Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Opcje wyszukiwania (Strona 54 z 91)
pasiu napisał/a:Tylko pamiętaj, że końcówki lutowanych zworek jak i pinów podstawki, czy też eproma nie mogą wystawać za dużo (chyba, że ktoś będzie chciał mieć porysowaną obudowę Lynxa przy gnieździe karta...). Przy laminacie dwustronnym by się tego uniknelo.
Będę testował na swojej konsoli, mogę zalakierować całą płytkę po montażu lakierem bezbarwnym aby nie było żadnych ostrych miejsc - koszt 500ml w spray'u to zaledwie 16zł (ps. jak ktoś z Was drukuje etykiety na płyty bądź same płyty przy użyciu drukarek atramentowych - gorąco polecam jako zabezpieczenie samej etykiety przed wilgocią itp.)
Atarka mu siadła (miał ją do mnie wysłać).... czasami gadam z nim via GyGy
Pin napisał/a:Pigu - czy to wsparcie interpretera LOGO ?? :) - hehehe- ja p*.*.
Nie to jest akurat praca dyplomowa która robiłem parę lat temu(razem z kumplem).
A jako, że w tej materii na rynku jest czystka oboje stwierdziliśmy że chyba spróbujemy na rynek wypchnąc mała serię tych urządzęń bo zainteresowanie poradni logopedycznych jest ogromne...
Ps. Poza tym biorąc pod uwagę najnowsze sondaże wyborcze(według których wygra Donald - mający właśnie m.in problemy z wymawianiem RRR to jest szansa że pierwsze urządzenie trafi do niego hehe)
Dzięki za linka - jak dostanę tylko płytki z gotronika z dwóch projektów które zamówiłem (to z ciekawości podeślę im pcb kmk zobacze za ilę tą płytkę będą w stanie wykonać....) jak koszty będa znośne to może się pokuszę o 30 czystych pcb ale to najwcześniej pod koniec września bo pracuje teraz nad stymulatorem logopedycznym.
eee Zenon najstarszy to Ty nie jesteś.... cały czas utrzymuję kontakt ze starszą osobą - z Andrzejem Glogerem z Nowej Soli.... (starszy od Z. Jabola)
Jellonek - ty jak coś już przywalisz...... ręce opadają....
Dely mnie chodzi o pliki protelowe itp! Bo taką dokumentację posiadałem a nie opis i zasadę działania!
Czy ktos z szanownych forumowiczów może podesłac mi elektroniczną dokumentację tego interfejsu (rok temu poleciał mi twardziel i całe własne zbiory poszły z dymem - a na Vascowych DVD nie ma tej dokumentacji (wiem że rozsyłałem ją mejlowo paru osobom (nie pamiętam niestety komu). Mam niestety tylko na papierze sam schemat :(.
Będę wdzięczny!
Dobra zamówiłem wersję z laminatem jednostronnym, zworki porobię przy użyciu srebrzanki więc będzie solidnie i pewnie (i tak większość z nich będzie pod podstawką pod eproma wiec na pewno się nie pourywają. Z rozmów z Pasiem wiem że Ziff raczej ze względu na swoje gabaryty nie wchodzi w grę - pozostaje więc podstawka precyzyjna... zresztą wyjdzie to wpraniu - koszty są niewielkie więc w ostateczności z płytek porobię carty...
tam o ile mnie pamięc nie myli jest jeszcze jakiś eeprom...
mnie interesuje proste AKI pic + same elementy bierne....
Alp masz może schemacik AKi bez zbędnych pierdół ?! A może masz już ładnie zaprojektowana płytkę ?!
Jak tak podziel się na Atariki... chętnie skorzystam....
dobra dostałem odpowiedź od gotronic'a dotyczącą płytki Pasia (bo wysłałem do nich pliki protelowe)
Oto cycytat z poczty:
Możemy wykonać płytkę na laminacie o grubości 2.50 mm.
Cena plytki :
dwustronna z metalizacją : 4.50zł/szt. + 130 zł za klisze
Ale przeglądając projekt płytki to wydaje mi się że można ją wykonac jako
jednostronną i wykonac tylko " mostki " zamiast ścieżek po drugiej stronie.
Cena płytki jednostronnej : 1,20 zł/szt + 80 zł klisze
Jak widać różnica w cenie jest zasadnicza?!!
(Obie ceny podane są netto) Wiec rzeczywiście trzeba będzie pobawić się w mostkowanie (to raptem 10 zworek)
a cena płytki o niebo leci w dół!
