Kurcze na wyswietlaczu jest D0:
Coś jeszcze trzeba ustawić?
Dobra..udało Mi się to naprawić.
Problem jest z niedokładną instrukcją na której się opierałem.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
atari.area forum » Posty przez skofrant
Kurcze na wyswietlaczu jest D0:
Coś jeszcze trzeba ustawić?
Dobra..udało Mi się to naprawić.
Problem jest z niedokładną instrukcją na której się opierałem.
Zrobiłem to w konsoli CMD poleceniem diskpart potem convert na mbr i format karty na fat32 następnie wrzuciłem na kartedo testów jedna grę oraz plik sdrive.atr i nadal jest ten bład..
Ale znalazłem karte microSD 8gb i sformatowałem ją na fat32 wrzuciłem na nią pliczek sdrive.atr oraz gry.
Nie wyświetla już błędu jest info READY ale i tak kurcze nadal coś nie tak.
Trzymam klawusz Option i właczam Atarynke.Sdrive max jest podłaczony do portu sio i zamiast uruchomić mi się interface sdrive maxx to odpala Mi się ekran z testowaniem Atarynki ten zielony.
Ech co jest nie tak?
Partycja na karcie microSD jest MBR.
Podłaczam pod port usb do komputera pc i mam taki komunikat to raczej nie wina tego że coś jest źle polutowane.
Kabel sio podpiąlem zgodnie z instrukcją.
Bez względu czy podepnę się po usb sdrive maxx do pc czy przez kabel sio do Atari to mam ten sam komunikat.
Muszę chyba innej karty micro sd poszukać ale troche tego nie rozumiem.Urzadzenie obsługuje karty micro sd do 32gb.
Moze ktoś z was poda listę kart z którymi współpracuje wam sdrive maxx
Hej Wszystkim,
Zbudowałem sdrive maxx na płytce UNO i wyświetlaczu 2,4 tft lcd shield ILI9341.
Wgrałem poprzez xloader pliki eeprom_writer.hex oraz SDrive.hex versja 1.3 z tego źródła
https://github.com/kbr-net/sdrive-max/releases
Wszystko ładnie się zaprogramowało pokazała się kalibracja ekranu i wyświetliło się menu sdrive max wersja 1.3
Na dole ekraniku komunikat ready error init sd 1
Ok nie było włożonej kart mini sd.
To sformatowałem kartę mini sd z poziomu Windowsa na format fat32 wrzuciłem plik sdrive.atr i folder z grami.
następnie wyjąłem kartę z komputera i wsunąłem w sdrive maxx.
Podłączam sdrive maxx do komputera z kartą mini sd i nadal mam ten sam komunikat READY error init SD:1
Nie wiem co robię nie tak.Karta sd jest nowa marki Lexar 32gb.
Pomóżcie MI..
Rozumiem Piotrze..a to Ty Jesteś ojcem chrzestnym SAVO?
Hmmm..dobrze wiedzieć:-) kupić na pewno kupie tak samo vbxl tylko na chwile obecną kupiłem Ultimate1mb i multimetr:-) więc budżet na jakiś czas mam zawieszony:-]
To inne pytanie.
Zalóżmy kupuje SAVO montuje je w miejscu modulatora i teraz tak..nie mam vbxl to jak wyprowadzić sygnały aby mieć przez te saturnowe wyĵscie bardzo dobrą jakość obrazu jak s-video?
Jest jakiś schemat?
Piotrze napisałem maila do Ciebie.
Kurcze troche zgłupialem... odnośnie tego moda
https://infoserwis5.home.pl/__atari/por ... l-inaczej/
To może jest jakiś inny prosty mod s-video dla Atari 800xl gdzie nie muszę ciąć scieżek?
Mam jeszcze pytanie do tego tematu.
Chce wykonać s-video moda bez Przełącznika włączającego lub wyłączającego sygnał COMPOSITE bo nie mam w obudowie otworu a nie chce niszczyć też obudowy.
Czy można to zrobić?
Wystarczy że kabelek przylutuje do 2 i 3 pinu??
Charlie Runkle napisał/a:460 to kosztuje Side 3.1 na stronie
Napisałem jedynie jak kształtują się ceny na stronie producenta i że różnica w cenie U1MB a Side 3.1 jest niewielka.Chyba nie ma co porównywać tych dwóch rzeczy. One się uzupełniają.
To Ty też sprzedajesz te przyjemności?
Charlie Runkle podał Ci ceny u Lotharka jakie u niego obowiązują za UM1MB i SIDE 3.1:-)
Ja mam jeszcze pytanie do side 3.1 jest coś podobnego w funkcjonalności ale rozwiązanie które jest udostępnione dla ludzi do samodzielnego złożenia? oczywiście współpracujące z U1MB.
