1,226

(15 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

Problemy są i to duże - jak używa się dyskietek HD i kosmicznych obrazów Ramzeso/Paskudo podobnych.

Wprawdzie na obecną chwilę st2disk 2.0b, dos navigator i emulator steem 3.2  rozwiązał już moje wszystkie problemy - ale chciałem skopiować sobie manuala z tamtej strony bo był bardzo dobrze napisany plus dodać do niego parę własnych uwag aby podesłać go paru osobom bo  dostałem pare mejli  w tej sprawie, a na forum boją się puścić posta aby nie zostać zmieszanym z błotem!!!

1,227

(25 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

o shit..... wielka szkoda bo gra to byłby normalnie wypas !!!!

1,228

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Interfejs sio2ide w opcji z USB to koszt 100zł, bez usb 80zł plus koszty wysyłki 6zł. W cenę wliczona budowa sio2ide, mały napiwek dla autora zabawki, druknięcie instrukcji, nagranie CD z dokumentacją w formie elektronicznej plus troszkę darmowego softu przydatnego do zabawy.

Jeżeli zamierzasz wykorzystywać Atarkę tylko i wyłącznie do odpalania gier/programów to kabelek sio2pc w zupełności Ci wystarczy - koszt hmmm jak podeślesz mi wtyczkę SIO to za kabelek 5m zapłacisz 15zł plus koszty wysyłki około 6zł - wadą tego rozwiązania jest wymóg posiadania Pc'ta z wolnym portem COM.

1,229

(15 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

Czy ktoś posiada back up tego site'a?!! Był tam fajnie opracowany tutorial dotyczący przewalania danych z PC na ST... można byłoby go wrzucić do encyklopedi Atariki lub Azbestowni...

1,230

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Tutaj mnie zaskoczyłeś - nie wiedziałem że ten wspaniały util posiada takie funkcje!

Mam prośbę Mac jakbyś kiedyś znalazł źródełka do tego cudownego narzędzia to może być dorzucił obsługę TM8
(bo obecnie trzeba zmieniać rozszerzenie). A tak wiem z jakim typem muzy mam doczynienia...

1,231

(22 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

spoko potestuje... chwilowo tne jak za starych dobrych czasow w cannon fodder, turricana i minera 2049er

1,232

(22 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Jak w temacie, mam już prawie 10GB danych do ST/030 przejrzenie tego wszystkiegio to ładnych parę miesięcy... a na początek chciałbym pobawić się samymi perełkami można prosić o jakieś typy gierek z miodną muzą i grafiką?! Typ hmm zręcznościowe i logiczne.

1,233

(271 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czekam na pliki od Pasia - wiem, że w ten weekend miał je sprawdzić proszę o parę dni cierpliwości. Roześlę wsio jak tylko dostanę....
Na obecną chwilę schemacik oraz manuala po angielsku oraz bios i startowe oprogramowanie znajdziesz pod  linkiem

http://marcinprusisz.asf.pl/Idea.zip

ps. Mały update --> zawartość Gali oraz uwagi Pasia co do stosowanych układów (oraz wykryty jeden mały błąd na PCB) dostępne pod linkiem. Płytek już poprawiać nie będę bo w sumie wystarczy miejscami zamienić kondensator z rezystorem...

http://marcinprusisz.asf.pl/idea_gale.zip

1,234

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

panther + tablica konwertująca

1,235

(8 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

no to bede musial sprawdzic pare wersji tego programu, bo pierwsza ktora dorwalem za bardzo nie chciala mi sie zmiescic w st medium.

1,236

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Monsoft napisał/a:

Chcialbym tylko, aby to forum tak jak na jego poczatku laczylo ludzi a nie dzielilo.

Nie ty jeden!

1,237

(8 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

taa tylko Ecopy ma wygórowane wymagania co do rozdziałki... na TV mi się wsio nie mieści...

1,238

(8 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Czy ktoś próbował przywrócić zawartość dyskietki z obrazów DIM znajdujących się na ftp.atarti.art.pl
z kolekcji Paskuda ? Ja próbowałem już kilka wersji fcopy pro i efekt mizerny....

1,239

(30 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

Drugą rzeczą którą można byłoby dodać to baza softu dla seri ST/030. Ostatnio 3 dni walczyłem z różnego rodzaju obrazami dyskietek ST dim/st/msa. Na pieca jest troche oprogramowania które ułatwia te operacje niestety nie ma jednego dobrego i fajnie byłoby zebrać to do kupy.

