dokumentacja interfejsu jest wykonana pod standardowy fotoploter Gerber. Taki format plików przyjmują bez bólu nawet na Tajwanie. Robiłem już płytki w kilku firmach w kraju i z doświadczenia mogę powiedzieć, że tylko kiepskie zakłady żądają plików na naświetlarki postscriptowe, a to dlatego, że nie mają własnych fotoploterów i taniej ich kosztuje wykonanie klisz w poligrafii niż zlecanie plotowania klisz np. w ITR.
Kiedy przekazanie paru osobom ;) pełnej dokumentacji nie przyniosło żadnych wyników, rozważałem, czy nie zamówić samemu z tuzina płytek, przynajmniej po to, żeby zamknąć usta oszczercom  :D:D  Niestety, to trochę ryzykowne przedsięwzięcie. Wystawiony na próbe na Allegro komputer z wbudowanym dyskiem nie wzbudził wiekszego zainteresowania, chociaż puściłem informację na listę dyskusyjną. Cena nie była może okazyjna, ale niewiele odbiegała od niegdysiejszej ceny samego interfejsu, a przecież Atarynka z rozszerzonym RAM-em i sam dysk też są coś warte. Zamówienie w/w liczby płytek kosztuje ca.300PLN.
Ktoś reflektuje?
Nie przypominam sobie, żeby ktoś był zainteresowany opisem wyjścia na monitor CGA-mono. Mogłem zrobić swoją stronkę i opisać parę gadżetów, ale nie mam na to czasu, a i nie bardzo mi się chce. :) Zawsze pozostaje e-mail.