Spoko planuję pierwszym rzutem zamówić 50-70 sztuk także dla nikogo nie zabraknie... jak tylko dostanę płytki dam znać na forum (myślę, że zapłata będzie odbywała się przelewem, płytki wysyłał będę poleconym w kopercie z bąbelkami).
No to Vasco - przy najbliższej okazji rozumiem stawiasz połóweczkę z tej okazji?!
Własnie dostałem pliki protela od Pasia! Zabieram się za sprawdzenie profilaktycznie wszystkich połączeń i jeżeli nie znajdę żadnego błędu (co jest praktycznie pewne na 99.9%) zamawiam płytki w gotroniku.. Czas realizacji 7-14dni.
Ktoś poza Vasckiem zamierza się tam wybrać?!
jak nie wbijecie mi się z terminem w zjazd na uczelni to się pojawię (niestety wcześniejesze terminy zawsze kolidowały mi z uczelnią!).
Ceny masz na pierwszej stronie tego wątku!!! Sam podawałem. Nie wiem tylko czy Pasiu nie przerobił tej płytki pod kontem jakiegoś flash'a
jeżeli tak (a to będę wiedział jak zobacze plik protela) to podam nowe ceny
Odpisał mi Gotronic u nich wykonanie kliszy koszt jakieś 80zł netto plus przy 50 egzemplarzach płytki cena za sztukę 3zł netto
z wysyłką zamknę się więc w kwocie 290-300zł brutto.
Czyli płytka będzie kosztowała 6zł-7zł plus koszty wysyłki.
ps. Odezwał się też Pasiu (pliki protelowe są już gotowe czekam tylko teraz na mejla) i myślę, że najpóźniej pojutrze złoże zamówienie .... czas realizacji 7-14dni
dely napisał/a:Druga sprawa jest bardziej poważna - jak zauważyłem, przez ostatnie 3-4 miesiące do bazy plików dodano raptem z 5 pozycji. Kto więc będzie uploadował programy dla STefanów? Ja nie.
Pukałem Dely do Ciebie w tej sprawie chyba z tuzin razy - bez odzewu....
Na tą opcję w nowszej wersji raczej bym nie liczył. Nie wiem czy w ogóle będzie nowsza wersja.
Proponuję po prostu zmontować sobie dwie wersje sio2ide (jedną w wersji 4.4, a drugą 1.7).
Szybka zamiana numeru flopa jest możliwa pod Qmegiem 4.x (shift+numer stacji) niestety jego posiadanie nie gwarantuje nam 100% skuteczności (nie próbowałem jeszcze zabawy z wbudowanym w niego freezerem?!
Może jego używanie zwiększy skuteczność takiej operacji).
Niestety wersja 4x SIO2IDE nie pozwala uruchamiać plików com i exe bezpośrednio z partycji. Musisz najpierw za pomocą atrutil'a lub plugina atr do Total Commandera utworzyć sobie plik atr (najlepiej utwórz 16MB i w nim pozakładaj katalogi/podkatalogi i wrzuć do niego wszystkie użytki plikowe którymi chcesz się bawić).
dely napisał/a:pomysł macgyvera, żeby szukać chętnych na "koprodukcję" F7 jest całkiem na miejscu, ponieważ chyba nikt nie wyobraża sobie, że biedak (?) Pasiu będzie siedział dniami i nocami i fabrykował płytki dla wszystkich, którzy tego sobie zażyczą ;)
Widząc jak złożony jest to projekt (bazując na stronie o F7), myślę że Pasiu będzie zmuszony zamówić gotowe płytki (produkcja z tego co wiem rusza chyba na wiosnę) bo rzeczywiście biedak temu sam nie podoła!
Mam tylko nadzieję, że to ustrojstwo nie będzie wymagało dostrajania do każdego modelu osobno. Bo wtedy zapewne każda zmontowana płytka i tak będzie musiała się przewinąć przez jego ręce.
Do grudnia zamierzam w końcu sprawić sobie porządną stację lutowniczą (na gwiazdkę) także oferuję swoją pomoc na miarę własnych możliwości!!!
Spokojnie najpierw muszę dostać jeszcze plik protelowy... (jak tylko będę w jego posiadaniu - wyślę zapytanie do paru firm zajmujących się produkcją płytek). Wybierze sie tą której oferta będzie najkorzystniejsza.
Znalezione posty [ 1,326 do 1,350 z 2,257 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.077 sekund, wykonano 20 zapytań