Mi też :)
Xbox1 i PS4 to AMD x64
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Nowy firmware 1.5 dla SDrive-MAX Ulepszony tryb szybki i poprawki kaset w nowej wersji firmware
Ice-T 2.8.2 Nowa wersja Ice-T dla 8-bitowego Atari już dostępna - poprawki i nowe funkcje
Galactic Panic - nowa przygodówka na ST Darmowa gra point and click na Atari ST - ponad 100 ekranów przygody.
Nowa wersja ARIFE Tool od PVBest73 Uaktualniono uniwersalne narzędzie do analizy obrazów ROM i dysków Atari
Echa Sommarhack 2025 Podczas szwedzkiego party Sommarhack zaprezentowano kilkadziesiąt produkcji,
atari.area forum » Posty przez BartoszP
Mi też :)
Xbox1 i PS4 to AMD x64
BartoszP napisał/a:Czy aby na pewno ? SCTLR.IE jest odpowiedzią.
I co działa ci to na tanich tabletach z biedronki, czy tylko w teorii powinno działać?
Ja nie bywam w takich sklepach. Zainwestuj w lepszy tablet to zadziała.
Lepiej udziel odpowiedzi na pozostałe pytania a nie wymądrzaj się o bzdetach.
Ty twierdzisz, że lepszym owocem zamiast banana jest parówka bo ma kształt do niego zbliżony. Ja wybieram jabłko.
Czy aby na pewno ? SCTLR.IE jest odpowiedzią.
Domyślny tryb pracy ARM jest ustawiony na zgodność ze starszymi procesorami <= ARM6 ale wcale tak nie musi być.
Będziesz dyskutował z tym: http://infocenter.arm.com/help/index.js … jijaj.html ?
[edit] i z tym: http://infocenter.arm.com/help/index.js … hddbc.html ?[/edit]
ARM jest tak konfigurowalny jak PowerPC...powiedziałbym, ze jeszcze bardziej bo po prostu zaprojektowany został z wiedzą co jest dobre w różnych procesorach i jak to wykorzystać.
[edit 2]Tak przy okazji...Wgrany core do FPGA jest big-endian lub-little endian w zależności jaki procesor akurat implementuje.
FPGA samo z siebie jest nijakie-endian bo po prostu jest to zbiór bramek. To samo FPGA w MIST raz jest procesorem 8-o, raz 16-o a raz może być i 17-o bitowym. To trochę inna liga niż PowerPC. FPGA nic nie emuluje. Ono po prostu JEST DANYM PROCESOREM w danym momencie....no może daną architekturą procesora gdybyś chciał się czepiać słówek i szczegółów.[/edit 2]
Ponieważ jest tak jak 680x0 big endian.
Jest w domyślnym trybie pracy procesora. Może tez pracować ze wsparciem danych zapisanych w trybie little-andian. Ale to przecież dla Ciebie oczywista informacja.
Procesory ARM6 i nowsze też są big-endian więc równie dobrze nadają się do użycia zamiast PowerPC. Na dodatek komputery oparte o nie są dostępne w każdym kiosku i spożywczaku na osiedlu. Nawet pewno w Biedronce cos znajdziesz.
A tak w ogóle, to najlepiej skorzystaj z MIST'a. Tam po prostu masz taki procesor jaki potrzebujesz i nic nie musisz emulować.
A. Na PowerPC też tego nie uruchamiasz tego softu "natywnie". Jesteś tego świadom ?
B. Nikt nie pisze, że PowerPC jest "nieświetne". Po prostu nie ma "parcia na szkło" na ten procesor w środowisku Atari.
C. Skoro w Mac G4 jest PowerPC, to po prostu uruchom NATYWNIE freeminta....pokaż jak to zrobić skoro się da.D. A czego ja niby nie mam jak uzasadnić ? Jakoś nie łapię tej aluzji. To nie było do mnie....
Twój problem polega na tym, że jesteś przekonany, że procesory PowerPC wykonują kod 68k bezpośrednio. A to nie jest prawda.