Nie mam tu na myśli komercyjnych rozwiązań tylko te właśnie dostępne dla każdego.
skofrant napisał/a:Odświeżę temat:
Mam pytanie do Ultimate 1mb.
Czy jest możliwość samemu złożenia tego rozszerzenia? Autor udostępnił może projekt? bo w sieci znalazłem tylko informacje, że można je kupić u Lotharka.
Pytam oczywiście z ciekawości...Cześć Skofrant!
Wg oświadczenia producenta, firma Lotharek jest właścicielem autorskich praw majątkowych do projektu, które zostały mu przekazane na przez autora projektu. Nieznane są szczegóły umowy czy jest to umowa licencyjna czy umowa o dzieło.
W świetle powyższego, mimo, że niegdyś projekt był opublikowany, autor postanowił go sprzedać, producent zakupić na wyłączność do produkcji. Odpowiadając na Twoje pytanie, nie jest to projekt open source i nie możesz używać tego projektu na polach eksploatacji innych niż uzyskanych od obecnego właściciela majątkowych praw autorskich.
Mówiąc wprost, to że kiedyś coś zostało udostępnione, dzisiaj nie ma żadnego znaczenia. Projekt możesz kupić na stronie Lotharka. Jest dobrze wykonany, supportowany, serwisowany, wyprodukowany na maszynie pick&place i warty ceny, za którą jest oferowany. Zwróć uwagę, że w ostatnim roku wszystko podrożało, włącznie z kulkami lodów, ale nie projektu u Lotharka.
Jeśli znajdziesz stare pliki, które umożliwią Ci złożenie takiego projektu samodzielnie, to w przypadku problemów z kompatybilnością z innymi rozwiązaniami (podobny temat w tym tygodniu z SIDE3), raczej nie będziesz mógł liczyć na support ze strony oficjalnego producenta. To jest tak jak chodzenie do zegarmistrza z repliką Roleksa. Może się skończyć nawet wezwaniem policji.
Jeśli zaczniesz budować i sprzedawać takie klony, to jest jest na to "kodeks" - nieuczciwa konkurencja i musisz dalej liczyć się z możliwymi konsekwencjami.
To jest moja interpretacja, a autor i producent U1MB mają na pewno większą wiedzę w kwestii umowy między sobą.
Osobiście zachęcam do tworzenia nowych projektów, rozwiązywania wielu jeszcze nierozwiązanych problemów. Nie trzeba się fiksować na jednym temacie, tym bardziej, że mimo że mi wszystko w U1MB pasuje, są takie osoby, które uważają, że można taki projekt poprawić lub zrobić lepszy.
Piotr
Dziękuję peterkaczorowski za wyczerpującą odpowiedź;-)
Gwoli ścisłości...mały komentarz;-) nie mam zamiaru nikomu chleba odbierać...zapytałem z ciekawości, bo na necie jest sporo projektów które są zestawami do samodzielnego montażu;-) ale ok zrozumiałem tu nie ma takiej możliwości...
Kupić kupię bo chce;-) i dawno przymierzałem się do tego.
A mam pytanie...czy jest jakiś otwarty projekt carta podobnego do Side2/side3 taki który byłby kompatybilny z ultimate 1mb i miał podobną funkcjonalność.
O ile ultimate 1mb jest przystępna jeszcze cena to side3 sporo kosztuje blisko 500zł.
Odświeżę temat:
Mam pytanie do Ultimate 1mb.
Czy jest możliwość samemu złożenia tego rozszerzenia? Autor udostępnił może projekt? bo w sieci znalazłem tylko informacje, że można je kupić u Lotharka.
Pytam oczywiście z ciekawości...
Oczywiście, że można. Ultimate do montażu wystarczy jedna śruba i można ją przeprowadzić przez otwór mocujący ekran tuż po prawej stronie złącza PBI. Do użycia przy tym jest załączona do zestawu tuleja (polecam przymierzyć i ją skrócić). Wiercenie - zero. Tyle, że musisz najpierw wszystko zmontować i dopiero potem wstawić płytę do obudowy bo nakrętka idzie od spodu płyty.
Popatrz na fotkę poniżej. Pomiń Rapidusa, zwróć uwagę jedynie na jedną śrubę mocującą U1MB. Trzyma się to wystarczająco dobrze. Polecam.
Dziękuję...bardzo Mi pomogłeś Bracie;-)
Jak w temacie...
Przymierzam się do zakupu tego rozszerzenia.
