Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Polska replika Re-falcon030 Replika Suavka to 1:1 oryginalnego komputera z kilkoma dodatkami.
Wyniki konkursu VCCC 2025 Poznaj zwycięskie prace Vintage Computing Christmas Challenge 2025 i pobierz paczkę z plikami.
rmac 2.4.12 Makroasembler doczekał się aktualizacji z licznymi poprawkami dla wielu procesorów.
Program zlotu Last Party 2026 Poznaj szczegółowy harmonogram 12. edycji kultowego demoparty Last Party w Licheniu Starym.
F16 Falcon Strike 2.0.0 Ogromna aktualizacja polskiego symulatora lotu F-16 na Atari XL/XE wprowadza nowe tryby i mechaniki.
Opcje wyszukiwania (Strona 57 z 133)
Tak, na Allegro, Tablicy i Ebayu...
I na tablica.pl też, znów ukradzione moje zdjęcie TT-ki:
http://tablica.pl/oferta/atari-tt030-ID … 7bceecf24c
Kur... co za dziadostwo.
Nie jesteś w temacie... :)
A poza tym co ma wyświechtany slogan o "wolnym kraju" wspólnego z forum, na którym powinny obowiązywać pewne zasady, a dla utrzymania porządku moderator musi być czasem dyktatorem? ;)
Jakim ja tam łaskawcą, tylko przyniosłem dobrą(choć kosztowną) nowinę :D A teraz sam muszę grzebać w portfelu...
mazi napisał/a:ZbyniuR napisał/a:Bo Jastrząb miał nowszy i trochę szybszy procek
Sokół, Panie kolego, Sokół.
Hehe, podobnie pomyliła się ś.p. Pani Kaczyńska (choć pewnie tylko wykonała o co ją prosili), nadając naszym F-16 (Fighting Falcon) imię "Jastrząb" ;)
@YERZ
Cena ACA-500 ma wynosić około 300 zł w podstawowej konfiguracji pamięci (+2 MB).
ATARI ma w sobie więcej z zaawansowanego komputera, C64 więcej z konsoli ;)
Super, w takim razie chętnie odkupię je od Ciebie, jutro(dziś ;) ) na privie domówimy szczegóły.
Hmmm... Googlam po symbolach kostek i nie mam pewności... Jeden taki SIMM ma 4 MB pojemności? Jeśli tak, to właśnie takiego kompletu szukam :)
A... To faktycznie lipa technologiczna jak dopiero 1989, choć dla nas w PL to i tak żadna różnica nie była, bo kto by przed 1989 myślał o HDD w domowym 16-bitowcu.
Nie pamiętam, porównywałem Lotusa I albo III, w II na pewno na ST nie grałem.
Cyprian napisał/a:Co do "cudności" to zarówno Amiga jak i ST miały swoją dawkę. W A500 był to dźwięk stereo i 4096 kolorów, w STfm wysoka rozdzielczość w 71Hz i twardy dysk. Tak więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie "dla każdego coś miłego" :)
Ale czemu twardy dysk jako przewaga ST? Przecież nawet samo Commodore robiło A590 do Amigi 500...
Nie wiem jakim cudem nie widziałeś różnicy w Lotusie na ST i Amidze, amigowa wersja przygniata ST płynnością/dynamiką oraz rewelacyjną muzyką i całościową miodnością znacznie przebija wersję ST. Niestety ;)
Dlatego Blizzarda bym zostawił w A1200, ale sama ACA500 to świetne rozwiązanie do zabawy z A500 :)
Tak wkrótce, na razie jest preorder :P
This product is currently not available (ETA: December 12, 2013).
Tak nawiasem mówiąc, wkrótce będzie dostępna świetna rzecz do A500:
http://www.vesalia.de/e_aca500.htm :)
Oprócz takich ficzerów jak szybszy procek, dodatkowy RAM, obsługa CF (z bootowaniem), można także podłączyć do tej karty turbo z A1200 (np. Blizzard IV działa ;) ) i mocno dopalić A500. Choć wtedy to już niezła choinka z tego powstanie ;)
Z Boulder Dashem to chyba ja wtedy "walczyłem" ;)
Dajcie spokój z tym... Szkoda Ricka ;)
Nie było czegoś takiego jak "szarobury" czerwony w sprawnych Atari 8-bit. Potencjometr natomiast ustawiał jakby całościowe nasycenie chrominancji.