Co oznacza to "wyboldowane" ?
Na atari i amigę jest mnóstwo starego kodu niestety bezużytecznego na x86, bo np dostępnego tylko w postaci skompilowanej, w asemblerze 68k, pod stary kompilator.
No tak......czujemy się tacy malutcy przy takim EKSPERCIE....
Jedna uwaga:
PowerPC nie jest kompatybilne z 680x0 bardziej niż architektura x86, x64, Alpha czy też ARM.
Jest po prostu bliższe architekturą co ułatwia i przyspiesza działanie emulatora kodu 680x0 i nic ponad to.
Tak samo efektywnie jak architekturę big-endian 680x0 może emulować architektury little-endian dzięki funkcji automatycznej zmiany kolejności interpretacji bajtów danych pobieranych z pamięci dzięki odpowiedniemu ustawieniu bitu LM w rejestrze HID0.
Gdyby komuś się chciało, to przepisałby ten amigowy konwerter plików 68k pod srodowisko x64 i tez dwa, trzy stuknięcia w klawiaturę i byłaby emulacja jak na tych współczesnych pseudoAmigach. Amigowcy nie wynaleźli ponownie koła. Na każdym procesorze można emulować dowolny inny. To tylko kwestia wydajności i czasu poświęconego na emulacje kodu.
Podkreślam słowo EMULACJA bo PowerPC też ten kod emuluje.
Tak ogólnie to PowerPC jest tako samo nierozwojowy na rynku komputerów domowych jak inne procesory z tamtych lat. Możesz pisać o nim co chcesz ale faktu, że przemawiają przez ciebie sentymenty nie zmienisz.
PS.
O którym emulatorze piszesz ? Tym mniej wydajnym BlackBox czy rekompilatorze Petunia, który tak naprawdę dokonuje zamiany kodu 68k na PowerPC i wykonuje kod PowerPC ?
@swinkamor12: jeszcze fajniejszy był procesor Alpha, który w Windows NT miał nawet emulator/kompilator JIT dla kodu x86.
To coś nazywało się FX!32 https://en.wikipedia.org/wiki/FX!32 i działało tak jak działają teraz optymalizujące środowiska Javy.
Alpha RULEZ !!!
Ot ciekawostka: http://www.codeproject.com/Articles/103 … RasberryPI
A najgorsze, że od wiosny słabo "kury sie niesom"...pewno też przez Sejm albo braki witamin
http://www.agrofoto.pl/forum/topic/8310 … C4%87-kur/
Zatem:
Bicykle dla cyklistów.
A+B+C....Migasz się...w tych plecaczkach nie mieści się nawet zapasowy komplet bielizny na "długą i wyczerpującą" podróż. Ja nie piszę, że oni tam maja broń czy jakieś inne podejrzane rzeczy. Oni po prostu nie maja ze sobą nic a wyglądają jakby codziennie spali w "powszechnie dostępnych, tak jak woda, hotelach". Cuda Panie, cuda....
Porównaj sobie ich wyposażenie albo właściwie brak wyposażenia z zawartością dowolnego plecaka turystycznego gdy wybierasz się na nawet tylko dwudniową wycieczkę.
Bądź realistą. To nie chodzi o terroryzm a o kolonizację.
Adam:
A. Zauważ z relacji, że stosunek samotnych mężczyzn w wieku poborowo-wojskowym do kobiet i dzieci to jakieś 4:1...tak z grubsza.
B. Większość tych mężczyzn ma małe zgrabne plecaczki z niewiadomą zawartością. Mało jak na dobytek życia.
C. Większość nie wygląda na steranych walką i partyzantką a na schludnie i czysto ubranych po niby wielodniowej tułaczce.
Jak oni pokonali tą daleką uciążliwa i niebezpieczna drogę z "Afryki" w takim dobrym stanie ? Gdzie oni wieźli jedzenie ? Skąd mieli wodę ? Gdzie się myli i kąpali aby przed kamerami wyglądać tak świeżo i medialnie ?
