1,476

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Mam pytanko jakich CF i jakich przejściówek używacie przy wersji 4.4 bo niestety na mojej karcie i przy użyciu tej przejściówki sio2ide nie działa!
(robiłem już różne kombinacje włącznie z zasilaniem przejściówki z zasilacza PC) -  zaznaczam od razu Atmel na 100% dobrze zaprogramowany - z normalnymi dyskami 3.5/2.5 cala sio2ide śmiga aż miło!

http://marcinprusisz.asf.pl/cf.jpg

1,477

(15 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

a) podłacz normalnym kablem atarke pod tv i zobacz czy masz kolory

jeżeli tak to prawdopodobnie coś skopałeś z kabelkiem podłączeniowym do lcd'a

b) brak kolorów na normalnym TV - mały śrubokręt w ręce i od spodu atarki będziesz miał mały otworek (dostęp do potencjometru na płycie Atari) rusz delikatnie w lewo/prawo obserwując obraz na ekranie powinny wskoczyć kolorki!

1,478

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

eee troche szpachli odrobina farby i ST będzie jak fabryczne.. a napęd od pieca za bardzo nie pasował mi do starego rozwiązania... (i tak cud, że znalazłem jeszcze floppa ze zworkami)

1,479

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

eee farby modelarskie są po 3-4zł mała puszeczka która w zupełności mi wystarczy najgorsze jest tylko to, że jest przynajmniej 10 wariantów szarości i myślałem, że ktoś na forum już obczaił numer barwy... Trzeba będzie poeksperymentować.. bo chciałbym maznąć tackę w CD'ku do malucha i plastik od pc'towego napędu wmontowanego w ST aby kolorystycznie ładnie zlewał się z całością obudowy...

1,480

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czy ktoś z szanownych forumowiczów, ma jakieś doświadczenia w kwestii malowania obudów pod kolorystyke małego atari z serii XE??

Chodzi mi konkretnie o rodzaj (oznaczenie) farb modelarskich (może produkt jakiegoś konkretnego producenta pasuje idealnie).

I druga sprawa to kwestia trwałości i ścieralności. Aktualnie montuje sobie w starej zdezolowanej obudowie po CA2001
napęd CD/SIO2IDE/ przejściówkę IDE/CF i chciałbym jak najbardziej wizualnie dopasować to do małego Atari. Nie wykluczam pomalowania również napędu CD z tym, że nie wiem jaki to będzie miało wpływ (pomalowana tacka) na płyty. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie, mile widziane foto itp..

1,481

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Chodzi o ten węglowy przewodnik na folii. Jeśli dało by rade czymś to "podrysować" - to mógłbym postawić kilka sprężynowców... które defakto są o niebo lepsze od gumiakowych.

Są dostępne w sklepach elektronicznych mazaki, którymi powinieneś taką folie naprawić..

1,482

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

ja tam w moich XE mam tylko pare klawiszy na sprężynkach takich jak SHIFT, CONTROL SPACJA, CAPS reszta to już gumki...

1,483

(3 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

eee ja kupiłem na Allegro i nie narzekam - po wymianie obudowy stacja prezentuje się jak nowa( turbo tomsa ma juz w sobie)... starą obudowę pomaluje i wsadzę w środek sio2ide/cd/sd

1,484

(112 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Również prosiłbym o wcześniejsze info co do terminu party - aby w porę zaklepać sobie wolny weekend u pracodawcy!

1,485

(21 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

wiedzma, daj sie zaprosic na pizze :) to ci wszystko wytlumacze :)

oj mikey mikey...

1,486

(74 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

wiec zacznij od podstaw, a nie od sio2ide

nie bądź tak brutalny!!! SIO2IDE nie jest trudne do montażu nawet dla laijka - we wcześniejszych wersjach w doc'u nie było tylko informacji odnośnie odpowiedniego ustawienia przełączników przy programowaniu Atmela i przez to 8/10 sio2ide nie śmigało od pierwszego razu....

1,487

(93 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

jezeli koszt takiej płyty nie przekroczy 150zl to pisze się na 2 sztuki

za 150 zl to masz 1.5 SIO2IDE a gdzie reszta ?  ;)

do 150zł jestem w stanie zapłacić za goły gotowy laminat bez elementów!!!