1,240

(30 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

Zauważyłem ostatnio, że coraz więcej osób wraca do gierek z lat swojej młodości - po paru-kilkunastu latach braku styczności ze sprzętem nie dziwi mnie brak umiejętności z ich strony w podstawowej obsłudze emulatora czy też sprzętu. Dlatego utworzenie działu na forum (z lamerskimi jak to określił mikey) pytaniami i odpowiedziami na nie to jak najbardziej strzał w 10!!

1,241

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jeżeli Twój Qmeg to wersja 4.04 zrób następująco:

1) Odpal Atarkę z Qmegiem, jako D1 ustaw sobie Ca2001, zepnij Atarkę kablem sio2pc z grzybem poprzez stację (ma ona dwa gniazda SIO z tył obudowy - za pomocą jednego połącz stację z Atari, a do drugiego podłącz kabel sio2pc).

2) Włóż do stacji dyskietkę którą chcesz przerzucić do pliku ATR (po odczytaniu gęstości ) uruchom Ape i wybierz z górnego menu file --> new --> atr disk image  - teraz jeżeli gęstość dyskietki do Double (literka D na wyświetlaczu stacji) to zaznacz w oknie double density Size wersję 180kB kliknij OK wprowadź nazwę pliku ATR np. dysk1, zaakceptuj ją i gotowe.
Teraz wyjdź z opcji tworzenia atr'ow za pomocą przycisku exit i przeciągnij plik dysk1.atr na stację D2 w Ape.

3) W Qmegu ustaw się na stacji D1 za pomocą klawiszy kursora (<- ->)  i pacnij R  (Read), następnie Start
zacznie się zrzucanie zawartości dyskietki na ramdysk compa.

4) Po zakończonym odczycie ustaw się na stacji d2 (lub najlepiej naciśnij shift+2 - wtedy stacja D2 będzie dla systemu stacją d1), jeżeli masz zarejestrowane Ape to naciśnij jeszcze F (transmisja ultra), jeżeli nie to koniecznie N (szybkość transmisji standardowa) i pacnij W (write) a następnie Start.
Zacznie się kopiowanie danych z ram-dysku do pilku ATR który masz podpięty jako stację D2.

That's all

1,242

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Napisz jaką masz konfigurację sprzętową tzn. ile masz Ramu i czy masz Qmega, oraz czy zamierzasz przerzucić wersje plikowe programów czy całodyskowe. Jeżeli posiadasz więcej niż 64KB Ram oraz Qmega w Atarce to możesz do tego celu wykorzystać wbudowany kopier (R - read, W - write) - ustawiasz stację Ca2001 jako D1 a pod Ape w D2 montujesz pustego Atr'a o określonej wielkości (90/130/180KB) - możesz go utworzyć pod Ape --> menu file --> new --> atr file.

1,243

(9 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Candle zapodaj program do bazy... (albo wrzuć go do Azbestowni)  bo ja już 2 nocki zawaliłem walcząc z niektórymi obrazami gier na ST...

1,244

(6 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

A czy jest jakiś soft pozwalający zgrać pod Dosem plik st/msa o budowie 79 track/11 sektorów
bo makedisk 1.5 maks zgrywa  10 sektorów na track

1,245

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Tak jest to wtyk Din13 i kiedyś nagminnie stosowany w zmieniarkach samochodowych. Teraz już mniej popularny - ale dostępny w dobrym sklepie elektronicznym, z ciekawości zajrzę jeszcze na tme.pl

1,246

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Wyrwałem ostatnią thx Nosty - za jedyne 6,20zł (kabel 9zł za 5 metrów + euro 3zł).

1,247

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Dzisiaj sprawdzę, a ma jeszcze ktoś może pod ręką schemat takiego kabelka? Żeby przejść z wtyczki ST na Euro?! Bo kabelek którym aktualnie dysponuje jest troszeczkę zrąbany i chciałem zrobić sobie nowy.

1,248

(34 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Pin napisał/a:

piguła ?? - i ty nie masz "fryzjera" ?? :) - coś mi sie wydaje, że na mojej GS'ce to działało - sprawdze to.

Nie mam - mimo, że kiedyś na grupie dyskusyjnej kogoś nakłoniłem do zdjęcia schematu code 3 freezera - w sumie można by było nad tym popracować - narzędzie czasami przydatne...

1,249

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Czy ma ktoś może na zbyciu wtyk do gniazda monitorowego ST?!
Chętnie odkupię jedną sztukę - ewentualnie przejścióweczkę na euro...

ape pro system jest do robienia obrazów zabezpieczonych dyskietek - i działa tylko ze stacją 1050