Ja z podróży własnym samochodem do Bułgarii z postojem w hotelu i wszelkimi udogodnieniami na które miałem ochotę po 2 dniach nie wyglądałem tak rześko. Wiem, wiem....jako "europejski Afrykańczyk" nie nawykłem do tułaczki i dlatego byłem tak "wymięty".
To nie jest ucieczka....to jest zaplanowany najazd...i do tego do razu deklaracja o wybudowaniu 200 meczetów.....
To raczej jest krucjata w Europie a nie ucieczka przed reżimem.
Co nie zmienia faktu, że to nie Afryka więc nie są to uciekinierzy/migranci z Afryki. I z tym nie ma co dyskutować.
Adam:
Ja wiem, że faceci ponoć rozróżniają tylko dwa kolory ale to powinno Ci chyba wystarczyć aby widzieć wyraźną różnicę pomiędzy hebanowym murzynkiem Bambo a śniadym Azją Tuchajbejowiczem ?
Adam: droczysz się czy nie chcesz odpowiedzieć ?
Nie dziwi cie mówienie o Syryjczykach, że są z Afryki ? To tak jakbym mówił o tobie, że jesteś Azjatą.
@Adam:
Skup się: "klu" pytania było "AMERYKANÓW" a nie słowo "lubisz" ?
Czyli czy mówisz o kulturze eskimoskiej czy tez o inkaskiej choć cały czas o amerykańskiej.
Adam:
Tak...ludzie....ale niekoniecznie oznacza to to samo jeśli chodzi o mentalność.
Zadam pytanie: Czy lubisz Amerykanów ?
I teraz zastanówmy się czy ja mam na myśli Argentyńczyków, Brazylijczyków, Chilijczyków, Meksykanów czy też może Kanadyjczyków albo, co najfajniejsze Eskimosów, zwanych obecnie Inuitami także mieszkających w Ameryce.
Tak w ogóle, to czy Syria jest w Afryce ? Bo jak dla mnie to mówimy o napływie Azjatów.
Bądź też naród nie jest głupi i statystycznie rzecz ujmując nie traci czasu na coś, co jest właściwie tylko konsultacją a nie ma mocy sprawczej.
Niezależnie od pytań, które padły lub miałyby paść, to przy tak ogólnych pytaniach tak naprawdę jest to legitymizacja czegokolwiek. Niekoniecznie związanego z samym pytaniem.
Ot choćby pod pytanie "Czy chcesz obniżenia wieku emerytalnego ?" można podpiąć podwyższenie podatku VAT, CIT i PIT bo "przecież z czegoś trzeba finansować". Można zaprzestać budowy dróg..."bo kasa potrzebna na emerytury".....można rozbudować wojsko...."bo rozpuszczonych młodych emerytów trzeba bronić".... można wprowadzić JOWy bo to ułatwi realizację celu jakim jest obniżenie wieku. I jeśli ktokolwiek bedzie narzekał albo zgłaszał jakieś uwagi, to wtedy padnie: "Naród w referendum zdecydował, że chce więc niech teraz nie narzeka".
Dla tych, którzy chcą się czepiać:
Poprzednie zdanie jest tylko przykładem. Związek przyczynowo skutkowy nie jest wiążący i nie określa moich poglądów. Służy tylko jako uzasadnienie tezy o legitymizacji dowolnych poczynań.
To ja wam polecam zakup i przeczytanie tego:
http://www.margarytkaart.pl/pl/p/Biblio … WANIA/3416
Nie ma klopsa...przecież to jest microSD + adapter do SD...
Hmmmm....temat wątku średnio komponuje się z datą :)
Eeee....pewno myślał, że jesteś na Javie i tam piszesz używając Objective-C: http://www.apportable.com/
...później pójdzie na śmietnik...
A nie do utylizacji ? co ze świadomością ekologiczną ? :)
PCKurier ?
atari.area forum » Posty przez BartoszP
Wygenerowano w 0.082 sekund, wykonano 16 zapytań