1,488

(93 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

po to myslalem o obudowie micro atx zeby nie myslec o zasilaczu...
i nie po to myslelem o nowej plycie, zeby upstrzyc ja kolejnymi klockami nalepionymi zwykle na pajaka

Oki spoko zasilacz nam odpada a mówiąc o budowie modułowej nie miałem na myśli montażu czegokolwiek na pająka!!!! Tylko na dokładaniu kolejnych płytek obok i spinaniu ich taśmami 12/20 pinowymi...

1,489

(93 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Candle - tutaj chwilowo każdy wysuwa tylko swoje propozycje, przecież wiadomo, nie od dziś że każdemu się nie da dogodzić.

Trzeba po prostu umiejętnie zaprojektować samą płytę - standard MicroAtX na pewno jest jedynym słusznym!

Wydaje mi się, że Stereo/Dopałka Pasia, 1Mb Ram, Rom Simulator (załatwiający sprawę dodatkowych os'ów), Sparta i klawka od PC  w zupełności wystarczy przeciętnemu userowi nowego małego Atari.

Dodatkowe zabawki jak KMK, SIO2IDE, SIO2PC stacje itp niech będa dołączane modułowo - miejsca w nowej obudowie będzie na pewno bardzo dużo, i każdy przy odrobinie silnej woli będzie mógł komputerek dopieścić do własnych potrzeb. Jako, że obudowa zapewne będzie wykonana z metalu nie będzie problemem przymocowanie kolejnych obwodów elektroniczych korzystając chociażby z mocowań od płyt PC.

Na pewno fajnie by było zrobić również nowy porządny zasilacz do Atari który posiadałby wszelkie potrzebne napięcia wykorzystywane w ówczesnych dopałkach ( 5/9/12V), to czy będzie on na zewnątrz czy też wewnątrz obudowy to temat późniejszy i wydaje mi się że teraz mało istotny.

1,490

(93 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

a ja wolałbym aby w nowej atarce był jeden jak i drugi interfejs ide

1,491

(93 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

jezeli koszt takiej płyty nie przekroczy 150zl to pisze się na 2 sztuki

1,492

(28 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Zamawiam 2 szt. procków W65C816S8PL-14 (PLCC) oraz 2 szt. VIA W65C22S6PL-14 (PLCC)

1,493

(74 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nosty - jesteś z Łodzi jak pamiętam - służe pomocą w kwestii sio2ide!

1,494

(74 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ktos kiedys deklarowal (z rok temu) ze zrobi dokumentacje dla opornych (ze zdjeciami itp) krok po kroku... Ale chyba padl na posterunku.

Nie ktoś tylko ja, dokument niestety jest w powijakach ze względu na brak czasu...

1,495

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czekam z niecierpliwością!

1,496

(31 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Również szczęśliwie dotarłem do domku, autko wygląda wprawdzie jak po rajdzie na Saharze - ale warto było. Party REWELACYJNE!!!!

1,497

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

ja swojej Cf nie formatowałem pod windą!

1,498

(20 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

raz ze sie placi za na jak za zboze, to jeszce nie udalo mi sie jej zmusic do pracy z 3*sio speed...KASZANA

A dobrze kolega skonfigurował sobie APE?
tzn numer Coma i ustawienie RI/DSR (sprawdzić na jednym i na drugim - różnie kabelki ludzie robią!!!).


ps i z innej beczki czy warp os to coś na wzór Qmega i czy ktoś z tutaj zgromadzonych się tym bawi?

1,499

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Kto czytał dokumentacje do SIO2IDE to wie, że interfejs rozpoznaje tylko wybrane typy partycji: $04, $06,$0E,$0B,$0C. Jeśli ID partycji jest inny to "miga" jak opisano powyżej. Wystarczy spradzić jak jest i dać mi znać.

Czy powyższe ograniczenie wynika z małej ilości miejsca w Atmelu?
Bo jeżeli nie to może dało by rade zaimplementować odrazu obsługę wszystkich typów partycji aby uniknąć podobnych problemów w przyszłości...

1,500

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

jak masz jakas dokumentacje to poproszę na mejla ewnetualnie zapodaj jakiegos linka