Chciałbym go zamontować nieinwazyjną metodą jak to jest pokazane na filmach w sieci, że są wiercone otwory aby śruby montażowe przykręcić do rozszerzenia w płycie głównej Atarynki.
Czy jest jakiś normalny sposób aby w tym modelu Atari bez niszczenia płyty głównej przymocować ultimate 1mb?
Może śruby z przyssawkami były dobre? coś takiego jak poniżej
https://ae01.alicdn.com/kf/H0d8193a0414 ... .jpg_.webp
Jeśli nie to co proponujecie?
I jeszcze jedno pytanie jakiej wysokości są te śruby mocujące w ultimate 1mb co są dodawane w zestawie.
Bardzo dziękuję za pomoc;-) teraz wszystko jasne
Cześć wszystkim,
Jestem na etapie zbudowania sobie sdrive max.
To mój pierwszy taki projekt;-)
https://devzine.pl/2019/05/08/jak-zbudo ... drive-max/
W związku z tym mam pytanie...w którym dokładnie miejscu mam podpiąć pięć przewodów od kabla SIO na płytce mikrokontrolera Arduino UNO?
mógłbym prosić o zaznaczenia na płytce gdzie mają być przylutowane 5 pinów od kabla sio?
W instrukcji jest opisany sposób dla opcji z dodatkową płytką pcb pkt nr 3.która służy do poprawy kompatybilnością z szyną SIO.
Ja tego nie potrzebuje ponieważ nic więcej do Atarynki nie będę podłączał.
Z góry dziękuję za pomoc;-)
Słusznie mój błąd...
Więc jeszcze w związku z tym mam pytanie...
Rezystory o takiej mocy 0,125W nie we wszystkich sklepach dostane. A jak dostane to nie dostane innych części...
Czy jak wstawie rezystory o mocy np 0,6W,0,25W lub 1W to nie będzie problemu?
No właśnie miałem na myśli rezystory ich napięcie.
Z tego co wiem to rezystory mają określone przez producenta dopuszczalne napięcie i właśnie o to mi się rozchodzi.
W Tym artykule co wyżej podesłałem autor nie podał jakie mają być rezystory o dopuszczalnym napięciu.
Cześć Wszystkim,
Przymierzam się do wykonania moda w moim Atari aby wyprowadzić sygnał s-video.
Korzystam z tej instrukcji co poniżej
https://infoserwis5.home.pl/__atari/por ... l-inaczej/
Wszystko ładnie wygląda, ale jest jedno ale...
Autor nie podał konkretnie napięcia rezystorów jakie mają być użyte? podał tylko wartość.
Niestety nie można się z autorem skontaktować ponieważ jest zwrotka z serwera pocztowego, że taki adres nie istnieje.
Czy ktoś zna tego forumowicza? możliwe, że jest na tym forum.
Ewentualnie jest wstanie mi pomóc jakich mam użyć rezystorów na jakim napięciu?
Jeśli ktoś z Was zna inne też rozwiązanie ale nie inwazyjne bez cięcia obudowy który umożliwi wyprowadzenie sygnału s-video w Atari 800xl to nie pogniewałbym się aby taką instrukcje mi udostępnił;-)
Dzięki za informacje...
Tylko jak tą pamięć na TF534 wyłączyć...
Cześć wszystkim,
Mam pytanie...próbował ktoś z was zamontować kartę TF530 w Atari ST? ta karta ma chyba konfigurowalną pamięć to teoretycznie mogla by działać w Atari jeśli można byłoby na niej wyłączyć pamięć.
Analogicznie to samo z kartą od Matze 030?
To może inaczej...jaki polecilibyście system/nakładkę która zwiększa możliwości pulpitu w standardowym TOSIE? te podstawowe ikony są nudne i brak trochę funkcjonalności w tym TOSIE...no i te tylko 4 kolory w średniej rozdzielczości...
Cześć wszystkim,
Chciałbym zainstalować na swoim Atari 1040 STE system MagiC 6.20.
Obecnie mam polski TOS 2.06.
Jest może lub ktoś z was dysponuje instrukcją krok po kroku jak zainstalować ten system na karcie CF?
Dziękuje.
Dobra poradziłem sobie...napisałem do tego Sputnika i gościu w ekspresowym tempie odpisał.
Zapłaciłem mu za ten program i teraz czekam aż Mi podeśle.
BartoszuP właśnie jak żyć;-)
Gdzie dokładnie można ten program od Perrego nabyć Ppery? bo tu nie mogę znaleźć opcji zakupu.
http://atari.8bitchip.info/pphdr.php
atari.area forum » Posty przez skofrant
Wygenerowano w 0.015 sekund, wykonano 55 zapytań