ZbyniuR napisał/a:A ja miałem 4ech znajomych z XE i dwóch miało soczystą czerwień a dwóch innych nie. Tylko taki szaro bury, niezależnie od TV. Kiedyś na jakimś forum (lata później) spotkałem wyjaśnienie po czym poznać bez włączania kompa czy dana seria miała czerwień czy nie. I był też gdzieś opis jak przerobić by miał. Ale teraz już nie pamiętam nawet w jakim języku to forum było. Zawsze mnie dziwiło że Atarowcy się dzielili na grupy które spotykały się tylko z jednym lub tylko z drugim modelem, nie dowierzając że inni mają inaczej.
To jakieś fantasy... Ale może istniały skrajne przypadki, które miały jakoś dziwnie ustawiony potencjometr od nasycenia barw, dostępny także od spodu obudowy.
Artur: myślę, że jednak mimo wszystko nagnę trochę zasady ;)
Sikor: acha, dzięki,
Mam też prośbę, czy ktoś mógłby spróbować odpalić na TT Wolfensteina z HDD w tej wersji? http://atari.8bitchip.info/SCRSH/wolf3d.html
Odpala się plikami START.TOS i chyba START2M.TOS. Ta pierwsza mi nie działa (swoją drogą odpalając się pokazuje TOS RAM 2 MB, choć ST-RAMu mam 10 MB, tak jest w TT?), natomiast ta druga w końcu mi się odpaliła w jakiejś kombinacji rozdzielczości i wł./wył. cache, po wielu próbach). I nie wiem czy mam coś nie tak w TT, czy to tak kulawo chodzi na TT...
Po uruchomieniu Sysinfo, na moim TT ukazuje się taki oto widok:

Chodzi mi o informację: "INVALID, ONLY ST".
Jest to jakiś rzeczywisty problem, czy po prostu ten aspekt testu "NIE TYCZY SIĘ TT030"?
Moja konfiguracja to 10 MB ST-RAM oraz 4 MB TT-RAM.
EDIT:
Sam sobie odpowiem: najwyraźniej tak ma być, w innym TT jest podobnie:
http://www.badcow.net/st/tt030.html
A inna sprawa: czy da się wstępnie jakimś testerem wykryć obecność karty VME i wstępnie zdiagnozować jej występowanie w systemie? W mojej TT-ce znajduje się karta Matrix 110, jednak nie udało mi się jeszcze poprawnie zainstalować sterowników, a po chwili działania komputera karta ma dość gorące oba główne scalaki, pomimo nie korzystania z jej potencjalnych "dobrodziejstw". Także nie wiem czy to szrot czy może jednak sprawna karta ;)
Chodzi mi o to, że cała grafika jest zachowana w tej samej konwencji, ot tu i ówdzie więcej kolorów :) I w sumie fajna jest taka spójność wersji :)
Faktycznie, dzięki :) Ale może komuś jakiś złom zalega i miałby takie simmy znacznie taniej - używane ;)
Jak w temacie, ktokolwiek widział, ktokolwiek ma? ;)
Chodzi o rozbudowę TT-RAM w TT030, na mojej karcie rozszerzającej pamięci są przylutowane na stałe w miejscu podstawek i mam tylko 4 MB, a mogłoby być 16 MB :)
Ryszard, przybywaj! ;)
Świetnie, że standardowa gra bez VBXE będzie wyglądać rewelacyjnie, a wersja VBXE doda odrobinę więcej smaku :)
O, jakbyś mógł, to potem napisz jak to faktycznie biednie kuleje ;)
Dzięki za informacje Adam i Jury. W takim razie odpuszczam temat "paskudnego" interfejsu :)
Znalezione posty [ 1,401 do 1,425 z 3,316 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.091 sekund, wykonano 13 zapytań